CQ ZRS

Vse v zvezi z zvezo

Moderatorji: s55o, S57BBA

Re: CQ ZRS

OdgovorNapisal/-a s55o » 07 Sep 2010, 08:06

Milan, trenutno nismo v finančnem stanju izdati druge številke. Upam, da se bo stanje do konca leta spremenilo in da bomo to uspeli. Če pa ne bo denarja dovolj, da bi leto končali v pozitivnem stanju, potem pač CQja ne bo. Zaveza finančne sanacije ZRS je bila sprejeta februarja in te se bomo držali.

Trenutna napoved oz. ocena je cca + 600 eur na računu konec leta s stanjem 31.7.2010 in predvidenimi izdatki do konec leta na podlagi letošnjih.

lp
Boštjan
Ex.S56WTT,S57WTT; All that is necessary for the triumph of evil is that good men do nothing.
Uporabniški avatar
s55o
Tečni Moderator
 
Prispevkov: 2530
Pridružen: 11 Mar 2004, 14:42
Kraj: jn76gh

Re: CQ ZRS

OdgovorNapisal/-a S55DX » 07 Sep 2010, 08:47

Hvala za info Boštjan!

Mislim, da je prav, da plačniki kotizacije to izvemo. Mogoče je bilo kje objavljeno, ampak jaz tega še nisem zasledil, vsaj tako eksplicitno ne.

Razumem, da je sanacija prioriteta in bom začasno zdržal brez CQja. Mislim pa, da bi bila velika škoda za slovensko radioamaterstvo, če bi časopis izgubili.
73 de Milan, S 5 5 D X
Uporabniški avatar
S55DX
Moderator
 
Prispevkov: 597
Pridružen: 08 Jan 2003, 19:56
Kraj: Jezero (JN75fx)

Re: CQ ZRS

OdgovorNapisal/-a s55m » 07 Sep 2010, 11:07

Časopisa ne bomo izgubili!
Ravno zato taka sanacija, da bodo drugo leto lahko izšle vse številke brez zastojev in finančnih težav.
s55m
 
Prispevkov: 1580
Pridružen: 05 Feb 2004, 09:05
Kraj: KN12OR

Re: CQ ZRS

OdgovorNapisal/-a s59n » 07 Sep 2010, 13:40

Živ.....

Morda bi časopis do drugega leta izdajali v elektronski obliki. Je tudi to predrago?


73 de Dan, s59n
s59n
 

Re: CQ ZRS

OdgovorNapisal/-a s55m » 07 Sep 2010, 16:37

Dan, časopis ni predrag, saj ga plačamo s kotizacijami.
Časopis ni predrag, ker ga potrebujemo.
Ne vem več, kako naj napišem, da bo razumljivo vsem.
Morda čisto življenjsko:
Bivše vodstvo je živelo preko svojih (beri: ZRS proračunskih) zmožnosti na kredit (višina sredstev je bila že mnogokrat omenjena in je ne bom ponavljal še enkrat, bi bila pa dovolj za izdajanje glasila kaki dve leti), ki ga moramo sedaj odplačati. Konec leta, naj bi bilo stanje sanirano in aktivnosti v normalnem teku, kot je bilo to v navadi pred "katastrofo", ki se je zgodila brezbrižnemu "narodu" (beri: ZRS članom).
s55m
 
Prispevkov: 1580
Pridružen: 05 Feb 2004, 09:05
Kraj: KN12OR

Re: CQ ZRS

OdgovorNapisal/-a S56ZDB » 08 Sep 2010, 09:30

Zaradi ljubega miru smo nekateri tiho.

Upam, da ne bo treba spregovoriti. Navsezadnje je 100 dni "nove oblasti" (novega UO) že zdavnaj mimo.

Predlagam, da naj bo debata resna in brez dovtipov, vsaj ko gre za denar ZRS.

73

S56ZDB, Darko
S56ZDB
 
Prispevkov: 453
Pridružen: 18 Jun 2006, 23:23
Kraj: Ljubljana

Re: CQ ZRS

OdgovorNapisal/-a s55z » 08 Sep 2010, 09:59

Kot še vedno v.d. urednik sporočam, da sem od predsednika Radota dobil navodilo, da do 27. 09.2010 zberem materiale in potem pripravim glasilo CQ ZRS za tisk. Kdaj točno bo dvojna številka zunaj pa sporočim, ko bo znanih več informacij...

    Obenem vse avtorje naprošam, da čim prej, najkasneje pa do 27.09., pošljete materiale na moj e-mail naslov, v kolikor pa bodo preveliki, lahko dobite ftp naslov. Zaradi varčevanja ne bo nobenih avtorskih honorarjev (tudi jaz se ga odpovedujem).

Dobrodošle informacije iz klubov, reportaže z dogodkov, ekpsedicij, tekmovanj, IOTA, SOTA, ... Še posebej so dobrodošli tehnični članki, samogradnje, tudi teoretični članki. Upam, da bo tudi Matjaž S53MV v glasilu slovenskih radioamaterjev objavil celotne opise gradnje opreme novega digitalnega omrežja!

