Radioamater bi rad vzpostavil kontakt

Vse kar ne sodi v zgornje rubrike, pa ima kaj zveze z radioamaterstvom!

Moderatorji: S57D, s55o

Radioamater bi rad vzpostavil kontakt

OdgovorNapisal/-a S57NAZ » 18 Okt 2017, 08:22

Danes smo prejeli sledečo željo:

Spoštovani!
Na obisku v Novem Sadu je sogovornik izrazil željo, da bi izmenjal kontakt z nekom iz Slovenije. Dal mi je tudi svojo kodo : YU7HI Žal ne poznam dela radioamaterjev a klub temu prosim, če kdo lahko z njim vzpostavi kontakt.

Janko
"Vedno se pogovarjam s človekom tako, da si pridobim prijatelja in nikoli tako, da dobim sovražnika!" Medvešček Janez
Uporabniški avatar
S57NAZ
 
Prispevkov: 624
Pridružen: 27 Avg 2001, 01:00
Kraj: Kranj - JN76EF

Re: Radioamater bi rad vzpostavil kontakt

OdgovorNapisal/-a s55o » 18 Okt 2017, 09:53

Zdravo, kaj je namen tega posta ? Da nekdo drug vzpostavi stik s tem radioamaterjem ? Se oproščam, ne razumem, kaj želiš.

lp
Ex.S56WTT,S57WTT; All that is necessary for the triumph of evil is that good men do nothing.
Uporabniški avatar
s55o
Tečni Moderator
 
Prispevkov: 2523
Pridružen: 11 Mar 2004, 14:42
Kraj: jn76gh

Re: Radioamater bi rad vzpostavil kontakt

OdgovorNapisal/-a S57NAZ » 19 Okt 2017, 15:21

Bom napisal bolj po domače.

Nepoznani Slovenci so bili v Novem Sadu. Tam je Slovenca kontaktiral neki domači radioamater
in prosil, če ga lahko pokliče kak radioamater iz Slovenije. Ker možakar, ki je sprejel to prošnjo, ne pozna
radioamaterstva in ni vedel kaj konkretnega reči, si je zapisal radijski pozivni znak radioamaterja
iz Novega Sada. Doma je poiskal in našel e-naslov našega radiokluba (S59BDE) in napisal sem, kar sem
v prvem postu prekopiral iz njegove e-pošte poslane v naš radioklub.
Ker pa mogoče kdo že pozna tega radioamaterja ali pa bi imel voljo z njim vzpostaviti kontakt, sem objavil
zapis tudi na LEA.

Sam sem svoj del izpolnil, objavil željo, kako in na kak način priti do radioamaterja iz Novega Sada,
mi ni poznano, tudi na KV ne delam. Možakar, ki nam je to napisal, pa ni vedel kaj vprašati glede
dosegljivosti tega radioamaterja, kar naj bi bil eden izmed pogojev, da posameznik sploh lahko izve
kako ga kontaktirati.

Imam pač navado, da informacije namenjene širšemu krogu ne zadržim za sebe ampak jo delim z
drugimi, čeprav včasih niso čisto konkretne.

Torej, radioamater iz Novega Sada želi vzpostaviti stik s kakim slovenskim radioamaterjem. To je
bilo bistvo zapisa. Sam ne morem nikomur reči, 'ajde, ti poišči tega in vzpostavi kontakt', niti mi ni
znano zakaj želi vzpostaviti ta radioamater kontakt ravno s slovenskim radioamaterjem. Nepoznan
človek, pa je želel uresničiti verjetno svojo dano obljubo.
Si pa, če je le možno pomagamo med seboj.

Upam, da je zdaj bolj razumljivo?

In zapis od Spoštovani do podpisa Janko, ni moje pisanje, ampak nepoznanega Janka,
kateri nam je poslal prvi objavljeni zapis. Torej, sam nič nočem, niti ne želim, pardon, želim le pomagati
nekomu, ki je izrazil svojo željo, ker je baje nekomu nekaj obljubil, pa na tak način realiziral dano obljubo.

73 de Marko
"Vedno se pogovarjam s človekom tako, da si pridobim prijatelja in nikoli tako, da dobim sovražnika!" Medvešček Janez
Uporabniški avatar
S57NAZ
 
Prispevkov: 624
Pridružen: 27 Avg 2001, 01:00
Kraj: Kranj - JN76EF

Re: Radioamater bi rad vzpostavil kontakt

OdgovorNapisal/-a s52o » 19 Okt 2017, 15:56

s52o
 
Prispevkov: 406
Pridružen: 02 Sep 2004, 21:04
Kraj: Hotavlje JN76BC

Re: Radioamater bi rad vzpostavil kontakt

OdgovorNapisal/-a s55o » 19 Okt 2017, 19:29

Hvala Marko za razlago, iz prvega posta nisem nič ugotovil.
lp
Ex.S56WTT,S57WTT; All that is necessary for the triumph of evil is that good men do nothing.
Uporabniški avatar
s55o
Tečni Moderator
 
Prispevkov: 2523
Pridružen: 11 Mar 2004, 14:42
Kraj: jn76gh

Re: Radioamater bi rad vzpostavil kontakt

OdgovorNapisal/-a s51hh » 19 Okt 2017, 20:02

verjetno je prislo do nesporazuma saj je SLOBO star radioamater, organizator sketa na R-5, aktivni clan YU7BPQ, ni mi jasno zakaj bi po tej poti iskal stik z RA iz S5, sva pa dolgoletna prijatelja, 73, de S51HH & YU7HH
s51hh
 
Prispevkov: 17
Pridružen: 26 Feb 2011, 15:47

Re: Radioamater bi rad vzpostavil kontakt

OdgovorNapisal/-a S57NAZ » 21 Okt 2017, 22:08

Nimam pojma, niti me ne zanima. Samo posredoval sem željo.

Spodaj je kopija originalne prejete e-pošte, ki je bila poslana na e-poštni naslov našega radiokluba.
Ostalo si lahko vsak sam zamišlja, kako in zakaj:

-----Izvirno sporočilo-----
Od: janko [mailto:jankoxxxxxxx@xxxxx.com]
Poslano: sreda, 18. oktober 2017 08:35
Za: radioklub.kranj@ovcka.eu
Zadeva: kontakt

Spoštovani!
Na obisku v Novem Sadu je sogovornik izrazil željo, da bi izmenjal kontakt z nekom iz Slovenije. Dal mi je tudi svijo kodo : YU7HI Žal ne poznam dela radioamaterjev a klub temu prosim, če kdo lahko z njim vzpostavi kontakt.
Lep pozdrav, Janko



Iz razumljivih razlogov sem izbrisal naslov pošiljatelja.
Lahko, da se je kdo malo pošalil ali pa preverjal, kaj bomo naredili, po prejeti pošti. Kdo ve?
"Vedno se pogovarjam s človekom tako, da si pridobim prijatelja in nikoli tako, da dobim sovražnika!" Medvešček Janez
Uporabniški avatar
S57NAZ
 
Prispevkov: 624
Pridružen: 27 Avg 2001, 01:00
Kraj: Kranj - JN76EF


Vrni se na Razno

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 5 gostov