Anketa

Sem romajo vsa sporočila, ki ne ustrezajo forumu! - Avtomatsko brisanje po 1 mesecu.

Je statut ZRS demokratičen?

DA
5
25%
NE
6
30%
NE VEM
9
45%
 
Skupaj glasov : 20

Anketa

OdgovorNapisal/-a s58ru » 03 Avg 2017, 07:29

Je statut ZRS demokratičen?
s58ru
 
Prispevkov: 1058
Pridružen: 28 Okt 2004, 21:07

Re: Anketa

OdgovorNapisal/-a s51hh » 07 Avg 2017, 17:19

ni demokraticen,ZRS ne deluje po sedanjem veljavnim statuto saj ni dolocena clanarina RK kateri so ustanovitelji zveze, KOTIZACIJA je protivpravo pobiranje denarja saj to ni clanarina zveze, ce ne placas nisi upravicen servisa zveze kar je nedopustno ce si clan RK, spremembe statuta so nujne, ze zaradi neaktivnosti RK-ov in pomanjkanje sredstev le teh, PREDLAGAM ; da se spremeni statut kjer bi bili ustanovitelji zveze licencirani RA in ne RK, clanarina naj bo dostopna vsem, clanstvo v RK naj bilo neobvezno, 73, de S51HH & YU7HH
s51hh
 
Prispevkov: 17
Pridružen: 26 Feb 2011, 15:47

Re: Anketa

OdgovorNapisal/-a s56oa » 08 Avg 2017, 12:07

Preden se sklicujete na "protipravnost", predlagam, da si najprej preštudirate Zakon o društvih.
Bo potem laže. Odpadejo vaše ideje že takoj - ker so pač "protipravne".

73 de S56OA - Ognjen
Member of S59DGO
http://www.s59dgo.org
Uporabniški avatar
s56oa
 
Prispevkov: 756
Pridružen: 23 Maj 2001, 01:00
Kraj: Ilirska Bistrica, Slovenia

Re: Anketa

OdgovorNapisal/-a s57uud » 08 Avg 2017, 15:18

Ne vem, če je demokratičen, me tudi ne zanima. Vem, da je ta, ki je trenutno, veljaven.
Uporabniški avatar
s57uud
Moderator
 
Prispevkov: 659
Pridružen: 17 Sep 2001, 01:00
Kraj: Kačiče 15, 6215 Divača

Re: Anketa - moja misel

OdgovorNapisal/-a s57sr » 09 Avg 2017, 10:59

Kar se tiče vse te zbrke okoli kotizacije ja ali ne, članarnina ja ali ne, protipravnost in ka vem kaj še....

Moje misel je sledeča. Po zakonu o društvih so ustanovitelji zveze v tem primeru (ZRS) radio klubi (ali po zakonu o društvih društva, ki imajo zvezo društev..recimo) Zdaj člani radioamaterji so člani v radio klubih, RK pa so člani zveze radioklubov vsaj tako bi se naj razumelo... Nadalje Radiomaterji če smo aktivni člani RK plačujemo članarnino, ki je določena. Vsled tega bi morali Radioklubi plačevati članarnino zvezi, kar mislim, da v našem primeru ni točno definirano oziroma, da olepšam se to nekako malo zakrije preko dodatnega plačevanja kotizacije posameznikov ali radioamaterjev. Recimo jaz plačam po položnici 14 eur članarnine RK Mozirje in 40 eur kotizacije (kar pomeni prostovolni prispevek...) tudi na žiro račun RK le ta pa nakaže nato na žr.. Zveze radioamaterjev Slovenije.

Vse to je v redu, vsi vemo, da ZRS mora imeti neko financiranje drugače zveza ne more delovati in prav je tako. Enako je tudi z radio klubi.Po moje je 14 eur veliko premalo saj je interesa za dotacije sredstev iz občinskih proračunov vsako leto manj, pa še to je odvisno od občine do občine. Ene imajo interes do radioamaterstva ene pa ne. Torej lahko pričakujemo, da se bodo lastni vložki v radio klube z leti morali povečevati oziroma se bomo morali preživljati sami.

Mislim, da je glede vsega tega problem samo v tem, da ni točno definirana pot radioamater - klub - zveza .
Res je tudi da je dosti radioamaterjev, ki niso pripravljeni plačati kotizacije, ker pač po njihovem razmišljanju od zveze nimajo nič (na žalost imajo po eni strani prav, ZRS je prešla iz 12 številk CQ-ja na 6 iz 6 na 2 itd... Ostane še recimo stroški za QSL biro pa stroški za pokrivanje ..mogoče kaj uporabnine repetitorjev (ne vem ali je še to v domeni ZRS) in seveda samo poslovanje in mednarodne obveznosti ter članstva.. verjetno še kaka tekmovanja itd...

Ne bom nič predlagal, ker mislim, da imamo dovolj pametnih radioamaterjev v vodstvu ZRS, da bodo sami pogruntali kako zadeve spremeniti in urediti, da bo prav za vse, mogoče ena dobra misel
pa le... sam sem postal radioamater zato, ker me to veseli , radioamaterstvo jemljem kot neobvezen hobi, druženje z istomislečimi prijatelji, ne glede ali na forumu ali na frekvenci. Strmimo za tem, da ta lep hobj ne bo zamrl, da privabimo v naše vrste mlado kot staro, ki jim je ta zvrst hobija všeč. Da pa do tega pridemo in da bomo postali bolj prepoznavni pa poglejmo malo okoli po sosednih
državah (promocija radioamaterstva obveščanje javnosti od medijev, časopisa, revije) je na veliko bolj visokem nivoju kot pri nas. Mislim ,da bi vsi mi lahko na tem naredili veliko več, vodstvo ZRS pa naj poskrbi in uredi razmerja med ZRS napram RK in dalje do članstva, da si ne bomo dopisovali in razpravljali kaj je protipravnost in kaj ne in kako okoli članarnine.. vsi pa vemo, da članarnina skupaj 55 eur je in ni visoka odvisno od prejemka vsakega posameznika. Veliko nas je penzionistov pa ta znesek tudi zmoremo...

Naj mi bo oproščeno če sem preveč nametu...

lep pozdrav Roman de S57SR
lep 73 !
s57sr
 
Prispevkov: 127
Pridružen: 22 Feb 2006, 08:38
Kraj: mozirje

Re: Anketa

OdgovorNapisal/-a s57uud » 09 Avg 2017, 11:43

Preden se debata nadljuje, naj se vsak opredeli sam zase o tem ali je gonilo njegovemu pisanju:
- finančna plat ?
- princip pravičnosti ?
- osebna zamera in reševanje podobnih stvari iz preteklosti ?

Potem bo mogoče lažje.
Uporabniški avatar
s57uud
Moderator
 
Prispevkov: 659
Pridružen: 17 Sep 2001, 01:00
Kraj: Kačiče 15, 6215 Divača

Re: Anketa

OdgovorNapisal/-a s53db » 09 Avg 2017, 11:58

s57uud napisal/-a:Preden se debata nadljuje, naj se vsak opredeli sam zase o tem ali je gonilo njegovemu pisanju:
- finančna plat ?
- princip pravičnosti ?
- osebna zamera in reševanje podobnih stvari iz preteklosti ?

Potem bo mogoče lažje.

Po mojem je to.
Uporabniški avatar
s53db
 
Prispevkov: 24
Pridružen: 12 Avg 2014, 20:44
Kraj: Koper


Vrni se na Smetnjak

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 0 gostov