CQ ZRS

Vse kar ne sodi v zgornje rubrike, pa ima kaj zveze z radioamaterstvom!

Moderatorji: S57D, s55o

Re: CQ ZRS

OdgovorNapisal/-a s57bat » 07 Jan 2009, 08:27

Nič več ne štekam...Očitno sem predolgo v močvirju.
Samo še Kučana in 40 let podlage nisi omenil.
Statut,predlogi in ostala pravna jajca se sprejemajo na konferenci z glasovanjem.Predlogi so sprejeti ali pa tudi ne-tako je pač v demokraciji.

Ne vem ali smo pozabili, da smo radioamaterji-naš hobi je radioamaterstvo v vseh mogočih oblikah in v temu bi morali uživati,ne pa v prepucavanju in pametovanju.ZRS je pač kakršna je,lahko bi bila boljša.Član sem bolj iz navade in pripadnosti.Ko dobim položnico, me malo stisne,a dokler bom plačilo zmogel, bom pač plačal.Na leto itak porabim bistveno več v času in materialu,ko "rihtam" razne repetitorje in podobne zadeve v javno dobro.

Smo pa tudi zgrešili temo in to je naš cajteng.To ni komercialna publikacija, ampak interno glasilo in to bo pač takšno kakršnega si bomo naredili.Sam že nekaj časa iščem navdih(pa tudi čas) da bi kaj napisal,pa obojega zmanjka.Pa tudi če bi vsi pisali vanj,ne bi bil vsem všeč.Se pač vedno najde kdo, ki ubije voljo še tistim redkim,ki jo zberjo.

73 Tomaž
s57bat
 
Prispevkov: 100
Pridružen: 12 Jul 2004, 06:57

Re: CQ ZRS

OdgovorNapisal/-a s55z » 07 Jan 2009, 10:01

S55SR napisal/-a:@ s57sxs: niso vsake dva meseca iste debate. Samo povedal sem, zakaj ne čitam in dobivam CQ ZRS.

@ mislim da s56zdb: Močvirja (Ljubljane) ne maram že od otroških let, čeprav tam živijo tudi moji bljižnji sorodniki. Mi pač klima ne ustreza. Zato tudi tista "v močvirje niti mrtev". Sicer pa večino, ne vseh, ljubljančanov lepo opiše Iztok Mlakar v svoji pesmi.

@ Ne spomnem se kdo je napisal naj kandidiram in podobno. Bom kandidiral, ko bodo nekateri ki imajo v rokah enega od klubov in po njihovem nalogu pleše cela zveza odstopili s položajev in tudi iz ozadja nehali vleči niti. Smo še vedno v policijsko vojaški organizaciji s pridihom udbe. Od tod tudi tisti ljubljanacentrizem.

Ni rečeno, da se zaradi tega pisanja ne bom znašel na tapeti tudi jaz. Pač mi gre na ..., da si nekdo prisvaja nekaj, kar je po definiciji in po logiki skupno in bi moralo delovati v skupno dobro.
Zavedam se, da so nekateri člani zaslužni za marsikakšno dobro stvar, tudi vsa čast tistim, ki pod in v imenu zveze, hodijo na mednarodna tekmovanja in tam dosegajo lepe rezultate in dvigujejo ime in čast zveze, vendar samo čast in priznanje, ne pa tudi oblast. Oblast bi morali imeti v rokah VSI člani oz. z večino izvoljeni predstavniki, ki bi se morali zavedati, da odgovarjajo za svoje delo in, da jih lahko članstvo, v kolikor je le-to nezadovoljno z njihovim delom, tudi odstavi. Še vedno trdim in bom trdil, da je, oz. bi morala biti, zveza, servis članom, pa naj bodo člani te zveze klubi ali posamezniki, delovati bi morala v njihovo dobro. Dajmo se vprašati, kje je izvirni greh te debate in prerekanja, povzročitelja le-tega nekako, na lep in kulturen način, pozvati in pripraviti do tega, da se javno opraviči in posuje s pepelom ter prizna, da je naredil kapitalno napako, ko je mislil, da bo šlo to skozi na lepe oči in začei znova kot radioamaterji in ne kot sovražniki in tipični Slovenci, ki z veseljem vidijo soseda v godlji. Priznajmo si, da je že preveč časa na oblasti enoumje in da bi se lahko že enkrat kaj spremenilo in obrnilo na bolje. Če tega ne zmoremo, je bolje, da gre vse skupaj hudiču v rit, in se zveza razpusti. Bomo pač še ena država več, ki nima zveze. Jaka m...! Zveza, taka kot je, ne služi ničemur razen za QSL biro. Pa še tam škriplje. (Ne zaradi managerja).


