Radioamater -> vezist v SV

Vse kar ne sodi v zgornje rubrike, pa ima kaj zveze z radioamaterstvom!

Moderatorji: S57D, s55o

Re: Radioamater -> vezist v SV

OdgovorNapisal/-a S53K » 04 Feb 2009, 21:11

S57GB napisal/-a:se ne mislim spuščati na tvoj nivo!


To je odgovor, ki sem ga pričakoval. Res je, nisva na istem nivoju. Za "nivo" je treba nekaj dati, podpreti z argumenti, a ...
Saj res nima smisla...

Raje zaključimo debato,... nam bo vsem lažje....
73 Simon, S53K
Uporabniški avatar
S53K
 
Prispevkov: 333
Pridružen: 02 Jul 2001, 01:00
Kraj: JN75RX

Re: Radioamater -> vezist v SV

OdgovorNapisal/-a S57DX » 04 Feb 2009, 21:20

Verjetno res ni vse v redu ampak tako zelo slabo pa tudi ni, kot ti tule prikazuješ. In da ne poznaš dovolj zadeve, sem ti podkrepil z dejstvi. Razmere, dejstva in vse ostalo poznam iz "prve roke", kar ne bi mogel trditi za tebe.
No, sicer so ti pa tudi ostali že nekaj odgovorili v zvezi s tem. Zato naj bo dovolj besedičenja o tem. Najlažje je pač kritizirati...

In vse to je prišlo iz tega, da je pač nekdo želel tu pridobiti določene informacije. Pa smo spet vsi pristavili svoj lonček in poskrbeli, da je zadeva kar precej ušla iz osnovne teme.

Tistemu, ki je iskal informacije pa želim, da se pravilno odloči. Bi pa omenil mogoče samo to, da prav v nobeni službi ne boš takoj prišel na željeno mesto oziroma položaj. Pa veliko sreče pri izbiri poklica.
73 de S57DX
S57DX
 
Prispevkov: 263
Pridružen: 19 Jan 2005, 21:25
Kraj: VRHNIKA

Re: Radioamater -> vezist v SV

OdgovorNapisal/-a s55o » 05 Feb 2009, 00:11

Pozdrav!

Mene osebno veseli, da ima kdo še veselje iti za vezista in tako veselje iskreno podpiram! Upam, da bo Markotu zadeva všeč, in da bo še mnogo ljudi prišlo kasneje iz njegovih izkušenejših rok v naš hobby (mogoče že stil življena?).

Vso srečo pri tem in veliko uspehov. S57DX in S58WW sta pa ti povedala, kar potrebuješ, ostalo pa točno na telefonski, ki je tam.

Plača za navadnega vojaka 800 eur res ni nevem kaj, ali pogoj za zasedbo delovnega mesta je srednja izobrazba ali srednja strokovna izobrazba. Ne poznam pa veliko ljudi, ki bi s srednjo šolo dobili 800 eur v normalni (civilni) službi.Poleg tega pa z ti s faksom lahko štartaš že na višje delovno mesto, ne pa na navadnega vojaka.

Ob vajah CZ veliko sodelujemo z gasilci, vojsko in policaji in brez njih bi blo v Sloveniji totalna štala, kadar se kaj zalomi. Primerjavo imam direkt čez mejo, ker sodelujemo v skupnih vajah z Italjani in ti povem, da proti našim nimajo za burek.

Veliko sreče in obilo uspehov!

Boštjan S55O
Ex.S56WTT,S57WTT; All that is necessary for the triumph of evil is that good men do nothing.
Uporabniški avatar
s55o
Tečni Moderator
 
Prispevkov: 2530
Pridružen: 11 Mar 2004, 14:42
Kraj: jn76gh

Re: Radioamater -> vezist v SV

OdgovorNapisal/-a s51cg » 05 Feb 2009, 07:59

Mater ste se razpisali...o vsem mogočem :o :o :lol:

Vidim ,da vas je kar nekaj takšnih, ki ste (bili) na položaju, pa me zanima še, ča lahko opišete kakšni oddelki (vodi?) se sploh pojavljajo oz. kje vse dela vezist. Izvedel sem, da naj bi bili veliko po terenu in na vajah (celotna EU in krizna žarišča), kar ni ravno praktično, če te doma čaka "mamica" :)

S55O, tudi s faxom bi žal moral biti nekaj časa pehotnik, razen če ne takoj položim sprejemnih izpitov za častnika (med najboljšimi). Glede na znanje in sposobnosti, ki se zahtevajo, bi tako ali tako bilo super, da dam skozi prostovoljno služenje in tam vidim ali je zadeva zame ali ne.

Bomo videli, zaenkrat imam še eno tel.številko v PM...:)
73 de Marko
s51cg
 
Prispevkov: 36
Pridružen: 20 Feb 2008, 10:04
Kraj: JN66UE

Re: Radioamater -> vezist v SV

OdgovorNapisal/-a S58WW » 05 Feb 2009, 08:20

Pozdrav vsem še enkrat!

Ker sem jaz malo zakuhal tole debato se bom še enkrat (tukaj na tej temi zadnjič) oglasil!

Marko, kot v vseh službah je tudi v SV delo lahko zelo lepo, lahko pa te včasih tudi pripelje do roba.
Zavedati se pač moramo, da se SV še zmerom gradi, nimamo neke tradicije, tako kot največje vojske v svetu, kjer je vse urejeno in se natančno ve kaj komu pripada in je vse natančno predpisano.
Profesionalno vojsko imamo pač samo 4 leta in napake so in bodo še kar nekaj časa.
Se pa vsi "stari mački" trudimo in želimo najboljše.
Nekateri pač iščejo boljše okolje za svojo kariero ... to se dogaja v vseh vojskah ne samo pri nas.
Nekateri so pač malo starejši in želijo ostati v dokaj "zihr" službi (plača je pač vsakega 5. v mesecu).
Nekaterim pa tudi to, da vsak dan nosijo slovensko zastavo na rokavu pomeni več kot 300 € večja plača.
So(smo) pač ponosni na to, da imamo svojo državo, svojo vojsko in s tem, da nosijo uniformo vsakodnevno izražajo svoje domoljubje in ponos služiti domovini, za katero so nekateri tudi izgubili življenje.

Simon, to ti še nisi "vzel"!

Jaz osebno sem bil na vseh vajah v tujini ponosen da sem vezist iz SV, kajti tako širokega znanja kot ga imamo mi nima nihče. Pa še improvizirati znamo...

Torej Marko, če ti te zgoraj omenjene stvari (poleg plače) kaj pomenijo si pravi za službo... Boš pač potrpel prvi dve leti, potem pa imaš s svojo mladostjo možnost, da "jurišaš do neba".

Pozdrav vsem!

višji praporščak Primož H.
ing. telekomunikacij
frekvenčni načrtovalec v SV
(leto in pol vodja frekvenčnega načrtovanja v poveljstvu EUFOR in NATO v Bosni in Hercegovini)
Uporabniški avatar
S58WW
 
Prispevkov: 230
Pridružen: 06 Jun 2002, 08:57
Kraj: Dob pri Domžalah

Re: Radioamater -> vezist v SV

OdgovorNapisal/-a S57D » 05 Feb 2009, 08:21

S51D napisal/-a:ljudje berejo forum, tudi delajo v SV, a žal tega ne upajo tle javno povedat... pa zdaj ne govorimo o desetarjih in podobnih, so tudi stotniki pa še kdo višje, ki je istega mišljenja....


O.K., jaz tudi delam na MORS in to že od 1991 leta. Ne da bi se hvalil, samo toliko, da se mi ne bo očitalo, da si ne upam povedat. :lol: :roll:

73, Miloš S57D
SWL: S5-RS-001 EX: S52DM, YT3DM, YU3TEU, YU3-RS-1088
Uporabniški avatar
S57D
Moderator
 
Prispevkov: 1227
Pridružen: 01 Maj 2003, 16:09
Kraj: Ljubljana - JN76GC

Re: Radioamater -> vezist v SV

OdgovorNapisal/-a S53K » 05 Feb 2009, 08:46

S58WW napisal/-a:

So(smo) pač ponosni na to, da imamo svojo državo, svojo vojsko in s tem, da nosijo uniformo vsakodnevno izražajo svoje domoljubje in ponos služiti domovini, za katero so nekateri tudi izgubili življenje.

Simon, to ti še nisi "vzel"!

Jaz osebno sem bil na vseh vajah v tujini ponosen da sem vezist iz SV, kajti tako širokega znanja kot ga imamo mi nima nihče. Pa še improvizirati znamo...

(leto in pol vodja frekvenčnega načrtovanja v poveljstvu EUFOR in NATO v Bosni in Hercegovini)


Upam, samo da smo bili leta 1991 na isti strani... Ko smo si lahko tako zelo pomagali z vezisti teritorjalne obrambe,... :lol:
73 Simon, S53K
Uporabniški avatar
S53K
 
Prispevkov: 333
Pridružen: 02 Jul 2001, 01:00
Kraj: JN75RX

Re: Radioamater -> vezist v SV

OdgovorNapisal/-a S57D » 05 Feb 2009, 09:04

S51D napisal/-a:Upam, samo da smo bili leta 1991 na isti strani... Ko smo si lahko tako zelo pomagali z vezisti teritorjalne obrambe,... :lol:

Oprosti, Simon, ampak tole res meji na veliko nesramnost. Lahko ti povem, da imajo veliko zaslug za to, da se je vse izteklo tako kot se je in ne s hujšimi posledicami tudi vsi, ki so skrbeli za telekomunikacije v težkih časih osamosvajanja Slovenije, še posebno leta 1991.

73, Miloš S57D
SWL: S5-RS-001 EX: S52DM, YT3DM, YU3TEU, YU3-RS-1088
Uporabniški avatar
S57D
Moderator
 
Prispevkov: 1227
Pridružen: 01 Maj 2003, 16:09
Kraj: Ljubljana - JN76GC

Re: Radioamater -> vezist v SV

OdgovorNapisal/-a S58WW » 05 Feb 2009, 09:05

Simon saj ne veš kaj pišeš in kaj citiraš!

Očitno misliš da si najpametnejši od vseh pa naj bo tako....
Da pa žališ brez, da bi se prepričal, to je pa višek....

Najmanj ti si tisti, ki mu moram dokazovati kje sem bil leta 1991 ...

O politiki se pa na tem forumu ne debatira!

Ostani sam, omejen v svojem razmišljanju.

Želim ti vse naj...
73 Pibo S58WW ( ex YU3HP, YU3TDV )
http://www.qrz.com/db/S58WW
A half-truth is the most cowardly of lies.
Uporabniški avatar
S58WW
 
Prispevkov: 230
Pridružen: 06 Jun 2002, 08:57
Kraj: Dob pri Domžalah

Re: Radioamater -> vezist v SV

OdgovorNapisal/-a s55o » 05 Feb 2009, 09:12

Odgovor je Marko dobil, temo pa zaklepam.
Ex.S56WTT,S57WTT; All that is necessary for the triumph of evil is that good men do nothing.
Uporabniški avatar
s55o
Tečni Moderator
 
Prispevkov: 2530
Pridružen: 11 Mar 2004, 14:42
Kraj: jn76gh

Prejšnja

Vrni se na Razno

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 14 gostov