Nova CEPT dovoljenja

Vse v zvezi z zvezo

Moderatorji: s55o, S57BBA

Ali boste zmenjali CEPT dovoljenje?

Glasovanje se je zaključilo dne 25 Jan 2005, 21:36

DA
13
50%
NE
4
15%
DA, če bo nujno potrebno
9
35%
 
Skupaj glasov : 26

OdgovorNapisal/-a s56a » 17 Mar 2005, 00:53

Andrej, hvala na poskusu za katerega sem vnaprej vedel, da ne bo uspel ker je premalo pixela. S57TDA mi je poslal zelo drag posnetek iz San Salvadora, PY, leto 2002. Mlada mamica z dojenckom mi je prodala ogrlico na sliki ker sem mojo zlato namenoma pustil doma. Sse narukvico sem dobil za sreco in imel nepozabna tri tedna v PY. Upam, da bom obisk ponovil naslednje leto za WRTC. Itak sem spet #2 na S57KAA listi :-)
s56a
 

OdgovorNapisal/-a S54Y » 17 Mar 2005, 01:48

Offtopic: Ce ste ze vsi tak "navalili" na te slikice (ocitno je zadeva postala moderna tukaj na LEI), te bom pa se svojo "prilepil" (je tam v levem kotu zgoraj). Ampak pustim jo le, ce se ne boste smejali moji faci (pred kakimi petimi leti se je se dalo z tem po mIRCu "babe" lovit, a sedaj, sedaj sem pa prestar osel. Vlovil pa itak nikoli nisem nic.........HI), ker vem ja.......nisem ravno fotogenicen.........(je ze prevec fotoaparatov crknilo na moj racun.........)

73

PS: Eno bolj ali manj neumno vprasanje za admina oz. odgovornega moderatorja, ce si smem dovoliti?! Glede tega kako je dobil ta forum oz ta streznik nasploh pozivni znak S50LEA, sploh nebom spraseval, ker takse bedarije se ne sprasuje, ceprav verjamem, da je do imena LEA (zlo lusno zensko ime) prislo po nakljucju, ali pa iz osebnih vzgibov enega izmed ustanoviteljev (lastnika?) tega foruma. v glavnem okoli tega si pac mislim svoje.......HI! No zanima me sledece; Ker je ocitno zadnji cas tak naval glede slikic, me zanima, gdaj bo objavlena tudi slikica te nase lusne pa pridne Lejcike? Sicer ne mislim slikice njenega hardwareja, ampak njene duse, ki jo verjetno poganja linux (a se motim?). Tak da malce PSa nebi skodilo in objavit njene vizuelne podobe, pa magari virtualne..............
PPS: Ocitno eni prezivljamo prevec casa za racunalniki, pa nam je vdarlo na mozgane (govorim zase). Ali pa sem ocitno premalo obsevan z radijskimi valovi, le gdo bi vedel? HI
PPPS: Moderatoji, ce sem prevec falil temo, pac prestavite, ampak za pir pa vec ne dam, je ze bilo enkrat prevec, da sem sel na led........HI!
73 de S54Y (Andrej) ex S56ZWH

- ko zagrmi, je pametno, ali potegnit kabl iz vticnice, ali pa ogreti spajkalnik (ehh slednje je zanimivejse)..... HI!
S54Y
 
Prispevkov: 27
Pridružen: 13 Mar 2004, 13:10
Kraj: JN76TL

OdgovorNapisal/-a s55z » 17 Mar 2005, 05:36

Jou, Andrej. Tvoje slikice ne vidim. Menda nii tako grda, da se sedaj skriva :D

Poglej link, da ni to kje na tvojem disku, ki ni viden z interneta.... Ker ce ti vidis avtar, ni receno, da ga mi....
VY 73 & GL, Dragan S55Z, EPC #0760
HAMtech - Toys for real CONTEST-ers and DX-ers
s55z
 
Prispevkov: 2455
Pridružen: 13 Jul 2003, 03:29
Kraj: Ljubljana - JN76HB

OdgovorNapisal/-a S54Y » 17 Mar 2005, 11:34

Evo slikica!

http://www.mobisux.com/album/showphoto. ... 500&page=1

Jo vidite?

Ce sedaj ta link prekopiram v oni mali prostorcek, bo en cas vidna, nato pa spet po starem (ocitno). Sicer meni je vseeno, ali je slikica, ali ne, ali se spilam samo se pol ure, ali pa cel teden. Vem pa da bodo v klubu dobili p.p.z.i.is (ena bolezen, ko so vsi iz meni neznanega razloga nakurjeni, kot tristo vragov in bi me najraje dali iz koze), ce jim porocilo napisem ravno do novega leta.......HI!

