CO8LY QSL

QSL biro, QSL managerji, e-QSL, CALLs, diplome,...

Moderator: s55o

CO8LY QSL

OdgovorNapisal/-a s51nm » 09 Jan 2019, 22:24

OM Eduardo, CO8LY, me je prosil, če lahko prenesem slovenskim radioamaterjem, kako se najbolj enostavno in najhitreje dobi LOTW potrditev za QSO z njim, z uporabo PayPal računa.
Moja današnja izkušnja (9.1.2019, ob cca 16. uri) je naslednja (navodilo se nahaja tudi na QRZ.com > CO8LY) :
- na njegov e-naslov (co8ly@frcuba.cu) je potrebno poslati seznam/podatke o delanih QSO in prošnjo za PP e-naslov managerja
- v povratnem e-pismu (prispelo je po cca 15 minutah!) dobite e-naslov njegovega managerja, EA7ADH, na katerega nato izvršite prenos prostovoljnega prispevka s pomočjo PayPal
- v opombi PP plačila ("plačilo prijatelju!") je potrebno navesti samo naš znak (podatke o QSO očitno Eduardo takoj pošlje EA7ADH...)
- po cca 15 minutah od mojega izvedenega plačila preko PP je prispelo e-pismo od CO8LY, da so najine QSO potrjene v LOTW!
Za papirne QSL je -tako kot običajno - potrebno poslati managerju pismo s SASE in IRC ali 2 GS, kar znese verjetno mnogo dalj časa za potrditev v LOTW, HI.
P.S.: če nimate PP računa, lahko plačilo na naslov EA7ADH izvede za vas prijatelj, ki že uporablja PP...
73, Herman S51NM
s51nm
 
Prispevkov: 10
Pridružen: 23 Nov 2009, 21:47

Re: CO8LY QSL

OdgovorNapisal/-a S57D » 10 Jan 2019, 09:41

Ha , ha , ha .... "prostovoljni prispevek". Že dolgo se nisem tako smejal. QSL zaslužkar, money collector in nič drugega. Če je še nekako razumljivo, da plačaš za papirnato QSL kartico, je tale zahteva za plačilo za LOTW potrditev več kot nesramnost. Od mene taki osebki sigurno ne bodo videli niti centa.

73, Miloš S57D
SWL: S5-RS-001 EX: S52DM, YT3DM, YU3TEU, YU3-RS-1088
Uporabniški avatar
S57D
Moderator
 
Prispevkov: 1227
Pridružen: 01 Maj 2003, 16:09
Kraj: Ljubljana - JN76GC

Re: CO8LY QSL

OdgovorNapisal/-a s58ru » 10 Jan 2019, 10:36

S57D napisal/-a:Ha , ha , ha .... "prostovoljni prispevek". Že dolgo se nisem tako smejal. QSL zaslužkar, money collector in nič drugega. Če je še nekako razumljivo, da plačaš za papirnato QSL kartico, je tale zahteva za plačilo za LOTW potrditev več kot nesramnost. Od mene taki osebki sigurno ne bodo videli niti centa.

73, Miloš S57D


Podpišem
73 s58ru
s58ru
 
Prispevkov: 1058
Pridružen: 28 Okt 2004, 21:07

Re: CO8LY QSL

OdgovorNapisal/-a s51nm » 10 Jan 2019, 23:04

s58ru napisal/-a:
S57D napisal/-a:Ha , ha , ha .... "prostovoljni prispevek". Že dolgo se nisem tako smejal. QSL zaslužkar, money collector in nič drugega. Če je še nekako razumljivo, da plačaš za papirnato QSL kartico, je tale zahteva za plačilo za LOTW potrditev več kot nesramnost. Od mene taki osebki sigurno ne bodo videli niti centa.

73, Miloš S57D


Podpišem
73 s58ru


Spoštovana Miloš in Rudi, zavedam se, da taka debata ni produktivna, vendar dovolita da izrazim nestrinjanje z vajinimi trditvami. Priznati moramo, da "radioamaterstvo" (tudi pri nas) ni ravno poceni dejavnost. Glede na ekonomske razmere in standard na Kubi, kot jih poznamo iz medijev, si predstavljam, da je tam biti radioamater zelo dragi "šport"(razen, če ima radioamater bogatega sorodnika v ZDA, HI?). Zato ne moremo kar tako govoriti o "QSL zaslužkarjih" in "money collectorjih", če komu ostane ali "prileti" kakšen dolar od sprejetih QSL kartic...
Moja "računica" pa je: za dva nova DX v LOTW (ATNO DIGI QSO na 80M in "new one" na 17M) sem porabil samo 2 GS in cca 30 minut ! Če bi poslal pismo in QSLkartico managerju, bi me to stalo cca 3 EUR in morda 1 mesec čakanja. Najmanj 5 EUR bi bil nato še strošek pošiljanja (in vračila) QSL kart, ki bi jih poslal Marku, 9A8A, DXCC checkerju, v Varaždin (in spet nekaj čakanja), da bi se nato potrditev pojavila v LOTW...
Kaj se mi torej bolj izplača? Ne pričakujem strinjanja z mojimi argumenti, zato vaju oba samo lepo pozdravljam, 73, Herman, S51NM.
s51nm
 
