Nova CEPT dovoljenja

Vse v zvezi z zvezo

Moderatorji: s55o, S57BBA

Ali boste zmenjali CEPT dovoljenje?

Glasovanje se je zaključilo dne 25 Jan 2005, 21:36

DA
13
50%
NE
4
15%
DA, če bo nujno potrebno
9
35%
 
Skupaj glasov : 26

OdgovorNapisal/-a s52w » 17 Mar 2005, 21:54

Na APEK-u so verjetno ugotovili, da nekateri prepogosto menjajo znake in so zaradi tega podražali storitev. Tisti ki so po redni poti dobivali dvočrkovne znake nimajo problemov, če pa znak menjaš 2-3x letno pa se pozna :D
73 Damjan S52W ex S51JY in nič več zadnjih 14 let
s52w
 
Prispevkov: 517
Pridružen: 07 Nov 2004, 15:38
Kraj: Črnomelj

ATRP = APEK ?

OdgovorNapisal/-a S57BIG » 18 Mar 2005, 09:55

Pred približno enim letom sem preko agencije "ATRP" in
s pomočjo spodaj omenjenega gospoda dobil novo CEPT dovoljenje.
(zaradi menjave naslova , staro CEPT dovoljenje ni bilo več veljavno).
Madonca, a bo treba zadevo sopet menjati, čeprav
na starem piše, da velja še cca 10 let ?

s57nbt napisal/-a:No za vse tiste, ki vam je bilo težko odgovorit, čeprav ste vedeli, ne več čitat dalje - :evil:
Za tiste pa, ki še ne veste, ZRS nima več tega preko, zdaj za to skrbi Agencija za pošto in elektronske komunikacije RS , obrazec je nov in za v rubriko saj ni res pa je: pocenitev v naši državi je redkost, še večja če to naredi državna ustanova. Zahtevajo zgolj 2550 sit v kolekih (še poštnine za položnico ne rabiš plačat) namesto 3100 kot jih je zahtevala ZRS, ki "nam je delala uslugo"... my ass... kam je šla razlika in koliko se je je nabralo IN če bo kje prikazana pa je za v drugo temo, mogoče na dacarski forum..
Če kdo potrebuje nov obrazec, s katerim lahko dobi novo cept potrdilo, veljavni klicni znak na osnovi narejenega izpita ali hoče zamenjat svoj dosedanji klicni znak naj pošljejo email na Iztok.Lampe@apek.si in jim ga bo poslal...

LP, Uroš
BIG is beautiful, SMALL is expensive.
73 de S57BIG
S57BIG
 
Prispevkov: 94
Pridružen: 08 Okt 2003, 11:45
Kraj: Maribor

Re: ATRP = APEK ?

OdgovorNapisal/-a S57XX » 18 Mar 2005, 10:18

S57BIG napisal/-a:Pred približno enim letom sem preko agencije "ATRP" in
s pomočjo spodaj omenjenega gospoda dobil novo CEPT dovoljenje.
(zaradi menjave naslova , staro CEPT dovoljenje ni bilo več veljavno).
Madonca, a bo treba zadevo sopet menjati, čeprav
na starem piše, da velja še cca 10 let ?


BIG,

Zadevo lahko menjaš, ali pa ne ... odvisno od tebe in predvsem od tega, če misliš kaj hodit čez mejo.
Preberi si Boštjanove prispevke na prejšnjih straneh ...

LP Jure
S57XX
 
Prispevkov: 676
Pridružen: 28 Feb 2002, 01:00
Kraj: Škofja Loka

Re: ATRP = APEK ?

OdgovorNapisal/-a S57BIG » 18 Mar 2005, 10:41

Da, pred petimi minutami sem prejel naslednji odgovor.
(vsa čast profesionalcem :

Lep pozdrav,

Dovoljenje je veljavno.
Samo v primeru, da vi želite nov papir lahko zaprosite zanj (kot podaljšanje obstoječega).
Edina sprememba je, da se bivši II razred spremeni v A razred z vpisom opombe o znanju Morze znakov.

Odločitev pa je vaša.
_____________________________________________
Agencija za pošto in elektronske komunikacije RS
Iztok Lampe
Stegne 7
1000 Ljubljana, Slovenija
Tel: 01 583 63 62
Fax: 01 511 11 01
_____________________________________________

Igor Gros <igor.gros@uni-mb.si>
18.03.2005 09:47

Za: Iztok.Lampe@apek.si
kp:
Zadeva: Novo CEPT dovoljenje ?

Pred približno enim letom ste mi preko agencije "ATRP"
zaradi menjave naslova menjali tudi moje radioamatersko
(CEPT) dovoljenje.
Če utegnete, mi prosim sporočite, če je potrebna ponovna
menjava le tega.
Moji podatki so:

Pozivni znak: S57BIG
Ime + priimek: Igor Gros
Naslov: (SNIP)

S spoštovanjem in lep pozdrav.

S57XX napisal/-a:
S57BIG napisal/-a:Pred približno enim letom sem preko agencije "ATRP" in
s pomočjo spodaj omenjenega gospoda dobil novo CEPT dovoljenje.
(zaradi menjave naslova , staro CEPT dovoljenje ni bilo več veljavno).
Madonca, a bo treba zadevo zopet menjati, čeprav
na starem piše, da velja še cca 10 let ?


BIG,

Zadevo lahko menjaš, ali pa ne ... odvisno od tebe in predvsem od tega, če misliš kaj hodit čez mejo.
Preberi si Boštjanove prispevke na prejšnjih straneh ...

LP Jure
BIG is beautiful, SMALL is expensive.
73 de S57BIG
S57BIG
 
Prispevkov: 94
Pridružen: 08 Okt 2003, 11:45
Kraj: Maribor

OdgovorNapisal/-a S51BR » 18 Mar 2005, 20:08

s57x napisal/-a:Eh. g. Bregar, še vedno ne vem, ali nastopate v funkciji precednika ali kar tako.
Ne vem sicer, kje živite, lahko pa vam povem, da se vsak reč, tudi prestavljanje papirjev, danes plača!
Nekaj opravka imam tudi s papirji in vam lahko povem, da je lahko tarifa od nekaj deset do ulala tolarjev. Roko na srce, nisem se jaz pogovarjal z državo....do nedavna smo bili navajeni, da so nam na LP6 podpirali lenobo in marsikdo bi še danes raje plačal nekaj več, kot pa letal za papirji in lepil koleke. Ja, prosim prvega, ki bo urejal novo dovoljenje, da specificira stroške. Mislim, da bo kar nekaj večja vsota...
Sicer pa je stroškovnik točno specificiran. Razumljivo je, da je zamenjava pozivnega znaka dražja. Verjetno je treba kaj več, kot spremeniti "znak" na forumu! (BTW, g. precednik, pozivni znak kljub vsemu ne velja za nazaj, pa čeprav menite, da se vam je storila kakšna krivica. S tem ste ponovno pokazali, koliko vam je mar tovrstna zakonitost, ali pa, kar je v očeh hamov še hujše, še vedno ne veste, kaj je to pozivni znak in kaj bi z njim!!)
Kaj naj bi bil pozivni znak? Predvsem mora imeti vsebino, potem ima lahko tudi 6 črk. Vsi, ki smo "poklofali" RAEM, smo vedeli, kdo je to! Za nekoga, ki "dela" samo ob nedeljah preko repetitorjev, je verjetno tudi prav vseeno, kakšnega ima. Se bo pa moral prilagoditi zakonom. To pa.

Rezervacija pozivnih znakov? Gotovo, upam, da so fantje poslali papirje na urad in nekatere znake rezervirali. Vemo, katere, mar ne?

73 Jurij, s57x


Si morda kje prebral, da se podpisujem kot predsednik?
*****************
73, Rudi, S51BR
ex. S56SRB in S57SRB,
TX/RX: Yaesu FT 857D, Icom T7E
S51BR
 
Prispevkov: 298
Pridružen: 22 Jul 2004, 20:19
Kraj: JN75LX, Sevno

OdgovorNapisal/-a S51BR » 18 Mar 2005, 20:09

s57wtt napisal/-a:Pozdrav še enkrat
Dragi rudi...
Saj veš, da je zadeva upravni postopek. In ker praviš, da ga poznaš, potem veš, da rezervacija stvari v upravnem postopku ni možna.
Gre po sistemu kdor prvi vloži prošnjo za določen znak in izpolnjujej pogoje potem ta znak tudi dobi.

Lep večer vsem
Boštjan


Dragi Boštjan. A si še vedno tako naiven, da ne veš, da izjeme potrjujejo pravilo. :)
*****************
73, Rudi, S51BR
ex. S56SRB in S57SRB,
TX/RX: Yaesu FT 857D, Icom T7E
S51BR
 
Prispevkov: 298
Pridružen: 22 Jul 2004, 20:19
Kraj: JN75LX, Sevno

OdgovorNapisal/-a s55o » 18 Mar 2005, 20:56

Heh ja okey..
sej sem vidu, kdo je prvi dobil klicni znak.
No vseeno upam, da je sedaj vsem jasno kako in kaj postopati, tako da če ima še kdo kakšno vprašanje, ki ni bilo razjasnjeno naj pove..drugače bomo to temo preveč raztegnili.

lp
Boštjan
Ex.S56WTT,S57WTT; All that is necessary for the triumph of evil is that good men do nothing.
Uporabniški avatar
s55o
Tečni Moderator
 
Prispevkov: 2524
Pridružen: 11 Mar 2004, 14:42
Kraj: jn76gh

OdgovorNapisal/-a s57ad » 18 Mar 2005, 22:01

s51br napisal/-a:
s57wtt napisal/-a:Pozdrav še enkrat
Dragi rudi...
Saj veš, da je zadeva upravni postopek. In ker praviš, da ga poznaš, potem veš, da rezervacija stvari v upravnem postopku ni možna.
Gre po sistemu kdor prvi vloži prošnjo za določen znak in izpolnjujej pogoje potem ta znak tudi dobi.