PS: A sedaj dela? No ugotovil sem, da sta dva linka, eden je ze zgoraj napisan, tadrugi pa je; http://www.mobisux.com/album/data/500/30842ega_A.jpg torej na prvega zadeva ni "palila", ce bo pa na drugega, pa prosim komentarje...........
PPS: S57TDA, TNX za opozorilo, upam, da sedaj zadeva "pali" kot mora, ker sicer, forum verjetno ni v okvari, pravtako tudi mobisux ne, psihijater mi se ni potrdil, da sem za med ta-nore, torej ocitno kompjuter nekaj zeza (ocitno so spet tisti dnevi, ko je moja "lubica" sitna, pa ne "da" (pravih ukazov, da nebo kaksnih deinformacij slucajno.... :lol: ) kar tako zlepa.....HI), kar pa bomo zlepa resili tako, da se bo "kista" morala naucit letet, sicer bo padla z podstresja na dvorisce (2 nad.).............(neprostovoljno) HI, ali pa tudi brez HI, odvisno, kako dolgo jo bom se prenasal........
73 de S54Y (Andrej) ex S56ZWH

- ko zagrmi, je pametno, ali potegnit kabl iz vticnice, ali pa ogreti spajkalnik (ehh slednje je zanimivejse)..... HI!
S54Y
 
Prispevkov: 27
Pridružen: 13 Mar 2004, 13:10
Kraj: JN76TL

OdgovorNapisal/-a s55z » 17 Mar 2005, 13:34

OK, vidna :D, ne smejem se faci, ampak sem vesel, ker dela :D
Zadnjič spremenil s55z, dne 17 Mar 2005, 15:09, skupaj popravljeno 1 krat.
VY 73 & GL, Dragan S55Z, EPC #0760
HAMtech - Toys for real CONTEST-ers and DX-ers
s55z
 
Prispevkov: 2455
Pridružen: 13 Jul 2003, 03:29
Kraj: Ljubljana - JN76HB

OdgovorNapisal/-a s56a » 17 Mar 2005, 15:01

YM Andrej, res nisi pretirano fotogenican ampak pesniska nagnjenja imas in to pali kod YL :-)
s56a
 

OdgovorNapisal/-a S54Y » 17 Mar 2005, 15:26

Hja vem ja, vem, zato pa se mi SE Z1010, zadnje case nekam cudno obnasa (GSM), nevem, ce ni razneslo lece na kameri, pa poskodovalo vezja, ker ....... no nevem, ko klicem kolegice, se mi zmeraj na zelezniski postaji na teznu (MB) ugasne telefon, ampak zanimivo, samo tam, ali pa doma na balkonu (privat zadeve, pa treba ven pobegnit).

S57TDA, ja ja.......kr motaj se ven ja......., saj vem zakaj se smejis v resnici...HI Amm kaj pa je glede Lejckine slikce, ker "babnce" na mircu me itak ne "smorglajo", kaj prevec, tak da bi morda lahko vdaril kak "zmenek" z LEO? kaj pravis? (ali zafrkavanje, ali pa dejanje iz obupa...........HI) Ker vem da je fejst punca to ja..........., morda bo le kaj, ker te z resnicnosti so za eno gajbo pira vredne (komaj)...........HI

HI & 73
73 de S54Y (Andrej) ex S56ZWH

- ko zagrmi, je pametno, ali potegnit kabl iz vticnice, ali pa ogreti spajkalnik (ehh slednje je zanimivejse)..... HI!
S54Y
 
Prispevkov: 27
Pridružen: 13 Mar 2004, 13:10
Kraj: JN76TL

OdgovorNapisal/-a s55z » 17 Mar 2005, 15:33

Hoj. O Lejckini slikici nic novega :D Bi bilo treba Andreja - S51BW vprasat, ki je LEO na net postavil... 8)
VY 73 & GL, Dragan S55Z, EPC #0760
HAMtech - Toys for real CONTEST-ers and DX-ers
s55z
 
Prispevkov: 2455
Pridružen: 13 Jul 2003, 03:29
Kraj: Ljubljana - JN76HB

OdgovorNapisal/-a S51BR » 17 Mar 2005, 18:33

Hvala vsem, ki ste mi pomagali. Upam, da je zdaj vse OK.

