Brisanje objave

Vse kar ne sodi v zgornje rubrike, pa ima kaj zveze z radioamaterstvom!

Moderatorji: S57D, s55o

Brisanje objave

OdgovorNapisal/-a S57NAZ » 21 Dec 2008, 02:44

Hm, zdaj se mi zdi, da je že drugič izbrisana objava za prevod navodil za uporabo radijske postaje Mitland G7 XT.
Še posebej zato sem objavo napisal v OSTALO, ker vem, da ne paše nikamor drugam. Pač v našem radioamaterskem klubu imamo tudi nekaj dejavnosti, s katerimi bi delali malček problema, če bi uporabljali radioamatersko frekvenco - vse v zvezi naše radioamaterske tekmovalne postojanke na Blegošu, od nabave materiala, goriva za agregat, potreb po popravilu infrastrukture, raznih drugih pogovorov skoraj izključno za to dejavnost.

Pa izgleda, da je pač potrebno dobesedno vse razložiti kaj delamo. Ampak sami mislimo, da za določene zadeve niso primerne radioamaterske frekvence, zato smo poiskali še neko primerno alternativo in nabavili še dodatne postaje, kjer se določene stvari dogovoriš brez skrbi, da ne boš kršil HAM pravil, saj včasih beseda nanese tudi na drugo temo. Ker pa so navodila v angleščini sem pač želele kot skrbnik teh radijskih postaj poskrbeti za prevod v slovenščino, da postaje lažje in hitreje spoznajo člani našega radiokluba, ki so večkrat prisotni na Blegošu v naši tekmovalni postojanki, tako pri urejanju, dogradnji, preizkušanju opreme (kako ti bo, če bo delovala oprema na tekmovanju, je najbolj potestirati na tisti lokaciji, na kateri potem tekmuješ), kot na tekmovanjih.

Pa me niti ne moti, če pač moderator sklepa, da je objava neka kvazi objava, ki ne paše v ta forum, bolj me moti, da če izbriše (zakaj se ne vtikam v njegovo delo), da avtorja članka ne obvesti o tem. Potem čakaš in upaš da bo le kdo tako dober in ti sporočil, da so navodila v slovenščini na voljo, v resnici je objava tako hito izbrisana, da sploh nihče ne more nanjo odgovoriti.

Sicer sekiram se ne, ker se niti ne splača, mislim pa da manjka tisti občutek za fer odnos.

Zaradi mene se lahko pobriše tudi to objavo, kajti navodila mi je brezlačno prevedel dobri človek, ki mu ni bilo težko ustreči moji želji (pa še za pir mi je dal in ni pustil, da popijeva pivo na moj račun - razlog, "navodila niso za tvojo uporabo, ampak klubsko"), da uredim tudi to drobtinico za naš radioklub.
"Vedno se pogovarjam s človekom tako, da si pridobim prijatelja in nikoli tako, da dobim sovražnika!" Medvešček Janez
Uporabniški avatar
S57NAZ
 
Prispevkov: 637
Pridružen: 27 Avg 2001, 01:00
Kraj: Kranj - JN76EF

Re: Brisanje objave

OdgovorNapisal/-a s55z » 21 Dec 2008, 03:48

Samo prestavljen je bil v tehniko.... Do tega trenutka si ga je ogledalo 89 uporabnikov...

Nekateri pa res povsod vidite zarote... :evil:
VY 73 & GL, Dragan S55Z, EPC #0760
HAMtech - Toys for real CONTEST-ers and DX-ers
s55z
 
Prispevkov: 2457
Pridružen: 13 Jul 2003, 03:29
Kraj: Ljubljana - JN76HB

Re: Brisanje objave

OdgovorNapisal/-a S57NAZ » 22 Dec 2008, 01:00

A tako. Se opravičujem za moj zapis. Hja, sej veš kako je, če ne najdeš, pa drugje ne brskaš, ker misliš, da ni več. Tko pač je to.
Hvala lepa za pojasnilo :D
"Vedno se pogovarjam s človekom tako, da si pridobim prijatelja in nikoli tako, da dobim sovražnika!" Medvešček Janez
Uporabniški avatar
S57NAZ
 
Prispevkov: 637
Pridružen: 27 Avg 2001, 01:00
Kraj: Kranj - JN76EF


Vrni se na Razno

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 15 gostov