Selitev sedeža ZRS iz LP6 v Pekre

Vse v zvezi z zvezo

Moderatorji: s55o, S57BBA

Re: Selitev sedeža ZRS iz LP6 v Pekre

OdgovorNapisal/-a S57BI » 10 Sep 2012, 10:54

Članarino plačam, ko dobim položnico. In ko sem jo dobil sem jo plačal. A sedaj moram pa še preverjat kdo je komu kaj nakazal?
Kako pa naj vem (vemo), da sem še član nekega kluba? Jaz nič ne vem ( od kje pa naj bi vedel) da nisem od marca na spisku. Ni nobenega razloga da me ni bilo. Naj mesečno preverjam? Edina indikacija je glasilo. Ker prihaja na pol leta, sem šele takrat opazil da ga ni. Logično, ane? Ker glasilo izdaja zveza, ona ve kdo je član. Včasih je bilo na portalu ZRS možno preverit članstvo.
Imam občutek kot da je zvezi prav vseeno koliko radioamaterjev prispeva sredstva.
Plačal sem celoletno članarino, pa tudi izpisal se nisem, da ne bo izgovora, češ, nisi bil član v letu 2012 in ti kaj ne pripada.

Enkrat konec julija ali v začetku avgusta se pa emailu vprašal na zvezo kako je v zvezi z mojim članstvom, pa nisem dobil odgovora.

Lp, Jože.
S57BI
 
Prispevkov: 184
Pridružen: 06 Feb 2002, 01:00
Kraj: Ljubljana

Re: Selitev sedeža ZRS iz LP6 v Pekre

OdgovorNapisal/-a S51AG » 10 Sep 2012, 11:58

Pozdravljen Jože,

če si član nekega kluba, ti lahko to potrdi samo dotični klub. Klub ti lahko tudi odgovori, kdaj ali te sploh je prijavil kot plačnika deleža članarine za ZRS.

Da bi bilo Zvezi prav vseeno, koliko radioamaterjev prispeva sredstva, ni res. Pri pripravi obračunov sem osebno presedel ure in ure, urejal spiske članov za fakturiranje, izdajal račune, kontroliral plačila, ter z veliko muko skupaj z računovodkinjo zapiral plačila, ki niso ustrezala izdanim računom. Seveda vse za hvala lepa in brezplačno. Večina klubov je podatke oddala pravočasno, nekaj pa je z oddajo podatkov zamudilo za več mesecev, posredovalo nepopolne podatke, ali pa se kratko malo ni odzvalo pozivu. In s temi nekaj klubi sem imel več dela kot z vsemi ostalimi.

Če si dovolim zapisati potek dogodkov za tvoj klub:

15.02.2012 je rok za oddajo spiskov plačnikov deležev članarin za ZRS
23.04.2012 z več kot dvomesečno zamudo S59DRG pošlje spisek osem (8) članov, ki jih ZRS takoj evidentira
18.05.2012 ZRS v drugem krogu fakturiranja izda račun za delež članarine v znesku 320,00 EUR z rokom plačila 17.06.2012
15.06.2012 S59DRG sprovede plačilo v višini 240,00 EUR
18.06.2012 poizvedujem, zakaj nižje plačilo od zneska fakture
20.06.2012 dobim obvestilo, da sta dva člana naknadno zavrnila plačilo deleža članarine in zaradi tega nižje plačilo
22.06.2012 S59DRG opozorim, da v zakonskem roku računa ni nihče reklamiral, slednji že vknjižen in spreminjanje ni mogoče
03.07.2012 dobim obvestilo, da bi S57BI rad plačal delež članarine in da naj ZRS izda dodatni račun
19.07.2012 po večkratnem usklajevanju S59DRG doplača 40,00 EUR na račun deleža S57BI.
20.08.2012 ZRS prejme dokončni seznam sedmih (7) članov s popravljenimi imeni in naslovi. Dobrih 6 mesecev po roku.

Da bi zaprli še vedno odprti račun, bo za razliko 40,00 EUR S59DRG izdan dobropis. Torej sledi še en dokument, 15 minut dela in ena vknjižba v računovodstvu.

Fantje moji dragi, a mislite, da je kdo na ZRS mastno plačan, da se lahko lepo počasi ukvarja s takšnimi primeri? Zmotno mišljenje. K sreči ima velika večina klubov zadeve odlično urejene ter so do roka posredovali vzorno urejene evidence.

