Vabilo na redno 42. Konferenco ZRS

Vse v zvezi z zvezo

Moderatorji: s55o, S57BBA

Re: Vabilo na redno 42. Konferenco ZRS

OdgovorNapisal/-a s53mj » 11 Apr 2013, 15:03

"Sam zapisnik je sedaj v fazi likanja. Če bo šlo vse kot planirano, bo nared za objavo nekje naslednji teden."

Ali naslednji teden . . .

http://www.freeweb.siol.net/s53mj/
Janez
s53mj
 
Prispevkov: 268
Pridružen: 11 Jul 2003, 08:31
Kraj: Novo mesto

Re: Vabilo na redno 42. Konferenco ZRS

OdgovorNapisal/-a s56oa » 11 Apr 2013, 19:17

Zapisnik 42. redne Konference ZRS, ki smo jo imeli 16.03.2013 v Pekrah pri Mariboru, si lahko pogledate na spletni strani ZRS:
http://www.hamradio.si
Oz. direktno na sami novici:
http://www.hamradio.si/index.php?option ... cle&id=457

73 de S56OA - Ognjen
Uporabniški avatar
s56oa
 
Prispevkov: 756
Pridružen: 23 Maj 2001, 01:00
Kraj: Ilirska Bistrica, Slovenia

Re: Vabilo na redno 42. Konferenco ZRS

OdgovorNapisal/-a S59ZB » 13 Apr 2013, 20:50

Iz gradiva in zapisnika 42. redne Konference ZRS ni razbrati, da bi bilo sedanje vodstvo ZRS zaskrbljeno zaradi drastičnega upadanje števila članov (po vaših podatkih 15% v preteklem letu), saj temu niste namenili niti besedice. Ob takem trendu osipa bo ZRS v šestih letih ostala brez članov.
Sicer pa, komu je še namenjena ZRS?

73 Zvone, s59zb
73 Zvone, s59zb
ex. yu3azb
E-qsl save you time and money.
S59ZB
 
Prispevkov: 148
Pridružen: 06 Okt 2009, 22:10
Kraj: Maribor

Re: Vabilo na redno 42. Konferenco ZRS

OdgovorNapisal/-a s55z » 14 Apr 2013, 06:13

Padec članov ZRS je še mnogo večji... iz 107 klubov na 83!
VY 73 & GL, Dragan S55Z, EPC #0760
HAMtech - Toys for real CONTEST-ers and DX-ers
s55z
 
Prispevkov: 2455
Pridružen: 13 Jul 2003, 03:29
Kraj: Ljubljana - JN76HB

Re: Vabilo na redno 42. Konferenco ZRS

OdgovorNapisal/-a s56oa » 14 Apr 2013, 09:29

Težava je bila v kriteriju določanja članstva. Nekoč se je gledalo kar število radio klubov, ki so uradno registrirani v državnih registrih.
S spremembo statuta ZRS lansko leto, smo letos gledali število radio klubov, ki so bodisi lani, bodisi letos do Konferece ZRS, vsaj dali najavo števila radioamaterjev operaterjev za namene izdaje računa za plačilo članarine ZRS.
V prihodnje se bo seveda gledalo število radio klubov, ki bodo do Konference imeli poravnane obveznosti. In bo število radio klubov verjetno še dodatno padlo. Ampak to je logično. Precej radio klubov preprosto ni več aktivnih.

Če govorimo o upadu števila članov radioklubov, za katere slednji poravnavajo članarino ZRS, je pa seveda upad manj drastičen, je pa še vedno lahko na dolgi rok problematičen. Tu ZRS nima kaj dosti praskat. Če v radio klubih ne bo aktivnosti, ne bo nič. V našem radio klubu smo dvignili število članov. Seveda smo dvignili svoje lene riti in začeli delati in aktivno vabiti ljudi k sodelovanju. Sicer pa poglejmo si. V zlatih časih je bilo v radio klubih do 7 tisoč članov. Večina jih je sedaj bivših. Če bi vse bivše šteli, še iz časa YU3, bi verjetno prišli na število 15000, če ne morda dvojno tega. Če bi radio klubi skozi lastno iniciativo začeli nagovarjati te stare entuziaste nad radioamaterstvom ter jih v vrste dobili samo 5%, bi bila zmaga. Terja pa to veliko dela. Brskanje po spominu, arhivih, klicarjenja naokoli, pošiljanja vabil tudi starim neaktivnim članom in podobno. Potem je tu še pridobivanje novih članov s tečaji in izpiti.