Lep večer vsem
Boštjan


Dragi Boštjan. A si še vedno tako naiven, da ne veš, da izjeme potrjujejo pravilo. :)


Izjeme? Ali anomalije? Izjeme, na katere se sklicujete, bi jaz raje poimenoval žlindra! Lahko jo še tako mešaš, vedno splava na površje, in naj jo še tako mešaš, vedno ostane le žlindra!
Uporabniški avatar
s57ad
 
Prispevkov: 415
Pridružen: 17 Apr 2004, 17:40

OdgovorNapisal/-a s57x » 18 Mar 2005, 23:23

Res je, g. Bregar, nikjer niste podpisani kot predsednik. Torej že od nekdaj nastopate na forumih - kar tako. Upam, da bo tako tudi ostalo, ne samo na forumih.
Vse skupaj je prav tragikomično! Po ne vem kolikem času trdih pogajanjih, večkrat slišanih in branih uspehih, obrazložitvi cele procedure tam na Viču itd, itd, je še toliko nejasnosti!? Ali samo spuščamo meglo?

Bejž, bejž, Rudi, to so precej čudne pravljice! Raje malo spusti v eter nov pozivni znak, čez vikend je velika izbira. Se bo vsaj malo "poredil"

73 Jurij, s57x
s57x
 
Prispevkov: 362
Pridružen: 01 Feb 2004, 23:24

OdgovorNapisal/-a S57BI » 19 Mar 2005, 18:32

Ne naredi znak pomembnega radioamaterja ampak naredi radioamater znak, ki nekaj pomeni.

Lp, Jože.
S57BI
 
Prispevkov: 184
Pridružen: 06 Feb 2002, 01:00
Kraj: Ljubljana

OdgovorNapisal/-a S51BR » 19 Mar 2005, 18:53

Kaj naj ob vsem tem pisanju rečem? Da je vsebina vse manj v povezavi z naslovno temo. Da sem pri svojem pisanju upošteval novinarsko etiko. Da sem hotel izraziti samo svoja razmišljanja. Da imam do tega pravico. Da se tako obnašajo samo v radioamaterskih krogih (to opažam tudi na teh forumih). Da hočejo imeti nekateri vedno zadnjo besedo in vedno prav.

Glede mojega klicnega znaka pa samo to. Imam ga in ga ne skrivam in si ga ne očitam. Če hoče kdo imeti drugačen znak, ima do tega vso pravico v skladu s predpisi. Sem pač takšen, da si dokumente želim takoj, tako kot sem si osebne dokumente v samosttojni Sloveniji uredil takoj prvi dan, ko je bilo mogoče. In zaradi tega sem vlogo oddal že konec lanskega leta. Čeprav ni bila vložena v skladu s predpisi, ni bila zavrnjena in dovoljenje sem dobil. In upam, da boste zdaj imeli jajca, da boste spet pljuvali po Arčiju, S59AR. Tudi tukaj: Arči, hvala. Ampak oba bova spet imela polno skledo gnojnice. Pa čeprav imam do znak vso pravico in je MOJ. In kaj je pri tem narobe?
*****************
73, Rudi, S51BR
ex. S56SRB in S57SRB,
TX/RX: Yaesu FT 857D, Icom T7E
S51BR
 
Prispevkov: 298
Pridružen: 22 Jul 2004, 20:19
Kraj: JN75LX, Sevno

OdgovorNapisal/-a S50DX » 19 Mar 2005, 19:59

Glede na to, da smo dobili nova pravila na forumu, bi lahko moderatorji posredovali!

LP
A. :evil:
73's de Alex / JN76LN \ Prevalje
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
PODXS 070 # 173 - EPC # 0066
Uporabniški avatar
S50DX
 
Prispevkov: 464
Pridružen: 23 Apr 2003, 13:46
Kraj: Prevalje

OdgovorNapisal/-a s55o » 19 Mar 2005, 20:10

No da se malo pohladijo glave
tema zaprta...Začnite raje kakšno bolj konstruktivno debato.
lp
Boštjan
Ex.S56WTT,S57WTT; All that is necessary for the triumph of evil is that good men do nothing.
Uporabniški avatar
s55o
Tečni Moderator
 
Prispevkov: 2524
Pridružen: 11 Mar 2004, 14:42
Kraj: jn76gh

Prejšnja

Vrni se na ZRS - Zveza Radioamaterjev Slovenije

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 11 gostov