Vse kar je potrebno, je to, da pri svojih klubih naredite red, si uredite spiske članov ter striktno izvajate pobiranje članarine do dogovorjenega datuma. In ne čakajte, da vam bo zdeve uredil predsednik. Vsak klub ima dovolj članov, ki si lahko med seboj razdelijo delo in poskrbijo, da bo društvo delovalo kot se šika. Pasivnost in negodovanje nista konstruktivna. In menda je mogoče število članov, ki jih je moč prešteti na prste obeh rok, brez težav obvladovati v smislu evidenc.

Lep pozdrav,

Anton GALUN, S51AG
Uporabniški avatar
S51AG
Moderator
 
Prispevkov: 610
Pridružen: 26 Dec 2003, 14:01
Kraj: Ptuj, JN76WK

Re: Selitev sedeža ZRS iz LP6 v Pekre

OdgovorNapisal/-a S57GB » 10 Sep 2012, 15:56

Anton, a misliš da smo prostovoljni gasilci fino plačani za naš trud ko tolko jamraš.to je hobi in eto ti ga na.mi ZRS plačamo kotizacuijo, kolko gre za kakšne honorarje se pa zmenite.če smatraš, da ti pripada nekaj za tvoj trud se dogovorite.
Pod Joževo pisanje se pa še jaz podpišem!
73 de Boštjan S57GB
antena je važna!
Uporabniški avatar
S57GB
 
Prispevkov: 271
Pridružen: 12 Mar 2006, 11:05
Kraj: LJ-Podgorica-JN76HC

Re: Selitev sedeža ZRS iz LP6 v Pekre

OdgovorNapisal/-a s56ips » 10 Sep 2012, 16:55

1. mislim, da objave nimajo več niti malo zveze z naslovom / lokacijo v forumu !
2. glede društev - prostovoljnih .... VSAKO DRUŠTVO JE ZGUBA CAJTA PA GNARJA, ČE NI TAKO JE ŽE BIZNIS, s tem se morate sprijazniti in za društva tudi kaj žrtvovati, vem iz izkušenj saj sem član par društev, pa radioamaterstvo ni niti približno najdražje..
3. vsaka čast predsedniku, saj svoj čas žrtvuje pa mu ne bi bilo treba, če je kak drugi kandidat pa naj se javi, ko je za to primeren trenutek...
4. glede članarin pa, v vsakem klubu se kdo najde, da zbere podatke (pravočasno !), opozori na plačila, ect..., kdor ne plača pravočasno pa se mu je treba lepo zahvaliti za njegovo dosedanje delo in se priporočiti za sodelovanje , ko bo zopet razpoložen za radioamatersvo,... seveda več ni član kluba in ZRS !
5. ZRS, članarina, ect... je tako kot je - AMATERSKO !!, ko ali če bo to biznis - firma ali kaj podobno plačljivega lahko tudi zahtevate za svoj denar nekaj, do takrat pa .... (verjetno pa je že vsak od nas v gostilni več denarja pustil...)


Samo
S56IPS
s56ips
 
Prispevkov: 34
Pridružen: 21 Maj 2002, 10:11
Kraj: Mostec pri Dobovi

Re: Selitev sedeža ZRS iz LP6 v Pekre

OdgovorNapisal/-a S52DK » 10 Sep 2012, 17:28

S57GB napisal/-a:Anton, a misliš da smo prostovoljni gasilci fino plačani za naš trud ko tolko jamraš.to je hobi in eto ti ga na.mi ZRS plačamo kotizacuijo, kolko gre za kakšne honorarje se pa zmenite.če smatraš, da ti pripada nekaj za tvoj trud se dogovorite.
Pod Joževo pisanje se pa še jaz podpišem!


Boštjan,

Anton nič ne jamra ampak dela, ukrepa in se trudi spraviti našo organizacijo na višjo raven. Če dobro pogledaš kronologijo, ki jo opisuje, ti mora biti takoj jasno, da se stvari hitro zakomplicirajo. Vsekakor je potrebno prvo v vsakem klubu urediti sezname in v kolikor pride do sprememb v zakonskem roku odreagirati. V nasprotnem primeru so spet same težave.

