Žice na balkonu ter posledično tečne sosede ... :-)

Vse kar ne sodi v zgornje rubrike, pa ima kaj zveze z radioamaterstvom!

Moderatorji: S57D, s55o

Re: Žice na balkonu ter posledično tečne sosede ... :-)

OdgovorNapisal/-a S57NAZ » 28 Maj 2019, 10:50

Zdaj si pa enim dan pokvaril. K sreči ne radioamaterjem!

Me zanima, če lahko uporabim sliko na svoji spletni strani, ker jo berejo tudi sosedje.
Seveda z navedbo avtorja slike - S50DX ali drugim podatkom.

Hvala za odgovor!
"Vedno se pogovarjam s človekom tako, da si pridobim prijatelja in nikoli tako, da dobim sovražnika!" Medvešček Janez
Uporabniški avatar
S57NAZ
 
Prispevkov: 624
Pridružen: 27 Avg 2001, 01:00
Kraj: Kranj - JN76EF

Re: Žice na balkonu ter posledično tečne sosede ... :-)

OdgovorNapisal/-a S50VD » 01 Jun 2020, 06:27

Morda kot zanimivost nadaljevanje te sage.
V petek me je obiskala inšpektorica iz Agencije RS za okolje, dobili so pač prijavo in so morali reagirati.
Preverila sva izpolnjevanje 20. člena uredbe o EM sevanju v naravnem in življenjskem okolju, podal sem izjavo, napisala je zapisnik in ugotovila, da je vse vredu in da se postopek lahko zaključi. Prijavitelji bodo obveščeni. Mimogrede sem še povprašal, koliko takšnih prijav kaj dobijo in je rekla, da kar je njej znano, je bila to prva na njihovo agencijo, večinoma gredo takšne prijave na AKOS.

Skratka, prav pozitivna izkušnja.
73 de Damjan S50VD
Radioklub S59EKL
S50VD
 
Prispevkov: 19
Pridružen: 15 Jul 2018, 14:03

Re: Žice na balkonu ter posledično tečne sosede ... :-)

OdgovorNapisal/-a s53v » 01 Jun 2020, 07:08

Hoj.

Tudi sam sem imel hude težave s sosedi zlasti potem,ko se je ukinila analogna TV. Sicer ne glede zdravja ampak zaradi motenji,ki sem jih povzročal že s 70W moči na 7Mhz.
Samo vsedel sem se za postajo in mi je sosed že pošiljal SMS.je. Pri sebi sem imel vse 100%( kvalitetna ozemljitev, LP filtri, Kg feritov na vseh možnih kablih) zato mi je bilo vsega dosti in sem sosedu sam predlagal , da pokliče AKOS,da razčistimo. AKOS na prijavo MORA odreagirati in so prišli in opravili meritve. Ugotovili so, da je vzrok pri sosedu ( switcher za modem). Je pa drug problem, poljska jakost EM polja 3V/m. Pri vhodnih vratih soseda so namerili samo s 100w moči malenkost manj tako, da je za vse ki delajo z 3 in 4 KW OM linearji lahko to velik problem.

Ko sem že mislil, da je problem rešen mi je pred kratkim "zatežil" drugi sosed,ki mu pa letim v TV na 3,5Mhz. Zamenjal je operaterja Lastovko in prešel na Telekom TV preko telefonske linije. Kabel poteka preko moje hiše in ne pomagajo nobeni feriti in oklopi, edino QRP 50W. K sreči smo pred kakšnim tednom dobili optiko in upam, da bo sedaj ,ko bo priklopil optiko rešen problem. Sicer imam odločbo AKOS-a, da je pri meni vse v redu ampak sosed je sosed in ne maram, da mi teži,ko ne more gledat dnevnika.Zadeva je zelo stresna,ko je npr contest pa mi zvoni na vratih, da naj že neham :( Potem pomaga samo 2dcl Refoška in QRT vsaj do polnoči.)

Če ste prepričani, da je pri vas 100% v redu pokličite AKOS, da dobite papir in potem je vsaj za nianso lažje. Je pa lahko v primeru, da je vzrok pri vas to lahko tudi katastrofa,ker lahko sledi odločba o prepovedi dela na postaji.

lp/73 S53V
janez
s53v
 
Prispevkov: 596
Pridružen: 04 Dec 2003, 08:06
Kraj: Ljubljana

Prejšnja

Vrni se na Razno

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 5 gostov