Mojih prvih 1000 točk

Kaj in kako je bila izvedena aktivacija

Moderatorji: S57D, S58R

Mojih prvih 1000 točk

OdgovorNapisal/-a S57BNX » 28 Jun 2012, 10:36

Porezen S5/CP-002

Mednarodni SOTA activity vikend je letos sovpadel s četrto obletnico te dejavnosti pri nas. Mi smo ga aktivno pričeli v petek popoldan na urgenci. Imamo namreč tako športno hči, da si je že pred pričetkom počitnic zlomila roko. Kljub lepemu vremenu sem torej naredila križ čez SOTA aktivnosti, a sem se uštela.

Zvone S57PZ je v nedeljo dopoldan aktiviral Ljubljanski grad. Miloš mu je šel delat družbo in domov se je vrnil z genialno idejo: »Popoldan gremo na Porezen.« »V tej vročini, da bo še koga zadela kap,« sem si godrnjala v brado, ko sem pakirala svojo opremo. Ampak, takšnih ponudb ni za zametavati, ker SOTA je le SOTA in za izkoristiti je vsako ponudbo. Pa smo šli. Ob 14h smo se odpeljali iz Hotavelj proti Poreznu. Otroke smo pustili v debeli senci, odrasli pa smo šli novim dogodivščinam naproti. Pripeljali smo se dokaj visoko, a čez greben smo veselo odkorakali po vročem soncu, saj je vrh gol kakor dojenček. Na vrhu smo kraljevali skoraj sami. Medtem, ko sta Miloš in Zvone postavljala tehniko, sem si sezula gojzarice in se bosa sprehodila po mehki travi. Kako lepi in domači so slovenski hribi. Kakor dobri znanci so, ki jih vsake toliko časa obiščeš. Kar nekaj prehojenih kilometrov je že za menoj in upam, da tudi še pred menoj. Poletje se je pravkar pričelo in z njim zopet raste upanje na kakšnega dvatisočaka. Trenutno je potrebno aktivirati Porezen. Zvone in Miloš sta že sredi prvih zvez. Ali prav slišim? »Gremo še na Blegoš, ko smo že na poti,« razlaga Zvone Marjanu. Če bi bilo to res, potem bom prilezla do 1000 aktivatorskih točk in to ni kar tako, mi prihaja do zavesti. »A ti resno misliš tole o Blegošu?« vprašam Zvoneta boječe, a z upanjem v glasu. »Seveda, zakaj pa ne. Se boš vsaj malo sprehodila.«
»OK fanta! Potem pa pot pod noge.«
Ko pride na vrh še Vlasta, ki je med potjo nabirala zelišča za okusne in zdravilne napitke, smo imeli mi aktivacijo končano in kar odneslo nas je v dolino.


Blegoš S5/CP-003

Po bližnjicah in skrivnih poteh, ki so znane le posvečenim smo se pripeljali do koče pod Blegošem. V dobrih 15. minutah pa smo bili na vrhu. Še malo in prvih 1000 točk bo na mojem aktivatorskem seznamu. Pa sem se seveda uštela. Blegošu manjka 38 višinskih metrov, da bi mi prinesel 8 točk, kolikor sem jih še potrebovala. Tega niti nebi opazili, če nebi Miloš delal prevelike reklame po frekvenci. Aco ga je malo prizemljil, ko ga je seznanil z dejstvom, da meni zmanjka še ena točka do uradne gorske koze. Najmanj se je sekiral še Zvone: »Gremo pa še na Kucelj, ko smo že na poti.« pa smo šli najprej do koče pod Blegošem. Tam smo si privoščili krepko malico z gorenjsko zaseko in suhimi klobasami ter tako prigriznili Miloševih 1000. Seveda se njemu ni nikamor več mudilo. On je za tisti dan že dosegel svoj nepričakovani cilj. Pa še eno zadoščenje je imel tisti večer. In sicer so se uresničile njegove črne napovedi, s katerimi mi je oponesel vselej, ko sem se zmrdovala nad hribi, ki so nama prinesli eno ali dve točki. »Ker si taka zmrda, ti privoščim, da ti bo do 1000 točk zmanjkala ravno ta ena ali dve piki, nad katero trenutno vihaš nos.« In točno to se je zgodilo. Ampak, za naslajanje ni imel veliko časa, ker smo jo ubrali naprej.


