S5-SCC/DMA ljubi temno jaz rabim belo

Packet radio, TCP/IP in AX.25 - oprema, elektronika, programska oprema, nastavitve, problemi, ...

Moderatorji: s56g, S57BBA

S5-SCC/DMA ljubi temno jaz rabim belo

OdgovorNapisal/-a Gost » 03 Jan 2005, 15:50

Pozdravljeni,

Zaradi okvare sem moral zamenjati linux strežnik. Pri tem pa čisto pozabil na to, da nove matične plošče nimajo več ISA slotov, ampak le PCI.

Torej z dolgim nosom držim S5-SCC/DMA v roki in razmišljam o ISA to PCI vmesniku :evil:

Zanima pa me, kake alternative mi še ostanejo, da bi mi PR spet začel delat? Morda KISS TNC al pa 6PACK? Rabim pa manchester modem na 76k8. Kolk je pa dober TNC2 od S53MV in kje se, da dobiti tiskanine, nekako se mi zdi, da je to edina alternativa, ki sem jo do sedaj našel.

lp,
Voychy
Gost
 

Re: S5-SCC/DMA ljubi temno jaz rabim belo

OdgovorNapisal/-a s56jlp » 03 Jan 2005, 23:28

Zaradi okvare sem moral zamenjati linux strežnik. Pri tem pa čisto pozabil na to, da nove matične plošče nimajo več ISA slotov, ampak le PCI.

Torej z dolgim nosom držim S5-SCC/DMA v roki in razmišljam o ISA to PCI vmesniku :evil:


ISA na PCI bo dražje, kot je celotna s5scc/dma + stara 486 8)

Zanima pa me, kake alternative mi še ostanejo, da bi mi PR spet začel delat? Morda KISS TNC al pa 6PACK? Rabim pa manchester modem na 76k8. Kolk je pa dober TNC2 od S53MV in kje se, da dobiti tiskanine, nekako se mi zdi, da je to edina alternativa, ki sem jo do sedaj našel.

Ena od alternativ je, da greš na odpad in najdeš kako 486, na katerega daš kojota. Jaz imam 486/100 z nekaj rama odveč, če kdo rabi...

Še boljša varianta za nove računalnike pa je ETNC, poglej na S57MMK-jevi strani za več...
Uporabniški avatar
s56jlp
 
Prispevkov: 38
Pridružen: 18 Maj 2001, 01:00
Kraj: The Third Rock

OdgovorNapisal/-a Gost » 04 Jan 2005, 03:19

Pa je ETNC tud manchester ?
Gost
 

OdgovorNapisal/-a s56wix » 04 Jan 2005, 12:19

Transparentni PCI to ISA interface sigurno ne obstaja, tako da razen če ne misliš spreminjati drajverja...

Oba ethernet TNCja (ETNC od S51MO in S5LinBox od S57MMK) sta mogoče malenkost draga za WBFM link... Če si malo pogledaš po forumu boš našel npr:
http://lea.hamradio.si/forum/viewtopic.php?t=1633
in tudi kup drugih informacij, na kratko pa takole:
Matjažev TNC2 je odlična varianta, ne rabiš več niti linux boxa - priheftaš TNC2 preko RS232 na winbox, poženeš Flexnet in inštaliraš njegove IPoverAX25 drajverje in zadeva špila. Nevem kako je z 76k8, sam uporabljam 19k2 postajo, glede na zgorni post očitno dela v redu na 38k4. V spominu imam da 76k8 postaja ne dela bistveno hitreje kot 38k4 - mogoče lahko kdo z več izkušnjami ovrže to teorijo... Še to, iz zgornjega posta je omenjeno da je zadeva neuporabna za TCP/IP, za kar ne vem razloga... Mogoče zaradi MTU 216 ? Za mail in počasno browsanje meni čisto v redu dela. Ko sem že tako daleč mogoče omenim še to, da je v windows registryu potrebno MTU nastaviti na omenjeno vrednost za IPoverAX25 interface, drugače TNC2 preostanek paketa odreže... Vse omenjeno velja za KISS firmware, 6PACKa še nisem preizkusil.

Te lahko še za znak vprašam ?

Lp,
Matej
Uporabniški avatar
s56wix
 
Prispevkov: 46
Pridružen: 26 Avg 2002, 08:06
Kraj: Ljubljana

OdgovorNapisal/-a s58hi » 04 Jan 2005, 13:41

http://www.costronic.com/Ev71p.htm
http://www.designnotes.com/CIRCUITS/PCItoISA.htm

Veš tisto " Mojstr Jaka bom postal ?"

Najboljša varianta : Kupi MB z ISA slotom. P III ( 1Ghz ) bo zadosti hiter za strežnik, svojo pa porabi za druge namene.


PCI to ISA Extender Card Set - Includes PCI-Bus Extender Card, ISA-Bus Receiver Card, and Connection Cable
Slika

http://www.cyberresearch.com/store/product/3228.2.htm

LP, Jani
s58hi
 
Prispevkov: 8
Pridružen: 28 Feb 2003, 07:50

OdgovorNapisal/-a s56wix » 04 Jan 2005, 18:33



Pa ti je jasno, da je to zgolj električna prilagoditev, ki je seveda možna ? Zato da stvar deluje rabiš samo še predelati drajver za DMASCC... Good luck!

Lp,
Matej
Uporabniški avatar
s56wix
 
Prispevkov: 46
Pridružen: 26 Avg 2002, 08:06
Kraj: Ljubljana

Re: S5-SCC/DMA ljubi temno jaz rabim belo

OdgovorNapisal/-a s57wos » 04 Jan 2005, 18:42

Voychy napisal/-a:Pozdravljeni,

Zanima pa me, kake alternative mi še ostanejo, da bi mi PR spet začel delat? Morda KISS TNC al pa 6PACK? Rabim pa manchester modem na 76k8. Kolk je pa dober TNC2 od S53MV in kje se, da dobiti tiskanine, nekako se mi zdi, da je to edina alternativa, ki sem jo do sedaj našel.

lp,
Voychy


Zdravo ...

Alternativ imas na raspolago veliko, vse pa je odvisno od tega, koliko nameravas investirati ter spajkati"! Najbolj enostavna varijanta je po moje, MB-TNC s Manchester modemom, zadeva dela, je prirocna, ce menjas RS232 vmesnik z tistim od Sandija-S56AL, se pridobis USB povezavo....

Lp.
Srecko
S57WOS
Kaksna sreca, da je to samo hobi.
s57wos
 
Prispevkov: 188
Pridružen: 20 Maj 2001, 01:00
Kraj: Maribor JN76UN


Vrni se na Packet radio

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 3 gostov