Radio amaterstvo

Vse v zvezi z zvezo

Moderatorji: s55o, S57BBA

Radio amaterstvo

OdgovorNapisal/-a s58ru » 04 Mar 2023, 10:15

Pozdravljeni!
Danes ju Marčevsko UKV tekmovanje. Za ta dan sem se pripravljal že lansko leto.
Moral bi dokončat priprave a postavil sem si eno neumno vprašanje: koliko korespondentov bom imel?
Jaz sem v Istri in za višje frekvence bi moral vsaj na Slavnik, Istrski Triglav.
Povprašal sem na Italijanskem forumu, če bom imel kaj korespondentov. Oni imajo prav tako UKV tekmovanje. Nobenega odgovora.
"STATUT ZVEZE RADIOAMATERJEV SLOVENIJE
I. SPLOŠNE DOLOČBE
1. člen
Zveza radioamaterjev Slovenije (v nadaljevanju: ZRS) je prostovoljna, reprezentativna, krovna, samostojna in nepridobitna zveza radioamaterskih društev, ki se ukvarjajo z različnimi področji radioamaterstva (v nadaljevanju: radioklubov), ustanovljena za uresničevanje skupnih interesov na področju radioamaterskih in njim podobnih dejavnosti.
ZRS je pooblaščena organizacija za zastopanje in uveljavljanje interesov radioklubov pri državnih organih, mednarodnih organizacijah in drugih organizacijah v Republiki Sloveniji.
V skladu s predpisi ZRS izvaja dejavnost javnega interesa."
Če pazljivo preberete ta prvi člen statuta ZRS boste razumeli….?
Nekoč sem se hvalil, da je Slovenija druga država na svetu ( za Japonsko), po številu RA na število prebivalstva. Je danes še tako?
Prvi znaki propadanja RA so se pojavili že ko je revija CQ zmanjšala število izdanih letnih številk iz 11 (12) na ….. A ne spominjam se nobene skupščine, da bi se ukvarjala s tem problemom. Vedno je vse v najlepšem redu. Na skupščinah ni poročil in ni nobenih planov.
Nekateri RK celo prirejajo z uspehom izpitne seminarje in nam prinašajo nove RA. Koliko teh RA ostaja med našimi vrstami in koliko RA je v tem času zapusti naše vrste?
Kakor sem že na začetku zapisal: koliko korespondentov bom imel?
73
s58ru
 
Prispevkov: 1058
Pridružen: 28 Okt 2004, 21:07

Re: Radio amaterstvo

OdgovorNapisal/-a s51mm » 04 Mar 2023, 10:57

s58ru napisal/-a:Pozdravljeni!
Danes ju Marčevsko UKV tekmovanje. Za ta dan sem se pripravljal že lansko leto.
Moral bi dokončat priprave a postavil sem si eno neumno vprašanje: koliko korespondentov bom imel?
Jaz sem v Istri in za višje frekvence bi moral vsaj na Slavnik, Istrski Triglav.
Povprašal sem na Italijanskem forumu, če bom imel kaj korespondentov. Oni imajo prav tako UKV tekmovanje. Nobenega odgovora.
"STATUT ZVEZE RADIOAMATERJEV SLOVENIJE
I. SPLOŠNE DOLOČBE
1. člen
Zveza radioamaterjev Slovenije (v nadaljevanju: ZRS) je prostovoljna, reprezentativna, krovna, samostojna in nepridobitna zveza radioamaterskih društev, ki se ukvarjajo z različnimi področji radioamaterstva (v nadaljevanju: radioklubov), ustanovljena za uresničevanje skupnih interesov na področju radioamaterskih in njim podobnih dejavnosti.
ZRS je pooblaščena organizacija za zastopanje in uveljavljanje interesov radioklubov pri državnih organih, mednarodnih organizacijah in drugih organizacijah v Republiki Sloveniji.
V skladu s predpisi ZRS izvaja dejavnost javnega interesa."
Če pazljivo preberete ta prvi člen statuta ZRS boste razumeli….?
Nekoč sem se hvalil, da je Slovenija druga država na svetu ( za Japonsko), po številu RA na število prebivalstva. Je danes še tako?
Prvi znaki propadanja RA so se pojavili že ko je revija CQ zmanjšala število izdanih letnih številk iz 11 (12) na ….. A ne spominjam se nobene skupščine, da bi se ukvarjala s tem problemom. Vedno je vse v najlepšem redu. Na skupščinah ni poročil in ni nobenih planov.
Nekateri RK celo prirejajo z uspehom izpitne seminarje in nam prinašajo nove RA. Koliko teh RA ostaja med našimi vrstami in koliko RA je v tem času zapusti naše vrste?
Kakor sem že na začetku zapisal: koliko korespondentov bom imel?
73

Zdravo Rudi,

Ne vem kakšna je točno tvoja lokacija in oprema (antene, moč...), ampak rekel bi, da v takih tekmovanjih nekje od 35-160.
Mogoče bi razmislil o tem, da postaviš anketo pa da vidimo, kdo bo uganil :wink:

73 David s51mm
s51mm
LEA Admin
 
Prispevkov: 50
Pridružen: 29 Jun 2002, 09:31
Kraj: Cerkno

Re: Radio amaterstvo

OdgovorNapisal/-a S57NAZ » 04 Mar 2023, 15:25

Pozdravljen
Nihče ne more vedeti koliko korespondentov bo imel, dokler ne začne delati in zaključi v terminu,
ki je na razpolago za posamično tekmovanje.
Kaj ima tukaj statut, pa sem ga prebral, ko pa vemo, da je vse odvisno od nas radioamaterjev.
Statut je lahko še lepše napisan, še bolj delovno usmerjen, pa če se posamezniki ne odločijo
tekmovati, ne nuca nič.
Mislim da je vprašanje bolj zanemarljivo in je bolj na poudarku STATUT ZRS. Statut mora biti,
kaj pa ljudje počnejo, ni pa za to nič kriv noben statut. Imaš pa prav, kmalu bo konferenca ZRS
in je treba malo popikati v to smer.
Zadeva je preprosta. Lahko se včlaniš in sodeluješ v odločanjih, zbirajo kandidate za posamezne
naloge, pa se lahko prijaviš (seveda ne kot zunanji opazovalec), da boš vodil v dobro vseh eno
izmed mnogih nalog, ki se jih opravlja.
Samo za dražiti ljudi, imamo pa na drugih mestih dovolj ljudi, ki od njih ni bilo nič, so odleteli
zdaj pa pametujejo kot največji strokovnjaki življenja. Pozicije so do konference odprte za vse
člane in dobrodošla kandidatura ljudi, ki so pripravljeni delati ne samo stresati svojo žalost ali
užaljenost.
"Vedno se pogovarjam s človekom tako, da si pridobim prijatelja in nikoli tako, da dobim sovražnika!" Medvešček Janez
Uporabniški avatar
S57NAZ
 
Prispevkov: 624
Pridružen: 27 Avg 2001, 01:00
Kraj: Kranj - JN76EF

Re: Radio amaterstvo

OdgovorNapisal/-a S59DZ » 04 Mar 2023, 15:41

Rudi v marčevskem Ukv maratonu sem vzpostavil 91 zvez v petih urah,kljub ne najbolši lokaciji sem z rezultatom zelo zadovoljen.V večjih tekmovanjih je število zvez še večje.
73 de Boštjan S59DZ/S59K team
S59DZ
 
Prispevkov: 16
Pridružen: 18 Apr 2009, 05:56


Vrni se na ZRS - Zveza Radioamaterjev Slovenije

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 8 gostov