KVP ZRS 2018

Tekmovalne tehnike in oprema - KV, Rezultati, Koledarji, ...

Moderator: s55o

Re: KVP ZRS 2018

OdgovorNapisal/-a s55m » 18 Mar 2019, 13:12

Primerjava na sprejemniku IK3STG
Priponke
KVP2018.jpg
Primerjava na RBN sprejemniku IK3STG
(39.23 KiB) Še ni prenešeno
s55m
 
Prispevkov: 1580
Pridružen: 05 Feb 2004, 09:05
Kraj: KN12OR

Re: KVP ZRS 2018

OdgovorNapisal/-a s57fj » 18 Mar 2019, 13:35

Zaradi verodostojnosti tekmovanja bo treba pač zadevo rešiti.
Sam ne obsojam nobenega. Senca dvoma pa meče na vse strani. Ljudje so pač taki, da so za zmago pripravljeni narediti marsikaj.
Za moje pojme se, da to sila enostavno rešiti. Kmalu bo pomladanski KVP. Moj predlog je, da Brežiški klub na tekmovanju uporabi postajo katero se da nekomu umerit (servis ali pač nekam, kjer lahko to uradno naredijo), da dokazano nima več kot 100w izhodne moči, nekdo od članov kvp komisije se med tekmovanjem zapelje v Brežice in preveri, da se ne uporabljajo kakšni linearci oziroma oprema katera ni dovoljena za določeno kategorijo.
Če ekipa doseže približni rezultat kot je bil razveljavljen, se organizator opraviči, če bo rezultat dosti slabši pač prevzame odgovornost klub in se opraviči organizatorju.

Kar se pravil tiče, so lahko napisana s tisoč alinejami, vendar se jih lahko vsak po svoje razlaga. Jaz si napr. kategorijo mala moč razlagam, kot največjo moč 100w, katero lahko odda oddajnik, ne pa izračuni glede na swr in raznih drugih faktorjev.

Dejstvo je, da se ukvarjamo s hobijem, kjer nas zavezuje ham spirit. Kajti kdor goljufa- goljufa največ samega sebe.
ps: Etično in moralno se je peljati mimo vrtcev in šol max 30km/h, ne zato ker piše tako na prometnem znaku.
s57fj
 
Prispevkov: 97
Pridružen: 05 Dec 2018, 21:43

Re: KVP ZRS 2018

OdgovorNapisal/-a s59acp » 18 Mar 2019, 13:54

Jaz sem naredil primerjavo z nekaterimi ki so zelo blizu okoli 30km od mene. Hotel sem prikazati ,da qrp postaja ki ima bistveno manjšo moč bi morala pokazati sorazmerno temu manjši signal na beaconu pa ni. Meni je čisto jasno zakaj ne ,ker beacon miri razmerje signal šum ki sploh v kontestu lahko pokaže napačne odčitke zaradi velikih motenj (špricanja). Predsedniku sem že zdavnaj poslal razlago kako deluje SDR sprejemnik in sam reverse beacon. Lahko če kdo želi tudi fizikalno in matematično dokažem ,da lahko pride do velikih odstopanj. Na moji analizi se vidi signal določenega radioamaterja niha tudi do 40 db v kratkem času nekaj minut. Kar seveda v realnosti ni možno. Sam si tudi povedal ,da to ni zanesljivo.
Vseeno se ti zahvaljujem za odgovor .

LP
s59acp
 
Prispevkov: 12
Pridružen: 14 Dec 2018, 09:02

Re: KVP ZRS 2018

OdgovorNapisal/-a s59acp » 18 Mar 2019, 14:06

Pozdravljen s57fj ne poznam žal tvojega imena.

Mislim ,da to ni tako enostavno kot si ti napisal. Verjetno v svojem radioamaterskem stažu nisi delal veliko tekmovanj. To ni tako ,da greš po vedro vode tukaj je veliko še drugih vplivov kot ena propagacije,motnje itd. Sem pa povabil zvezo in predsednika ,da se lahko oglasijo v jesenskem KVP pa ni bilo nobenega odgovora. Tudi sedaj vas vse vabim ,ko bomo delali kontest ,da pridete pogledat naša vrata so odprta.

Hvala za tvoje predloge mi smo za.

Veliko sreče ti želim v radioamaterskem delu.

Dušan
s59acp
 
Prispevkov: 12
Pridružen: 14 Dec 2018, 09:02

Re: KVP ZRS 2018

OdgovorNapisal/-a s53mj » 18 Mar 2019, 14:14

Lep pozdrav.

Vsi izračuni (podatkov skoraj za doktorat, vsaka vam čast) nimajo nobene zveze s LP 100W ali QRP 5W, če je to nazivna moč postaje. Čim ima postaja možnost povišanja moči, je pa že druga pesem. Vendar kakor je meni znano se ne more upoštevati ničesar, kar bi zmanjševalo teh 100W od postaje naprej in se temu ustrezno povečevalo moč, zaradi izgub v antenskem tunerju, slabega SWR-ja in anteni. Potem pa bi bila res prava zmeda.

Tudi drugi grafi itd.. bi bili verodostojni le, če so te prikazane postaje resnično delale s pravo močjo v svoji kategoriji.

Včasih piše v propozicijah ali se je možno pritožiti, vendar največkrat ima tekmovalna komisija zadnjo besedo, oziroma je njeno mnenje dokončno.

Janez, S53MJ.

http://freeweb.siol.net/s53mj/
Janez
s53mj
 
Prispevkov: 268
Pridružen: 11 Jul 2003, 08:31
Kraj: Novo mesto

Re: KVP ZRS 2018

OdgovorNapisal/-a S58Y » 18 Mar 2019, 14:36

Hoj!

Toliko prepričevanja kdo ima prav in kdo narobe že dolgo ni bilo na tem forumu. Izračuni, diagrami in ne vem še kaj. Ampak, če si natančno preberem Pravila za KV prvenstvo ZRS, piše v VIII. točki, da so kategorije tri in da se meri izhodna moč na priključku antene. Po mojem laičnem prepričanju na antenskem konektorju na postaji. Če je moč do 5W je to QRP, če presega 5W in je manjša ali enaka 100W je to mala moč, vse nad 100W je velika moč.
Na koncu v XIII. točki piše , da so odločitve komisije dokončne in, da ima pravico tolmačenja in sprememb pravil organizator.

Meni so pravila tekmovanja povsem jasna.
73 ES GL DE Robi, S58Y.
Ex. YT3DK, S52DK.
Član radiokluba "Študent" S59DXX
Uporabniški avatar
S58Y
 
Prispevkov: 322
Pridružen: 20 Apr 2016, 20:49
Kraj: Ljubično, JN76SH

Re: KVP ZRS 2018

OdgovorNapisal/-a s52w » 18 Mar 2019, 15:13

Ker je KVP le eno izmed mnogih tekmovanj me zanima, kako v ostalih tekmovanjih poteka postopek diskvalifikacije določene postaje, ,npr WW, EUHFC…Ima mogoče kakšen tekmovalec, ki bere ta forum kakšno osebno izkušnjo s tem?

73 Damjan S52W
s52w
 
Prispevkov: 517
Pridružen: 07 Nov 2004, 15:38
Kraj: Črnomelj

Re: KVP ZRS 2018

OdgovorNapisal/-a s55o » 18 Mar 2019, 15:23

SCC EUHFC
all actions and decisions of the Contest Committee are official and final.
Ex.S56WTT,S57WTT; All that is necessary for the triumph of evil is that good men do nothing.
Uporabniški avatar
s55o
Tečni Moderator
 
Prispevkov: 2524
Pridružen: 11 Mar 2004, 14:42
Kraj: jn76gh

Re: KVP ZRS 2018

OdgovorNapisal/-a s53mj » 18 Mar 2019, 15:56

Pozdrav.

Pred leti sem poslal dnevnik v WW RTTY za 14 Mhz in potem ugotovil, da je bila verjetno čisto administrativna napaka, da so me razvrstili brez obrazložitve v kategorijo vsi obsegi in mi vzeli drugo mesto na svetu.

Ko smo že pri tem, to pomeni, da si komisija že v naprej umije roke. Tako je bilo tudi v mojem primeru.

Janez, S53MJ.

http://freeweb.siol.net/s53mj/
Janez
s53mj
 
Prispevkov: 268
Pridružen: 11 Jul 2003, 08:31
Kraj: Novo mesto

Re: KVP ZRS 2018

OdgovorNapisal/-a S53MM » 18 Mar 2019, 16:45

s52w napisal/-a:Ker je KVP le eno izmed mnogih tekmovanj me zanima, kako v ostalih tekmovanjih poteka postopek diskvalifikacije določene postaje, ,npr WW, EUHFC…Ima mogoče kakšen tekmovalec, ki bere ta forum kakšno osebno izkušnjo s tem?

73 Damjan S52W



dobri stari Damjan, vprašanje na mestu.

WW SSB 2017 je res neka S52NR postaja na spisku. Morda se kaj javi.
S53MM
 
Prispevkov: 69
Pridružen: 24 Okt 2001, 01:00

Re: KVP ZRS 2018

OdgovorNapisal/-a S57Q » 18 Mar 2019, 20:13

Nekaj sem omenjan ....

V veliko ctestih delava skupaj s Karlijem. Upam, da ko bom velik, bom imel močnejši signal (velik pomeni višji stolp, boljšo anteno..., v moči je recimo 3 db razlike, kar uho dobrega op sicer že zazna).
Včasih je sodnik odpiskal, pa je veljalo. Ti vraga, zdaj so uvedli pa VAR !!!?
Mnogo tipkanja za tako mali ctest.

Malo mi še piska v ušesih od RDX ctesta (SINGLE OP-ALL-CW-LOW). Nemilosten pregled dnevnikov, penalizirane napake ... (samo SCC je po moje bolj pedanten), tudi v CQ WW in ostalih svetovnih tekmovanjih so pregledi vse boljši, če se kdo pritožuje pa ne vem ...

Ko sem poslušal S53MM-Matijo bi se zjokal, Karli je drgnil na 40 m, pa tudi Damjanu-S52W na 3,5 je šlo super - jaz pa LOW PWR.

Veliko užitkov v debati še naprej !
Lep pozdrav, Tone - S57Q
S57Q
 
Prispevkov: 251
Pridružen: 11 Maj 2003, 08:01
Kraj: Sevnica

Prejšnja

Vrni se na Tekmovanja KV

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 22 gostov