Kucelj S5/CP-021

S svojo višino 920m je eden od nižjih in zato bolj skritih hribčkov v Škofjeloškem hribovju. Kljub temu je meni zelo prikupen hrib. Od takrat, ko sem prvič stala na njegovem vrhu, pa do danes, so se razmere na njem zelo spremenile. Prvič je bil neugledno zaraščen hrib in trava na poti je bila višja od mene. Potem so na vrh poleg sotašev začeli zahajati tudi drugi planinci in pohodniki in vrh so očistili grmovja in ga opremili z vpisno knjigo. Danes pa na njem stoji lepo izdelana miza in klopca, ki je radioamaterjem več kot dobrodošla. V trenutku smo imeli tehniko postavljeno in fantje so nas na frekvenci že čakali.

Ne, ne morete vedeti kako mi je bilo pri srcu, ko sem po točno 4. letih dosegla enega od svojih najljubših ciljev. Seveda se zavedam, da nebi bilo nič brez Miloša, prijateljev in znancev, ki ste mi na tej poti spremljali in mi s svojimi koraki kazali pot ter me na drugi strani radijskih signalov čakali, da so bile skoraj vse moje aktivacije uspešne. Koliko čudovitih dni sem zaradi SOTE preživela v hribih. Koliko nepozabnih trenutkov v vseh vremenskih razmerah in v vseh letnih časih se je v tem času zvrstilo v niz nepozabnih spominov, ki me bodo spremljali vse življenje. Koliko smeha smo raztresli po prehojenih poteh, ko so hribčki postajali hribi, hribi planine in iz planin gore. Ko smo na vsakem vrhu razvili SOTA zastavico in z navdušenjem nad osvojenim vrhom prijeli za mikrofon. Pa tudi kakšna solza je stekla zaradi SOTE. Včasih od radosti, včasih iz nemoči. A to vse dela življenje bogato in zanimivo.

Iskrena hvala vsem, ki ste mi kakorkoli pomagali, da je v mojem aktivatorskem dnevniku prvih 1000 točk.

73 & 88 Sabina S57BNX
Uporabniški avatar
S57BNX
 
Prispevkov: 39
Pridružen: 25 Sep 2008, 15:40
Kraj: Ljubljana - JN76GC

Re: Mojih prvih 1000 točk

OdgovorNapisal/-a S57GB » 28 Jun 2012, 18:43

čestitke, pridna :D
73 de Boštjan S57GB
antena je važna!
Uporabniški avatar
S57GB
 
Prispevkov: 271
Pridružen: 12 Mar 2006, 11:05
Kraj: LJ-Podgorica-JN76HC

Re: Mojih prvih 1000 točk

OdgovorNapisal/-a s50ld » 28 Jun 2012, 21:44

Čestitke Sabina!!!
s50ld
 
Prispevkov: 258
Pridružen: 25 Feb 2009, 13:43
Kraj: LJ/SG

Re: Mojih prvih 1000 točk

OdgovorNapisal/-a S51ZK » 29 Jun 2012, 05:45

Bravo Sabina!

LP
73 de S51ZK - Žiga
S51ZK
 
Prispevkov: 106
Pridružen: 04 Okt 2004, 15:33
Kraj: Grosuplje

Re: Mojih prvih 1000 točk

OdgovorNapisal/-a s55o » 29 Jun 2012, 08:32

Več kot bo takih radioamaterjev in radioamaterskih družin, lepši bo tale hobi :)

Čestitke ob izjemnem dosežku. Kjer je volja, je tudi Sabina :)

lp
Boštjan
Ex.S56WTT,S57WTT; All that is necessary for the triumph of evil is that good men do nothing.
Uporabniški avatar
s55o
Tečni Moderator
 
Prispevkov: 2524
Pridružen: 11 Mar 2004, 14:42
Kraj: jn76gh

Re: Mojih prvih 1000 točk

OdgovorNapisal/-a S57D » 29 Jun 2012, 09:19

Hvala vsem za lepe želje in čestitke.

73, Miloš S57D
SWL: S5-RS-001 EX: S52DM, YT3DM, YU3TEU, YU3-RS-1088
Uporabniški avatar
S57D
Moderator
 
Prispevkov: 1227
Pridružen: 01 Maj 2003, 16:09
Kraj: Ljubljana - JN76GC

Re: Mojih prvih 1000 točk

OdgovorNapisal/-a S57BNX » 29 Jun 2012, 12:21

Fantje, iskrena hvala za čestitke. Kakor sem že napisala, brez vas mi nebi nikoli uspelo! Se veselim nadaljnjih 1000.

73 & 88 Sabina S57BNX
Uporabniški avatar
S57BNX
 
Prispevkov: 39
Pridružen: 25 Sep 2008, 15:40
Kraj: Ljubljana - JN76GC


Vrni se na Izvedene aktivacije

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 2 gostov