    Prosim tudi vse potencialne oglaševalce, da kontaktirajo mene ali predsednika glede možnosti oglaševanja. Naklada 1800 izvodov je za tehnično publikacijo dokaj velika za slovenski prostor in dosega tudi marsikatero gospodarsko družbo, ustanove, inštitute, ... S tem boste tudi pomagali obdržati kakovost in nasploh izhajanje glasila.
VY 73 & GL, Dragan S55Z, EPC #0760
HAMtech - Toys for real CONTEST-ers and DX-ers
s55z
 
Prispevkov: 2457
Pridružen: 13 Jul 2003, 03:29
Kraj: Ljubljana - JN76HB

Re: CQ ZRS

OdgovorNapisal/-a s59n » 08 Sep 2010, 10:18

Si videl Adi, pa se vendar premika , pa čeprav po tvoje, nekateri ne razumemo.


73 de Dan, s59n
s59n
 

Re: CQ ZRS

OdgovorNapisal/-a S57XX » 08 Sep 2010, 16:38

S56ZDB napisal/-a:Zaradi ljubega miru smo nekateri tiho....


Tako naj tudi ostane!
LP Jure
S57XX
 
Prispevkov: 676
Pridružen: 28 Feb 2002, 01:00
Kraj: Škofja Loka

Re: CQ ZRS

OdgovorNapisal/-a s55m » 08 Sep 2010, 18:33

s59n napisal/-a:Si videl Adi, pa se vendar premika , pa čeprav po tvoje, nekateri ne razumemo.


73 de Dan, s59n


Tega nisem razumel Dan? Mi lahko razložiš, kaj je to, kar se premika in za kar se nismo trudili v UO?
s55m
 
Prispevkov: 1580
Pridružen: 05 Feb 2004, 09:05
Kraj: KN12OR

Re: CQ ZRS

OdgovorNapisal/-a S59AV » 08 Sep 2010, 19:15

Adi in fantje, ki trenutno krmarite za krmilom ZRS-a,

čeprav najbrž ne pomeni veliko, ne morem drugače, kot da se oglasim:

Hvala za vaš trud, hvala za vašo nesebično pripravljenost za to - v danih razmerah - težko delo, za vztrajnost, pogum... in konec koncev za to, da imam po dolgem času spet občutek, da je ZRS tudi malo moja organizacija.

73 de S59AV Van, letos oldtimer.
S59AV
 
Prispevkov: 38
Pridružen: 13 Mar 2004, 08:17
Kraj: Izola

Re: CQ ZRS

OdgovorNapisal/-a s59n » 08 Sep 2010, 21:27

Adi! Iz posta, ki ga je napisal Dragan (s55z) je očitno, da bomo pa vendarle videli še kakšno številko časopisa še letos. Torej se "premika".
Sicer mi je pa žal, da sem napisal čisto preprosto vprašanje o časopisu na katerega nisem dobil odgovora. Pa saj je tema namenja časopisu, če se ne motim. Si me pa označil kot nekoga, ki ne razume. Tudi prav. S tem lahko živim brez problema.


73 de Dan, s59n
s59n
 

Re: CQ ZRS

OdgovorNapisal/-a s55z » 09 Sep 2010, 10:14

Dani glej, moje menje je, da tiskan časopis rabimo! Pa ne zato, ker bi jaz imel neke osebne koristi od tega (konec koncev je z elektronsko različico prav toliko dela, kot s tiskano, le medij je cenejši). Gre za to, da je na enem mestu zbrano znanje in inofrmacije neke sredine za vse zainzeresirane člane (tu pač za radioamaterje (torej člane ZRS)). Kar je enkrat natisnjeno, ni več pozabljeno in je dokaz, da se je zgodilo. Imam kupe materialov v elektronski obliki, ki jih včasih še prebrskam, veliko se jih pa tudi izgubi... in seveda, brez računalnika, porabe energije, omejitve na prostor ... Enako bi bilo s samo elektronskim glasilom. Ne boš verjel: ne glede na napredek tehnologij je tiskana beseda še vedno tista, ki daje vrednost in jo bralci hočejo. Nekako, šele ko je beseda natisnjena, dobi neko pravo vrednost in pomen. CQ ZRS, čeprav ga sam pripravljam in neštetokrat prelistam na zaslonu, še vedno z veseljem vzamem v roke in preberem posamezne članke. Verjamem, da to z veseljem naredijo tudi avtorji člankov, ki so objavljeni, čeprav so ga prej ne vem kolikokrat prebrali na svojem monitorju.

Verjamem, da bo počasi prodrl e-časopis, ko bodo razni tablični računalniki, radijske komunikacije in standardi tako razviti, da boš lahko kjer koli bral zadnji časopis v visoki resoluciji ali si sposodil knjigo/revijo v knjjižnici ali pač kar kupil vsebino... in ta čas se nezadržno bliža. Verjamem pa tudi, da bo kljub vsej tehnologiji velika večina bralcev še vedno posegala po tiskanih medijih... in z veseljem prelistala njihovo elektronsko različico na internetu...

