Pet mesecev po odstopu predsednika ZRS

Vse v zvezi z zvezo

Moderatorji: s55o, S57BBA

OdgovorNapisal/-a S51BR » 27 Feb 2005, 21:16

S52DK napisal/-a:Hoj!

Upam tudi, da se spomniš koliko govora je bilo pred leti o višini članarine. Na račun 1000 šol ali nekaj podobnega, se je članarina dvignila. A ostalo je (več ali manj) samo pri tem. Seveda se bo nekdo vprašal, kaj sem sam naredil za to. Moram reči nič. V kraju kjer živim ni RK, občino pa pokriva RK, katerega nisem član. Prav tako, če bi želel kaj narediti bi bil takoj ogenj v strehi, saj bi se dotični ( govorim o "stari gardi" tega RK) takoj obregnili ob mene (kar so se že pred več kot 10 leti). Žalostno toda resnično.


Šele danes dokončno spoznavam, da se je tedaj na račun 1.000 šol dvigovala članarina samo zato, ker je tedaj močno upadalo članstvo, S59AR pa se je ustrašil, da ne bo dovolj denarja za njegovo plačo. In oprostite vsi tisti tej oceni, ki ste tedaj imeli dober namen.
*****************
73, Rudi, S51BR
ex. S56SRB in S57SRB,
TX/RX: Yaesu FT 857D, Icom T7E
S51BR
 
Prispevkov: 298
Pridružen: 22 Jul 2004, 20:19
Kraj: JN75LX, Sevno

OdgovorNapisal/-a s55o » 27 Feb 2005, 21:18

Je pa na tista sporočila, ki bolijo najlepše pozabit a ne ...
ali se delat, da se jih ne vidi... (to se je dogajalo že na e-zrs)
Ali pa se delati neumne in ...ne razumem...
No kakor koli hočeš...

Mislim, da rek v mojem podpisu velja 100%.

Lep Pozdrav
Boštjan
Ex.S56WTT,S57WTT; All that is necessary for the triumph of evil is that good men do nothing.
Uporabniški avatar
s55o
Tečni Moderator
 
Prispevkov: 2524
Pridružen: 11 Mar 2004, 14:42
Kraj: jn76gh

OdgovorNapisal/-a S51BR » 27 Feb 2005, 21:29

s57wtt napisal/-a:Samo eno vprašanje imam za Rudija.
Glede na to, da si odstopil a nisi sam povdarjal, da te lahko razreši le konferenca, tako da si v.d. vseeno in se ne bi smel umaknit. Sedaj pa vprašanje..
Koliko misliš, da nosiš krivde pri tem, kaj je nastalo v ZRS v zadnjem letu od začetka tvojega mandata do tvojega odstopa ? 10% 20% ? 80% ? 100% ? Koliko krivde nosiš sam, da je sedaj predsedniška funkcija tako nizko kotirana pri radioamaterjih kot še ni bila nikoli ?

Objektivno...(pravniško gledano)
Vem da z Arčijem ni lahko delat, vendar če človek mora, potem naredi. A nepokornost se lahko enostavno kaznuje. Piše vse v ZDR (zakon o delovnih razmerjih), ki ga 100% dobro poznaš ali pa vsaj veš kje dobit. Konec koncev je plačan in če ne dela tako kot je treba, se ga odpusti zaradi velike malomarnosti ali krivde, če mu jo lahko dokažeš( in ni treba nobee odškodnine ali odpravnine - če že gremo na najbolj skrajno varjanto ). Dokler pa tega ni, velja načelo ...
Nedolžen, dokler mu ni bilo pravnomočno dosojeno drugače.

Ne zagovarjam..ampak če so res take zadeve se lahko reši na normalen način in uradno, tako kot bi človek to pričakoval od predsednika te zveze, ki sem mislil, da je gentelmanska in da se drži pravil. Ne pa da se tlele usajaš po forumu, pa da nimaš informacij in drugo...žalost. Zgleda, da bo potrebno temeljito izprašiti tole preprogo, da bo spet čista - če ne bo treba nove kupit.

lp
Boštjan


p.s. tale odgovor je samo moj in nobeden drugi me ni prisili v njega..pač sem firbčen pravnik :wink:


Od trenutka izvolitve sem objektivno odgovarjal za stanje v ZRS 100%! Ampak samo do 23. 9. 2004, ko sem odstopil, ker sem izgubil še zadnje upanje v pošteno delo na ZRS! Kotacija predsedniške funkcije je pa tako nizko zato, ker sem si upal na glas povedati, da je ZRS predsedniška funkcija eno veliko sranje, saj itak vse niti vleče S59AR!

