CQ ZRS v tiskani IN e-obliki

Vse v zvezi z zvezo

Moderatorji: s55o, S57BBA

CQ ZRS v tiskani IN e-obliki

OdgovorNapisal/-a S57NK » 26 Dec 2015, 11:05

Najprej zahvala uredniku in vsem soustvarjalcem naše revije, ki je še kako pomembna za boljšo povezanost naše male skupnosti, zato se moramo vsekakor potruditi, da revija obstane.

Tole namreč pišem razmišljajoč o urednikovih besedah ter prispevku Janeza S53MJ o dilemi tiskana / elektronska oblika CQ ZRS v zadnji številki revije. Oba zagovarjata tiskano obliko, kar je tudi prav. Vendar mislim, da tu ne gre za dilemo tiskana ALI elektronska oblika, torej da ob uvedbi elektronske ukinemo tiskano obliko (kar se da razumeti iz obeh prispevkov) ampak bi morala biti dilema tiskana IN elektronska oblika. Torej, da se poleg tiskane oblike, ki mora vsekakor ostati, uvede tudi javno dostopna elektronska oblika v PDF formatu, ki je v doglednem času dostopna vsem na internetu. Recimo v mesecu ali dveh po izidu tiskane različice.

S tem postane revija dostopna najširši množici sedanjih in potencialnih novih radioamaterjev, pa tudi vsej ostali zainteresirani javnosti. Tudi avtorji bi bili zaradi bistveno večjega dosega svojih člankov ter Google efekta (če te le-ta ne vidi, te ni) bolj pri volji za pisanje člankov, ker bi njihova vrednost postala večja, širše dostopna in trajnejša. Trajnejša v smislu, da lahko PDF obliko hitro najdemo, kadar jo kasneje rabimo, kar za tiskano v sedanji vse manj papirni dobi pri srednji in predvsem mlajši generaciji ne velja več.

Če povzamem: uvedimo tiskano IN elektronsko obliko revije, pa bo volk sit in koza ostala cela :)

73 Janko, S57NK
S57NK
 
Prispevkov: 75
Pridružen: 03 Avg 2013, 09:18
Kraj: Ajdovščina

Re: CQ ZRS v tiskani IN e-obliki

OdgovorNapisal/-a s55o » 26 Dec 2015, 12:02

Podpiram!
lp
Ex.S56WTT,S57WTT; All that is necessary for the triumph of evil is that good men do nothing.
Uporabniški avatar
s55o
Tečni Moderator
 
Prispevkov: 2524
Pridružen: 11 Mar 2004, 14:42
Kraj: jn76gh

Re: CQ ZRS v tiskani IN e-obliki

OdgovorNapisal/-a S52DK » 26 Dec 2015, 12:17

Hoj!

Podpiram idejo. Zame bi bila vedno dovolj e-oblika. V tiskani obliki se zadeve nabirajo in nabirajo, prostora v shacku in na podstrešju je vse manj. V e-obliki pa gre vsako leto na en DVD, pa še na skupnem strežniku bi lahko bile številke. Prednosti e-oblike pred tiskano je več kot pa obratno. Pa če sem še malo ciničen, še skuriti je ne more nihče. :D

Pa še narava nam bo hvaležna. 8)
73 ES GL DE Robi, S52DK.

Član Radiokluba "Študent" Maribor- S59DXX.
Uporabniški avatar
S52DK
 
Prispevkov: 720
Pridružen: 22 Avg 2004, 16:41
Kraj: Poljčane, JN76SH

Re: CQ ZRS v tiskani IN e-obliki

OdgovorNapisal/-a s57zl » 26 Dec 2015, 19:25

Mogoče sem premalo časa v teh vodah, da lahko podam moje mnenje ampak vseeno:
Hja, to je edini časnik (razen reklam :lol: ) v naši hiši (vse ostalo je -e-oblika) in če po pravici povem mi paše, da se zleknem na kavč, sedem za mizo v hiši..pred hišo, kjerkoli.. in to ne da bi bulil v ekran, to je še en trenutek staromodnosti, ki je ostal v tem vedno bolj divjem življenju...in mi je všeč!
Verjemi v svoje sanje in živi v lepoti prihodnjosti!
s57zl
 
Prispevkov: 166
Pridružen: 18 Jan 2015, 14:47
Kraj: Tolminski griči, JN66VC

Re: CQ ZRS v tiskani IN e-obliki

OdgovorNapisal/-a S57NAZ » 27 Dec 2015, 00:05

Tudi sam podpiram izhajanje revije v obeh oblikah. Vsekakor revija mora obstati, saj
je to naša revija!
Zakaj obe obliki?
Poznam nekaj radioamaterjev starejšega kova, ki niso nikoli uporabljali računalnika, niti
ga nimajo namen uporabljati. Revijo pa radi prebirajo in prav tem bi vzeli še nekaj dobrega,
četudi ne izhaja več tako pogosto kot je včasih.
Sam sem mišljenja, da bi bil papir lahko malo manj kvaliteten in tako tudi cenejši. Vsekakor
veliko bolje, kot bi na račun revije dražili članarino.

