Potekle licence vzrok za HUDE TRAVME

Vse v zvezi z zvezo

Moderatorji: s55o, S57BBA

Re: Potekle licence vzrok za HUDE TRAVME

OdgovorNapisal/-a S59KM » 10 Mar 2013, 16:18

Še moj prispevek k tej temi. Ne vem v kateri dražavi lahko dobiš znak z eno črko kar tako, pač kdo pride prej, prej melje. APEK bi moral imeti kriterije, kdo lahko sploh dobi enočrkovni klicni znak ne pa, da jih je kar tako podelil.

Enako bi dejal za klube. S59 (ena črka ali tri črke) bi lahko bil rezerviran za klubske klicne znake.

Ampak seveda to vse je sedaj že mimo in najbrž bi en čas trajalo, da bi se sistematično in urejno spravilo v neke logične norme. Ampak OK, pač spadamo v kontekst držav na svetu, ki ima III. razredno urejano glede vsebinskega dodeljavnja znakov.

Obstaja pa pravilo glede recimo uprabe S55TVC - za amatersko televizijo ipd.., ker sem moral imeti soglasje ATV managerja, da smo dobili takšen klicni znak s strani APEK-a za ATV. Tak, da očitno nekatera pravila obstajajo in se jih upošteva ter se mi zdi to zelo smiselno in pravilno.

Lepo deževno nedeljo še naprej. 73 de S59KM.
Član Radiokluba Cirkulane S59DDR - S59H - S55TVC
http://www.cirkulane.hamradio.si
Uporabniški avatar
S59KM
 
Prispevkov: 192
Pridružen: 19 Nov 2007, 08:50
Kraj: Cirkulane

Re: Potekle licence vzrok za HUDE TRAVME

OdgovorNapisal/-a S56ZDB » 10 Mar 2013, 17:04

Glede na to, da je radioamaterstvo komaj z ZEKom-1 "legalizirano" je še sreča, da ni še slabše.
S56ZDB
 
Prispevkov: 453
Pridružen: 18 Jun 2006, 23:23
Kraj: Ljubljana

Re: Potekle licence vzrok za HUDE TRAVME

OdgovorNapisal/-a s56oa » 10 Mar 2013, 17:13

In še ta bogi ZEKom-1 zna pasti na Ustavnem sodišču zaradi tega, ker so vanj na vse kriplje infiltrirali VelikegaBrata(TM), telekomunikacije pa so bile, tako malo za zraven.
Member of S59DGO
http://www.s59dgo.org
Uporabniški avatar
s56oa
 
Prispevkov: 756
Pridružen: 23 Maj 2001, 01:00
Kraj: Ilirska Bistrica, Slovenia

Re: Potekle licence vzrok za HUDE TRAVME

OdgovorNapisal/-a S56ZDB » 10 Mar 2013, 18:00

Pa če verjameš, ali če ne...
S56ZDB
 
Prispevkov: 453
Pridružen: 18 Jun 2006, 23:23
Kraj: Ljubljana

Re: Potekle licence vzrok za HUDE TRAVME

OdgovorNapisal/-a s56oa » 11 Mar 2013, 08:27

Ni kaj verjeti. Je že vloženo na US. :)
http://bit.ly/Xg62yx
Uporabniški avatar
s56oa
 
Prispevkov: 756
Pridružen: 23 Maj 2001, 01:00
Kraj: Ilirska Bistrica, Slovenia

Re: Potekle licence vzrok za HUDE TRAVME

OdgovorNapisal/-a s55o » 11 Mar 2013, 08:37

Da vendar bo US lahko ustavilo le ta del, ostali ni sporen, ravno tako del, ki govori o evidencah klicnih znakov za radioamaterje.

To čemur se osporava, se seveda pridružujem tudi sam, veliki brat povsod.... :(

lp
Boštjan
Ex.S56WTT,S57WTT; All that is necessary for the triumph of evil is that good men do nothing.
Uporabniški avatar
s55o
Tečni Moderator
 
Prispevkov: 2524
Pridružen: 11 Mar 2004, 14:42
Kraj: jn76gh

Re: Potekle licence vzrok za HUDE TRAVME

OdgovorNapisal/-a S56ZDB » 11 Mar 2013, 08:46

Hmm, glede na dejstvo, da sem v ekipi, ki pripravlja odgovor na pobudo IP bi lahko nekdo moj odgovor videl kot pristranski. In vendar, pred tem sem 10 let bil ponudnik interneta in je direktiva o hrambi podatkov zgolj omejila nabor podatkov do katerih lahko pridejo organi pregona, ter omejila tudi čas v katerem lahko pridobijo te podatke. Pred to direktivo omejitve ni bilo, podatki pa so itak obstajali in obstajajo ves čas v izvornih evidencah (log fajlih).

Ker smo tukaj v glavnem seznanjeni s tehniko ne bi vstopal na področje "človekovih pravic" in ostalega. Kakor tudi ne vprašanja sorazmernosti, saj nisem policist, ki bi v lastnem delu (in pregonu storilcev kaznivih dejanj) potreboval hranjene podatke. Sem pa kot državljan vsakič vesel, če kakega tolovaja država uspešno spravi v zapor.

LP D.
S56ZDB
 
Prispevkov: 453
Pridružen: 18 Jun 2006, 23:23
Kraj: Ljubljana

Re: Potekle licence vzrok za HUDE TRAVME

OdgovorNapisal/-a s55z » 11 Mar 2013, 10:35

S59KM napisal/-a:Še moj prispevek k tej temi. Ne vem v kateri dražavi lahko dobiš znak z eno črko kar tako, pač kdo pride prej, prej melje. APEK bi moral imeti kriterije, kdo lahko sploh dobi enočrkovni klicni znak ne pa, da jih je kar tako podelil.

Enako bi dejal za klube. S59 (ena črka ali tri črke) bi lahko bil rezerviran za klubske klicne znake.

Ampak seveda to vse je sedaj že mimo in najbrž bi en čas trajalo, da bi se sistematično in urejno spravilo v neke logične norme. Ampak OK, pač spadamo v kontekst držav na svetu, ki ima III. razredno urejano glede vsebinskega dodeljavnja znakov.

Obstaja pa pravilo glede recimo uprabe S55TVC - za amatersko televizijo ipd.., ker sem moral imeti soglasje ATV managerja, da smo dobili takšen klicni znak s strani APEK-a za ATV. Tak, da očitno nekatera pravila obstajajo in se jih upošteva ter se mi zdi to zelo smiselno in pravilno.

Lepo deževno nedeljo še naprej. 73 de S59KM.
Ko se je sprejelo novo kategorizacijo operaterjev, sem predlagal (na tem forumu in osebno takratnemu predsedniku), da se izdela pravilnik o podeelitvi znakov (eno, dvo, tri, posebnih, ...), ki bi ga posredovali APEKu. Predlagal sem pravilnik 9A, ki ima ta vprašanja dokaj dobro urejena. Žal takrat ni bilo nikakršne volje niti posluha za predlagano. Menim, da je bilo to povsem iz osebnih razlogov takratnega predsednika, ne razumeme pa tedanjih članov UO.

Nova kategorizacija je bila izvedena z izgovorom, da je treba omogočiti vsem operaterjem dostop na KV, s čimer se načeloma strinjam, nikakor pa se nisem in se ne strinjam z razvrednotenjem kategorij operaterjev. Ta način ne omogoča nobenega napredka oziroma želje po napredovanju.

... in tako imamo operaterje z enočrkovnim znakom in FM voki tokijem, ki v življenju niso opravili ene KV zveze, ctesta, bog ne daj CW zveze.... :(
VY 73 & GL, Dragan S55Z, EPC #0760
HAMtech - Toys for real CONTEST-ers and DX-ers
s55z
 
Prispevkov: 2455
Pridružen: 13 Jul 2003, 03:29
Kraj: Ljubljana - JN76HB

Re: Potekle licence vzrok za HUDE TRAVME

OdgovorNapisal/-a s56oa » 11 Mar 2013, 15:04

S56ZDB napisal/-a: Sem pa kot državljan vsakič vesel, če kakega tolovaja država uspešno spravi v zapor.

LP D.


Saj ravno tu je problem. Da sploh ni dokaza, da bi to kakega tolovaja v resnici spravilo v zapor. ;)
Je pa neprimerno več dokazov o osebnem in političnem izkoriščanju dotičnih instrumentov.
Uporabniški avatar
s56oa
 
Prispevkov: 756
Pridružen: 23 Maj 2001, 01:00
Kraj: Ilirska Bistrica, Slovenia

Re: Potekle licence vzrok za HUDE TRAVME

OdgovorNapisal/-a s56oa » 11 Mar 2013, 15:15

s55z napisal/-a:
Ta način ne omogoča nobenega napredka oziroma želje po napredovanju.

... in tako imamo operaterje z enočrkovnim znakom in FM voki tokijem, ki v življenju niso opravili ene KV zveze, ctesta, bog ne daj CW zveze.... :(


In nekoč smo imeli takisto z drugim razredom. Mislim, da je zgrešeno pričakovati, da bo radioamaterski izpit pripeljal človeka do kvalitetnega dela na bandu. Samo delo na bandu, ga bo do tega privedlo. Po možnosti pod mentorstvom nekoga. Kar pomeni, da spet pridemo do radioklubov in delovanja v slednjih.

Za resnično napredovanje, pa v resnici radioamaterji ne potrebujemo nekih papirnatih zadev. Še manj nekih BigBrother(TM) zakonov.
Tisti, ki želi, pač sam napreduje in to v takšni smeri in količini, kot si jo sam želi. To je prednost radioamaterstva, saj možnosti ima vsak veliko. Lahko jih izkoristi ali pač ne. Lahko postane vrhunski tekmovalec na KV, lahko pa postane vrhuski konstruktor ali pa recimo SOTA aktivator. Lahko tudi vse troje, pa še kaj zraven. Možnosti so in cilje si radioamaterji postavljamo predvsem sami. Ne potrebujemo, da je ravno vse zapisano v nekih dekretih. Se pa strinjam, da je potrebno poskrbeti za osnovne okvirje, ki naj bi preprečili kaos.

73 de S56OA - Ognjen
Member of S59DGO
http://www.s59dgo.org
Uporabniški avatar
s56oa
 
Prispevkov: 756
Pridružen: 23 Maj 2001, 01:00
Kraj: Ilirska Bistrica, Slovenia

Re: Potekle licence vzrok za HUDE TRAVME

OdgovorNapisal/-a s55z » 11 Mar 2013, 17:02

Hmm, Ognjen, saj se deloma strinjam z napisanim... Res je od vsakega posameznika odvisno njegovo napredovanje... Ampak zakaj potem vzame nekdo enočrkovni znak (očitno ga želi!), potem pa je neaktiven? Če bi obstajal pravilnik, bi se točno vedelo, kaj mora obvladati, da bo zamenjal znak za želenega... (in klofalo bi se, da bi bilo veselje :D) ... Lahko bi bilo enako s kategorijami... Al' ni nič od tega! Ni spodbude!

In to je seveda tudi razlog, da ni več enočrkovnih znakov... ANARHIJA!

Demokracija je lepa stvar, anarhije pa ne podpiram...
VY 73 & GL, Dragan S55Z, EPC #0760
HAMtech - Toys for real CONTEST-ers and DX-ers
s55z
 
Prispevkov: 2455
Pridružen: 13 Jul 2003, 03:29
Kraj: Ljubljana - JN76HB

Re: Potekle licence vzrok za HUDE TRAVME

OdgovorNapisal/-a s56oa » 11 Mar 2013, 18:01

Se stinjam, da smo iz konzervativnega načina podeljevanja klicnih znakov, prešli na preveč liberalen način. Ampak sedaj pač je, kar je. Smo že precej časa v tem režimu. Za nazaj se nihče ne želi iti odvzemanja klicnih znakov in se ga tudi ne bo šel.
Tako da sedaj imamo le situacijo, kjer lahko predlagamo izboljšave in spremembe za vnaprej. Recimo tisto o karanteni potečenega klicnega znaka in podobnem. Torej moramo biti realni.