Menim, da mora vsak posameznik kar največ pripomoči, da bo ZRS takšna kot si jo želimo člani.
73 ES GL DE Robi, S52DK.

Član Radiokluba "Študent" Maribor- S59DXX.
Uporabniški avatar
S52DK
 
Prispevkov: 720
Pridružen: 22 Avg 2004, 16:41
Kraj: Poljčane, JN76SH

Re: Selitev sedeža ZRS iz LP6 v Pekre

OdgovorNapisal/-a s56ips » 10 Sep 2012, 17:32

S52DK napisal/-a:
S57GB napisal/-a:Anton, a misliš da smo prostovoljni gasilci fino plačani za naš trud ko tolko jamraš.to je hobi in eto ti ga na.mi ZRS plačamo kotizacuijo, kolko gre za kakšne honorarje se pa zmenite.če smatraš, da ti pripada nekaj za tvoj trud se dogovorite.
Pod Joževo pisanje se pa še jaz podpišem!


Boštjan,

Anton nič ne jamra ampak dela, ukrepa in se trudi spraviti našo organizacijo na višjo raven. Če dobro pogledaš kronologijo, ki jo opisuje, ti mora biti takoj jasno, da se stvari hitro zakomplicirajo. Vsekakor je potrebno prvo v vsakem klubu urediti sezname in v kolikor pride do sprememb v zakonskem roku odreagirati. V nasprotnem primeru so spet same težave.

Menim, da mora vsak posameznik kar največ pripomoči, da bo ZRS takšna kot si jo želimo člani.



PODPIŠEM...!!!

S56IPS
Samo
s56ips
 
Prispevkov: 34
Pridružen: 21 Maj 2002, 10:11
Kraj: Mostec pri Dobovi

Re: Selitev sedeža ZRS iz LP6 v Pekre

OdgovorNapisal/-a S54U » 10 Sep 2012, 19:13

Pri prejšnjem načinu (enem načinu od dveh) pobiranja denarja do takih komplikacij ni prihajalo. Kar nekaj nas je opozorilo na morebitne zaplete. Sedaj je tak način v začetni fazi in stisniti je treba zobe in upati, da bo drugo leto bolje, če ne še vedno obstaja kak nov način...

Me pa čudi, da je potrebno vse to pisati na forumu - ja vem, javno je bilo postavljeno vprašanje, ampak glede glasila in javno bi pričakoval odgovor glede glasila. Ostale podrobnosti pa na ZS ali email. Edino, če je treba javno pokazati koliko administracije se opravlja....
S54U
 
Prispevkov: 96
Pridružen: 22 Dec 2002, 21:17
Kraj: Grosuplje

Re: Selitev sedeža ZRS iz LP6 v Pekre

OdgovorNapisal/-a S57GB » 10 Sep 2012, 19:35

s56ips napisal/-a:
S52DK napisal/-a:
S57GB napisal/-a:Anton, a misliš da smo prostovoljni gasilci fino plačani za naš trud ko tolko jamraš.to je hobi in eto ti ga na.mi ZRS plačamo kotizacuijo, kolko gre za kakšne honorarje se pa zmenite.če smatraš, da ti pripada nekaj za tvoj trud se dogovorite.
Pod Joževo pisanje se pa še jaz podpišem!


Boštjan,

Anton nič ne jamra ampak dela, ukrepa in se trudi spraviti našo organizacijo na višjo raven. Če dobro pogledaš kronologijo, ki jo opisuje, ti mora biti takoj jasno, da se stvari hitro zakomplicirajo. Vsekakor je potrebno prvo v vsakem klubu urediti sezname in v kolikor pride do sprememb v zakonskem roku odreagirati. V nasprotnem primeru so spet same težave.

Menim, da mora vsak posameznik kar največ pripomoči, da bo ZRS takšna kot si jo želimo člani.



PODPIŠEM...!!!