Hvala vsem, ki se trudite, da se revija zapolni z raznimi članki, slikami, vsekakor pa tudi
zahvala vsem ostalim, ki poskrbijo, da se revija natisne in jo dobimo na dom.
"Vedno se pogovarjam s človekom tako, da si pridobim prijatelja in nikoli tako, da dobim sovražnika!" Medvešček Janez
Uporabniški avatar
S57NAZ
 
Prispevkov: 624
Pridružen: 27 Avg 2001, 01:00
Kraj: Kranj - JN76EF

Re: CQ ZRS v tiskani IN e-obliki

OdgovorNapisal/-a S57UHX » 27 Dec 2015, 14:21

Popolnoma se strinjam z zgoraj napisanim!
73, Iztok
S57UHX
 
Prispevkov: 244
Pridružen: 04 Nov 2012, 14:57

Re: CQ ZRS v tiskani IN e-obliki

OdgovorNapisal/-a s57uud » 24 Jan 2016, 19:57

S57NK napisal/-a:Če povzamem: uvedimo tiskano IN elektronsko obliko revije, pa bo volk sit in koza ostala cela :)
Ko že omenjate mene, ko sem se boril zato, da bi bila naša revija v pdf obliki, sem bil še mlad,...

No končno bo mogoče kaj.
Uporabniški avatar
s57uud
Moderator
 
Prispevkov: 659
Pridružen: 17 Sep 2001, 01:00
Kraj: Kačiče 15, 6215 Divača

Re: CQ ZRS v tiskani IN e-obliki

OdgovorNapisal/-a s58ru » 07 Dec 2020, 10:10

Pozdravljeni!
Minilo je že nekaj let od zadnjega razmišljanja o elektronski obliki revije CQ.
Revija se mora osamosvojit , če je tehnično »obstojna«.
Informacija o rezultatih tekmovanj, ki je največji del revije, nima kaj iskat v reviji. Ker informacija je že zastarela; ker ti rezultati so vsem dosegljivi na »slovhf« elektronski strani.
Članarina ZRS bi bila s tem manjša.
Revija se bi morala financirat s samoprispevki in reklamami.
Smatram, da je vsem v interesu, da revijo prebira čim več zainteresiranih bralcev.
73
s58ru
 
Prispevkov: 1058
Pridružen: 28 Okt 2004, 21:07

Re: CQ ZRS v tiskani IN e-obliki

OdgovorNapisal/-a s58ru » 24 Dec 2020, 11:59

Spoštovani!
Spet sem pomotoma dobil v roke revijo CQ.
Revija se mora obnovit!
Če je revija CQ »slika« vseh RA Slovenije, jaz se ne vidim v tej »sliki«.
Če je revija CQ samo glasilo RA, ki plačujejo članarino ZRS, bi moralo biti to »podčrtano«.
Žalostno gledam propadanje glasila, ki so nam ga zavidali po svetu.
V zadnji številki ste povečali velikost črk, povečali razmik med vrsticami, vstavili prekomerno in velike slike, humor na celi strani, ….. Niste še se dotaknili dna?
Stare RA revije smo na kraju leta vezali v knjige. Danes, reklamni material takoj zavržemo.
Na obali je sedaj v zimskem času dovolj peska, če mislite še skrivat glavo v pesku.
s58ru
 
Prispevkov: 1058
Pridružen: 28 Okt 2004, 21:07

Re: CQ ZRS v tiskani IN e-obliki

OdgovorNapisal/-a s53v » 24 Dec 2020, 13:57

s58ru napisal/-a:Spoštovani!
Spet sem pomotoma dobil v roke revijo CQ.
Revija se mora obnovit!
Če je revija CQ »slika« vseh RA Slovenije, jaz se ne vidim v tej »sliki«.
Če je revija CQ samo glasilo RA, ki plačujejo članarino ZRS, bi moralo biti to »podčrtano«.
Žalostno gledam propadanje glasila, ki so nam ga zavidali po svetu.
V zadnji številki ste povečali velikost črk, povečali razmik med vrsticami, vstavili prekomerno in velike slike, humor na celi strani, ….. Niste še se dotaknili dna?
Stare RA revije smo na kraju leta vezali v knjige. Danes, reklamni material takoj zavržemo.
Na obali je sedaj v zimskem času dovolj peska, če mislite še skrivat glavo v pesku.


Nove številke sicer še nisem videl ampak doma so me učili, da v primeru, da mi kaj ni všeč ponudim boljšo možnost in kaj konkretno naredim zato, da situacijo popravim. S pisanjem člankov ni malo dela sam iz svojih izkušenj vem, da se članek piše lahko tudi 14 dni.Prispevki so tudi volunterski. Urednik je nekajkrat pozival na forumu, da prosi za članke in vsebine.Nekdaj je bilo v bivši Jugi ogromno članov v večini tudi tehniško izobraženih zato je lahko stari RA bil kvalitetno glasilo. Sedaj pa nas je samo še peščica.