Prispevkov: 10
Pridružen: 23 Nov 2009, 21:47

Re: CO8LY QSL

OdgovorNapisal/-a S50DX » 11 Jan 2019, 07:11

Kakorkori obračaš...

Možakar je jasno in glasno zapisal, da diplome katere želi pridobiti mora plačati. Želi pa si vse diplome. In je prišel na idejo, ker LOTW kao ni zastonj (ker mora plačati diplome) tudi njegova potrditev QSOja ni več zastonj. Torej mu gre samo za služenje denarja, da si bo lahko privoščil vse diplome na LOTW. Se mi poraja vprašanje kaj bo, ko bo "zaslužil" za vse diplome? Nebo več potrjeval za potrebne DXCC zveze? Bo ugasnil RX in prodal vse skupaj? To zame ni več hobi ampak izkoriščanje...


Information for my dear friends who read this information

On the LOTW I will tell you I raised more than 800 thousand qso to the LOTW until December 2017 with the
intention to confirm the qso of many stations that wanted my qsl via LOTW
which is supposed to be a free service, but when I went to ask for the awards they offer
that I already have cattle tells me that I must pay a huge amount of usd
to receive the awards, then I thought that LOTW is not a free service they
They also charge.

I have to pay for the LOTW awards and that's why I made the decision
of the station that wants my qsl for LOTW must make me a constribucion for paypal.
The intention is not to make money but to pay the cost of those awards that many bad nights cost me


I have it and I have the requirements to ask for all the awards that they offer,
that exceeded the million qso and I have the dxcc in all bands and mode.

I can put what in the LOTW without problems to the stations that need it
they need but you must send a contribution or donation to the paypal link that I will give you by email.

Forgive me for my way of doing these LOTW themes but if everything were free I
I confirm all the free ones too.

The station that needs my QSL card can receive it via direct, sending the qsl
to my manager EA7ADH and acontinuacion will see the instructions.
73's de Alex / JN76LN \ Prevalje
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
PODXS 070 # 173 - EPC # 0066
Uporabniški avatar
S50DX
 
Prispevkov: 464
Pridružen: 23 Apr 2003, 13:46
Kraj: Prevalje

Re: CO8LY QSL

OdgovorNapisal/-a s53mj » 11 Jan 2019, 07:56

Lep pozdrav.

Glede potrditve nekega DX-a je odvisno od tega ali ga rabiš ali ne. Od kar pomnim smo pošiljali SASE in bili veseli, da je le kartica sploh prišla. LoTW je eden od hitrejših načinov, pa ravno tako stane in tudi traja, saj mora ARRL pregledati kontakt in ga potrditi in to moramo plačati. Nič ni zastonj.
Če pa te zveze ne rabiš potrditi ti pač ni treba ničesar plačati. To je vse.

73! Janez.

http://freeweb.siol.net/s53mj/
Janez
s53mj
 
Prispevkov: 268
Pridružen: 11 Jul 2003, 08:31
Kraj: Novo mesto

Re: CO8LY QSL

OdgovorNapisal/-a S57D » 11 Jan 2019, 08:41

Spoštovani Herman.

Na qrz.com lepo piše zakaj porablja denar. Denar ne gre za to, da si kupi kos kruha ali izboljša mizerni življenski standard. Jaz si svoj hobi financiram sam in ne pričakujem od drugih, da mi za to pošiljajo denar. Očitno ima tako slabo samopodobo, da si jo mora dvigovati s kupovanjem diplom pri Američanih. Za njih se pa točno ve, da je denar in profit na prvem mestu.

Vsak ima seveda pravico in se odloči sam za kaj bo trošil svoj denar.

Za mene je radioamaterstvo hobi v katerem uživam že več kot 38 let. Sam zase točno vem, kaj sem naredil, dosegel in si zato ne rabim plačevati diplom.

73, Miloš S57D
SWL: S5-RS-001 EX: S52DM, YT3DM, YU3TEU, YU3-RS-1088
Uporabniški avatar
S57D
Moderator
 
Prispevkov: 1227
Pridružen: 01 Maj 2003, 16:09
Kraj: Ljubljana - JN76GC


Vrni se na QSL in DIPLOME

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost