R0 - Repetitor na Mohorju

Novi repetitorji, delovanje, izpadi, servisiranje, zemljevidi, ...

Moderator: S56CT

R0 - Repetitor na Mohorju

OdgovorNapisal/-a s56wrt » 29 Nov 2004, 19:45

Zanima me, če mogoče kdo ve kaj se dogaja z temu repetitorjam R0 alpha (145.612,5). Repetitor že dalj časa ne obratuje.
s56wrt
 
Prispevkov: 59
Pridružen: 14 Nov 2004, 19:54

Repetitor na Mohorju

OdgovorNapisal/-a II. » 30 Nov 2004, 04:17

Hm, trenutno še ne vem kaj se dogaja, boš pa izvedel čez dan. Če kdaj zataji, pošlji email na moj naslov.

73 de Marko
Klubski operator - S57NAZ
II.
 
Prispevkov: 4
Pridružen: 30 Nov 2004, 04:11
Kraj: Kranj

Re: R0 - Repetitor na Mohorju

OdgovorNapisal/-a S57XX » 30 Nov 2004, 08:14

s56wrt napisal/-a:Zanima me, če mogoče kdo ve kaj se dogaja z temu repetitorjam R0 alpha (145.612,5). Repetitor že dalj časa ne obratuje.


Repetitor na Mohorju je gostoval na lokaciji Elektro Gorenjske. Kolikor mi je poznano, Elektro obnavlja objekt in stolp zato je bilo potrebno zadeve odstraniti. Kako bo z R0A v bodoče ne vem.

Jure
S57XX
 
Prispevkov: 676
Pridružen: 28 Feb 2002, 01:00
Kraj: Škofja Loka

Re: R0 - Repetitor na Mohorju

OdgovorNapisal/-a s56wrt » 30 Nov 2004, 16:55

S57XX napisal/-a:
s56wrt napisal/-a:Zanima me, če mogoče kdo ve kaj se dogaja z temu repetitorjam R0 alpha (145.612,5). Repetitor že dalj časa ne obratuje.


Repetitor na Mohorju je gostoval na lokaciji Elektro Gorenjske. Kolikor mi je poznano, Elektro obnavlja objekt in stolp zato je bilo potrebno zadeve odstraniti. Kako bo z R0A v bodoče ne vem.

Jure


Ja zgleda da v bodoče ne bo nič več s tem repetitorjem, saj zadeva ne obratuje vsaj dva meseca. Pustimo času čas....bomo videli, škoda pa je da nebi več obratoval saj je prej zmeraj dobro delal.
s56wrt
 
Prispevkov: 59
Pridružen: 14 Nov 2004, 19:54

OdgovorNapisal/-a II. » 30 Nov 2004, 19:36

Hej hej, ne tko črnogledo: Jure ima prav. Elektro pri katerem je repetitor gostoval je moral svoj stolp in hiško v kateri so bile naprave podreti. Zdej bo potrebno postaviti nov stolp, kar pa ni tko enostavno. Dela so v teku, ko bo stolp, bo tudi repetitor pričel obratovati. Da vse to traja, pa upam, da ni potrebno posebej razlagati. Zadeva mora biti uradna, saj se ne postavlja doma na dvorišču.

Repetitor bo, ko dobim bolj konkretno informacijo, jo bom prpopov tukej v forum.

73 de Marko
Klubski operator - S57NAZ
II.
 
Prispevkov: 4
Pridružen: 30 Nov 2004, 04:11
Kraj: Kranj

OdgovorNapisal/-a II. » 30 Nov 2004, 20:23

Zadnja informacija, prav od predsednika Radiokluba Kranj:

Elektro Kranj, je zaradi dotrajane infrastrukture ( lesena hiška v kateri so bile radijske naprave in antenskega stolpa), pričel z obnovo le te. Tako je odstranil in hiško in stolp, v fazi pa je gradnja nove hiške in izdelava novega stolpa. Vsa dela se izvajajo.

Ker je Radioklub le gost v omenjeni infrastrukturi, moramo pač potrpeti in počakati, da se dela zaključijo in hiška opremi. Elektro že zaradi svojih potreb z obnovo ne zavlačuje, pač pa bo dela zaključil v predvidenem roku, ki so si ga določili.