73 de S56OA - Ognjen
Uporabniški avatar
s56oa
 
Prispevkov: 756
Pridružen: 23 Maj 2001, 01:00
Kraj: Ilirska Bistrica, Slovenia

Re: Vabilo na redno 42. Konferenco ZRS

OdgovorNapisal/-a s52r » 14 Apr 2013, 19:46

s56oa napisal/-a:Težava je bila v kriteriju določanja članstva. Nekoč se je gledalo kar število radio klubov, ki so uradno registrirani v državnih registrih.
S spremembo statuta ZRS lansko leto, smo letos gledali število radio klubov, ki so bodisi lani, bodisi letos do Konferece ZRS, vsaj dali najavo števila radioamaterjev operaterjev za namene izdaje računa za plačilo članarine ZRS.
V prihodnje se bo seveda gledalo število radio klubov, ki bodo do Konference imeli poravnane obveznosti. In bo število radio klubov verjetno še dodatno padlo. Ampak to je logično. Precej radio klubov preprosto ni več aktivnih.
73 de S56OA - Ognjen

Se opravičujem, ker sem skrčil dolžino citata, da ne zasedam preveč prostora....
Kolikor sem seznanjen s strani odgovornih v mojem klubu S59DMJ, še do danes nismo dobili odgovora in izdanega računa s strani ZRS....
bi radi vsaj nekateri poravnali članarino, pa je ne moremo...pa smo že sredi aprila!
Pozdrav iz Bele krajine !!!!
Tone
Uporabniški avatar
s52r
 
Prispevkov: 17
Pridružen: 06 Dec 2005, 09:37
Kraj: Črnomelj

Re: Vabilo na redno 42. Konferenco ZRS

OdgovorNapisal/-a s55z » 14 Apr 2013, 20:53

Tone, zakaj ne? Ve se, kolikšna je članarina, klub jo pobere in ko dobi še račun na podlagi prijavljenih operaterjev, plača račun... Saj menda ne boste čakali na ZRS in šele potem pobrali članarino... Vsaj tako se da razumeti iz tvojega pisanja... :roll:

Sicer se pa strinjam z Ognjenom... Operaterjev kolikor hočeš, le pritegniti jih ne znamo... Vsaj tistih, ki jih hamradio še vedno zanima...
VY 73 & GL, Dragan S55Z, EPC #0760
HAMtech - Toys for real CONTEST-ers and DX-ers
s55z
 
Prispevkov: 2455
Pridružen: 13 Jul 2003, 03:29
Kraj: Ljubljana - JN76HB

Re: Vabilo na redno 42. Konferenco ZRS

OdgovorNapisal/-a S51AG » 14 Apr 2013, 21:16

s52r napisal/-a:
s56oa napisal/-a:Težava je bila v kriteriju določanja članstva. Nekoč se je gledalo kar število radio klubov, ki so uradno registrirani v državnih registrih.
S spremembo statuta ZRS lansko leto, smo letos gledali število radio klubov, ki so bodisi lani, bodisi letos do Konferece ZRS, vsaj dali najavo števila radioamaterjev operaterjev za namene izdaje računa za plačilo članarine ZRS.
V prihodnje se bo seveda gledalo število radio klubov, ki bodo do Konference imeli poravnane obveznosti. In bo število radio klubov verjetno še dodatno padlo. Ampak to je logično. Precej radio klubov preprosto ni več aktivnih.
73 de S56OA - Ognjen

Se opravičujem, ker sem skrčil dolžino citata, da ne zasedam preveč prostora....
Kolikor sem seznanjen s strani odgovornih v mojem klubu S59DMJ, še do danes nismo dobili odgovora in izdanega računa s strani ZRS....
bi radi vsaj nekateri poravnali članarino, pa je ne moremo...pa smo že sredi aprila!


Zdravo Tone,

pred nekaj dnevi, natančneje 10.04.2013, je Damjan poslal mail, da pogrešate rčaun za delež članarine ZRS. Takoj smo šli v akcijo ter pogrešani dokument, ki žal ni prišel do mene, odkrili. Medtem je bil račun za vaš klub že izdan, jutri pa ga bo Mojca poslala na vaš naslov.

Do problemčka je prišlo, ker letos dostava spiskov članov poteka elektronsko preko spletnega obrazca, podatki pa priletijo neposredno na moj mail. Vaš klub pa je poslal dopis v papirni obliki. Spisek je seveda bil takoj poskeniran in evidentiran, žal pa je pri pošiljaju po mailu prišlo do napake in tako je zadeva izpadla.

Hvala za sodelovanje in lep pozdrav,

Anton Galun, S51AG
Uporabniški avatar
S51AG
Moderator
 
Prispevkov: 610
Pridružen: 26 Dec 2003, 14:01
Kraj: Ptuj, JN76WK

Re: Vabilo na redno 42. Konferenco ZRS

OdgovorNapisal/-a s52w » 14 Apr 2013, 21:40

V imenu S59DMJ hvala.
Ali je kakšen premik v smeri direktnega plačila kotizacije ZRS mimo RK?
@S55Z: Mislim da S59DMJ ni edini RK brez članarine, oz. kaj ima klubska članarina zveze s kotizacijo ZRS?