Zanimivo. Iz cept dovoljenj smo prijadrali do izdelovanja portretov. No, se bomo vsaj še po facah spoznali... :wink:
*****************
73, Rudi, S51BR
ex. S56SRB in S57SRB,
TX/RX: Yaesu FT 857D, Icom T7E
S51BR
 
Prispevkov: 298
Pridružen: 22 Jul 2004, 20:19
Kraj: JN75LX, Sevno

OdgovorNapisal/-a S54Y » 17 Mar 2005, 20:11

Ja seveda! Malce smo se res izgubili in zalutali dol z taprave "valovne dolzine",....HI! Ampak Rudi, ce bi se striktno drzali teme, pa bi vsa zadeva kaj kmalu postala monotona, oz. nezanimiva,........ Tako da od casa, do casa res pase ena konjska v "rit" (brca; da si spet ponovno ne boste tega po svoje intrepetirali HI!), da te malce odpihne nekam, pa potem zadeva postane bolj zanimiva............

Samo, tukaj na Lejciki, so pa moderatorji res fajn; debata "luta" od enega konca, k drugemu, le teme se tu pa tam "dotakne", sicer pa samo nekaj "bluzi" v tri dni........ (no vsaj zadnji dve strani) Drugod si ponavadi tudi banan, ces da namerno povzrocas napetost, oz kregarijo, ce tema zaradi tebe "zaluta".......... Zato pa je S57TDA tak fajn decko, da ne omenjam se preostale klape........HI

No pa da ne bomo prevec "bluzili" tja v tri dni, se spravimo nazaj k temi!
Torej Govora je bilo o CEPT dovolenjih, ali ne? Madonca, je ze toliko strani dalec nazaj, da se mi res ne da gledat naslova.

Torej jaz se imam staro dovolenje in kolikor sem razumel, naj bi se "veljalo", a znajo bit komplikacije v tujini........... Zaradi cesar pa se itak ne sekiram, kaj prevec, saj za letos turneja po 9A odpade (ni prave kompanije), morda po pa malce bolj obiskana obala S5..... 8) :lol: , tako da se za mojega ICOMa sploh ne sekiram, no morda bo tudi letos ostal, kar doma, ker dekline bodo sicer grdo gledale (ce bo vse po sreci, bom edini z kar 4 decvami na "urlaubi" (pac rabjo enga z €€), na sreco oz. zalost pa nobena ni YL (vsaj moja ne) HI (bomo videli, koliko sem zgresil mojo teorijo, ko se vrnem nazaj..........osmojen od sonca), no kakorkoli ze, ce bo zraven stalna ekipa, se bom imel vsaj cesa nagledati......HI.
Sedaj moj namen je obdrzat trenutni CEPT II. vsaj do jeseni, ko bi morala padit CW, potem pa hitro po enega 2 crkovnega (se jih bo dalo prepricat na APEKu, da ce kot bivsa III. klasa, naknadno naredim izpit za CW, da bi, kot nagrada za trud obdrzat nostalgijo pri zivljenju, padel en dvocrkovni? Niso ponudili te moznosti v 9A? En cas se je o tem govorilo tako ali ne?
Zakaj pri meni CW? Ma ajde digimode je zelo zanimiv, ampak vedno moje "lub`ce" ne morem s sabo vlacit, da bom "dekodiral" CW, SSB mi lezi tako kot lanski sneg (no letosnji - zvoncki ze cvetijo, pomlad je tu), na FM pa si nimam na 2m oz. 70cm z mojim ICOMom kaj za zacet, saj je vse po vecini prazno, ali pa jaz nimam j..c, da bi se "zadrl" v mikrofon (saj veste imam tisti sidrom "tezkega mikrofona", ceprav imam licenco ze leto in pol, ampak prve strani v logu se nisem uspel "nafilat" (ne rabite se bat, sem se zmeraj zastrupljen, tako ali drugace, pa magari z pirom v roki na lokaciji, saj za to pridno skrbijo v klubu, da se ne odtajam HI)-madonca se z "lepim" hvalim. No nasplosno, voice mi ne lezi, raje bi kaj drugega, a za digimode nimam ne postaj, ne vmesnikov (€€€ na kup, pa bo, le decve me letos ne smejo prevec "oskubit", pa bo prihodnje leto kaj padlo.......), docem softwerja malo morje....... CW pa mi spet ne lezi...............ker ga ne znam :oops: (pa bo ja.........nekoc).
BTW: Za vse skeptike, jaz na KW trenutno ne delam, ko bo pa CW pa CEPT, pa se me pazite..............ker vas bom vse naklofal, da bo joj.....HI