Tisk revije ni ne vem kolikšen strošek (okoli 1.800€ v sedanji obliki) in če bi se nekdo resno lotil trženja oglasnega prostora v mediju, ki je zanimiv tehnikom, elektronikom, strokovnjakom iz telekomunikacij, dijakom in študentom... bi se pokrival lahko samo od tega. Pa kaj, če je nekaj zanimivih oglasov...

Cena poštnine je skoraj tako velik strošek kot tisk!! Tu se pač ne da kaj dosti narediti, razen, če bi predstavniki klubov prevzeli pakete revij na zvezi in jih nato razdelili članom...

Tule lahko naslovim samo kritiko na sedanje vodstvo, ker se ni usedlo in določilo prioritete - CQ vsekakor je. Niti ni določilo glavnega urednika (mimogrede sem ponudil tudi trženje oglasnega prostora, s katerim bi lahko pokrili vse honorarje za zahtevne tehnične članke in vsaj del tiska - Na primer lanski koledar se je pokrival več kot 100% iz prihodkov oglaševanja), zaradi česar vse marketinške akcije stojijo in čakajo na odločitev, podobno velja za načrtovanje vsebine, serij člankov, itd... Da ne govorim, da ne upošteva nikakršnih rokov, saj nisem do sedaj dobil še prav nobenega odgovora na prijavo na razpis z dne 20.april 2010, ki se je končal konec maja... ne pozitivnega, ne negativnega.

Danes pravzaprav nisem več prepričan, da to sploh še želim početi... vsaj ne na ta način...
VY 73 & GL, Dragan S55Z, EPC #0760
HAMtech - Toys for real CONTEST-ers and DX-ers
s55z
 
Prispevkov: 2457
Pridružen: 13 Jul 2003, 03:29
Kraj: Ljubljana - JN76HB

Re: CQ ZRS

OdgovorNapisal/-a s59n » 09 Sep 2010, 11:31

No vendar. Pa sem le dobil informacijo, ki sem jo želel. Dragan hvala. Če ti moje priznanje kaj pomeni. sem s tvojim dosedanjim urednikovanjem zelo zadovoljen. Časopis se tako oblikovno kot vsebinsko približuje ravni, ki si jo želim.

73 de dan, s59n
s59n
 

Re: CQ ZRS

OdgovorNapisal/-a s55m » 09 Sep 2010, 14:20

Dragan in ostali istomisleči:
CQ ZRS je definitivno prioriteta.
QSL biro je definitivno prioriteta.
Plačilo elektrike in vode, ter čistilke je definitivno prioriteta.
Plačilo nadomestil za svetilnike je definitivno prioriteta.
Nagrade za KV in UKV tekmovanja so definitivno prioriteta.
Tabor Menina je bil definitivno prioriteta.
Izvrševanje pogodbenih obveznosti je definitivno prioriteta.
Reševanje minusa iz prejšnjih let je definitivno prioriteta.

Torej, prioritet je veliko in pred njih je potrebno postaviti številke, če nimaš vreče brez dna. Če ima vreča dno, je stvar popolnoma drugačna. Vpogled v finančno stanje ZRS ima vsakdo od Vas kadarkoli.
In ker očitno denar za drugo izdajo glasila nekje bo, je to samo zato, ker smo uspeli gospodarno zmanjšati stroške nekje drugje, brez da bi okrnili kako od prioritet. Ura je 15:16 in jaz sedim ter to pišem na ZRS LP6 v LJ. Pred tem, sem šel po pošto in jo skeniral ter shranil v arhiv, spotoma pa še odpeljal "QSL outgoing" vrečo ter kuverte in prinesel "incoming" karte za QSL biro. In tako je vsak četrtek v tem letu. Brez dnevnic, brez kilometrin, brez nadomestil. (Kaj ko bi zgledi vlekli, pa bi se avtorji člankov le letošnjem kriznem letu odrekli nadomestil za članke, Dragan bi se samo letos odrekel nadomestilu za urejanje glasila, pošta in tiskar pa nista radioamaterja, tako da od njiju tega niti ne bi pričakoval?)
Lani ste za vse to plačevali sekretarja, kilometrino in dnevnice, ter nadomestila za delo. Letos tega ni več. In to je le eden od razlogov, da bo lahko ZRS izdala letos še eno glasilo.

Toliko o prioritetah.
Počasi imam občutek, da sem izgubil kompas in, da sem sam pri sebi počasi pozabil, kaj so prioritete (otroci, družina......).

Vanja, lahko ti rečem samo HVALA!

73
Adi
s55m
 
Prispevkov: 1580
Pridružen: 05 Feb 2004, 09:05
Kraj: KN12OR

PrejšnjaNaslednja

Vrni se na ZRS - Zveza Radioamaterjev Slovenije

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 5 gostov