Izdaja enočrkovnega znaka oziroma izdaja potečenega znaka

Radioamaterski dogodki, prireditve, predavanja, izleti, kaj je novega, zanimivi linki in še in še...

Moderatorji: S57D, s55o

Re: Izdaja enočrkovnega znaka oziroma izdaja potečenega znak

OdgovorNapisal/-a S57BBA » 03 Apr 2015, 05:49

S57DX napisal/-a:...Jaz sem v našem klubu pred časom obvestil vse člane o stanju njihovih licenc oziroma sem obvestil tiste, katerim je potekla. Kljub vsemu se nekateri vseeno niso potrudili niti oddat vloge (ki sem jim jo dostavil).
Odkar z izdajo licenc nima nič niti klub niti ZRS, mora pač vsak zase poskrbeti, da mu ne poteče. To nikakor ni dolžnost kluba ali zveze. ...


Imava identičen problem, ampak sam gledam na to kot na dodano vrednost kluba - usluga svojim članom. Pa, konec koncev imamo klubi tako malo članov, da res ni neka muka enkrat na leto (recimo ob vabilih na klubsko skupščino, ko dopise tako ali tako pošiljam) pregledati še stanje licenc. Imam pa tako ali tako za vsakega člana, ki ima klicni znak, vpisano tudi datum poteka, tako da me program v vsakem primeru opozori na potek veljavnosti.

LPB.
S57BBA
Moderator
 
Prispevkov: 383
Pridružen: 08 Mar 2002, 01:00
Kraj: JN76FC

Re: Izdaja enočrkovnega znaka oziroma izdaja potečenega znak

OdgovorNapisal/-a S55DX » 03 Apr 2015, 06:02

Nekaj že obstaja. Mogoče bi se dalo razširiti tudi na druge dokumente, ki jih izdaja država.

Obvestilo o poteku veljavnosti identifikacijskih dokumentov - spletni opomnik.

http://www.upravneenote.gov.si/zalec/splosno/novice/novica/browse/1/article/51/12966/ea929e889f4cffca32c77d3386d9d303/
73 de Milan, S 5 5 D X
Uporabniški avatar
S55DX
Moderator
 
Prispevkov: 591
Pridružen: 08 Jan 2003, 19:56
Kraj: Jezero (JN75fx)

Re: APEK se je primenoval v AKOS

OdgovorNapisal/-a S57NAZ » 08 Apr 2015, 22:50

s55z napisal/-a:
S57NAZ napisal/-a:Pozdravljeni

..... Državni organ je le državni organ in ne Bajko al pa Marko (vsa čast obema)... Ne razumem, zakaj tako branite državni organ, da bi izboljšal kakovost storitve in že vnaprej določate, da zame pa to tega že ne bo naredil...


P.S.: A veste koliko hamov v sloveniji niti nima stika s klubom, niso člani niti zveze in jih pač nima kdo obvestiti... Uraden dopis državnega organa bi zelo pomagal (sploh z opozorilom o možnih kaznih v primeru dela brez licence)...
. .


Ne branim državnih organov, ampak se je treba zavedati, da pa je to le naša prostovoljnja dejavnost - hobi. In, če bi vsak hobi morala nadzorovati država, in bedeti nad člani kdaj jim poteče veljavnost licence, joj, groza. Lahko si pa tak opomnik naredi ZRS. Zakaj se pa ne razmišlja v tej smeri? Programerje imamo v naših vrstah in to dobre, ki znajo narediti to.

Drugič je pa tako, da ni prav nobene razlike, ali dobiš obvestilo od državnih organov (jej, saj smo policijska država, se že vtikajo celo v moj hobi), ali pa od društva, efekt opozorila je popolnoma enak. Le da marsikdo nima slabega mišljenja, če dobi opozorilo od društva. Ja, kdorkoli nima stika z društvom, mu je pa res težko, kjub dobrohotnosti kaj sporočiti. Pa pošteno povedano, tudi sam ne iščem takih članov po Gorenjski. Saj tudi pri nas obveščam le tiste, ki so dali e-naslov in pa kot je zapisal Bajko-S57BBA - pri dopisu ob pošiljanju položnic, pri različnih druženjih med letom. Pač, nekaj mora pa storiti tudi posameznik za svoj hobi.
Če še malo pogledam iz drugega kota, tako, malo za šalo, malo za res. Glede opozorila s strani državnih organov, da je meni potekla licenca za moj hobi, se mi zdi nekako tako, kot bi se hudoval na ZRS, da je bilo tekmovanje, pa me ni nihče spomnil, da moram vklopiti radijsko postajo in čekirati frekvence.
In še enkrat zapišem. Tisti, ki ureja podatke o članih in ostale klubske stvari, sem prepričan, da mu še eno dodatno delo ne more biti v breme, saj dela za svoje člane in svoj radioklub, drugače ne bi delal v radioklubu, predvsem za svoje člane. No, saj tako je moje mišljenje, smo si pa pač različni, kar pa seveda ni nič narobe.
"Vedno se pogovarjam s človekom tako, da si pridobim prijatelja in nikoli tako, da dobim sovražnika!" Medvešček Janez
Uporabniški avatar
S57NAZ
 
Prispevkov: 627
Pridružen: 27 Avg 2001, 01:00
Kraj: Kranj - JN76EF

Re: APEK se je primenoval v AKOS

OdgovorNapisal/-a S53K » 09 Apr 2015, 18:31

S57NAZ napisal/-a:joj, groza. Lahko si pa tak opomnik naredi ZRS. Zakaj se pa ne razmišlja v tej smeri? Programerje imamo v naših vrstah in to dobre, ki znajo narediti to.


In kaj boš naredil z ostalimi, k nismo člani ZRS ? Bodo tudi velikodušno obveščali bivše člane zaradi točnosti evidence? Se bojim da ne :)
73 Simon, S53K
Uporabniški avatar
S53K
 
Prispevkov: 331
Pridružen: 02 Jul 2001, 01:00
Kraj: JN75RX

Re: APEK se je primenoval v AKOS

OdgovorNapisal/-a S52DK » 09 Apr 2015, 19:21

S53K napisal/-a:
S57NAZ napisal/-a:joj, groza. Lahko si pa tak opomnik naredi ZRS. Zakaj se pa ne razmišlja v tej smeri? Programerje imamo v naših vrstah in to dobre, ki znajo narediti to.


In kaj boš naredil z ostalimi, k nismo člani ZRS ? Bodo tudi velikodušno obveščali bivše člane zaradi točnosti evidence? Se bojim da ne :)


Saj se ne rabiš bati, narediš si opomnik v outlook, v neko aplikacijo, ki ima povezavo med opomniki in koledarjem ali pač si napišeš nekam, kdaj ti poteče dovoljenej in ga pravočasno obnoviš.

Z tehnološkim razvojem je čedalje manj ZKP (Zdrave kmečke pameti) :D .
73 ES GL DE Robi, S52DK.

Član Radiokluba "Študent" Maribor- S59DXX.
Uporabniški avatar
S52DK
 
Prispevkov: 720
Pridružen: 22 Avg 2004, 16:41
Kraj: Poljčane, JN76SH

Re: APEK se je primenoval v AKOS

OdgovorNapisal/-a S53K » 09 Apr 2015, 22:04

S52DK napisal/-a:
Saj se ne rabiš bati, narediš si opomnik v outlook, v neko aplikacijo, ki ima povezavo med opomniki in koledarjem ali pač si napišeš nekam, kdaj ti poteče dovoljenej in ga pravočasno obnoviš.

Z tehnološkim razvojem je čedalje manj ZKP (Zdrave kmečke pameti) :D .


oj!

Če je nekomu do nekega hobija, potem bo že sam poskrbel da mu bo še tudi v naprej. :) Će si pa "smotan" pa itak ni pomoči :o
73 Simon, S53K
Uporabniški avatar
S53K
 
Prispevkov: 331
Pridružen: 02 Jul 2001, 01:00
Kraj: JN75RX

Re: APEK se je primenoval v AKOS

OdgovorNapisal/-a S57NAZ » 10 Apr 2015, 17:56

S53K napisal/-a:
S57NAZ napisal/-a:joj, groza. Lahko si pa tak opomnik naredi ZRS. Zakaj se pa ne razmišlja v tej smeri? Programerje imamo v naših vrstah in to dobre, ki znajo narediti to.


In kaj boš naredil z ostalimi, k nismo člani ZRS ? Bodo tudi velikodušno obveščali bivše člane zaradi točnosti evidence? Se bojim da ne :)


Poznam kar nekaj članov, ki niso člani ZRS, so pa člani radiokluba. Tem pripadajo vse klubske storitve.
Če pa nekdo ni član nobenega radiokluba, potem pa mislim, da je iluzorno pričakovati, da bomo pa v
radioklubih iskali po Sloveniji, kdo je imetnik veljavnega radijskega pozivnega znaka in ga obveščali o
vsem, kar pripada članom radiokluba. Brez zadržka pa lahko uporablja forum LEA seveda s primernim
obnašanjem in črpa novice, ki ga zanimajo. Saj opažam kar nekaj uporabnikov foruma, ki niso vpisani
s pozivnim znakom in še nisem opazil, da bi takemu kdo kadarkoli kaj očital ali ne bi dobil odgovora na
svoje vprašanje.
Za bivše člane, če sami pokažejo interes, se lahko najdejo primerne rešitve. Vse je odvisno od ljudi,
vendar je treba vedeti kaj kdo želi imeti ali kaj pričakuje. To je nekako tako, kot v družini, ki ima 12
otrok, pa se vedno najde hrana tudi za sosedovega, če pride k hiši.
"Vedno se pogovarjam s človekom tako, da si pridobim prijatelja in nikoli tako, da dobim sovražnika!" Medvešček Janez
Uporabniški avatar
S57NAZ
 
Prispevkov: 627
Pridružen: 27 Avg 2001, 01:00
Kraj: Kranj - JN76EF

Re: APEK se je primenoval v AKOS

OdgovorNapisal/-a s54ww » 22 Apr 2015, 15:52

s54ww napisal/-a:l.p.

Res,da je tema ze malo stara ,ampak da ne bo vec dileme- podeljen mi je bil klicni znak S56W.Sicer sem ga dal kot 3.moznost vendar je bil verjetno prost.

73 Darko



No,malo dlje je trajalo vendar se je le uredilo.Na levi strani se opazi, da sem dobil drugi klicni znak,starega pa je verjetno dobil nazaj"stari" lastnik. :wink:



darko
s54ww
 
Prispevkov: 3
Pridružen: 31 Mar 2015, 18:49

Prejšnja

Vrni se na Novice in Dogodki

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 5 gostov

cron