Izdaja enočrkovnega znaka oziroma izdaja potečenega znaka

Radioamaterski dogodki, prireditve, predavanja, izleti, kaj je novega, zanimivi linki in še in še...

Moderatorji: S57D, s55o

Izdaja enočrkovnega znaka oziroma izdaja potečenega znaka

OdgovorNapisal/-a S52DK » 22 Mar 2014, 12:29

Hoj! :D

V našem RK smo podali prošnjo za dodelitev enočrkovnega znaka pred približno dvema mesecema. :) Po večkratnem klicanju našega predsednika na današnji AKOS se zadeve niso kaj premaknile. :( Po preimenovanju APEK-a v AKOS je bil problem v žigih, ker še niso dobili novih (to lahko še nekako razumemo), včeraj pa je bil problem, da so predlagani znaki že zasedeni, čeprav se v razpoložljivih evidencah izdanih dovoljenj sploh ne pojavljajo. :roll: Mogoče še ni minilo pet let zapadlosti (sicer kako naj to vemo iz razpoložljivih evidenc mi ni nikakor jasno). Prav tako so povedali, da evidenca vsekakor ni 100 odstotno točna. :-?
Dejali so še, da naj ponovno pregledamo proste znake in jim pošljemo predlog. Spet smo tam. Radioamaterji nimamo nobenega vpogleda preko spleta, kdaj je oz. bo kateri od prostih znakov prav zares prost. Vidimo sicer veljavnost izdanih dovoljenj, za znake, ki jih ni v evidenci pa teh podatkov ni.
Osebno imam mnogo proti birokraciji, v tem primeru, pa se mi zdi še kako pomembna, saj zahteva natančnost, doslednost in točnost.

Agencija je zamenjala samo ime, procesi, ljudje in njihova filozofija pa so ostali enaki. Žal. :(
73 ES GL DE Robi, S52DK.

Član Radiokluba "Študent" Maribor- S59DXX.
Uporabniški avatar
S52DK
 
Prispevkov: 720
Pridružen: 22 Avg 2004, 16:41
Kraj: Poljčane, JN76SH

Re: APEK se je primenoval v AKOS

OdgovorNapisal/-a S54G » 22 Mar 2014, 12:40

HI !!!!!!!

Prostih klicnih znakov z eno črko sufiksa ni.

Je par takih, ki pa jim 5-letna doba zapadlosti še ni potekla.

73 GL

Miloš
S54G
 
Prispevkov: 128
Pridružen: 22 Okt 2008, 11:51

Re: APEK se je primenoval v AKOS

OdgovorNapisal/-a S52DK » 22 Mar 2014, 15:24

S54G napisal/-a:HI !!!!!!!

Prostih klicnih znakov z eno črko sufiksa ni.

Je par takih, ki pa jim 5-letna doba zapadlosti še ni potekla.

73 GL

Miloš


Miloš,

zelo verjetno imaš prav, pa vendarle jih v evidenci kar nekaj manjka, npr. S56W, S57N, in še 17 ostalih enočrkovnih. Kot sem že prej omenil, je težava tudi v tem, da ne vemo, kdaj se izteče obdobje za te znake (če sploh).

Bomo pač klofali z našim dolgoletnim klubskim znakom, vsekakor nas ne bo konec.
73 ES GL DE Robi, S52DK.

Član Radiokluba "Študent" Maribor- S59DXX.
Uporabniški avatar
S52DK
 
Prispevkov: 720
Pridružen: 22 Avg 2004, 16:41
Kraj: Poljčane, JN76SH

Re: APEK se je primenoval v AKOS

OdgovorNapisal/-a S56VGL » 30 Mar 2014, 21:01

A ni škoda denarja za spremembo imena,naj ga rajš kam bolj namenijo
Lep 73
73 de LUKA,S56VGL,locator JN76FC
Tel.preko e-mail ali ZS.
Član Radiokluba S53APR
S56VGL
 
Prispevkov: 451
Pridružen: 11 Jul 2003, 12:58
Kraj: Rezke Dragarjeve 1,Ljubljana,JN76FC

Re: APEK se je primenoval v AKOS

OdgovorNapisal/-a s54ww » 01 Apr 2015, 04:41

l.p.

Res,da je tema ze malo stara ,ampak da ne bo vec dileme- podeljen mi je bil klicni znak S56W.Sicer sem ga dal kot 3.moznost vendar je bil verjetno prost.