Mislim, da je razumljivo, da jih radioklub kot gost v njihovih prostorih, ne more priganjati.

Trenutno pa repetitor počiva na lokaciji v Kranju in čaka na ponovno delovanje.

73 de Marko
Klubski operator - S57NAZ
II.
 
Prispevkov: 4
Pridružen: 30 Nov 2004, 04:11
Kraj: Kranj

OdgovorNapisal/-a s53xx » 03 Dec 2004, 20:03

Lep pozdrav!

Kar nekaj ljudi me je spraševalo zakaj "Mohor" ne dela.
No sedaj jim bom to lahko razložil!

Sicer pa sem bil pa v torek na Mohorju in vam lahko povem da
nihče še ni pričel z obnavljanjem in tudi vprašanje kdaj bo
tudi lahko sploh začel, ker je cesta zelo premočena, če pa pade sneg
pa verjetno ne bodo pričeli prej kot spomladi!

Problem je predvsem v tem, da tu v okolici nimamo repetitorja,
ker ne dela tudi Jeseniški repetitor na 145.725!


Samo toliko za info!

LP - Slavc
73 Slavc
s53xx
 
Prispevkov: 29
Pridružen: 23 Apr 2003, 20:32
Kraj: Tržič

OdgovorNapisal/-a S57NAZ » 06 Dec 2004, 00:48

Mene so pa že skor prepričal, da je gradnja že zaključena, hi. Hm, ma kdo kako idejo, kam bi ga za ta čas montiral??? Vikend?? Planinski dom?? Lubnik tko ne pride v poštev, ker je že preveč tega gor, isto Jošt, Šmarejtna b bla predraga.
Uporabniški avatar
S57NAZ
 
Prispevkov: 627
Pridružen: 27 Avg 2001, 01:00
Kraj: Kranj - JN76EF

OdgovorNapisal/-a S57NAZ » 08 Dec 2004, 17:05

Da bodo informacije bolj konkretne in ne zavajajoče.

Danes 08.12.04 ob cca 15 uri sem bil na Mohorju. Žal je bila ravno danes kar precej gosta megla, ampak nikakor ne tolk, da ne bi videl sledečega: hiška ni obnovljena, ampak je nova. Je več kot še dvakrat večja in ima namesto enega mijcenega prostorčka, kar dva dokaj lepa, ločena prostora. Zunaj je že narejena betonska plošča z nosilcem antenskega droga (podnožjem za pritrditev). Ker novega resnično še ni, poleg novega nosilca, stoji še stari antenski drog. Elektrika je tudi že napeljana, vendar zaenkrat izgleda da bolj provizorično. Se pravi, manjka še nov antenski stolp. Ko bo ta postavljen, se bo vrnil na to lokacijo tudi radioamaterski repetitor R-0A. Ta čas pa prosim, če potrpite, ker na gradbena dela nimamo v klubu prav nobenega vpliva.

Za repetitor na Krvavcu, sem prosil predsednika našega radiokluba, ki ima bolj temeljit pregled nad vsem skupaj, naj pripravi kak članek in ko ga dobim v roke, ga pripopam sem za info.

Slika
Uporabniški avatar
S57NAZ
 
Prispevkov: 627
Pridružen: 27 Avg 2001, 01:00
Kraj: Kranj - JN76EF

tristo kosmatih

OdgovorNapisal/-a s53xx » 13 Dec 2004, 23:19

Dolžan sem opravičilo!

Zadnjič sem navedel da se na Mohorju nič ne dogaja, pa me je S57NAZ
postavil na trdna tla!
No ja, jaz sem zadevo opazoval 500m stran in sem pričakoval da bojo naredili večjo hiško in postavili večji stolp, na slednje smo radioamaterji bolj pozorni.
Očitno sem že malo v letih in mi sprejemnika pod mojim čelom ne delata prav dobro! :o

Lep pozdrav!

S53XX Slavc
73 Slavc
s53xx
 
Prispevkov: 29
Pridružen: 23 Apr 2003, 20:32
Kraj: Tržič

OdgovorNapisal/-a MatejStarman » 03 Jan 2007, 00:18

Mi lahko kdo pove, kdo je predsednik oz. glavni repatitorja na Mohorju?

Matej
MatejStarman
 
Prispevkov: 49
Pridružen: 08 Dec 2004, 14:30

OdgovorNapisal/-a S56CT » 03 Jan 2007, 09:31

Lastnik repetitorja je radioklub oz. sekcija S59DOC iz Kranja, skrbnik (sysop) pa S52MF-Franci.

Osnovne podatke o S5 FM repetitorjih in nekaj fotografij najdeš na Mijotovi, S51KQ, strani: http://lea.hamradio.si/~s51kq/S5RPT.HTM
73 de S56CT-Tilen
http://rpt.hamradio.si/
S56CT
S5 RPT Manager
 
Prispevkov: 1106
Pridružen: 20 Jan 2002, 01:00
Kraj: Sevnica

OdgovorNapisal/-a S57NAZ » 20 Jan 2007, 16:54

Žal Tilen te moram malce popraviti. Ne iz hudobe, ampak iz objektivnosti. Miju smo ta podatek dali, ker smo mislili, da bo sekcija v času postavljanja repetitorja že zaživela. Žal pa je imel neki radioamater v rokah škarje in platno, na začudenje vseh ostalih, ki smo se prizadevali za ustanovitev sekcije, pa je bil proti ustanovitvi, zato ta ni nikoli zaživela.

Lastnik repetitorja na Sv. Mohorju je Radioklub Kranj - S59BDE.

Predsednik pa je S53PM-Peter, ki je vzorno in ob pravem času poskrbel za vse, le za prostore, kjer bi morala sekcija zaživeti, ni imel prav nobene pristojnosti. Tudi vso svojo opremo za PR, ki sem jo nameraval dati v sekcijo, sem po dolgem brezuspešnem čakanju, prodal. Dandanes so dokaj drugačni časi, da bi sekcijo le obudili, pa še nismo razmišljali.

Počasi, počasi, napredujejo razgovori za obnovo 0,7m repetitorja na Krvavcu. Kjer se je angažiral tudi Tilen. Žal ne gre vse tako enostavno, ker z repetitorjem gostujemo v nelastnih prostorih. Ampak od kar je Tilen začel dregati, da se to obnovi, so se pogovori okoli tega z lastnikom, kjer imamo postavljen repetitor le začeli. Upam, da bo v doglednem času zadeva z dogovori rešena.

Slika
Uporabniški avatar
S57NAZ
 
Prispevkov: 627
Pridružen: 27 Avg 2001, 01:00
Kraj: Kranj - JN76EF

OdgovorNapisal/-a S56CT » 20 Jan 2007, 23:03

Hojla Marko!

Hvala za pojasnilo. Bom podatke prenesel Mijotu, da popravi na svojih straneh. S52MF, pa je verjetno še vedno skrbnik (sysop) repetitorja R0?
Katera antena na slikci je antena RV49 (R0A)? Tista GP na desni strani, približno na polovici stolpa?

Upam, da se vam z lastnikom objekta na Krvavcu uspe dogovoriti glede postavitve antene in da bo repetitor S55UKR ponovno uporaben, kot je že nekoč bil, ko je pokrival precejšen del S5.
73 de S56CT-Tilen
http://rpt.hamradio.si/
S56CT
S5 RPT Manager
 
Prispevkov: 1106
Pridružen: 20 Jan 2002, 01:00
Kraj: Sevnica

OdgovorNapisal/-a S57NAZ » 12 Avg 2007, 16:00

Ja, še vedno je skrbnik S52MF, ki bo tudi namestil novo anteno, ker je obstoječa že odslužila in povzroča težave. Torej upam, da bo v kratkem tolko časa, da se antena zamenja.

Glede Krvavaca in repetitorja bi bil pa res že čas, da pristojni povedo kako in kaj. Zdaj je sezona, koča odprta in se ne more nihče več na kogarkoli izgovarjat. Bom ponovno dregnil našega predsednika, da se to vprašanje že enkrat v zadovoljstvo vseh uporabnikov zaključi. Kot vmesni člen, na katerega eni pritiskajo z željo, drugi pa ne povedo kaj konkretnega, se že dolgo počutim zelo nelagodno. Ampak računam, da bodo to predvsem slednji upoštevali.
Uporabniški avatar
S57NAZ
 
Prispevkov: 627
Pridružen: 27 Avg 2001, 01:00
Kraj: Kranj - JN76EF

Naslednja

Vrni se na REPETITORJI

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 5 gostov