M/S59TI/M & M/S56G/M

Vse kar ne sodi v zgornje rubrike, pa ima kaj zveze z radioamaterstvom!

Moderatorji: S57D, s55o

M/S59TI/M & M/S56G/M

OdgovorNapisal/-a s59ti » 07 Nov 2007, 20:27

Lani sva prvič izkusila "narrowboat holiday" (izkušnjo sva podelila tudi z vami) in se čisto navdušila nad takim preživljanjem dopusta. Zato sva se tudi letos odpravila v G-land, na Kennet&Avon Canal (od Devizesa do Bristola in nazaj). Imela sva krasno, novo in veliko barčico. Ker je bil ravno čas za CQWWSSB, sva s sabo vzela mali Yaesu FT817, microHAM II, Buddipole z zložljivim teleskopskim stolpom (TNX S56ZAB), Kenwood THD7, napajalnike, GPS... (vse skupaj je tehtalo 4.5 kg) in izkusila contest na barki. Posebno doživetje. :lol:
Tudi tokrat naju je prijetno presentila prijaznost in gostoljubnost radioamaterjev. Poleti sva namreč oba naredila zvezo z Vicom, G0WKW, ki je doma iz Bristola. Že takrat sva mu omenila, da imava namen priti v njegov kraj. Povabil naju je, naj mu prej piševa, da gremo na kakšno pivo.
Pred odhodom sva mu res pisala in dogovorili smo se za srečanje (po vrnitvi barčice sva namreč preživela še dva dni v Bristolu).
Dobili smo se sončnega sobotnega popoldneva (Vic, žena Lisa, sin Albin in midva). Peljali so naju na kosilo in nama razkazali mesto podolgem in počez. Pa seveda smo šli na obvezni "pint of Guinnes" :wink:, s čudovitim razgledom na The Clifton Suspension Bridge.
Naslednji dan naju je Vic prišel iskati v hotel in naju odpeljal na pol ure oddaljeno letališče. Po posebni, daljši poti, da sva si lahko ogledala še naravo in predmestje Bristola.
Super je bilo in vsi smo bili zelo veseli našega srečanja in skupaj preživetega časa. Obljubili smo si, da bomo ostali v kontaktu in se v prihodnosti zagotovo še kdaj srečali.
Tudi zaradi Vica in njegove družine nama bo G-land ostal v lepem spominu. :D

73 de Urša, S59TI & Tom, S56G

p.s.: nekaj dokaznega materiala si lahko ogledate tu: http://www.s56g.net/gallery/MS56GMandMS ... 007?page=1
Uporabniški avatar
s59ti
 
Prispevkov: 4
Pridružen: 02 Avg 2006, 17:34

OdgovorNapisal/-a S57D » 08 Nov 2007, 19:07

Lepe fotografije na katerih se vidi, da sta se imela super. Lepo vaju je bilo tudi videti na APRS, ko sta plula v okolici Bristola.

73, Miloš S57D
SWL: S5-RS-001 EX: S52DM, YT3DM, YU3TEU, YU3-RS-1088
Uporabniški avatar
S57D
Moderator
 
Prispevkov: 1227
Pridružen: 01 Maj 2003, 16:09
Kraj: Ljubljana - JN76GC

Lepo

OdgovorNapisal/-a s53kp » 09 Nov 2007, 13:43

Lepe slike in sigurno prekrasno doživetje. Hvala, ker sta pripravljena to deliti z nami!

Do videnja spet v Kopru.

Maks
Uporabniški avatar
s53kp
 
Prispevkov: 226
Pridružen: 27 Apr 2003, 19:36
Kraj: Koper

Re: M/S59TI/M & M/S56G/M

OdgovorNapisal/-a S57LU » 17 Avg 2008, 09:14

s59ti napisal/-a:sva s sabo vzela mali Yaesu FT817, microHAM II, Buddipole z zložljivim teleskopskim stolpom


Pozdravljena Urša, Tom

na forumu sem zasledil, da sta na vajinem potovanju uporabljala Buddipole, pa me zanima kašne so vajine izkušnje s to anteno.Sam sem jo naroči direktno pri proizvajalcu in bi jo rad uporabljal za SOTA aktivnosti.

Za vsako mnenje, nasvet in izkušnje se že naprej zahvaljujem
73 de Lukas, S57LU
Uporabniški avatar
S57LU
 
Prispevkov: 21
Pridružen: 03 Okt 2005, 08:30
Kraj: Mala Loka

Re: M/S59TI/M & M/S56G/M

OdgovorNapisal/-a s56g » 17 Avg 2008, 13:22

hola, Lukas!

S presenečenjem sem prebiral objave na forumu o tem, da budipole "ne dela". Izkušnje z njim, vsaj tistih nekaj deset zvez, mi pričajo drugače :) Prvič smo jo preizkusili na domačem vrtu, ko jo je prinesel Andrej, S56ZAB. Skupaj z Boštjanom, S55O in Uršo S59TI smo v mestu, med sadnimi drevesi in krepko pod višino kovinske strehe, naredili par zvez. Zgražanje in negativne kritike sem požel edino jaz in to na račun mikroskopskega switcherja, ki je komaj uspel poganjati K2 (qrp). Andrej nama jo je posodil, ko sva odšla na potepanje po angleških kanalih. Pred tem sem jo bolj nadolgo potestiral in nastavil odcepe na optimalne pozicije. Antena definitivno ni nobena visoko preformančna zverina. Če imaš možnost, da si na lokaciji visoko napelješ ful-sajz žice za dipole ali prineseš vsaj 7m dolgo ribiško palico za vertikalko ipd. potem ni kaj razmišljati ... za vse ostale primere budipole ni slaba antena. Tripod je zelo uporaben in celotno antenje se da zložiti v priloženo torbo. Ni prav enostavno, a gre tudi, če dodaš nekaj metrov koaksa... velikost in teža sta presenetljivo majhna; na letaliških kontrolah pa moraš vendarle malo razlagat, kaj je noter ;) Le cena je po mojem mnenju precej pretirana ... izdelana je sicer izjemno dobro in iz kvalitetnih materialov, a vendarle ...

To sta moja dva "čentežma" .

Upam, da te kmalu zaslišimo z vrhov!

73 de tom*/s56g
K2 #3719 ... http://www.s56g.net ... http://aprs.hamradio.si (s50aop.ampr.org)
s56g
LEA Admin
 
Prispevkov: 284
Pridružen: 25 Sep 2001, 01:00
Kraj: Nova Gorica, JN65TW


Vrni se na Razno

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 16 gostov