Orkanski veter in posledice

Vse o KV, UKV, UHF, SHF... antenah in stolpih

Moderator: s57uud

Orkanski veter in posledice

OdgovorNapisal/-a S52OW » 21 Jan 2007, 22:24

VElikokrat imam močan veter zaradi odprte lokacije in višine (700m asl).
V noči na petek, pa je bil zgleda na obisku še Kyril?!
Po grobi oceni, mislim da so bili sunki do 170kmh...
Škoda:
Dhf-6 zamaknjena poševno in rotor g-450 zamaknjen za cca 50 sopinj.
Sistem saniran v cca 20min, tako, da je tokrat šla zadeva mimo bp. Žleb, ki ga je odneslo sem tudi vrnil v prvotno stanje in ojačal.

naslednji "damage report" prosim...
Dolg boom - srečna postaja!! 73, S52OW de Tilen
Home page: http://tilenpusar.com
Uporabniški avatar
S52OW
 
Prispevkov: 496
Pridružen: 26 Avg 2003, 17:13
Kraj: Golo 670m asl

3 el yagi

OdgovorNapisal/-a S56SD » 21 Jan 2007, 22:34

Živjo,
meni je g. Kyril naredil podoben problem. Imam 3 el 3 bandarico (ECO) z dodanim kitom za 40 m in rotator Yaesu G 450. Preko noči sem parkrat slišal preskok zobnikov in rezultat je bil cca 40 stopinjski zamik.
Zadevo sem popravil v 5 minutah. Škode ni bilo nobene, antena je zaenkrat dobro prestala veter, res pa je, da v Ljubljani ni bilo pretirane hitrosti.
Če se bodo vremenske anomalije stopnjevale (in trenutno ne vidim razloga za izboljšanje), bomo lahko videli kakšne vetrove prenesejo naše antene in rotatorji vključno s konstrukcijo.
73 de Sandi S56SD
S56SD
 
Prispevkov: 19
Pridružen: 07 Apr 2005, 23:00
Kraj: Ljubljana

Re: 3 el yagi

OdgovorNapisal/-a S58F » 22 Jan 2007, 08:38

S56SD napisal/-a:Živjo,
meni je g. Kyril naredil podoben problem. Imam 3 el 3 bandarico (ECO) z dodanim kitom za 40 m in rotator Yaesu G 450. Preko noči sem parkrat slišal preskok zobnikov in rezultat je bil cca 40 stopinjski zamik.
Zadevo sem popravil v 5 minutah. Škode ni bilo nobene, antena je zaenkrat dobro prestala veter, res pa je, da v Ljubljani ni bilo pretirane hitrosti.
Če se bodo vremenske anomalije stopnjevale (in trenutno ne vidim razloga za izboljšanje), bomo lahko videli kakšne vetrove prenesejo naše antene in rotatorji vključno s konstrukcijo.



Sandi & Tilen res da letos na mojem koncu ni še pošteno zapihalo (pač ni zime :lol: ) toda povabil bi vaju moral lani na mojo lokacijo (sem točno na polovici poti med Vipavo in Podnanosom,kjer ima BURJA največjo moč v naši dolini)
Lansko zimo mi je dobesedno ODNESLO (3 band ECO beam) prvi "direktor" + polovico reflektorja :lol: :lol: .. ostali elementi so bili samo za "poglihat"
Dobro,da ima Miro S58T dokaj poceni rezervne dele.. :lol:

LP Erik S58F
"LIFE IS TO SHORT TO BE QRP"
EX-S57LWE
Uporabniški avatar
S58F
 
Prispevkov: 222
Pridružen: 14 Mar 2003, 22:24
Kraj: GOČE-VIPAVA

OdgovorNapisal/-a s51zg » 22 Jan 2007, 09:11

HI družba,
tudi pri meni je kar pošteno pihalo in pa pokalo. Sem tudi lastnik ECO antene -DHF6. Vendar so vse antene vključno z rotatorjem G-5500 izdržale. Upam, da se zaradi tega ne bodo dvignile cene teh anten...HI. Ja Tilen tvoja asl je pač naredila svoje. Tu pri meni na višini 535 m asl ni bilo "nobenih" premikov-zasukov ipd. Priznam pa, da me je bilo kar malo strah, ko sem celo noč poslušal tisto pokanje. Vendar sem zjutraj ugotovil vzroke pokanja. To je povzročala "zračnost" med segmenti mojega teleskopskega stolpiča.

lp
Janez-S51ZG
s51zg
 
Prispevkov: 80
Pridružen: 12 Jan 2004, 11:59
Kraj: Srednje brdo, JN76BC

OdgovorNapisal/-a S52OW » 22 Jan 2007, 21:03

Kmalu bom dal gor 2el. quad, ker očitno iščem težave haha.
ERik, pridemo enkrat pogledat',ko bo pihalo, ok?
Dolg boom - srečna postaja!! 73, S52OW de Tilen
Home page: http://tilenpusar.com
Uporabniški avatar
S52OW
 
Prispevkov: 496
Pridružen: 26 Avg 2003, 17:13
Kraj: Golo 670m asl

OdgovorNapisal/-a s51zg » 23 Jan 2007, 09:49

"S52OW"]Kmalu bom dal gor 2el. quad, ker očitno iščem težave

Tilen, mislim, da bo težav z QUAD-om manj, kot z DHF6. To je zelo lahka antenca. Sploh še, će boš uporabil "jež" konstrukcijo ti bo sneg lepo "drsel" pozimi dol. Važo je, da boš imel dovolj močan "laks" med nosilnimi palicami.

lp
Janez
s51zg
 
Prispevkov: 80
Pridružen: 12 Jan 2004, 11:59
Kraj: Srednje brdo, JN76BC


Vrni se na Antene

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 17 gostov