O ZDR pa raje vprašaj nadzorni odbor, ki trdi, da ZDR ne velja za ZRS in podobne neumnosti. Taisti nadzorni odbor, ki je prikrival nepravilnosti in hkrati trdil, da UO ZRS dela odlično! In dokler se na ZRS ne bo upoštevalo prava (spet: dokler bo S59AR na ZRS) ni pričakovati sprememb.

Normalno in uradno se na ZRS vsaj do septembra ni dalo ničesar urediti normalno in uradno. Boštjan, tudi jaz nisem mogel verjeti, da se to lahko dogaja, dokler nisem prišel na ZRS. In S59AR je tudi lani ostal nedolžen, ker mu je štango držal nadzorni odbor, ki je zavestno zamižal ob vseh nepravilnostih. To sem jasno povedal na seji UO ZRS 23. 9. 2004 in svoje poročilo objavil tudi na tem portalu. Je hudič, če so v nadzornem odboru politiki namesto pravnikov!
*****************
73, Rudi, S51BR
ex. S56SRB in S57SRB,
TX/RX: Yaesu FT 857D, Icom T7E
S51BR
 
Prispevkov: 298
Pridružen: 22 Jul 2004, 20:19
Kraj: JN75LX, Sevno

OdgovorNapisal/-a S51BR » 27 Feb 2005, 21:35

s57wtt napisal/-a:Je pa na tista sporočila, ki bolijo najlepše pozabit a ne ...
ali se delat, da se jih ne vidi... (to se je dogajalo že na e-zrs)
Ali pa se delati neumne in ...ne razumem...
No kakor koli hočeš...

Mislim, da rek v mojem podpisu velja 100%.

Lep Pozdrav
Boštjan


Če je bilo tole sporočilo namenjeno meni, si krivičen. Praviloma na vsako sporočilo odgovorim, če je namenjeno meni. Ne vem, kaj naj bi se dogajalo na e-zrs.

Sicer pa je vikenda konec in zdaj se bom zapodil novim službenim obveznostim naproti, tako da čas in prostor prepuščam ostalim. Moj namen začetnega sporočila pa ni bil sprožati kakšne ostre polemike. Je pa res, da včasih kakšno stvar povem bolj sočno, da se pač sliši. :)
*****************
73, Rudi, S51BR
ex. S56SRB in S57SRB,
TX/RX: Yaesu FT 857D, Icom T7E
S51BR
 
Prispevkov: 298
Pridružen: 22 Jul 2004, 20:19
Kraj: JN75LX, Sevno

OdgovorNapisal/-a s57x » 27 Feb 2005, 21:36

In predsednik v stari maniri ne razume jasno zastavljenih vprašanj!

Bom poenostavil:
Kje so dokazi o goljufijah, finančnih malverzacijah, krajah? Vaše trditve, da jih imate (ali to pomeni, da imate dokumente pri sebi ali kaj?), bodo zanimale še koga!

Sem zadosti jasen?

73 Jurij, s57x
s57x
 
Prispevkov: 362
Pridružen: 01 Feb 2004, 23:24

OdgovorNapisal/-a S51BR » 27 Feb 2005, 21:46

Je pač "predsednik" očitno kratke pameti in vprašanj ne razume. O nepravilnostih piše v zapisnikih, dokumentacija pa bi morala biti na ZRS. Upam, da je ni kdo uničil. Pravi naslov za vso dokumentacijo je Lepi pot 6, 1000 Ljubljana. Pa se zdaj raje umikam, sicer bom v mnogih spet prebudil tisto tako znano "strast".

Še največ pa ve nadzorni odbor, ki je Pod lipco v Ljubljani s svojimi sklepi prepovedal debato o kakršnih koli nepravilnostih na ZRS in kasneje še na seji UO ZRS mimo svojih statutarnih pristojnosti protizakonito discipliniral UO ZRS. Pač politična odločitev. Kar poglej seznam članov nadzornega odbora...

Samo še tole pojasnilo. Vseskozi sem govoril o sumih nepravilnosti. Da bi bil sum uradno potrjen ali ovržen, pa je preprečil nadzorni odbor. Že vedo zakaj...
*****************
73, Rudi, S51BR
ex. S56SRB in S57SRB,
TX/RX: Yaesu FT 857D, Icom T7E
S51BR
 
Prispevkov: 298
Pridružen: 22 Jul 2004, 20:19
Kraj: JN75LX, Sevno

OdgovorNapisal/-a s57x » 27 Feb 2005, 21:57

Predsednik sploh ni kratke pameti, le vprašanj noče razumeti!