Glede napredovanja z dodatno kategorizacijo licenc, res ne vidim nobenega pomena v tem. Želimo postati kot poslanci državnega zbora - vsi imajo diplome oz. neke papirje in nazive, znanja pa bolj malo, pameti pa še manj. :roll:

73 de S56OA - Ognjen
Member of S59DGO
http://www.s59dgo.org
Uporabniški avatar
s56oa
 
Prispevkov: 756
Pridružen: 23 Maj 2001, 01:00
Kraj: Ilirska Bistrica, Slovenia

Re: Potekle licence vzrok za HUDE TRAVME

OdgovorNapisal/-a s57uud » 11 Mar 2013, 22:37

s55z napisal/-a:Hmm, Ognjen, saj se deloma strinjam z napisanim... Res je od vsakega posameznika odvisno njegovo napredovanje... Ampak zakaj potem vzame nekdo enočrkovni znak (očitno ga želi!), potem pa je neaktiven? Če bi obstajal pravilnik, bi se točno vedelo, kaj mora obvladati, da bo zamenjal znak za želenega... (in klofalo bi se, da bi bilo veselje :D) ... Lahko bi bilo enako s kategorijami... Al' ni nič od tega! Ni spodbude!

In to je seveda tudi razlog, da ni več enočrkovnih znakov... ANARHIJA!

Demokracija je lepa stvar, anarhije pa ne podpiram...

Mislim, da je pomen enočrkovnega znaka precenjen. Vsak si svoj image ustvarja sam. Dolžina znaka pri tem nima nekega posebnega pomena. Lahko bi teoretično imel tudi S5Z, pa dvomim, da bi zato bil v kaki bistveni prednosti v tekmovanju ali pa kje drugje. Čas ki bi ga s tem pridobil, bi ti požrli tisti, ki bi jim ne bilo jasno kaj je to za en znak.
Vse ostalo je pa po moje bolj merjenje organa.

In še enkrat, vsak si svoj image ustvarja sam. Pod nobenim pogojem nebi hotel menjati svojega znaka. Pred leti sem imel željo delati 1. klaso, pa je nisem, ker mi je Arči dejal, da bi mi to istočasno prineslo obvezno menjavo znaka.
Uporabniški avatar
s57uud
Moderator
 
Prispevkov: 659
Pridružen: 17 Sep 2001, 01:00
Kraj: Kačiče 15, 6215 Divača

Re: Potekle licence vzrok za HUDE TRAVME

OdgovorNapisal/-a S57BBA » 14 Mar 2013, 20:50

s57uud napisal/-a:In še enkrat, vsak si svoj image ustvarja sam. Pod nobenim pogojem nebi hotel menjati svojega znaka.


Všečkam! :wink:

LPB.
S57BBA
Moderator
 
Prispevkov: 383
Pridružen: 08 Mar 2002, 01:00
Kraj: JN76FC

Re: Potekle licence vzrok za HUDE TRAVME

OdgovorNapisal/-a s56ips » 09 Avg 2013, 19:08

Glede poteka licenc....
- vsak član kluba se je z izjavo strinjal, da klub hrani njegove os. podatke - rešen del z iformacijsko pooblaščenko..
- nekdo v klubu verjetno vodi evicenco članstva kuba ??...
- za skoraj vsakega člana imam poskeniran njegov cept, pa na njem je datum poteka... (nekaj malega še rabim..)
- podatek je v excelovi tabeli, tako da lepo rdeč postane dva meseca pred potekom....
- enako je narejeno za sam klub NA SREČO !!!!! -- dovoljenje smo obnovili par mesecev nazaj, če ne bilo te evidence bi sigurno pozabili....
- članu RK pa ni problem poslati mail ali pa poklicati...

LP
s56ips
 
Prispevkov: 34
Pridružen: 21 Maj 2002, 10:11
Kraj: Mostec pri Dobovi

PrejšnjaNaslednja

Vrni se na ZRS - Zveza Radioamaterjev Slovenije

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 14 gostov