Če želimo boljše glasilo pa je naloga vseh nas, da nekaj s svojim konkretnim delom tudi prispevamo.


Lepo praznike vsem in 73
S53V
janez
s53v
 
Prispevkov: 596
Pridružen: 04 Dec 2003, 08:06
Kraj: Ljubljana

Re: CQ ZRS v tiskani IN e-obliki

OdgovorNapisal/-a s53kp » 24 Dec 2020, 14:15

Pozdrav!
Ne prav veliko se ne oglašam. Pa naj izkoristim to karanteno, da napišem svoje mnenje o tako vroči temi, kot je naša revija CQ ZRS.
Najprej bi rad povedal, da sem radioamater od 1976 in s svojo licenco več kot 40 let. V teh letih je bilo veliko polemik, kaj želimo in kam želimo. Osebno menim, da je naša revija odraz ali če hočete slika nas radioamaterjev, naše aktivnosti, naših prizadevanj za izboljšanje kvalitete naše revije, seveda če je to potrebno. Menim, da če bi urednik revije imel toliko prispevkov, da bi lahko izbiral in odločal, kaj bo objavil v tej številki, verjamem, da bi bil vesel. Ko sem pred davnimi leti bil predsednik kluba S59CST in smo imeli redno skupščino sem rekel nekako tako: "O poročilu predsednika in delovanju kluba lahko razpravljajo tisti, ki so v tem mandatu kaj prispevali k delovanju kluba. Tisti, ki ste na zadnje bili v klubu na prejšnji skupščini nimate o čem razpravljati." Pa je bil šok! Pri tem lahko potegnem vzporednico. Sam nisem ničesar prispeval, kaj pa naj potem kritiziram, koga, tistega ki je delal. Mogoče si moramo kdaj pred sebe postaviti ogledalo in tega vprašati, kaj sem prispeval. Vsi smo tako, da je najlažje kritizirati, moramo pa strniti vrste in pri tem nekaj premakniti, pomagati.

Moderatorja prosim, da moje pisanje izbriše, v koliko sodi, da ni primerno.
Uporabniški avatar
s53kp
 
Prispevkov: 226
Pridružen: 27 Apr 2003, 19:36
Kraj: Koper

Re: CQ ZRS v tiskani IN e-obliki

OdgovorNapisal/-a S57NAZ » 24 Dec 2020, 15:10

Rudi, ni problem, takojšnja rešitev. Pošlji svojo sliko uredniku, pa se boš videl v reviji!
Kot je napisal S53KP, kritika je vmesna, če istočasno podaš kako smernico za rešitev.
Samo čakati na trenutek, da lahko kritiziraš pa človeka postavi v čudno luč.
V kolikor plačuješ kotizacijo ZRS, potem ti revija pripada. Če je ne želiš prejemati
se ji enostavno odrečeš, to napišeš in pošlješ v ZRS in ne boš več pomotoma prejemal
revije. v kolikor ne plačaš kotizacije, jih pa opozori, da ti pošiljajo revijo katera ti ne pripada
in spet enostavno napišeš, da jo ne želiš prejemati.
Je pa že dolgo znano, da revijo prejemajo plačniki kotizacije ZRS.
Torej ne čakati na revijo zato, da kritiziraš, ampak pošlji predloge za obnovitev revije.
Če boš podal sprejemljiv predlog, ne samo v ne vem kakšni zameri, bo ta sprejet in
se boš lahko pohvalil, da pa ti je uspelo nekaj premakniti in dodati za vse.
"Vedno se pogovarjam s človekom tako, da si pridobim prijatelja in nikoli tako, da dobim sovražnika!" Medvešček Janez
Uporabniški avatar
S57NAZ
 
Prispevkov: 624
Pridružen: 27 Avg 2001, 01:00
Kraj: Kranj - JN76EF

Re: CQ ZRS v tiskani IN e-obliki

OdgovorNapisal/-a S57NAZ » 24 Dec 2020, 19:48

Hvala Rudi, sem prejel e-pošto.
Vidim, da si dejaven, kar nisem in ne negiram. Mogoče je v zapisih začutiti malček
preveč negativnosti. In to me je malček zmotilo.
Ampak, pač, vsak je nekoliko drugačen in vsak ima nek svoj prav.
Želim ti še naprej uspešno delo.
"Vedno se pogovarjam s človekom tako, da si pridobim prijatelja in nikoli tako, da dobim sovražnika!" Medvešček Janez
Uporabniški avatar
S57NAZ
 
Prispevkov: 624
Pridružen: 27 Avg 2001, 01:00
Kraj: Kranj - JN76EF


Vrni se na ZRS - Zveza Radioamaterjev Slovenije

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 4 gostov