Težave s Kenwood TK-2160

Vse o radioamaterski tehniki

Moderator: s55o

Težave s Kenwood TK-2160

OdgovorNapisal/-a KlemenRahne » 27 Okt 2018, 16:02

Pozdravljeni,
Kot gasilec v PGD, imamo v uporabi 2 VHF radijski postaji Kenwood TK-2160. V tem tednu smo opazili, da obe postaji ne delujeta pravilno, na internetu ni nobenega pametnega odgovora, prav tako v "user's manual" ali v "service manual". Z nekaj osnovnega znanja o elektrotehniki sem nekaj diagnosticiral, ka lje lahkolo narobe, pa nisem priošel do pametnih zaključkov. Ker pa vem, da se na tem forumu nahajajo strokovnjaki, ki imajo več znanja in izkušenj, kot jaz, se obračam na vašo pomoč.

Glavni problem postaje, je da postaja ne oddaja. Ob pritisku na PTT gumb, sicer nekaj odda, toliko da "odpre" kanal na drugi postaji (Motorole in Baofenga). Ko gumb PTT držim cca 2s, postaja iz zvočnika odda pisk (enak pisk, ko jo prižgeš), nato pa utihne. Preveril, sem ali na postaji dela sprejem, in dela povsem OK. Prav tako sem pomeril, ali ima baterija dovolj napetosti in jo ima. Zanimvo, je tudi, da obe postaji Kenwood TK-2160, ki jih imamo v društvu kažeta enake probleme. Omenjeni postaji v društvu ne uporabljamo pogosto (sta samo 16 kanalni), tako da je ta problem lahko nastal že nekaj mesev nazaj. Ker imam pri hiši kabel za programiranje od Baofeng postaje, sem preprogragramiral postaji (prebral nastavitve in jih še enkrat zapisal) in ne pomaga.

Na servis se zaekrat ne bomo obrnili, ker postaji ne uporabljamo pogosto in nam je "škoda" velikih € vanju vlagati.

Hvala za pomoč v naprej.
KlemenRahne
 
Prispevkov: 3
Pridružen: 16 Mar 2012, 10:42

Re: Težave s Kenwood TK-2160

OdgovorNapisal/-a S57NAZ » 28 Okt 2018, 00:30

Samo zanima me. Ali si se že kaj obrnil na gasilski forum?
Tam izveš marsikatero informacijo, mogoče je že kak gasilec dal to težavo mimo.
Glej pod Telekomunikacije.

Na tej spletni povezavi:
http://www.manualsdir.com/manuals/160435/kenwood-tk-2160.html

pa si lahko ali pobereš ali pogledaš servisno dokumentacijo, če bo kaj tapravega.

73 Marko
"Vedno se pogovarjam s človekom tako, da si pridobim prijatelja in nikoli tako, da dobim sovražnika!" Medvešček Janez
Uporabniški avatar
S57NAZ
 
Prispevkov: 624
Pridružen: 27 Avg 2001, 01:00
Kraj: Kranj - JN76EF

Re: Težave s Kenwood TK-2160

OdgovorNapisal/-a s57bat » 28 Okt 2018, 06:23

Hej hoj!

Neobremenjena baterija ima lahko dovolj napetosti, ki pa se sesede na oddaji, ko je poraba večja.
Glede na starost in neuporabo, bo najbrž to.

l.p. Tomaž
s57bat
 
Prispevkov: 100
Pridružen: 12 Jul 2004, 06:57

Re: Težave s Kenwood TK-2160

OdgovorNapisal/-a KlemenRahne » 28 Okt 2018, 21:28

@ S57NAZ

Tudi omenjen pdf sem že gladal, pa nisem nič uporabnega našel.

@ s57bat

Da je baterija toliko "švoh", da se ob obremenitvi sesede pa nisem pomislil. Je povsem logična razlaga glede na to kako se obnaša. Bomo poskusili zamenjati baterijo in sporočim kako se je izšlo.

Hvala za pomoč.
KlemenRahne
 
Prispevkov: 3
Pridružen: 16 Mar 2012, 10:42

Re: Težave s Kenwood TK-2160

OdgovorNapisal/-a S58T » 01 Nov 2018, 11:05

Če se želite prepričati o stanju baterij, z veseljem izmerimo kapaciteto baterij, z novo baterijo pa preizkusimo postaji.
Zelo verjetno sta bateriji iztrošeni, saj tega modela že precej let ni na trgu.

LP

Miro 040 520 888
S58T
 
Prispevkov: 238
Pridružen: 15 Apr 2007, 09:38
Kraj: Ljubljana Črnuče


Vrni se na Tehnika

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 6 gostov