Glasilo CQ ZRS

Vse kar ne sodi v zgornje rubrike, pa ima kaj zveze z radioamaterstvom!

Moderatorji: S57D, s55o

Glasilo CQ ZRS

OdgovorNapisal/-a s55s » 29 Mar 2019, 08:20

Zopet je na moji mizi naše glasilo CQ ZRS...
Zopet dovolj zanimivega branja.

73 de S55s, Dan
Dokler QSL karta ni napisana in odposlana, zveza ni končana!
QSL karto sprejeti je pravica, poslati jo, je pa DOLŽNOST vsakega dobrega operaterja!
Don't talk about CW, just do it!
http://www.qrz.com/db/s55s
Member of S59GCD Lasko
Uporabniški avatar
s55s
 
Prispevkov: 480
Pridružen: 08 Sep 2006, 13:42
Kraj: JURKLOŠTER JN76QC34DK

Re: Glasilo CQ ZRS

OdgovorNapisal/-a S57NAZ » 29 Mar 2019, 20:51

Se strinjam.
Pridni so pisci tekstov, pa tudi veliko kvalitetnih slik.
Pohvale vsem za našo zanimivo revijo.

73 de Marko
"Vedno se pogovarjam s človekom tako, da si pridobim prijatelja in nikoli tako, da dobim sovražnika!" Medvešček Janez
Uporabniški avatar
S57NAZ
 
Prispevkov: 624
Pridružen: 27 Avg 2001, 01:00
Kraj: Kranj - JN76EF

Re: Glasilo CQ ZRS

OdgovorNapisal/-a s57fj » 19 Dec 2019, 19:07

Pozdravljeni člani zrs. Ponovno novo glasilo cq. Obilo zanimivega gradiva, vse pohvale za trud. Edino kar se mi poraja vsakič, ko iz glasilia tržem zaščitno folijo. Ali je res potrebno, da je revija deviško zaprta in da vsako leto vržemo v smeti kar 4800 za naravo in nas zelo škodljivih plastičnih vrečk?
Kakšno mnenje imate ostali prejemniki ali je res potrebna taka zaščita?

73 S57fj Florjan
s57fj
 
Prispevkov: 97
Pridružen: 05 Dec 2018, 21:43

Re: Glasilo CQ ZRS

OdgovorNapisal/-a S52CQ » 20 Dec 2019, 14:25

Florjan,

se strinjam, zato lahko povem iz prve roke, da na primer reviji Svet elektronike in Svet mehatronike (ki ju izdajamo) ne ovijamo - Pošta Slovenije nič ne komplicira dokler je naslov naslovnika natisnjen na reviji na primernem mestu oziroma da je na reviji ustrezno nameščena nalepka z imenom naslovnika. Za tokratni CQ ZRS pa je ovitek potreben zaradi dodanega koledarja.

73 de Jure

s57fj napisal/-a:Pozdravljeni člani zrs. Ponovno novo glasilo cq. Obilo zanimivega gradiva, vse pohvale za trud. Edino kar se mi poraja vsakič, ko iz glasilia tržem zaščitno folijo. Ali je res potrebno, da je revija deviško zaprta in da vsako leto vržemo v smeti kar 4800 za naravo in nas zelo škodljivih plastičnih vrečk?
Kakšno mnenje imate ostali prejemniki ali je res potrebna taka zaščita?

73 S57fj Florjan
S52CQ
 
Prispevkov: 157
Pridružen: 05 Dec 2001, 01:00

Re: Glasilo CQ ZRS

OdgovorNapisal/-a S56BL » 20 Dec 2019, 17:44

Se strinjam, da je za naravo treba poskrbeti ampak neka meja je pa le lahko. Tukaj je plastike vrjetno za 1/4 sendviča iz bencinske črpalke.
Hvala za revijo, bom prebral še letos.

Lp, Blaz
S56BL
 
Prispevkov: 40
Pridružen: 10 Jan 2019, 14:05

Re: Glasilo CQ ZRS

OdgovorNapisal/-a S57NAZ » 20 Dec 2019, 19:08

Včasih je bil okoli revije (se ne spomnim, če tudi CQ) ovit papirnat trak,
na njem pa nalepljena nalepka z naslovom (glej spodaj sliko).
S tem, da se sedanja papirna predloga z naslovom poveča toliko, da sega okoli
revije.
Kaka je razlika v ceni, mi pa ni znano, mislim papirnati trak širine cca 8 cm
in med dosedanjo polivinilasto 'vrečko'.
Priponke
revija.jpg
(89.27 KiB) Še ni prenešeno
"Vedno se pogovarjam s človekom tako, da si pridobim prijatelja in nikoli tako, da dobim sovražnika!" Medvešček Janez
Uporabniški avatar
S57NAZ
 
Prispevkov: 624
Pridružen: 27 Avg 2001, 01:00
Kraj: Kranj - JN76EF

Re: Glasilo CQ ZRS

OdgovorNapisal/-a S57NAZ » 21 Dec 2019, 15:22

Samo vprašam.
Če se ne motim, en izvod revije CQ poleg plačnikov kotizacije ZRS, dobi tudi vsak radioklub?

Vsem radioamaterjem želim vesele praznike, zdravja in lepe zveze v letu 2020!

73 de s57NAZ
"Vedno se pogovarjam s človekom tako, da si pridobim prijatelja in nikoli tako, da dobim sovražnika!" Medvešček Janez
Uporabniški avatar
S57NAZ
 
Prispevkov: 624
Pridružen: 27 Avg 2001, 01:00
Kraj: Kranj - JN76EF

Re: Glasilo CQ ZRS

OdgovorNapisal/-a s53mj » 28 Dec 2019, 06:20

Lep pozdrav.

V zadnjem CQ ZRS je zaradi "škrata" izpadel zadnji odstavek mojega prispevka - KDO ŠE JE RADIOAMATER. Ker članek izgubi poanto, ta odstavek objavljam tukaj, sicer pa je v celoti objavljen tudi na moji spletni strani.

Vsem želim srečno in zdravja polno 2020.
---------------------------------------------
Verjamem, da starejši hami mislijo podobno, hobi, imenovan radioamaterstvo, pa se posodablja, če mi je všeč ali ne. Sam se imam še vedno za klasičnega radioamaterja, novosti, ki so seveda neizbežne, pa sprejemam z zadržkom, saj vem, da so potrebne, a večkrat tudi neumne. Tako se končuje obdobje Brontozavrov in se nadaljuje z gensko spremenjenimi in digitalno usmerjenimi DIGI zavri, ki bodo popeljali radioamaterstvo, brez potrebnega znanja telegrafije, v novo dobo. Če ne verjamete, poglejte to povezavo: https://lea.hamradio.si/nocode/nocode.html kakšna grožnja je telegrafija, citiram delček zapisa: „za drugače zelo usposobljene posameznike.“ Bolj za lase privlečenega argumenta pa še ne.

73! S53MJ.

http://freeweb.siol.net/s53mj/
Janez
s53mj
 
Prispevkov: 268
Pridružen: 11 Jul 2003, 08:31
Kraj: Novo mesto

Re: Glasilo CQ ZRS

OdgovorNapisal/-a S57RZ » 29 Dec 2019, 16:44

Le med vrsticami lahko razberem, da je govora o novi številki revije. Ker je še nisem prejel, me zanima, kdaj se je pričelo z distribucijo. Lahko pa bi bila kje objavljena preprosta novica, npr.: Danes je izšla nova številka CQ.....in zraven slika naslovnice.
(morda pa sem kaj spregledal? Prazniki ?)
Rado S57RZ
S57RZ
 
Prispevkov: 70
Pridružen: 06 Jul 2008, 11:15

Re: Glasilo CQ ZRS

OdgovorNapisal/-a s57bat » 29 Dec 2019, 18:35

Hoj Rado!

Glede, da sva iz istega RK, bi jo že zdavnaj moral dobiti. K meni je prišla vsaj 10 dni nazaj.

73 Tomaž
s57bat
 
Prispevkov: 100
Pridružen: 12 Jul 2004, 06:57

Re: Glasilo CQ ZRS

OdgovorNapisal/-a S57NAZ » 29 Dec 2019, 19:17

S57RZ napisal/-a:Le med vrsticami lahko razberem, da je govora o novi številki revije. Ker je še nisem prejel, me zanima, kdaj se je pričelo z distribucijo. Lahko pa bi bila kje objavljena preprosta novica, npr.: Danes je izšla nova številka CQ.....in zraven slika naslovnice.
(morda pa sem kaj spregledal? Prazniki ?)
Rado S57RZ


Dokaj sveže info glede CQ revije lahko dobiš na spletni strani RK Kranj, kjer je objavljeno tudi kazalo,
ostalo je pač v dotični reviji. Kot sem že napisal, včasih je bilo dobiti revijo tudi na spletu v obliki .pdf
ampak o tem ne odločam niti jaz, niti kdo, ki ni v UO ZRS.
https://rkkranj.ovcka.eu/revija_cq.html
"Vedno se pogovarjam s človekom tako, da si pridobim prijatelja in nikoli tako, da dobim sovražnika!" Medvešček Janez
Uporabniški avatar
S57NAZ
 
Prispevkov: 624
Pridružen: 27 Avg 2001, 01:00
Kraj: Kranj - JN76EF

Re: Glasilo CQ ZRS

OdgovorNapisal/-a S52CQ » 29 Dec 2019, 19:26

S57RZ napisal/-a:Le med vrsticami lahko razberem, da je govora o novi številki revije. Ker je še nisem prejel, me zanima, kdaj se je pričelo z distribucijo. Lahko pa bi bila kje objavljena preprosta novica, npr.: Danes je izšla nova številka CQ.....in zraven slika naslovnice.
(morda pa sem kaj spregledal? Prazniki ?)
Rado S57RZ


Rado, ni potrebno brati med vrsticami, S55S je jasno napisal:

s55s napisal/-a:Zopet je na moji mizi naše glasilo CQ ZRS...


Preveri na ZRS status tvoje članarine.

73 de Jure
S52CQ
 
Prispevkov: 157
Pridružen: 05 Dec 2001, 01:00

Re: Glasilo CQ ZRS

OdgovorNapisal/-a S57RZ » 30 Dec 2019, 16:25

Pozdravljen Jure,
moj status za leto 2019 je ok (plačana članarina klubu in zvezi), prav tako sem do sedaj dobil vse letošnje številke CQ ZRS, razen te zadnje. Očitno ni našla poti do mene.
Lp Rado
S57RZ
 
Prispevkov: 70
Pridružen: 06 Jul 2008, 11:15

Re: Glasilo CQ ZRS

OdgovorNapisal/-a S52CQ » 30 Dec 2019, 22:58

S57RZ napisal/-a:Pozdravljen Jure,
moj status za leto 2019 je ok (plačana članarina klubu in zvezi), prav tako sem do sedaj dobil vse letošnje številke CQ ZRS, razen te zadnje. Očitno ni našla poti do mene.
Lp Rado


Hoj Rado,

gotovo je iskati razlog nekje med klubom in zvezo, zakaj tvoja članarina ni zavedena. Jaz bi na tvojem mestu poklical na ZRS.

73 de Jure
S52CQ
 
Prispevkov: 157
Pridružen: 05 Dec 2001, 01:00

Re: Glasilo CQ ZRS

OdgovorNapisal/-a s53mj » 03 Jan 2020, 10:53

Karikatura S51WQ v CQ ZRS.

Zdenko, zadel si žebljico na glavico, kakor pravijo, a prav tam je bil prostor še za zadnji odstavek mojega prispevka.
PS: Ker nisem nikjer našel tvojega emaila, sem se poslužil te poti, da se ti zahvalim za odličen zadetek na temo FT8.

Srečno v novem letu,

S53MJ.

http://freeweb.siol.net/s53mj/
Janez
s53mj
 
Prispevkov: 268
Pridružen: 11 Jul 2003, 08:31
Kraj: Novo mesto


Vrni se na Razno

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 0 gostov