tako, da jaz se bom raje sparal, pa delal na "crno", vsaj do konec poletja (ki ze trka na vrata (ps: danes roku treh ur "presvical" celo pomlad, ko sem v vinogradu pomagal rezat trto..... HI), dokler nebo telegrafije narete, nato pa "frajkinclerjem" na APEK poslal vse papirje, z eno tako lepo milo prosnjo, kot da bi eni decvi moledoval, da se me naj usmili...HI, morda pa le "palijo" na lepo besedo, ali pa lepe sive ocke (z njimi mi je pa enkrat le uspelo ocarat eno policistko, ko sem jo tako milo gledal, kot da se bom razjokal, tako, da je bila na koncu poloznica le 10 jurjev........HI).
Aja samo se tole: Ko sem predlani dobil papirje, mi je Arci poslal le CEPT, kje pa je moja diploma? Se zmeraj nekje na Lepi pot 6.? No ce je tam, naj jo Arci le cuva, ker jaz bi jo bog ve kam zalozil, tako kot mojo glavo......., ce nebi bla na vrat prisraufana............ccc HI


73

PS: Ko bo enkrat tako naletelo (in bo sila, ce z kaksno YL v realnem nebo srece...HI), bom ze Andreja, S51BW, kontaktiral.......... Ampak jaz na kaksne crnolaske ne "palim", ker mam raje natur blond "farbo" (saj veste; Blondinke & Co.,( ko bi vi vedeli, koliko vicev v resnici drzi, da o policajih nebi......HI)ker mislim, da je te po stereotipu najlazje ocarat........(saj veste, to je tisto, ko uporabite, besedi zajec in ponev v isti stavcni strukturi..........(o dobesednem pomenu nebi, ker ni primerno, vsaj za ta forum ne, ker ne mislim biti S57WTT spet enga pira vec dolzan za editiranje, morda bo pa S57TDA, le priden in si enega zasluzil......HI))

PPS: Zaj pa nazaj k temi, pa za moje izpade se opravicujem vnaprej, ker je zunaj blo danes lepo soncno vreme, pa se mi je malce "dogajalo"......HI
73 de S54Y (Andrej) ex S56ZWH

- ko zagrmi, je pametno, ali potegnit kabl iz vticnice, ali pa ogreti spajkalnik (ehh slednje je zanimivejse)..... HI!
S54Y
 
Prispevkov: 27
Pridružen: 13 Mar 2004, 13:10
Kraj: JN76TL

OdgovorNapisal/-a s55o » 17 Mar 2005, 20:36

Okej da še enkrat ponovimo

Vsi lahko klofamo v s5 brez problema.
Ex prvoklasniki imajo cept ki jim velja povsod in jim ga ni potrebno menjati dokler ne preteče.
Glede na (ex) drugoklasnike in tretjeklasnike pa je malo zadeva drugačna.
Na tem ceptu piše, da je samo za 30Mhz in više...nekje bodo upoštevali,da sedaj velja samo en cept..nekje pa ne..saj poznate birokracijo...
Tako da za "gvišno" si dajte, če greste v tujino narediti nov cept, da boste lahko delali na vseh ham področjih.

Z tem, ko spremenite klicni znak (to lahko naredijo vsi radioamaterji)..je zadeva takšna, da lahko vzamete katerikoli znak, ki so napisani v pravilniku.
Torej lahko tudi 6ke in 7ke si izbrale 1 črkovni znak, če je prost ali 2 ali 3 črkovni znak.
Poglejte, kaj je prosto in se pozanimajte in nato pa pošljite prošnjo z dovoljnim številom kolekov.
Novinci in N klasa pa bodo lahko uporabljali klicne s54aaa-zzz

Aha še nekaj glede CW kvalification :) Torej v nekaterih državah ne smeš delati na HFu, če nisi bil CW izprašan...torej naj bi bila zadeva na ceptu napisana zato, da tudi v bolj exotičnih državah lahko v miru klofali.

Če hočete torej nov klicni znak, si sprintajte prošnjo, jo izponite...dodate koleke in pošljete priporočeno !!! na apek. do 30 dni čakate, če je vse v redu in dobite nov znak. Star cept pa avtomatično ni več veljaven in s tem tudi stari znak.

No upam, da sem pojasnil kako zadeva deluje.
lp
Boštjan
Zadnjič spremenil s55o, dne 18 Mar 2005, 10:23, skupaj popravljeno 1 krat.
Ex.S56WTT,S57WTT; All that is necessary for the triumph of evil is that good men do nothing.
Uporabniški avatar
s55o
Tečni Moderator
 
Prispevkov: 2524
Pridružen: 11 Mar 2004, 14:42
Kraj: jn76gh

OdgovorNapisal/-a S51BR » 17 Mar 2005, 20:55

Očitno pa Apeku ni v interesu menjava klicnih znakov, saj je to zelo drago.

Če prvič prosiš za cept dovoljenje, stane 2.250 sit, kar je precej ceneje kot prej na ZRS, ko je bilo 3.100 sit.

Če že imaš dovoljenje in ga želiš zgolj podaljšati (s tem seveda dobiš novega), to prav tako stane 2.250 sit.

Če pa želiš hkrati zamenjati še klicni znak, pa je cena kar 5.950 sit.

Nisem pa povsem prepričan, če lahko kdorkoli dobi enočrkovni znak, saj bi jih zelo hitro zmanjkalo. Me pa sicer zelo zanima, ali ima kakšne znke APek "rezervirane"?
*****************
73, Rudi, S51BR
ex. S56SRB in S57SRB,
TX/RX: Yaesu FT 857D, Icom T7E
S51BR
 
Prispevkov: 298
Pridružen: 22 Jul 2004, 20:19
Kraj: JN75LX, Sevno

OdgovorNapisal/-a S54Y » 17 Mar 2005, 20:56

TNX za info!

S57WTT; Saj bi ti rekel, da imas pir v dobrem, a kaj ko sem ti ze enega dolzan (treba najprej narediti obracun starih dolgov, nato pa nove pisat HI), "zapufal" pa se tudi nebi rad.........HI , tako da spet gdaj drugic.

73
73 de S54Y (Andrej) ex S56ZWH

- ko zagrmi, je pametno, ali potegnit kabl iz vticnice, ali pa ogreti spajkalnik (ehh slednje je zanimivejse)..... HI!
S54Y
 
Prispevkov: 27
Pridružen: 13 Mar 2004, 13:10
Kraj: JN76TL

OdgovorNapisal/-a s57x » 17 Mar 2005, 21:35

Eh. g. Bregar, še vedno ne vem, ali nastopate v funkciji precednika ali kar tako.
Ne vem sicer, kje živite, lahko pa vam povem, da se vsak reč, tudi prestavljanje papirjev, danes plača!
Nekaj opravka imam tudi s papirji in vam lahko povem, da je lahko tarifa od nekaj deset do ulala tolarjev. Roko na srce, nisem se jaz pogovarjal z državo....do nedavna smo bili navajeni, da so nam na LP6 podpirali lenobo in marsikdo bi še danes raje plačal nekaj več, kot pa letal za papirji in lepil koleke. Ja, prosim prvega, ki bo urejal novo dovoljenje, da specificira stroške. Mislim, da bo kar nekaj večja vsota...
Sicer pa je stroškovnik točno specificiran. Razumljivo je, da je zamenjava pozivnega znaka dražja. Verjetno je treba kaj več, kot spremeniti "znak" na forumu! (BTW, g. precednik, pozivni znak kljub vsemu ne velja za nazaj, pa čeprav menite, da se vam je storila kakšna krivica. S tem ste ponovno pokazali, koliko vam je mar tovrstna zakonitost, ali pa, kar je v očeh hamov še hujše, še vedno ne veste, kaj je to pozivni znak in kaj bi z njim!!)
Kaj naj bi bil pozivni znak? Predvsem mora imeti vsebino, potem ima lahko tudi 6 črk. Vsi, ki smo "poklofali" RAEM, smo vedeli, kdo je to! Za nekoga, ki "dela" samo ob nedeljah preko repetitorjev, je verjetno tudi prav vseeno, kakšnega ima. Se bo pa moral prilagoditi zakonom. To pa.

Rezervacija pozivnih znakov? Gotovo, upam, da so fantje poslali papirje na urad in nekatere znake rezervirali. Vemo, katere, mar ne?

73 Jurij, s57x
s57x
 
Prispevkov: 362
Pridružen: 01 Feb 2004, 23:24

OdgovorNapisal/-a s55o » 17 Mar 2005, 21:40

Pozdrav še enkrat
Dragi rudi...
Saj veš, da je zadeva upravni postopek. In ker praviš, da ga poznaš, potem veš, da rezervacija stvari v upravnem postopku ni možna.
Gre po sistemu kdor prvi vloži prošnjo za določen znak in izpolnjujej pogoje potem ta znak tudi dobi.

Lep večer vsem
Boštjan
Ex.S56WTT,S57WTT; All that is necessary for the triumph of evil is that good men do nothing.
Uporabniški avatar
s55o
Tečni Moderator
 
Prispevkov: 2524
Pridružen: 11 Mar 2004, 14:42
Kraj: jn76gh

PrejšnjaNaslednja

Vrni se na ZRS - Zveza Radioamaterjev Slovenije

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 7 gostov