S56IPS
Samo


""Fantje moji dragi, a mislite, da je kdo na ZRS mastno plačan, da se lahko lepo počasi ukvarja s takšnimi primeri? Zmotno mišljenje. K sreči ima velika večina klubov zadeve odlično urejene ter so do roka posredovali vzorno urejene evidence."" Evo tole je on sam napisal in ne jaz!!

jezi me to, da nekdo name zvrača krivdo za neplačane članarine, zakar nisem kriv in tudi ne mislim več drezati okoli tega tistega, ki bi to moral dosledno urejati.kot sem že omenil, na QRZ QSL direct only in še kakšno dobro znamko dobim.zveza se šopiri po tujini doma pa razsulo.vsak naj pospravi pred svojim pragom in naj se šele potem vtika v sosedovega.mejte in revijo in članstvo. imam kolege, ki so ravno zaradi takega odnosa klubov in zveze, ki ga pišemo sedaj, samostojni radioamaterji.
in ne meni govoriti o prostovoljnem delu v klubu ali društvu, imam dosti izkušenj glede tega.
vsak naj opravi svoje delo kot je treba in to je to.
73 de Boštjan S57GB
antena je važna!
Uporabniški avatar
S57GB
 
Prispevkov: 271
Pridružen: 12 Mar 2006, 11:05
Kraj: LJ-Podgorica-JN76HC

Re: Selitev sedeža ZRS iz LP6 v Pekre

OdgovorNapisal/-a s52ab » 10 Sep 2012, 20:11

S57GB napisal/-a:...vsak naj opravi svoje delo kot je treba in to je to.


...in to zastonj !...se ve :roll:
Bojan, Rado, Tono, Miloš... imate živce za takole driblanje. Bravo vsem, ki vztrajate, da zveza sploh še funkcionira !
73,Jože - S52AB - http://lea.hamradio.si/~s52ab/ ... ni toliko važno kaj kdo reče ali zapiše, za narod je zelo važno, kdo to reče ali zapiše.
Uporabniški avatar
s52ab
 
Prispevkov: 510
Pridružen: 12 Mar 2006, 21:13
Kraj: Novo mesto

Re: Selitev sedeža ZRS iz LP6 v Pekre

OdgovorNapisal/-a S51AG » 10 Sep 2012, 22:49

S57GB napisal/-a:jezi me to, da nekdo name zvrača krivdo za neplačane članarine, zakar nisem kriv in tudi ne mislim več drezati okoli tega tistega, ki bi to moral dosledno urejati.kot sem že omenil, na QRZ QSL direct only in še kakšno dobro znamko dobim.zveza se šopiri po tujini doma pa razsulo.vsak naj pospravi pred svojim pragom in naj se šele potem vtika v sosedovega.mejte in revijo in članstvo. imam kolege, ki so ravno zaradi takega odnosa klubov in zveze, ki ga pišemo sedaj, samostojni radioamaterji.
in ne meni govoriti o prostovoljnem delu v klubu ali društvu, imam dosti izkušenj glede tega.
vsak naj opravi svoje delo kot je treba in to je to.


@S57GB: namesto da klatiš take, kako se zveza šopiri po tujini, doma pa razsulo (primojduš, da ne razumem, kaj bi to naj pomenilo), bi lahko ob prvi priložnosti stopil v klub, vprašal, kje se je zataknilo, da nisi dobil položnice oz. da nisi bil evidentiran kot plačnik deleža članarine in zadevo uredil. Plačniki so bili evidentirani izključno na osnovi spiskov, ki so jih na ZRS dostavili klubi, in nič manj in nič več. In nihče na Zvezi nima vpogleda v to, ali je spisek verodostojen ali ne. Torej stopi do Bajkota, pa se zmenita, kje je problem. Jaz sem ti lahko le sporočil, da te v spisku AJK-ja ni. Prag Zveze je torej v konkretnem primeru pospravljen.

Ob zapisanem lahko rečem, da je plačevanje deležev članarine za ZRS preko klubov potekalo popolnoma gladko, z zelo redkimi zapleti, kot smo jim priča, finančna situacija pa je popolnoma pregledna, saj se natančno ve, kdo so plačniki.

Lep pozdrav,

Anton GALUN, S51AG
Uporabniški avatar
S51AG
Moderator
 
Prispevkov: 610
Pridružen: 26 Dec 2003, 14:01
Kraj: Ptuj, JN76WK

Re: Selitev sedeža ZRS iz LP6 v Pekre

OdgovorNapisal/-a S54G » 13 Sep 2012, 20:13

Pravkar sem se vrnil iz Maribora - Pekre - ZRS.
Po vseh "nesporazumih" smo se dogovorili (vsaj upam).

