Tnc2-mv pomoč...

Packet radio, TCP/IP in AX.25 - oprema, elektronika, programska oprema, nastavitve, problemi, ...

Moderatorji: s56g, S57BBA

Tnc2-mv pomoč...

OdgovorNapisal/-a Speedy » 12 Okt 2004, 20:25

Zanima me ce bi bilo mogoce spraviti tnc2 izd. M. Vidmarja iz 2400 na 38,4k (ima zamenjan eeprom in sicer je wa8ded). Pomoč bi rabil tudi pri sestavi kabla za priklop na icom ic2 set (se pravi 2jacka -majhen 3pr. in velik 2pr.), ker na zalost nimam nacrta.
Za vsako pomoč se že v naprej zahvaljujem...
LP Matej
73
Speedy
 
Prispevkov: 2
Pridružen: 20 Jul 2004, 18:22
Kraj: Nova vas

OdgovorNapisal/-a s57wos » 13 Okt 2004, 12:50

Matej zdravo ...

Seveda ga je mozno spravit na 38k4, vendar brez predelave ne. Torej, zamenjati bos moral nekaj elementov na TNC tiskanini, nekaj na MANCHESTER tiskanini, zamenjati bo potrebno EPROM, napraviti pravilno povezavo na TNC-ju na podnozju kjer se izbirajo pravi takti.

Sedaj pa nekaj kar me bega!? A ti mislis potem predelan TNC na 38k4 priklopit na IC-2SET ? Ker to ziher ne gre. Manchester 2k4 se nekako gre, kar pa je vec pa pozabi. Za 38k4 si bos moral omisliti se WBFM postajico!

Ce rabis kaj literature, jaz je imam kar nekaj, povej kam ti jo posljem.

Lp.
Srecko
S57WOS
Kaksna sreca, da je to samo hobi.
s57wos
 
Prispevkov: 188
Pridružen: 20 Maj 2001, 01:00
Kraj: Maribor JN76UN

OdgovorNapisal/-a Speedy » 15 Okt 2004, 18:43

Sem ze nekje zasledil, da je potrebno menjati ene kondenzatorje ce se ne motim... Literaturo mi lahko posljes na mkogej1@email.si . Zahvaljujem se ti ze v naprej! Zanima me pa se kje bi se tako postajo dalo dobit (rabim namrec za internet ker na zalost nimam moznosti adsl-ja ali kabla, tel. internet je pa predrag). Se enkrat hvala pa 73
73
Speedy
 
Prispevkov: 2
Pridružen: 20 Jul 2004, 18:22
Kraj: Nova vas

OdgovorNapisal/-a S57NAZ » 29 Okt 2004, 16:14

Težko kej, ker te zanima le internet, z uporabo amaterskega prehoda, pa boš kršil vsa pravila, drugim pa delal sive lase.
Uporabniški avatar
S57NAZ
 
Prispevkov: 624
Pridružen: 27 Avg 2001, 01:00
Kraj: Kranj - JN76EF

OdgovorNapisal/-a S56ZTE » 04 Jan 2005, 17:34

S57NAZ napisal/-a:Težko kej, ker te zanima le internet, z uporabo amaterskega prehoda, pa boš kršil vsa pravila, drugim pa delal sive lase.


Torej je uporaba SCCDMA ali TNC z PSKTRX za Internet krsenje (?)pravil? Jst sm kle n00b (zacetnik)... in resnicno nimam pojma o tem... ampak vseeno kakor jaz dojemam stvari, se mi uporaba packeta za Internet popolnoma OK (dokler se ne gres igrce igrat al pa eMulat...)
se S53MV pise o tem v CQ-ZRS, a ne? ali sem narobe razumel odgovor?

Zdej pa, ali je ali ni dovoljeno? Jst tudi nimam opcije met kabla al pa adsl, pa ne zato ker je drag al kaj... in bi precej rabu net, ker med sluzbo ni casa za brat razne forume, clanke, novice itd..... spet pa ne bi su delat nekaj (SCCDMA/PSKTRX) kar mi ne bo uporabno....

LP
S56ZTE
 
Prispevkov: 1
Pridružen: 04 Jan 2005, 17:24


Vrni se na Packet radio

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost