S57BNX & Baron, S57DJ in S57D SOTA aktivacije v letu 2013

Kaj in kako je bila izvedena aktivacija

Moderatorji: S57D, S58R

S57BNX & Baron, S57DJ in S57D SOTA aktivacije v letu 2013

OdgovorNapisal/-a S57D » 07 Jan 2014, 12:21

Že kar nekaj časa je minilo odkar sem napisal zadnje SOTA poročilo na forumu. To je bilo poročilo o moji SOTA aktivaciji na Madeiri CT3/MI-004 Pico do Arieiro, 29.10.2012. Vzrokov za odsotnost rednih poročil o SOTA aktivacijah je kar nekaj. Naj jih naštejem:
- na veliko hribih smo že bili in o njih sem že večkrat napisal poročilo (lep primer je Krim o katerem sem napisal 5 poročil)
- število naših SOTA aktivacij se je zaradi velikih stroškov zmanjšalo
- neprimerno vreme ravno tisti dan, ko imamo čas in bi lahko šli na SOTA ekspedicijo
- prezaposlenost z drugimi stvarmi in projekti
- moja lenoba :oops:
- ...

V razgovoru s prijatelji radioamaterji sem prišel do zaključka, da so moja SOTA poročila zelo priljubljena in brana. Marsikdo se je že spraševal, če sploh še hodimo po hribih in uživamo na SOTA aktivnostih. Odgovor je seveda, da še vedno z velikim veseljem hodimo okoli in uživamo v hribih. Število izvedenih SOTA aktivacij je bilo kljub vsemu v letu 2013 naslednje:
- S57BNX Sabina: 18
- S57DJ Jan: 2
- S57D Miloš: 16

Tu je nekaj foto utrinkov s hribov na katerih smo bili prvič:

Rombon S5/JA-060

Pot na Rombon, v ozadju je dolina reke Soče z Bovcem:

Slika

Pot na 2208m visoki Rombon poteka po bojiščih 1. svetovne vojne z ogromno ostalinami: rovi, bunkerji, kaverne, porušena bolnišnica, zarjaveli ostanki šrapnelov granat, bodeče žice, tulci nabojev, .... vse to so nemi pomniki preteklega časa in norosti za katero upam, da se ne bo nikoli več ponovila. Kadar hodim po teh krajih, krajih grozljivih bitk in nečloveškega trpljenja, hodim z veliko mero spoštovanja do vseh, ki so na teh pobočjih trpeli vročino, mraz, lakoto, strah in neizmerno bolečino, ki so na teh pobočjih in dolinah med njimi izgubili svoja življenja.

Iz Bovca do vrha Rombona je 5 ur hoje, 1755m višinske razlike. Tik pod vrhom nas ob poti presenetijo planike:

Slika

Na vrhu, S57DJ in S57D:

Slika

Pogled z vrha Rombona proti Kaninu:

Slika

Velika Vremščica S5/BR-013

Sabina S57BNX na 145MHz, v ozadju jaz neuspešno iščem prosto frekvenco na 7MHz. Zaradi italijanskega contesta je bilo nemogoče najti prosto frekvenco:

Slika

Tehnika za HF SOTA aktivacijo je standardna in velikokrat preizkušena - Yaesu FT-817ND in Buddistick antena:

Slika Slika

Ker na 7MHz ne najdem proste frekvence, se preselim na višje obsege 14, 21 in 28MHz. Tu imam več sreče. V logu se hitro znajdejo DX postaje, med drugimi jih je nekaj iz ZDA in ena iz Namibije. Na koncu sem kar zadovoljen, končam s 50 zvezami in 14 različnimi DXCC.

Tokrat sem na SOTA aktivaciji prvič uporabil novo FT817 torbo, ki se je zelo izkazala. V njej imam sedaj spojeno vse kar rabim za uspešno delo, potrebno je priključiti samo napajanje in anteno. Tako prihranim čas pri postavljanju in pospravljanju opreme na vrhu hriba, oprema je ves čas odlično zaščitena, meni pa tako na vrhu ostane več časa za "radioaktivnost":


Slika

Sveti Križ S5/KS-040

Sveti Križ je vsekakor eden od lažje dostopnih hribov v Kamniško Savinjskih Alpah. Na njem kraljuje kar nekaj sakralnih objektov, pravzaprav jih še nikoli nisem videl toliko na tako majhnem prostoru.

Sabina S57BNX in Baron na vrhu ... CQ SOTA na 145MHz ...

Slika

... in še malo bolj od blizu:

Slika

Ponovno moja nova FT817 torbica, tokrat na mizi, ki je redko razkošje na slovenskih vrhovih:

Slika

Tudi tokrat se v logu znajde nekaj DX postaj: 3 iz Indije in 2 iz ZDA. SOTA razkošje s klopjo in mizo:

Slika

Upam, da se tudi v novem letu 2014 slišimo v čim večjem številu s slovenskih in drugih vrhov.

73, Miloš S57D
SWL: S5-RS-001 EX: S52DM, YT3DM, YU3TEU, YU3-RS-1088
Uporabniški avatar
S57D
Moderator
 
Prispevkov: 1227
Pridružen: 01 Maj 2003, 16:09
Kraj: Ljubljana - JN76GC

Re: S57BNX & Baron, S57DJ in S57D SOTA aktivacije v letu 201

OdgovorNapisal/-a S56VGL » 11 Jan 2014, 11:12

Čestitke obema,upam,da se kaj slišimo na frekvenci
73
73 de LUKA,S56VGL,locator JN76FC
Tel.preko e-mail ali ZS.
Član Radiokluba S53APR
S56VGL
 
Prispevkov: 450
Pridružen: 11 Jul 2003, 12:58
Kraj: Rezke Dragarjeve 1,Ljubljana,JN76FC


Vrni se na Izvedene aktivacije

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 8 gostov