Halloo, kaj pa je spet narobe s QSL birojem??? :evil:

Nekateri pa res čisto v vsem vidite neke zarote. Sedanja ekipa je zbrana z vseh vetrov, s predsednikom iz Celja... in vsi so bili izvoljeni z večino glasov vseh zainteresiranih članov ZRS. Če drugi niso zaineresirani, naj si sami pripišejo posledice in naj ne jamrajo potem po forumih, kako hudo jim je. Vsak klub ima zaenkrat točno EN GLAS. Majhen ali velik in vsak klub ima lahko popolnoma enak vpliv, če LE HOČE! Ampak poglej udeležbo na skupščini ali na posvetovanjih. Niti tretjina ni zainteresirana za kakršnokoli sodelovanje! To je pač DEMOKRACIJA in ne mi govoriti o nekem enoumju, ker s tem žališ množico ljudi, ki volontersko prispevajo svoje delo in sredstva!

Osebno še vedno ne vem, kaj tako hudega je v ZRS in kaj bi nekdo drug naredil bolje... Če lahko, naj kandidira, pa če takoj potem razpusti zvezo, kot predlagaš ti... Pa daj, konkretno povej imena, ki zahrbtno vlečejo niti iz ozadja, da jih bomo tudi drugi poznali...

In kakšne niti pravzaprav vlečejo??? Morda to, da so nabavljene nove digitalne zvezde (D-Star) za modernizacijo RPT omrežja? Morda to, da se predstavlja ZRS na sejmih, da se organizira izobraževanja (seveda preko članov klubov, najbrž tistih, ki po tvoje vlečejo nekakšne niti...), da organizira vsakoletno izobraževalno srečanje, ki ga obišče več kot desetina članstva, da organizira sodelovanje z državnimi organi, .... ?

Ja. Marsikaj je še za postoriti, morda se je kje tudi kaj zalomilo in se ni izpljalo po pričakovnajih (npr. zakondaja glede višine stolpov brez gradbenega dovoljenja...), tudi kakšna netransparentna poraba sredstev bi se morda našla, vendar samo jamrati in obtoževati kar na splošno tudi ne gre...

Še o CQ ZRS, ker je to naslov te teme. Tudi sam bi si želel drugačnega glasila, oziroma bi vztrajal, da je to javno glasilo, revija, nekakšen magazin za hamradio, elektroniko, telekomunikacije, ki bi bila dosegljiva tudi v kioskih in bi že s tem v vrste radioamaterjev pritegnila več radovedne mladine in marsikaterega starejšega. Pa ni tako, zato pač po svojih močeh prispevam, kolikor mi čas dopušča... Opustitev tiskanega glasila pa bi bila stagnacija, še več, bilo bi nazadovanje! Kot je že nekdo omenil, je spletna stran lahko dobra podpora reviji, nikakor pa ne nadomestilo...

Žal so na tem forumu vedno najbolj glasne negativne kritike, saj si takoj sovražnik, če se ne strinjaš z njimi...

Najprej vse podreti in nato zgraditi po svoji zamisli... kje sem že to videl?
VY 73 & GL, Dragan S55Z, EPC #0760
HAMtech - Toys for real CONTEST-ers and DX-ers
s55z
 
Prispevkov: 2457
Pridružen: 13 Jul 2003, 03:29
Kraj: Ljubljana - JN76HB

Re: CQ ZRS

OdgovorNapisal/-a s55m » 07 Jan 2009, 11:27

Dragan, ti in Samo sta vsak na svojem bregu, eden na levem, drugi na desnem.
Ni res, da se slišijo (berejo) tukaj, samo negativne kritike, ampak negativne so veliko bolj glasne in bolj odmevajo.
Lepo je, da imamo nove D-star repetitorje. Ob ceni primopredajnikov, ki so potrebni za njihovo uporabo, bo verjetno na njih veliko uporabnikov. Še posebej v letu ki prihaja. In jaz v tej zgodbi (če je ZRS res prispevala denar za D-star) financiram zgodbo, ki mi ni niti malo všeč (zaprtost sistema).
Na R1 sem kar nekaj časa v RX modu, pa ne slišiš cel teden niti stiskačev :).

SOTA se je razmahnila, ker je dala majhnemu človeku z malo relativno poceni opreme dodano vrednost.
Kaj drugega pa je recimo bilo IK7/S57C/p kot SOTA aktivnost, ali pa S53GO iz JN75FO (lahko naštejem še kup drugih....S53MV,S51JN,S57UMP itd itd...? Torej, SOTA ni nič novega, le marketing je drugačen.

Še vedno pa smo v rubriki našega internega glasila, ki je bilo zlorabljeno na najslabši možni način s strani disciplinske komisije, ali nekoga, ki se skriva za njo (jaz osebno mislim, da se za vsem skupaj skriva predsednik ZRS).
Ali ima kdo trden argument proti?
s55m
 
Prispevkov: 1580
Pridružen: 05 Feb 2004, 09:05
Kraj: KN12OR

Re: CQ ZRS

OdgovorNapisal/-a S56ZDB » 07 Jan 2009, 11:41

CQ ZRS, kot glasilo Zveze ni imelo prav nobene druge možnosti, kot to, da objavi karkoli je naredila disciplinska komisija. V tem smislu bi bil upravičen očitek neposredno bodisi na disciplinsko komisijo in/ali na UO ZRS (oz na posamezne člane teh teles), ali na ZRS kot Zvezo.