Pri vsem tem, kar se dogaja zadnjih 10 let, me prav nič ne preseneča. Nimam pa prav nobenega moralnega mačka, kar sem napisal, tako ali drugače, je bilo popolnoma dobronamerno, opozoril sem na kup stvari, ki bi jih morali spremeniti, če bi hoteli premakniti Zvezo za kakšno leto naprej...še vedno pa bi globoko v...
To, fantje, kar ste delali, ste delali v svojem imenu. Nihče vam ni dal mandata, da spravite organizacijo v tako blato. Niti enega predloga niste upoštevali, odtod tudi taka podpora, kot je!
Predsednik, kaj je ugotovil UO pa NO nas ne zanima, to leži na duši akterjev. Kaj so ugotovile za to poklicane službe, samo to nas zanima! Govorim v imenu članov našega kluba. Dobim tudi ta odgovor na ZRS?

Jurij, s57x
s57x
 
Prispevkov: 362
Pridružen: 01 Feb 2004, 23:24

OdgovorNapisal/-a s57x » 27 Feb 2005, 22:02

P.S. Ne se izmikati ...zdaj govorite o sumih nepravilnosti! Kaj se je zgodilo po prijavi na DURS.
Jaz že dolgo sumim, da nekdo, ki me ceni, iz QSL biroja, ki je bojda lahko dostopen vsakomur, "krade" moje karte. In kaj lahko naredim?

Jurij, s57x
s57x
 
Prispevkov: 362
Pridružen: 01 Feb 2004, 23:24

OdgovorNapisal/-a s55m » 28 Feb 2005, 10:43

Dogovori se z Milošem, da ti jih skrije, pa bo mir....:)
s55m
 
Prispevkov: 1580
Pridružen: 05 Feb 2004, 09:05
Kraj: KN12OR

OdgovorNapisal/-a s56a » 28 Feb 2005, 12:35

S57SRB> Vseskozi sem govoril o sumih nepravilnosti.

Meni se zdi, da sta v te sume o nepravilnostih bila prepričana samo ti in Janžekovič, NO in podpredsednik S54A pa ne. Tudi MBA ekonomist S53ZO je pozneje odstopil...
s56a
 

OdgovorNapisal/-a s57x » 28 Feb 2005, 15:08

Adi, ni poanta v skrivanju, pač pa v tem, da sumim, da lahko vsakdo brez nadzora vstopa v prostor. Popravite me, če temu ni tako?

73 Jurij, s57x
s57x
 
Prispevkov: 362
Pridružen: 01 Feb 2004, 23:24

OdgovorNapisal/-a s55m » 28 Feb 2005, 17:13

Bilo je tako.Ampak nekaj zaupanja med nami RA pa bi moralo biti....
s55m
 
Prispevkov: 1580
Pridružen: 05 Feb 2004, 09:05
Kraj: KN12OR

OdgovorNapisal/-a S51BR » 01 Mar 2005, 17:35

S57SRB napisal/-a:
S52DK napisal/-a:Hoj!

Upam tudi, da se spomniš koliko govora je bilo pred leti o višini članarine. Na račun 1000 šol ali nekaj podobnega, se je članarina dvignila. A ostalo je (več ali manj) samo pri tem. Seveda se bo nekdo vprašal, kaj sem sam naredil za to. Moram reči nič. V kraju kjer živim ni RK, občino pa pokriva RK, katerega nisem član. Prav tako, če bi želel kaj narediti bi bil takoj ogenj v strehi, saj bi se dotični ( govorim o "stari gardi" tega RK) takoj obregnili ob mene (kar so se že pred več kot 10 leti). Žalostno toda resnično.


Šele danes dokončno spoznavam, da se je tedaj na račun 1.000 šol dvigovala članarina samo zato, ker je tedaj močno upadalo članstvo, S59AR pa se je ustrašil, da ne bo dovolj denarja za njegovo plačo. In oprostite vsi tisti tej oceni, ki ste tedaj imeli dober namen.


Zdaj pa citiram še sam sebe. V zvezi z akcijo 1.000 šol bi se rad dopolnil. Potrjevanje akcije 1.000 šol je bil glavni argument tedaj na konferenci v Šmartnem, da se je sploh potrdilo zvišanje članarine. Za lase privlečeni argumenti, saj se niti približno toliko ni porabilo za to akcijo, kot se je zvišala članarina. Članstvo je tedaj rapidno upadalo, nihče pa ni hotel zmanjšati tudi porabe. Povsem skregano z ekonomsko logiko.

