Kenwood TH D74E APRS ne dela

Vse o radioamaterski tehniki

Moderator: s55o

Kenwood TH D74E APRS ne dela

OdgovorNapisal/-a S56VGL » 02 Jan 2017, 18:42

Pozdravljeni vsem,imam namreč težavo z APRS na postaji,včasih mi dela in vidim svoj znak na APRS.FI,to je v zelo redkih primerih,včasih pa zadeva noče pa noče delovati,tudi,ko ponastavim postajo na tovarniške nastavitve,ziher je težava v nastavitvah,ampak moti me to,da ko mi postaja dela in mi pokaže ikono na aprs mapi,ko se mi pa postaja ugasne po nekem času in jo ponovno prižgem,se nastavitev ne dotaknem in so taki ,kot pred delujočim aprs,mi zadeve ne uspe ponovno aktivirati,ne glede ali grem z avtom,peš ali s kolesom,kar tudi spremenim ikono na uporabljeno prevozno sredstvo.Imam vključen an A BAND 144.800 APRS 12 in BCON in satelite vključene,tako,da postaja sprejema paketke in druge postaje ampak moje noče spraviti na aprs mapo

Imam naložen najnovejši firmware 1.05.
Če ima kdo omenjeno postajo,ga prosim,če bi se dobili in zadevo prečekirali kje je problem.
Hvala že v naprej
73
73 de LUKA,S56VGL,locator JN76FC
Tel.preko e-mail ali ZS.
Član Radiokluba S53APR
S56VGL
 
Prispevkov: 451
Pridružen: 11 Jul 2003, 12:58
Kraj: Rezke Dragarjeve 1,Ljubljana,JN76FC

Re: Kenwood TH D74E APRS ne dela

OdgovorNapisal/-a S58T » 03 Jan 2017, 08:11

Luka,
ko se aktivira APO funkcija (postaja se glede na prednastavitev izključi po 30 minutah) in ko jo vključiš, izgubiš povezavo s satelitom. Postaja sicer pred izklopom tonsko opozori, bo pa vseeno najbolje, da APO funkcijo v meniju izključiš ali izbereš daljši čas. Kako se to naredi, je opisano v slo navodilih, ki si jih dobil s postajo.
Pa Squelch nastavi na minimalno vrednost, tik preden postaja zašumi.

Miro S58T
S58T
 
Prispevkov: 238
Pridružen: 15 Apr 2007, 09:38
Kraj: Ljubljana Črnuče


Vrni se na Tehnika

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 12 gostov