Tožba zoper posamezne urednike glasila je udarila 1. na napačnem koncu in 2. kjer najbolj boli, saj je bila prizadejana škoda maksimalna možna (odstop urednika zgodovinske tehnike).

Mimogrede, pametno bi bilo, če bi posamezni člani (bodisi, da gre za radioklube, ali izvoljene predstavnike le-teh, bodisi da gre za zastopnike le-teh ali kar radioamaterje v najširšem krogu) svojo pozitivno energijo uporabili za to, da se vprašajo kaj lahko naredijo zase, za RK, ki mu pripadajo in za Zvezo, ki ji pripada njihov klub.

Brezplodne debate in nasprotovanja zaradi nasprotovanj (in hkrati brez predlogov alternativ) so slab način celo za debato, kajšele za konkretno delo.
S56ZDB
 
Prispevkov: 453
Pridružen: 18 Jun 2006, 23:23
Kraj: Ljubljana

Re: CQ ZRS

OdgovorNapisal/-a s55m » 07 Jan 2009, 15:21

S56ZDB napisal/-a:CQ ZRS, kot glasilo Zveze ni imelo prav nobene druge možnosti, kot to, da objavi karkoli je naredila disciplinska komisija. V tem smislu bi bil upravičen očitek neposredno bodisi na disciplinsko komisijo in/ali na UO ZRS (oz na posamezne člane teh teles), ali na ZRS kot Zvezo.

Tožba zoper posamezne urednike glasila je udarila 1. na napačnem koncu in 2. kjer najbolj boli, saj je bila prizadejana škoda maksimalna možna (odstop urednika zgodovinske tehnike).

Mimogrede, pametno bi bilo, če bi posamezni člani (bodisi, da gre za radioklube, ali izvoljene predstavnike le-teh, bodisi da gre za zastopnike le-teh ali kar radioamaterje v najširšem krogu) svojo pozitivno energijo uporabili za to, da se vprašajo kaj lahko naredijo zase, za RK, ki mu pripadajo in za Zvezo, ki ji pripada njihov klub.

Brezplodne debate in nasprotovanja zaradi nasprotovanj (in hkrati brez predlogov alternativ) so slab način celo za debato, kajšele za konkretno delo.


Črna pika je udarila:
1. Na napačnega človeka, brez zakonske (statutarne) osnove, brez možnosti pritožbe in obrambe, ki sta državljanski pravici številka 1 v demokratični družbi.
2. Kjer najbolj boli, saj je bilo to objavljeno v internem glasilu nas radioamaterjev.

Mimogrede, posamezni člani imamo toliko pozitivne energije, in jo s pridom uporabljamo tudi za blagor ZRS in njenih članov.

O brezplodnosti debat, se pa popolnoma strinjam, saj sem predloge in razloge jasno podal že večkrat.
s55m
 
Prispevkov: 1580
Pridružen: 05 Feb 2004, 09:05
Kraj: KN12OR

Re: CQ ZRS

OdgovorNapisal/-a s51uj » 07 Jan 2009, 15:57

S55M, ali mi lahko razložiš kaj si mislil s pojmom majhen človek.

Lep pozdrav S51UJ
s51uj
 
Prispevkov: 16
Pridružen: 10 Feb 2004, 06:28

Re: CQ ZRS

OdgovorNapisal/-a s55m » 07 Jan 2009, 16:06

Pozdravljen Brane!

Vsak naj si tega majhnega človeka ne razlaga po svoje, zato bom napisal točno, kakšnega človeka sem mislil.

Majhen človek v tem kontekstu:

"Je človek, ki nima neomejenih finančnih sredstev in ne neomejenega časa."
(majhen zaradi tega, ker ne štrli iz širšega povprečja srednjih meril)
Lahko bi napisal tudi povprečen, ali vsakdanji in morda še kaj.
Torej takšen, za kakršnega se imam tudi sam in kakršnih nas je večina radioamaterjev.

Kakršna koli drugačna razlaga je plod Vaše lastne domišljije.
s55m
 
Prispevkov: 1580
Pridružen: 05 Feb 2004, 09:05
Kraj: KN12OR

Re: CQ ZRS

OdgovorNapisal/-a s57uud » 09 Jan 2009, 01:37

Prosim, če se držite teme. Tu je govora o glasilu CQ ZRS.
Dobrodošle so dobronamerne kritike, še bolj pa predlogi kaj storiti, da bi naše glasilo bilo čim boljše.

Ura je pozna, zato se bom jutri potrudil razdeliti temo na dva dela tako, da bo vsebina čimbolj odgovarjala naslovu.
Uporabniški avatar
s57uud
Moderator
 
Prispevkov: 659
Pridružen: 17 Sep 2001, 01:00
Kraj: Kačiče 15, 6215 Divača

Prejšnja

Vrni se na Razno

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 9 gostov