CQ ZRS

Vse v zvezi z zvezo

Moderatorji: s55o, S57BBA

Re: CQ ZRS

OdgovorNapisal/-a s57nbt » 23 Feb 2010, 14:55

O, koga moje okice vidijo,..
Welcome back!
Upam da te ne doleti ponovna cenzura in da bo nova vlada, čestitke ob izvolitvi, bolj tolerantna in bo sprejela eventuelne kritike na svoj račun.

LP!
Uporabniški avatar
s57nbt
 
Prispevkov: 289
Pridružen: 06 Mar 2005, 15:01

Re: CQ ZRS

OdgovorNapisal/-a S51AY » 23 Feb 2010, 15:39

Welcome back, Mario !
Če boš več prisoten, te več ne bodo preimenovali v Miheliča, ki je sicer lep slovenski priimek... :D :D :D
73 de Arpi-S51AY , HSC#1267, CTC#2268, EPC#3826, FH#1448, DMC#2139, 30MDG#3904, BDM#0288, TRC#005SLO, NDG#0851, HPC#451, ERC#0989
http://www.qrz.com/db/S51AY
Uporabniški avatar
S51AY
 
Prispevkov: 1149
Pridružen: 01 Jan 2006, 11:01
Kraj: Lendava

Re: CQ ZRS

OdgovorNapisal/-a s56a » 23 Feb 2010, 16:04

Arpi, jaz sem se pri sprejemu mojega prvega slovenskega drzavljanstva odrekel dedekovega lepega srednje-evropskega imena "Karlo Urbanec" in ostal pri mehkem "tic'u" :P

Ni problem konstruktivna kritika vodstva ZRS ampak prevec emocionalen odziv posameznikov. Vcasih pomaga lep domac izrek "pa brez zamere".
s56a
 

Re: CQ ZRS

OdgovorNapisal/-a s55z » 23 Feb 2010, 16:26

Mario, ti z LEA foruma nisi bil izključen zaradi konstruktivne kritike vodstva ZRS, ampak nekonstruktivne kritike vodstva foruma LEA (pa pozabil si na "Brez zamere") :D ! Ima pa to vodstvo ZRS očitno dovolj močan vpliv na administratorje neodvisnega foruma, da so te ponovno aktivirali ... ali pa je to amnestija ob izvolitvi nove vlade :wink:

No, jaz bi te že prej, pa sem bil preglasovan, sem pa zato vestno prenašal tvoje info.. hi..
VY 73 & GL, Dragan S55Z, EPC #0760
HAMtech - Toys for real CONTEST-ers and DX-ers
s55z
 
Prispevkov: 2457
Pridružen: 13 Jul 2003, 03:29
Kraj: Ljubljana - JN76HB

Re: CQ ZRS

OdgovorNapisal/-a S57D » 23 Feb 2010, 18:30

He, he,.... Amnesty International. :lol:

Dragan, komaj čakam na novo številko CQ ZRS, ki jo vedno z veseljem preberem. Upam, da se bodo zadeve hitro uredile in da boš v najkrajšem času dobil material za objavo. Hkrati ti želim veliko veselja in čim manj težav z urejanjem in izdajanjem našega glasila.

73, Miloš S57D
SWL: S5-RS-001 EX: S52DM, YT3DM, YU3TEU, YU3-RS-1088
Uporabniški avatar
S57D
Moderator
 
Prispevkov: 1227
Pridružen: 01 Maj 2003, 16:09
Kraj: Ljubljana - JN76GC

Re: CQ ZRS

OdgovorNapisal/-a s56a » 23 Feb 2010, 19:36

Dragane, ali ni simptomaticno, da sta avgusta leta 2006 zadnjic pisala na ta forum S53MV in S54S? Matjaz se pred kratkim oglasil okrog ZRD neumnosti. Na Hrvaskem se oglasam preko serverja v ZDA. Tudi tukaj je tezko prepreciti Yahoo delovanje. SLOVHF je bolj tolerantan.

HRS je zamenjal glavnega urednika casopisa in pravkar dobil zelo slabo stevilko! T9 in Radioamater ne izhajata vec. Upam, da mi bomo pametnejsi?

Vmes ti lahko naredim zanimiv prispevek z YT1AD, ki pocitkuje v Kranjski gori :D

http://www.yt1ad.info/t31/index.html
s56a
 

Re: CQ ZRS

OdgovorNapisal/-a s57j » 23 Feb 2010, 21:00

s55m napisal/-a:Janez, Hvala za tvoj odgovor!

Jaz o pometanju pod preprogo nisem zapisal ničesar.
Še vedno pa si želim tvoj odgovor na moje vprašanje o tem, kaj naj naredim-naredimo, da bo ta organizacija prijazna tudi do tebe, ali če želiš drugače, kaj naj spremenimo, da bo zanimiva tudi zate?


Živjo, Adi!

Tudi jaz pri najboljši volji v spojih postih ne najdem niti besedice o kakšnem, kakršnemkoli pometanju.

Torej, če me že vlečeš za jezik.
ZRS ne v tem ne v naslednjih mojih osmih življenjih ne bo več zanimiva zame. Kaj želim? Predvsem se ukvarjajte samo s sabo in svojo organizacijo. Ničesar ne delajte v imenu ali za VSE S5 radioamaterje, če nimate prav od vsakega posameznika dovoljenja za kaj takega. In za božjo voljo, NIKAR NE DELAJTE NIČESAR, KAR BI PO VAŠEM MNENJU BILO V MOJO KORIST. ZRS naj se briga zase, jaz pa se bom zase in ogibajmo se drug drugemu čimbolj na daleč, pa bo mir. Dovolj je prostora, da vsak zase in po svoje pripomore k dobremu slovesu radioamaterjev doma in v svetu, pri tem pa ne škodi drugim ali si prisvaja rezultate njihovega dela.

Pa še nekaj.
s55m napisal/-a:Sem eden izmed tistih, ki so dosegli zavrnitev osnutka ZRD in goreč zagovornik tega, da ob morebitnem pisanju katerega koli zakona, ki se tiče vseh radioamaterjev v pisanju sodelujejo vsi!!! S5 radioamaterji.


Če malo pobrskaš po tehle forumih boš naletel na nekoga, ki je o zlonamernih ZRSjevskih namerah, ki bi lahko bile pogubne za S5 radioamaterstvo (ali pa so še vedno lahko) pisal že veliko pred tem, preden so le-te dobile ime ZRDej.

LP Janez, S57J
s57j
 
Prispevkov: 242
Pridružen: 14 Mar 2004, 08:48

Re: CQ ZRS

OdgovorNapisal/-a s57j » 23 Feb 2010, 21:04

S52DK napisal/-a:
Poudarjam, da, če si dobro prebral moje pisanje, da kar se tiče članstva v ZRS je to naša interna stvar in se tebe kot nečlana ne tiče.

ZRS naj končno začne delati kot TEAM (Together Everybody Achieves More) in naj radioamaterje združuje in povezuje, ne glede, ali so člani ZRS ali pa to bodo mogoče v prihodnosti. :lol:


Kaj pa sem jaz napisal drugega?

Deset in več let je ZRS predvsem ločevala radioamaterje na člane in nečlane. Nazadnje pa nas je hotela NA SILO spet združiti (ni še čisto gotovo, da ji ne bo to tudi uspelo). Če se njena politika res ta moment za 180 stopinj obrne, bo poteklo najmanj naslednjih deset let, da si spet pridobi zaupanje radioamaterjev. Dober glas je potrebno z dobrim delom graditi mnoga leta, zapravimo pa ga lahko v sekundi, z enim samim dejanjem.

In še vsem ostalim:

Kako bi lahko bil optimističen ob ZRSjevski dejavnosti zadnjih 5-10 let? Če bi obstojal kak kakršenkoli razlog za optimizem, bi bil rezultat na glasovanju o zaupnici UO ZRS drugačen, ali ne? Tako pa je bil 58 za razrešitev in 2 proti.

LP Janez, S57J
Zadnjič spremenil s57j, dne 24 Feb 2010, 21:57, skupaj popravljeno 1 krat.
s57j
 
Prispevkov: 242
Pridružen: 14 Mar 2004, 08:48

Re: CQ ZRS

OdgovorNapisal/-a s55m » 23 Feb 2010, 22:02

Janez hvala za odgovor.
Iz njega sem uvidel, da neglede na to, kaj ZRS počne in kaj ZRS nudi, tebi ne more nuditi ničesar.
Hvala za pojasnilo in lepe zveze ti želim.
s55m
 
Prispevkov: 1580
Pridružen: 05 Feb 2004, 09:05
Kraj: KN12OR

Re: CQ ZRS

OdgovorNapisal/-a s56a » 23 Feb 2010, 22:48

S57J napise: In za božjo voljo, NIKAR NE DELAJTE NIČESAR, KAR BI PO VAŠEM MNENJU BILO V MOJO KORIST.

Ovo upitje mogoce velja v zaprti religiozni druzbi ampak jaz bi bil vesel, ce bi Zveza RADIOAMATERJEV Slovenije dosegla v pravni drzavi neotujivo zakonsko pravico do postavitve radijske antene kot to recimo velja v Italiji. Zal S56ZDB ta majhni detalj v ZRD ni razumel. ZRS potrebujemo kot partnerja drzavi ker smo tako mocnejsi kot posamezniki. Bodimo realni, zahtevajmo nemogoce :D
s56a
 

Re: CQ ZRS

OdgovorNapisal/-a s57j » 24 Feb 2010, 21:51

s55m napisal/-a:Janez hvala za odgovor.
Iz njega sem uvidel, da neglede na to, kaj ZRS počne in kaj ZRS nudi, tebi ne more nuditi ničesar.
Hvala za pojasnilo in lepe zveze ti želim.


Eh, Adi. Iz mojega odgovora pač nisi uvidel ničesar, kar ne bi vedel ža vsaj pet let.
Prav tako pa tudi dobro veš, da tvoja trditev velja za več kot polovico slovenskih radioamaterjev.
Hvala za lepe želje. Tudi jaz tebi želim enako, še posebej pa kar najmanj razočaranj pri tvojem novem delu.

Lp Janez, S57J
s57j
 
Prispevkov: 242
Pridružen: 14 Mar 2004, 08:48

Re: CQ ZRS

OdgovorNapisal/-a s55m » 24 Feb 2010, 21:58

Janez, če narediš vse, kar je v tvoji moči in se iskreno potrudiš, ne moreš biti nikoli razočaran, ne glede na končni rezultat. Jaz za razliko od tebe, še nisem izgubil upanja :)
Še dobro, da smo si ljudje tako različni.
s55m
 
Prispevkov: 1580
Pridružen: 05 Feb 2004, 09:05
Kraj: KN12OR

Re: CQ ZRS

OdgovorNapisal/-a s57uud » 24 Feb 2010, 22:03

Tema je že povsem offtopic. Prosim, če se držite teme, sicer bo potrebno tole razdeliti na več delov.
Uporabniški avatar
s57uud
Moderator
 
Prispevkov: 659
Pridružen: 17 Sep 2001, 01:00
Kraj: Kačiče 15, 6215 Divača

Re: CQ ZRS

OdgovorNapisal/-a s56a » 25 Mar 2010, 18:44

s57nbt napisal/-a:O, koga moje okice vidijo,..
Welcome back!
Upam da te ne doleti ponovna cenzura in da bo nova vlada, čestitke ob izvolitvi, bolj tolerantna in bo sprejela eventuelne kritike na svoj račun.
LP!


Žal ta vlada niti smisla za humor nima! S57NML s pomočjo S50X antene naredi prvo EME zvezo na 3,4 GHz in dobi pohvalo Predsednika ZRS. Žal je njegova frekvenca oglašanja enaka prejšnjem S52P. S55O je bolj aktiven z objavo položnic in moderatorstvom. CQ ZRS debelo zamuja in edina aktivnost 9-članskega UO se zdi pregledovanje starih financ. Naj ne bo pomote o 100 dni miru ker ta ekipa deluje od lanskega poletja kot nasprotniki ZRD. Lahko je biti proti očitnim finančnim prekrškima in ZRD neumnostima, malo težje imeti konstruktiven program obrnjen prihodnosti. To pa nikakor ni SOTA telovadba skupaj z ARG ali morebiti QRQ in ARON! Tudi zbiranje stare krame ni ampak ustvarjanje novega tehničnega znanja kot to počnejo "elektroniki". GL WPX SSB! Ionosfera se prebuja pa ne zaradi spomladi :D
s56a
 

Re: CQ ZRS

OdgovorNapisal/-a S55DX » 07 Sep 2010, 07:20

Kaj se dogaja s CQ ZRS?

Danes sem preveril in se prepričal, da sem letos prejel samo eno (sicer dvojno) številko našega časopisa.

A je CQ dokončno umrl, ali sem samo izpadel z mailing liste? Članarino ZRS sem seveda poravnal (v roku)!?
73 de Milan, S 5 5 D X
Uporabniški avatar
S55DX
Moderator
 
Prispevkov: 597
Pridružen: 08 Jan 2003, 19:56
Kraj: Jezero (JN75fx)

PrejšnjaNaslednja

Vrni se na ZRS - Zveza Radioamaterjev Slovenije

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 10 gostov