Račun za izpitno takso

Vse v zvezi z zvezo

Moderatorji: s55o, S57BBA

Re: Račun za izpitno takso

OdgovorNapisal/-a s52kt » 13 Jul 2016, 17:12

Pozdravljen Cveto,

žal ti zaradi bolniške odsotnosti nisem osebno odgovoril, dejansko pa ti je odgovor glede obračuna posredovala Mojca. Glede politike ZRS pa je za odgovore pristojen predsednik Bojan Majhenič. Očitki glede poslovne morale pa niso na mestu, še posebej, ker se vedno potrudim, na maile odgovoriti praktično takoj. Nenazadnje sva si na začetku junija kar precej dopisovala.

Lep pozdrav,

Anton GALUN


Mislim, da je čas, da zopet jaz o temi, ki sem jo odprl napišem par vrstic. Najprej bi se opravičil tebi Anton, res je kar si napisal, od tebe sem vedno dobil prompten odgovor, če sem kaj spraševal. Najlepša ti hvala. Upam in želim ti, da si se od bolezni že opomogel.

Res pa je tudi, da vsaj jaz, če nekaj vprašam (v taki ali drugačni obliki) pričakujem odgovor na moje vprašanje, če odgovora ni, kot se je zgodilo v tem primeru, upravičeno to štejem za ignoranco...

Kar se pa teme tiče, pa mislim, da smo malo zašli...., torej ali nisem bil razumljen ali pa sem nerazumljivo začel temo jaz.. :cry: , vendar mislim, da nisem, kajti moj prvi stavek se je glasil, citiram:
Imam eno vprašanje, oziroma razmišljanje o ceni izpita za radioamaterja. Moj namen ni razpravljati o višini temveč o načinu zaračunavanja.

Za izpitnino naj bi sedaj veljala cena:

- 25,- € za nečlane
- 12,5 € za člane kluba

In kaj me moti? Imamo tečaj za radioamaterje, povemo jim tudi na katerih spletnih (zraven naše :wink: ), bodo lahko našli več zanimivosti, pravil, itd., no med drugim jim povemo seveda tudi za spletno stran naše krovne organizacije ZRS, a glej ga zlomka tam preberejo, da, če so člani kluba, plačajo polovico izpitne takse, kar je v tem primeru 12,50. Ko me vprašajo, če je to res, jim odgovorim: Bo že držalo, če tako tam piše, in... vsi se vpišejo v klub... Potem pride čas za izpit, ga opravijo in vsakdo nakaže klubu teh 12,50 Eur. A glej ga vraga , od ZRS pride račun, kjer o popustu za člane ni ne duha in sluha. Jaz seveda izpadem malo bolj tako, tako v očeh pravkar ''rojenih'' radioamaterjev, ko jih enega za drugim kličem, jim povem, da ni to ravno tako kot piše na spletni strani ZRS, ter, da me je Mojca - administratorka ZRS, klicala in povedala, da bi dobili popust, če bi plačali še kotizacijo ZRS 40,- Eur. Prosim jih naj klubu nakažejo še preostalih 12,50€. Kaj si mislijo o meni, klubu, ZRS, lahko samo ugibam... :(

Dovolj jasno??
Še enkrat (!), meni je povsem razumljivo, da ima ZRS stroške z izpiti in, da to zaračuna, moti me pa to, da piše javno na spletni strani ZRS nekaj, dela se pa drugače!
Pa še to, kot smo lahko prebrali zgoraj obstaja možnost, da vztrajaš na tem kar piše, plačaš za člane kluba ceno znižano za 50% in tudi prav, je to v redu !??

73 Cveto - S52KT
ex YU3APO, ex YZ3APO, ex YT3KT
s52kt
 
Prispevkov: 136
Pridružen: 26 Nov 2006, 21:30
Kraj: Bled

Re: Račun za izpitno takso

OdgovorNapisal/-a s51sk » 13 Jul 2016, 17:51

s52kt napisal/-a:...A glej ga vraga , od ZRS pride račun, kjer o popustu za člane ni ne duha in sluha.

Cveto, ali lahko za nas "nevedneže" skeniraš in tu prilepiš omenjeni račun. Prav zanima me, kaj piše gor.
Če na uradni ZRS strani piše znesek s popustom s pripisom, če je tečajnik "član radiokluba", potem morajo ta znesek tudi zaračunati, drugače se zavaja javnost.
Uporabniški avatar
s51sk
 
Prispevkov: 152
Pridružen: 23 Apr 2002, 09:05
Kraj: Ribnica

Re: Račun za izpitno takso

OdgovorNapisal/-a s52kt » 13 Jul 2016, 18:41

Pozdravljen Miro,
ker končno ni nobena skrivnost, ob enem pa še potrjuje to kar sem napisal, sem ga prilepil......

73 Cveto - S52KT
Priponke
Račun-izpit.jpg
(125.38 KiB) Še ni prenešeno
ex YU3APO, ex YZ3APO, ex YT3KT
s52kt
 
Prispevkov: 136
Pridružen: 26 Nov 2006, 21:30
Kraj: Bled

Re: Račun za izpitno takso

OdgovorNapisal/-a s51sk » 14 Jul 2016, 06:46

Cveto, hvala za priponko. Če takole pomislim, gre tole nekako takole: Eventuelnim kandidatom za izpit je treba nekako dotajčiti, da morajo plačati več, kot piše na uradni strani ZRS, ali pa kar poseži po klubski blagajni, ki pa je itak skozi bolj prazna kot polna :-?. Drugače rečeno, radioklub ima s pripravo in izvedbo dejavnosti, s katero povečuje prisotnost radioamaterjev v Sloveniji na koncu strošek :(. Pa saj pravi ZRS, da smo klubi tisti, ki moramo skrbeti za nove člane.
Uporabniški avatar
s51sk
 
Prispevkov: 152
Pridružen: 23 Apr 2002, 09:05
Kraj: Ribnica

Re: Račun za izpitno takso

OdgovorNapisal/-a S58Y » 14 Jul 2016, 07:59

s56oa napisal/-a:Tudi recimo tisk prej navedenih priročnikov ni šel iz lufta, temveč iz blagajne ZRS, da ne omenjam ostalih stroškov.


Ognjen, priročnikov v materialni obliki po mojih informacijah ni več. Torej so bili tako ali drugače odplačani. Menim, da sedaj ni več težav, da je pristojbina 12,5 € za nečlane, za člane pa 0 €. Se motim?
73 ES GL DE Robi, S58Y.
Ex. YT3DK, S52DK.
Član radiokluba "Študent" S59DXX
Uporabniški avatar
S58Y
 
Prispevkov: 323
Pridružen: 20 Apr 2016, 20:49
Kraj: Ljubično, JN76SH

Re: Račun za izpitno takso

OdgovorNapisal/-a s55o » 14 Jul 2016, 15:03

Strošek zveze pri izpitih je:
- Kopije pol in potrdil + PTT storitev na klub ali komisijo in nato na pošiljanje na AKOS
- Strošek Priročnika in Etike.

Člani Komisij delamo že celoten čas zastojn in z nami nima ZRS nobenih stroškov, kvečjemu člani komisije na svoje stroške pošiljajo gradivo na ZRS po koncu izpita in krijejo svoje prevozne stroške.

Glede na debelino priročnika in etike pa je cena kar ustrezna (govorim samo zaradi cene posameznega izvoda knjige), problem pa je, da pole še niso preurejene v skladu z novo zakonodajo, ki velja že kar nekaj časa.

Mi smo plačali po stari višini, ker sklep UO ZRS še ni bil sprejet v besedilu, kot velja od 1.6.2016.

lp
Boštjan S55O
Ex.S56WTT,S57WTT; All that is necessary for the triumph of evil is that good men do nothing.
Uporabniški avatar
s55o
Tečni Moderator
 
Prispevkov: 2524
Pridružen: 11 Mar 2004, 14:42
Kraj: jn76gh

Re: Račun za izpitno takso

OdgovorNapisal/-a S57NAZ » 14 Jul 2016, 15:28

Pozdravljeni, dajmo se okoli te teme nehati slepomišiti, kajti na strani ZRS dobesedno piše:

"Izpitni roki za tiste, ki ne želite obiskovati tečaja, so objavljeni na spletni strani. Prijavite se s pomočjo prijavnice za izpit. Strošek prijave na izpit in opravljanje le tega je 25,00€ (za člane radioklubov se upošteva 50% popust). "

Cveto se upravičeno huduje na plačilo izpita, dokler bo to zapisano na spletni strani ZRS: http://www.hamradio.si/index.php?option=com_content&view=article&id=10:faq1&catid=7:vpraanja-in-odgovori&Itemid=98

Ko bodo spremenili zapis in kjer bo jasno in razločno prebrati, da stane izpit 25,00 EUR, se bo lahko po tej ceni obračunavalo vsem.
Dokler pa piše, kot piše (če še bolj pristransko bereš in obračaš zapisano"), je jasno in razločno napisano, da imajo člani
radioklubov pri izpitu 50% popust. Nikjer pa ne piše, da mora biti kandidat za radioamaterja pred opravljanjem izpita član ZRS in
ne samo radiokluba.

Dajte kar zapišete in je v javnosti brano, to tudi upoštevati ali ne pišite nič in potem računajte kakor kdo potrebuje!
Težko je drugim dopovedati, naj mislijo z glavami tistih, ki želijo nekaj, pa ne znajo to napisati jasno in razločno.

73 de S57NAZ - Marko
"Vedno se pogovarjam s človekom tako, da si pridobim prijatelja in nikoli tako, da dobim sovražnika!" Medvešček Janez
Uporabniški avatar
S57NAZ
 
Prispevkov: 624
Pridružen: 27 Avg 2001, 01:00
Kraj: Kranj - JN76EF

Re: Račun za izpitno takso

OdgovorNapisal/-a S58Y » 14 Jul 2016, 15:33

Hoj!

Ali lahko kdo od pristojnih potrdi, če so za tečajnike Priročniki za radioamaterje v tiskani obliki še na voljo? Ko smo v našem RK v marcu 2016 začeli s tečajem smo na ZRS v Pekrah dobili menda zadnje tiskane izvode. Mogoče, da še v kakšnem RK leži kakšen izvod, to pa naj bi bilo menda vse.
73 ES GL DE Robi, S58Y.
Ex. YT3DK, S52DK.
Član radiokluba "Študent" S59DXX
Uporabniški avatar
S58Y
 
Prispevkov: 323
Pridružen: 20 Apr 2016, 20:49
Kraj: Ljubično, JN76SH

Re: Račun za izpitno takso

OdgovorNapisal/-a s52kt » 15 Jul 2016, 00:02

S58Y napisal/-a:Hoj!

Ali lahko kdo od pristojnih potrdi, če so za tečajnike Priročniki za radioamaterje v tiskani obliki še na voljo? Ko smo v našem RK v marcu 2016 začeli s tečajem smo na ZRS v Pekrah dobili menda zadnje tiskane izvode. Mogoče, da še v kakšnem RK leži kakšen izvod, to pa naj bi bilo menda vse.


.... mi nismo dobili nobenega, je pa res, da nismo sitnarili zanje.....

73 Cveto - S52KT
ex YU3APO, ex YZ3APO, ex YT3KT
s52kt
 
Prispevkov: 136
Pridružen: 26 Nov 2006, 21:30
Kraj: Bled

Re: Račun za izpitno takso

OdgovorNapisal/-a S58Y » 16 Jul 2016, 20:17

s52kt napisal/-a: mi nismo dobili nobenega, je pa res, da nismo sitnarili zanje.....


To nikogar na ZRS očitno niti ni zanimalo, važno je bilo samo to, da ste nakazali izpitno takso... :o
73 ES GL DE Robi, S58Y.
Ex. YT3DK, S52DK.
Član radiokluba "Študent" S59DXX
Uporabniški avatar
S58Y
 
Prispevkov: 323
Pridružen: 20 Apr 2016, 20:49
Kraj: Ljubično, JN76SH

Prejšnja

Vrni se na ZRS - Zveza Radioamaterjev Slovenije

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 8 gostov