73 Darko
s54ww
 
Prispevkov: 3
Pridružen: 31 Mar 2015, 18:49

APEK se je primenoval v AKOS

OdgovorNapisal/-a S52DK » 01 Apr 2015, 05:46

Darko,

čestitke ob dodelitvi znaka S56W :D . Zdaj, ko imaš "enočrkovni" klicni znak pa tekmovanja delat, da ga upravičiš 8) .
73 ES GL DE Robi, S52DK.

Član Radiokluba "Študent" Maribor- S59DXX.
Uporabniški avatar
S52DK
 
Prispevkov: 720
Pridružen: 22 Avg 2004, 16:41
Kraj: Poljčane, JN76SH

Re: APEK se je primenoval v AKOS

OdgovorNapisal/-a S51AF » 01 Apr 2015, 08:01

Pozdrav,

AKOS ima zelo velike tezave z evidenco klicnih znakov. znak s56w je znak Tomislava Stegovca. Znak najden na hamcall.net in na clusterju. zadnji spot je bil 30.11.2014. tako da preden zacnes uporabljati znak ga preveri. Podobno tezavo sem imel sam pred leti zaradi netocnosti baze podatkov.

P.S. prilepim spot clusterja in se kaj

http://www.hamqth.com/S56W

http://www.radioklub.si/index.php/klub/clanstvo
S51AF
 
Prispevkov: 31
Pridružen: 15 Jan 2011, 23:09

Re: APEK se je primenoval v AKOS

OdgovorNapisal/-a s54ww » 01 Apr 2015, 08:57

l.p.

Zadevo sem preveril in dobil odgovor:

g. Tomislav Stegovec je po naših podatkih imel klicni znak veljaven do leta 2008. Klicni znak je bil v karanteni do leta 2013. Po naših podatkih gospod ni podaljšal svojega radioamaterskega dovoljenja.

Pojasnilo iz AKOS-a.

Tako,da jaz tukaj ne morem nic.

Lep pozdrav
s54ww
 
Prispevkov: 3
Pridružen: 31 Mar 2015, 18:49

Re: APEK se je primenoval v AKOS

OdgovorNapisal/-a s55o » 01 Apr 2015, 11:06

Za uradne dokumente se je treba pač pobrigat. Od ZEKOM-1 oddajanje brez veljavne licence je tudi kaznjivo.

To je enako kot z vozniško izkaznico, opravičila ni.

Čestitke za nov znak, ki ga bomo, upam da, več slišali v zraku kot s strani prejšnjega lastnika.

Napake v evidenci pa so vedno možne.

lp
Boštjan
Ex.S56WTT,S57WTT; All that is necessary for the triumph of evil is that good men do nothing.
Uporabniški avatar
s55o
Tečni Moderator
 
Prispevkov: 2525
Pridružen: 11 Mar 2004, 14:42
Kraj: jn76gh

Re: APEK se je primenoval v AKOS

OdgovorNapisal/-a S51AF » 01 Apr 2015, 11:08

Oj Darko,

kot prvo preveri pri lastniku znaka ali je to res ali ne.Moj oce je imel isto zadevo.Cept dovoljenje mu velja do 2025 a v bazi podatkov ga ni bilo.Znak bi mu naj potekel 2009 leta pred iztekom ga podaljsal a ga vseeno ni bilo v bazi,tako da jim je posiljal cept dovoljenje,da so ga logirali v bazo.
S51AF
 
Prispevkov: 31
Pridružen: 15 Jan 2011, 23:09

Re: APEK se je primenoval v AKOS

OdgovorNapisal/-a S54G » 01 Apr 2015, 15:34

HI !

S56W je v bazi ZRS-ja kot ćlan AJK-ja in
je poravnal kotizacijo.

73 GL

Miloš
S54G
 
Prispevkov: 128
Pridružen: 22 Okt 2008, 11:51

Re: APEK se je primenoval v AKOS

OdgovorNapisal/-a s55z » 01 Apr 2015, 16:40

S56W napisal/-a:l.p.

Zadevo sem preveril in dobil odgovor:

g. Tomislav Stegovec je po naših podatkih imel klicni znak veljaven do leta 2008. Klicni znak je bil v karanteni do leta 2013. Po naših podatkih gospod ni podaljšal svojega radioamaterskega dovoljenja.

Pojasnilo iz AKOS-a.

Tako,da jaz tukaj ne morem nic.

Lep pozdrav

Bo Tomo hudo srečen, da je po neumnosti izgubil znak :evil:

Verjetno sploh vedel ni, da mu je licenca potekla, ko večini iz tistih časov velja 25 let...