73 Damjan S52W
s52w
 
Prispevkov: 517
Pridružen: 07 Nov 2004, 15:38
Kraj: Črnomelj

Re: Vabilo na redno 42. Konferenco ZRS

OdgovorNapisal/-a S59ZB » 14 Apr 2013, 22:08

s56oa napisal/-a:...Če govorimo o upadu števila članov ... Tu ZRS nima kaj dosti praskat. Če v radio klubih ne bo aktivnosti, ne bo nič.
Ne strinjam se s to izjavo. Vodstvo ZRS je absolutno in v celoti odgovorno za upad števila svojih članov, pa čeprav se poskuša temu na vse načine izogniti.
Dokler bo vodstvo ZRS trmasto vztrajalo, da mora biti kot nekakšna krovna organizacija postavljeno nad društvi in odklanjalo direktno včlanjevanje radioamaterjev ter takšno stanje izsiljevalo predvsem z monopolom nad pisemskim QSL birojem, bo šel trend osipa članstva samo še rapidno navzdol.
ZRS je bila formalno ustanovljena leta 1946 in takrat je bila njena poglavitna naloga nastavitev »zanesljivih tovarišev« za postavitev kontrole nad delom društev radioamaterjev. Za tisti povojni čas je bilo to nekako še razumljivo, danes pa so razlog za to lahko samo sebični interesi posameznikov.
Nobene zakonske ovire ni, da ZRS ne bi mogla včlanjevati tako radioamaterjev posameznikov (fizične osebe), kot društev radioklubov (pravne osebe), kar Zakon o društvih eksplicitno navaja v svojem 8. in 11. členu.
Zvone, s59zb je (že vrsto let) član ARRL, ne more pa biti član ZRS, prosim vas, kje je tu pamet?
Med drugim, ZRS že dolgo ni več reprezentativna predstavnica vseh radioamaterjev v Sloveniji, ker velika večina slovenskih radioamaterjev (vsaj 4/5) ni članov (seveda posredno) ZRS.
Zakaj torej radioamaterje tlačit v radioklube, če to ne želijo ali nimajo interesa? Včasih je bilo članstvo v radioklubu nujno, če smo želeli vzpostavljati radijske zveze, saj si osebne radijske postaje ni mogel privoščiti vsakdo, če pa že, pa so ti »tovariši« morali to najprej dovoliti.
Zato me ne prepričajo tvoje besede Ognjen (ker se očitno sam ti upaš oglašati v imenu UO ZRS), ko govoriš o upadu števila članov, da »tu ZRS nima kaj dosti praskat«. Zato utemeljeno trdim: ali se bo ZRS reorganizirala, ali pa je ne bo. Dalj časa bo trajalo, več škode boste naredili radioamaterstvu na Slovenskem. Predlogov kaj in kako to napravit, je bilo veliko, le poiskati in prisluhniti jim je treba.

73 Zvone, s59zb
73 Zvone, s59zb
ex. yu3azb
E-qsl save you time and money.
S59ZB
 
Prispevkov: 148
Pridružen: 06 Okt 2009, 22:10
Kraj: Maribor

Re: Vabilo na redno 42. Konferenco ZRS

OdgovorNapisal/-a s52ab » 14 Apr 2013, 23:21

Kot prvo: Zvone, pri tem si imel pred časom možnosti, da bi te spremembe (do sedaj) že izvedli. Spomni se malo tiste "komisije", ki ni, pod tvojim vodstvom, uspela narediti nič. Sprijazni s tem, da nosiš velik delež krivde na to temo. Opozarjal sem te takrat (kot naknadno imenovani član tiste "komisije"), da bi bilo dobro na temo statuta nekaj vsaj pričeti delati. Te ni bilo volja.

Kot drugo: še vedno ni ustrezne komunikacije. Tono in Ognjen sta se izpostavila. Nisem še opazil, da bi se predsednik oglasil na vse to. Ali pa sem mogoče spregledal. Še en primer "komuniciranja": "želje o povečanju moči" .... Predsednik in Boštjan direktno pozvana. Pa nič ! Tema se je, kot je videti, zaključila. To je ignoranca. Pa smo tam, kot pred leti. Očitno to nekomu odgovarja.

Kot tretje: kdor se ukvarja z vzpostavljanjem QSOjev in pošiljanjem QSLLk, je na srečo S5 hamov tu Miloš in glede tega, vsaj še nekaj časa tu ne bo po moje, problemov pa kakršen koli statut in povezovanje članov imeli. Za večino je to glavna stvar.