OUTGOING biro je preseljen na sedež ZRS - Pekre.
Vse QSL kartice za tujino dostavljajte na sedež ZRS - Pekre.
Tisti, ki jih pošiljate po pošti je naslov:
PP 15, 2341 LIMBUŠ.
Razen če se niste drugače dogovorili. O drugačnem načinu
dostavljanja kartic se pa lahko dogovorite z menoj
s54g.mil@gmail.com
ali pa z Mojco Derganc med uradnimi urami ZRS na tlf 070 595959.

INCOMING biro do nadaljnega furam jaz v Kopru. Mesečno dostavljam
sortirane kartice v Pekre. Razen za vse tiste, s katerimi smo se
drugače dogovorili. O drugačni dostavi kartic se lahko dogovorite
z menoj. Pridem pa naslednji teden v LJ na LP6, kjer lahko zaenkrat
še koristimo prostore. Točen datum bom objavil. Prinesem s seboj
kartice in jih lahko dvignete.

73

Miloš
S54G
S54G
 
Prispevkov: 128
Pridružen: 22 Okt 2008, 11:51

Re: Selitev sedeža ZRS iz LP6 v Pekre

OdgovorNapisal/-a S54G » 17 Sep 2012, 09:56

V sredo 19.9. pridem okoli desete ure dopoldan v LJ na LP6.
Imam kartice. Na LP6 bom do 15 ure.

73

Miloš
S54G
 
Prispevkov: 128
Pridružen: 22 Okt 2008, 11:51

Re: Selitev sedeža ZRS iz LP6 v Pekre

OdgovorNapisal/-a S54G » 19 Okt 2012, 11:11

Zdi se mi, da so vsi zapleti okoli QSL biroja v zadnjih
mesecih Galunovo maslo. Galun, ki ne zbira kartic, ki
takorekoč nima nič z birojem, zahteva, da mi, ki kartice
zbiramo plešemo tako, kot on piska.

Takole je napisal upravnemu odboru :

QUOTE

> A se še vedno vztraja, da se neplačnikom deleža članarine za ZRS kartice
> kljub temu dostavlja? Če je temu tako, vam v naslednjem trenutku napišem
> odstopno izjavo. Tokrat mislim skrajno resno.
>
> AG

UNQUOTE

Moj odgovot je bil :

QUOTE

Galun,

Sedaj imam pa zadosti tvojega sprenevedanja !!!!!!!!!!
Lepo se spomni. Pred dvema letoma je bilo, takrat ko ste se
skregali z DDR-jem.
DJK je poslal listo članov, DDR je poslal listo članov.
Na mojem spisku je bila vrsta klicnih znakov, ki so bili prej
pod DJK, sedaj jih pa ni bilo ne na listi DJK ne na listi DDR.
Na ZRS sem delil kartice, ko je prišel S59KM in prinesel
kupček kartic. Prva je bila za S57V, ki že nekaj let
ni plačal kotizacije. Ker ni bil na nobenem spisku in ker mi je
S59KM rekel, da je S57V skoraj njegov sosed, sem mu dal
kartice tudi zanj. Ti si potem naredil veliko galamo, kako si upam
dajati kartice članov tvojega kluba nepooblaščenim ljudem.
Poslal si mi spisek okoli 30 članov DJK-ja, ki niso plačali
kotizacije in zahteval. da vse kartice za te člane sortiram v
predalček DJK. Vse te tvoje e-maile imam sharnjene in jih
lahko objavim. Kako si naenkrat spremenil barvo in sedaj
zahtevaš, da se take kartice ne smejo razdeliti ????

73 Miloš S54G

UNQUOTE

Prosim, za komentar.

Hvala
Miloš
S54G
S54G
 
Prispevkov: 128
Pridružen: 22 Okt 2008, 11:51

Re: Selitev sedeža ZRS iz LP6 v Pekre

OdgovorNapisal/-a S51KW » 20 Jan 2013, 21:16

Upam da dobim kartice do 2011 do zadnjega plačila kotizacije, ker kartice prihajajo dosti pozneje za 2012 in naprej ne rabim da se zveza ukvarja z karticami za S51KW :D :D :D :D .Max. 73 vsem pravovernim in tistim ki to niso.
ŽARKO
S51KW
 
Prispevkov: 112
Pridružen: 07 Jun 2006, 07:52
Kraj: KOPER

Prejšnja

Vrni se na ZRS - Zveza Radioamaterjev Slovenije

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 14 gostov