Bistveno pa bi rad dodal. Verjetno od tedanjih akterjev nihče ni dvomil, da bo ta akcija uspešna in odzivna. Tudi v mojem mandatu smo se potrudili in storili vse, kar smo lahko v okviru UO ZRS. Ustavilo pa se je pri radioklubih, ki bi morali to izpeljati. Pa če si to priznamo ali ne. Ko sem jaz aktivno vodil ZRS, sta si še posebej prizadevala S51MQ in S53ZO!

Da se ne bi v zvezi s tem napak razumeli. Akcija se mi zdi hvale vredna, vendar ni bila nikoli izpeljana v klubih. In zato pravim, da tedanji učinek argumentov za zvišanje članarine ni prinesel rezultov, ampak je šlo bolj za zagotavljate nespremenjene količine potrošnje denarja na ZRS. Saj nam je vsem jasno: če ti primanjkuje denarja in če je ljudi vedno manj, poberi tistim, ki so še pripravljeni plačati. In ne upaj si vprašati, kam ZRS da tvoj denar! To je bilo pravilo v radioamaterstvu in ZRS! Zvišlo se je članarino, sanacijski program pa ni bil narejen ali pa se ga je na vse kriplje oviraalo, tako kot v mojem mandatu.
*****************
73, Rudi, S51BR
ex. S56SRB in S57SRB,
TX/RX: Yaesu FT 857D, Icom T7E
S51BR
 
Prispevkov: 298
Pridružen: 22 Jul 2004, 20:19
Kraj: JN75LX, Sevno

OdgovorNapisal/-a S51BR » 01 Mar 2005, 18:02

V večini sporočil mi dopovedujete, da ne priznam svoje krivde in odgovornosti. Kako naj vam dopovem, da jo prevzemam in sem jo prevzel. Prav s tem, ko sem uresničil svojo napoved ob izvolitvi: da bom odstopil, če programa ne bo možno realizirati ali bo UO ZRS oviran pri realizaciji. Ali ni dovolj pošteno, da sem držal obljubo? Je pa druga zgodba, če je bil to pravi čas. Morda res ne. Vendar:

V trenutku, ko je nadzorni odbor septembra lani izvedel "udar" nad UO ZRS, sem ocenil, da v ZRS nimam niti dneva več kaj iskati. In to sem jasno povedal in utemeljil. V trenutku, ko je nadzorni odbor od UO ZRS mimo svojih statutarnih pooblastil brezpogojno zahteval, da UO ZRS skliče volilno konferenco, so se vsaj zame zaprle vse možnosti, da bi še naprej vodil ZRS!

Od trenutka naprej, ko je nadzorni odbor s sklepom ugotovil, da sicer resda lahko obstajajo nepravilnosti na ZRS, vendar jih v "nekem interesu" ne bo obravnaval, je zavestno prekoračil svoja statutarna pooblastila in vnaprej onemogočil odpravljanje nepravilnosti na ZRS. Nepravilnosti so bile, to so dobro vedeli tudi posamezni člani nadzornega odbora, le jasno mi ni, zakaj so svoja stališča v zelo kratkem času spremenili za 180 stopinj. Nekateri iz nadzornega odbora so se na lastne oči prepričali o naknadnem podpisovanju pogodb! Poleg tega je bilo vsem jasno, da se je delo na ZRS izplačevalo po pravilih avtorskih pogodb, ki sploh niso obstajale in nikoli niso bile podpisane, v resnici pa je šlo za fizično delo!

In vse to smo vedeli vsi. UO ZRS je s sklepi na to opozarjal, S59AR je sklepe ignoriral. Bili smo nemočni. Ko pa je v dogajanje posegel še nadzorni odbor, pa je protizakonito preprečil razčiščevanje napak in s tem legaliziral nepravilnosti in jih skril pod preprogo.

Da smo si na jasnem. Morda je res šlo za nepravilnosti, ki se ne morejo primerjati z razvpitimi medijskimi primeri iz slovenske srenje. Morda bi kriminalisti in tožilstvo ugotovili, da gre res za majhno družbeno škodo. Pa vendar. Nismo si bili pripravljeni pogledati resnici v oči. Nismo bili sposobni tega in podobnih problemov rešiti in tako katarzično očistiti organizacijo, da bi začela na novih temeljih.

V takšni organizaciji pa jaz nimam kaj iskati! Žal mi je radioamaterstva in žal mi je mnogih posameznikov, ki so radioamaterji v pravem pomenu. Jaz priznam, da nisem uspel narediti tisto, kar smo si začrtali in je potrdila tudi konferenca ob izvolitvi. Zato sem se raje umaknil in pričakoval, da bodo vsi pametnjakoviči takoj po mojem odhodu čudežno rešili ZRS. Se mi je zdelo in nič me ni presenetilo, da so se potem poskrili kot zajci!

Kaj ste storili z grožnjami, da bodo posamezni klubi izstopili iz ZRS, če karkoli naredimo s CQ ZRS (RK z Vrhnike, Grosupljega, …)? Ne da bi sploh razumeli ali hoteli razumeti, kaj želimo v UO ZRS! Še vedno imamo slab CQ ZRS, ki nas stane več kot 5 mio sit!

Se spomnite, kako ste nekateri grozili (nekateri tudi prek telefona meni osebno), naj si ne dovolimo združevati razredov? Pa nam je uspelo! Ne, ni nam uspelo. To je bila zgolj logična posledica v mednarodnem radioamaterizmu, ki jo je nenazadnje predlagala sama slovenska država! Pa ste posamezniki razpihovali sovraštvo med hami v posameznih razredih. Kar prebirajte te forume, pa boste videli med vrsticami to sovraštvo.

Nikakršne strpnosti ni med radioamaterji. In to, kar je večina očitala meni, so počeli sami.

Kaj naj potem še počnem med takšno združbo? Zatorej iskreno želim vsem, ki so v zadnjih dveh letih imeli toliko poguma, da so javno brez argumentov pljuvali po vodstvu ZRS, da pridejo iz grmov in pokažejo meni in sedanjemu UO ZRS, kako se vodi ZRS.
*****************
73, Rudi, S51BR
ex. S56SRB in S57SRB,
TX/RX: Yaesu FT 857D, Icom T7E
S51BR
 
Prispevkov: 298
Pridružen: 22 Jul 2004, 20:19
Kraj: JN75LX, Sevno

OdgovorNapisal/-a S51BR » 01 Mar 2005, 18:11

s57x napisal/-a:Predsednik sploh ni kratke pameti, le vprašanj noče razumeti!

Pri vsem tem, kar se dogaja zadnjih 10 let, me prav nič ne preseneča. Nimam pa prav nobenega moralnega mačka, kar sem napisal, tako ali drugače, je bilo popolnoma dobronamerno, opozoril sem na kup stvari, ki bi jih morali spremeniti, če bi hoteli premakniti Zvezo za kakšno leto naprej...še vedno pa bi globoko v...
To, fantje, kar ste delali, ste delali v svojem imenu. Nihče vam ni dal mandata, da spravite organizacijo v tako blato. Niti enega predloga niste upoštevali, odtod tudi taka podpora, kot je!
Predsednik, kaj je ugotovil UO pa NO nas ne zanima, to leži na duši akterjev. Kaj so ugotovile za to poklicane službe, samo to nas zanima! Govorim v imenu članov našega kluba. Dobim tudi ta odgovor na ZRS?

Jurij, s57x


Jurij, imaš prav. Oba govoriva o istih problemih, le malce različne poglede imava. Ne mi zamerit če bom napisal tole.

V blato so organizacijo spravili že pred nami. Mi smo imeli samo še dve možnosti: ali jo iz blata potegniti ali pa jo do konca potisniti v blato. Zavzeli smo se za prvo rešitev. S pomočjo večnih rušiteljev se je skoraj zgodilo drugo. Danes pravim: zakaj se to ni zgodilo dokončno. Pa bi organizacija razpadla in bi zdravi radioamaterji ustanovili novo, ki ne bi bila obremenjena s "tekovinama revolucije" (ali kako se že reče).

Mislim, da je slednje ena izmed rešitev, ki bi bila za nekatere sicer zelo boleča, za prihodnost radioamaterstva v Sloveniji pa odrešujoča.
*****************
73, Rudi, S51BR
ex. S56SRB in S57SRB,
TX/RX: Yaesu FT 857D, Icom T7E
S51BR
 
Prispevkov: 298
Pridružen: 22 Jul 2004, 20:19
Kraj: JN75LX, Sevno

PrejšnjaNaslednja

Vrni se na ZRS - Zveza Radioamaterjev Slovenije

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 10 gostov