Jaz bi, preden bi oddal prošnjo za tak znak, najprej preveril, ali je znak aktiven, vpisan v iskalnike, plačuje članarino (zrs, klub), kontaktiral lastnika za vsak slučaj, če ni pozabil... živemu človeku se pač vse lahko zgodi. Ajde, da je človek pokojni in se ga ne da kontaktirat...

In da, če se to že zgodi in bi bila želja ex lastnika taka, bi mu znak vrnil!

Ko sem sprožil na enem od posvetov ali konferenci ZRS pobudo, da bi ZRS predlagala AKOSu, da lastnike klicnih znakov pred potekom obvesti o zapadlosti licence, so se mi pa posmehovali... O poteku registracije za avto dobiš pa tik tak opozorilo, pa ni nič težko in nemogoče... :roll:


P.S.: Tomo je naš član - AJK in ni prvi, ki je izgubil licenco... Predsednik Bajko sedaj pred konferenco preverja stanje licenc, ampak je bilo zgleda že prepozno...
VY 73 & GL, Dragan S55Z, EPC #0760
HAMtech - Toys for real CONTEST-ers and DX-ers
s55z
 
Prispevkov: 2455
Pridružen: 13 Jul 2003, 03:29
Kraj: Ljubljana - JN76HB

Re: APEK se je primenoval v AKOS

OdgovorNapisal/-a S52DK » 01 Apr 2015, 17:02

Hoj!

12. januarja letos sem na AKOS napisal naslednje:

Vzpostavitev javne knjige izdanih radioamaterskih klicnih znakov

Za info.box@akos-rs.si

Spoštovani,

pošiljam vam pobudo za vzpostavitev javne knjige izdanih radioamaterskih klicnih znakov po vzoru nemške vam primerljive agencije. V radioamaterski javnosti se mnogokrat išče nosilce klicnih znakov in vedno je potrebno klicariti naokoli, torej na vašo agencijo ali pa v radioklube, katerih iskani radioamater naj bi bil član.

Pri nas je dober primer javna knjiga Vpisnik morskih čolnov, ki je dostopna preko spleta in omogoča vpogled v kar obsežno zbirko podatkov. Da je zadeva legalna za tem stoji Pravilnik o elektronskem dostopu do podatkov iz vpisnika morskih čolnov.

Veselim se vašega odgovora.


Verjetno je jasno, da do danes odgovora še ni bilo.
73 ES GL DE Robi, S52DK.

Član Radiokluba "Študent" Maribor- S59DXX.
Uporabniški avatar
S52DK
 
Prispevkov: 720
Pridružen: 22 Avg 2004, 16:41
Kraj: Poljčane, JN76SH

Re: APEK se je primenoval v AKOS

OdgovorNapisal/-a s53v » 01 Apr 2015, 17:18

Hoj!


Pred kratkim sem pri Tomotu v Murglah še videl anteno in v spodnjem linku se vidi, da je bil aktiven še leta
2014 na 14Mhz CW.

http://www.hamqth.com/S56W

Mogoče bi se lahko kaj naučili o lepi gesti srbskih hamov saj od bivših YU3 znakov še sedaj po 25. letih med srbskimi hami še nisem zasledil, da bi nekdo dobil moj bivši YU3 znak. Pa tudi tistih nekaj YU3 znakov,ki so jih že podelili mislim da ni skoraj nobenega dvojnika.Izdajajo celo tročrkovne znake čeprav so verjetno tudi želje in apetiti pri mladih hamih po eno in dvo črkovnih kombinacijah.


Po mojem mnenju ni to fer od ACOS-a in od novega imetnika. Bi se lahko vsaj koga povprašalo saj je verjetno na razpolago še dosti kombinacij.Pravno formalno je sicer vse čisto, ni pa to lepo. V današnjam času se da namreč marsikaj preveriti tudi na internetu.


lp/73 S53V
janez
s53v
 
Prispevkov: 596
Pridružen: 04 Dec 2003, 08:06
Kraj: Ljubljana

Re: APEK se je primenoval v AKOS

OdgovorNapisal/-a S54G » 01 Apr 2015, 19:48


O poteku registracije za avto dobiš pa tik tak opozorilo, pa ni nič težko in nemogoče...



Le da registracijo za avto plačaš, licence pa ne.

Pri nas v klubu je bila včasih navada, da je imel klub
podatek za člane, kdaj jim poteče licenca.

73

Miloš
S54G
 
Prispevkov: 128
Pridružen: 22 Okt 2008, 11:51

Naslednja

Vrni se na Novice in Dogodki

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 6 gostov