Kot četrto: kar nekaj članov se iz leta v leto sekira, kako čimprej plačat članarino. Dokler bo število takih članov tolikšno kot je, se za obstoj zveze ni bati. Par sto in teh pravih. In to je to.
73,Jože - S52AB - http://lea.hamradio.si/~s52ab/ ... ni toliko važno kaj kdo reče ali zapiše, za narod je zelo važno, kdo to reče ali zapiše.
Uporabniški avatar
s52ab
 
Prispevkov: 510
Pridružen: 12 Mar 2006, 21:13
Kraj: Novo mesto

Re: Vabilo na redno 42. Konferenco ZRS

OdgovorNapisal/-a s55o » 15 Apr 2013, 07:49

Jaz sem ti lepo napisal, če hočeš dopis ZRS je treba prašat ZRS, jaz pač nimam pristojnosti, da bi dajal v javnost dopise ZRS. Tako da prava oseba so člani UO oz. predsednik. Zame to ni noben problem, ampak stvari ki jih piše organizacija, se mi zdi prav, da jih tudi sama pokaže oz objavi. To isto sem napisal že v drugi temi.

To je zadnji moj post na to temo. Le da razčistimo, če me že vlačite po zobeh.
lp
Boštjan
Ex.S56WTT,S57WTT; All that is necessary for the triumph of evil is that good men do nothing.
Uporabniški avatar
s55o
Tečni Moderator
 
Prispevkov: 2524
Pridružen: 11 Mar 2004, 14:42
Kraj: jn76gh

Re: Vabilo na redno 42. Konferenco ZRS

OdgovorNapisal/-a s56oa » 15 Apr 2013, 11:27

Fantje, vi tukaj diskutirate o rečeh, ki so v Sloveniji pravno neuresničljive. Zakon o društvih je jasen, člani zvez so lahko le društva. Fizične osebe koristijo dobrobiti svojih zvez skozi članstva v društvih. Tako to je in tako to bo. Kot posredni član AMZS plačujem članarino AMD Postojna (AMD Ilirska Bistrica je umrl). Kot posredni član ZRS pa plačujem članarino Radio klubu Snežnik Ilirska Bistrica.

Tekom prejšnjega desetletja smo imeli javno diskusijo na temo ustanovitve Centralnega radiokluba, kjer bi lahko po zakonu, bili člani tudi direktno fizične osebe. Ampak bolj kot smo zahajali v detajle, več težav smo našli tudi v tej organizacijski obliki, diskusija je posledično zamrla. Se pa vedno in vedno obujajo pravno neuresničljive želje okrog ZRS.

Zame osebno je reč relativno enostavna. Če se vam ne da biti član ali pa sami ustanoviti nek radio klub in preko njega uživati blagodati, oz. ugodnosti, ki vam jih ponuja ZRS, je to vaša legitimna pravica. Vendar prosim, ne razlogov za nezmožnost koriščenja uslug ZRS iskati drugje, kot pri sebi.

Tekom lanskega in letošnjega leta, smo tudi v našem radio klubu "posvojili" nekaj članov, ki so prej bili člani drugje, vendar je njihovo društvo zamrlo. Torej, če se hoče, ni težav. Sem prepričan, da lahko tudi ostali najdete svoje mesto v kakem od aktivnih radio klubov.

73 de S56OA - Ognjen
Member of S59DGO
http://www.s59dgo.org
Uporabniški avatar
s56oa
 
Prispevkov: 756
Pridružen: 23 Maj 2001, 01:00
Kraj: Ilirska Bistrica, Slovenia

Re: Vabilo na redno 42. Konferenco ZRS

OdgovorNapisal/-a s53al » 15 Apr 2013, 12:26

Pozdravljeni!

Malo off, pa vseeno.
Ali revija CQ ZRS še izhaja?
Sam nisem več član ZRS-ja, je pa kolega, ki ima vse poplačano, že več kot leto je radioamater in še ni dobil nobene revije?
Gre se pa za S52BSG Boštjana.
Hvala za odgovor.

73, Aleš
s53al
 
Prispevkov: 120
Pridružen: 08 Mar 2004, 14:00
Kraj: Črnomelj

Re: Vabilo na redno 42. Konferenco ZRS

OdgovorNapisal/-a s56oa » 15 Apr 2013, 12:57

Da, glasilo CQ ZRS izhaja. Zakaj ga ne dobiva, je pa potrebno preveriti.
Member of S59DGO
http://www.s59dgo.org
Uporabniški avatar
s56oa
 
Prispevkov: 756
Pridružen: 23 Maj 2001, 01:00
Kraj: Ilirska Bistrica, Slovenia

PrejšnjaNaslednja

Vrni se na ZRS - Zveza Radioamaterjev Slovenije

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 10 gostov