Podatki za članarino ZRS

Vse v zvezi z zvezo

Moderatorji: s55o, S57BBA

Podatki za članarino ZRS

OdgovorNapisal/-a s56rir » 12 Feb 2012, 23:41

Zdravo

Glede na to, da letos klubi zbiramo podatke in članarino za ZRS, me zanima kako bo vse skupaj potekalo.

Do 15.02.2012 bi naj pisno javili podatke. Se mi pa ne zdi smiselno tega pošiljati pisno v elektronski dobi.

Vprašanje je tudi, katere podatke ZRS rabi?
73 de Martin
s56rir
 
Prispevkov: 51
Pridružen: 09 Dec 2002, 23:33
Kraj: JN86BN

Re: Podatki za članarino ZRS

OdgovorNapisal/-a S51AG » 13 Feb 2012, 03:15

Pozdravljen Martin,

pisno pomeni v pisni obliki, torej ne po telefonu ali ustno. ZRS potrebuje specifikacijo po vrsti članarine (redni, družinski in invalidi) ter spisek klicnih znakov (za QSL biro).

Podatke pošlji na elektronski naslov zrs-hq@hamradio.si ali po pošti na naslov Zveza radioamaterjev Slovenije, Lepi pot 6, 1000 Ljubljana.

Hvala in lep pozdrav,

Anton GALUN, S51AG
Uporabniški avatar
S51AG
Moderator
 
Prispevkov: 610
Pridružen: 26 Dec 2003, 14:01
Kraj: Ptuj, JN76WK

Re: Podatki za članarino ZRS

OdgovorNapisal/-a S57D » 13 Feb 2012, 09:07

Tono, ali mi lahko prosim napišeš višino ZRS članarine za invalide in družinske člane? Zame vem, da je 40€. Se mi zdi, da bo pri naši familiji prišlo krepko čez 100€ (skupaj s klubsko članarino). :(

73, Miloš S57D
SWL: S5-RS-001 EX: S52DM, YT3DM, YU3TEU, YU3-RS-1088
Uporabniški avatar
S57D
Moderator
 
Prispevkov: 1227
Pridružen: 01 Maj 2003, 16:09
Kraj: Ljubljana - JN76GC

Re: Podatki za članarino ZRS

OdgovorNapisal/-a S51AG » 13 Feb 2012, 09:13

Zdravo,

družinski člani lastnikov Enigme-E plačajo 20 EUR :)

Člani invalidi plačajo 10 EUR.

Lp,

Tono
Uporabniški avatar
S51AG
Moderator
 
Prispevkov: 610
Pridružen: 26 Dec 2003, 14:01
Kraj: Ptuj, JN76WK

Re: Podatki za članarino ZRS

OdgovorNapisal/-a S57D » 13 Feb 2012, 09:15

S51AG napisal/-a:družinski člani lastnikov Enigme-E plačajo 20 EUR :)

:lol: Hvala za hiter odgovor, Tono.

73, Miloš S57D
SWL: S5-RS-001 EX: S52DM, YT3DM, YU3TEU, YU3-RS-1088
Uporabniški avatar
S57D
Moderator
 
Prispevkov: 1227
Pridružen: 01 Maj 2003, 16:09
Kraj: Ljubljana - JN76GC

Re: Podatki za članarino ZRS

OdgovorNapisal/-a s56rir » 13 Feb 2012, 18:22

Bomo uredili po do sedaj znanih podatkih.

Hvala za odgovor
73 de Martin
s56rir
 
Prispevkov: 51
Pridružen: 09 Dec 2002, 23:33
Kraj: JN86BN

Re: Podatki za članarino ZRS

OdgovorNapisal/-a S51AG » 15 Feb 2012, 23:14

Spoštovani,

radioklubi so se na zbiranje podatkov o članarinah odlično odzvali, zato se odgovornim iskreno zahvaljujem ter se priporočam za dobro in konstruktivno sodelovanje tudi v bodoče.

Radioklube, ki podatkov še niso dostavili, pa naprošam, da to storijo čimprej.

Hvala in lep pozdrav,

Anton GALUN, S51AG
Uporabniški avatar
S51AG
Moderator
 
Prispevkov: 610
Pridružen: 26 Dec 2003, 14:01
Kraj: Ptuj, JN76WK

Re: Podatki za članarino ZRS

OdgovorNapisal/-a S51AG » 18 Feb 2012, 10:25

Pozdravljeni,

do danes so bili računi za članarino ZRS izdani 35 radioklubom, ki se jim zahvaljujem za ažurno sporočanje podatkov o članih.

Prosil bi še, da na vašem sporočilu navedete tudi uradni naziv in naslov vašega radiokluba ter njegovo davčno številko. Ker sproti kontroliram podatke na Ajpesu, sem opazill, da precej društev v uradnem nazivu uporablja drugačne podatke, kot so registrirani in razvidni iz evidenc Ajpesa. Želel bi vas opomniti, da v primeru, da se društvo fizično preseli na novo lokacijo, mora do spremembe v registru uporabljati stari naslov registracije. V primeru, da je na vaših prejetih računih naveden naslov, ki ni enak registriranemu, je tak račun neveljaven. Pravtako mora društvo imeti "fizični", zemeljski naslov, sedež društva ne more biti poštni predal. Pri uradni korespondenci pa se mora društvo predstavljati s svojim celotnim naslovom.

Svoje podatke lahko preverite na naslovu http://www.ajpes.si/prs/, za dostop je potrebna brezplačna registracija.

Naj vas še spomnim, da je potrebno do konca meseca marca 2012 na DURS in AJPES predložiti letna poročila. Predlagam, da se urejanja finančnih evidenc in priprave poročil lotite pravočasno. Oddaja poročil poteka izključno v elektronski obliki, zato boste verjetno potrebovali pomoč računovdskega servisa.

Lep pozdrav,

Anton GALUN, S51AG
Uporabniški avatar
S51AG
Moderator
 
Prispevkov: 610
Pridružen: 26 Dec 2003, 14:01
Kraj: Ptuj, JN76WK

Re: Podatki za članarino ZRS

OdgovorNapisal/-a S57NAZ » 20 Feb 2012, 14:22

Urejamo zadevo s člani.
Ne bi radi, da pošljemo seznam glede na lansko plačilo, potem pa bi nekaj članov odklonilo plačilo kotizaceje za ZRS, ker potem že plačana sredstva za kotizacijo, ne bi mogli dobiti nazaj in bi strošek bremenil radioklub.
Upam, da zadevo rešimo do konca meseca, nato pošljemo podatke.
"Vedno se pogovarjam s človekom tako, da si pridobim prijatelja in nikoli tako, da dobim sovražnika!" Medvešček Janez
Uporabniški avatar
S57NAZ
 
Prispevkov: 624
Pridružen: 27 Avg 2001, 01:00
Kraj: Kranj - JN76EF

Re: Podatki za članarino ZRS

OdgovorNapisal/-a S51AG » 25 Feb 2012, 10:22

Pozdravljeni,

kratka posodobitev glede poteka plačevanja deleža članarine za ZRS:

trenutno so zbrani podatki za člane okoli 50 radioklubov, večini so tudi izdani računi. Predvsem je opaziti, da največji problem predstavljajo pomanjkjlive evidence v radioklubih ter administracija. Iz lastnih izkušenj vem, da vodenje društva ni mačji kašelj, četudi se marsikomu, ki na zadevo gleda od strani, zadeva zdi sila preprosta. Tokrat so predsedniki radioklubov na veliki preizkušnji.

V nekaterih društvih tudi ni bil razumljen sistem, kako dejansko poteka plačevanje deleža članarine za ZRS.

Upravnemu odboru bom predlagal, da na prihajajoči skupščini ZRS na kratko predstavimo dobro prakso pri vodenju članskih evidenc in rešitev za pošiljanje okrožnic članom društev.

Anton GALUN, S51AG
Uporabniški avatar
S51AG
Moderator
 
Prispevkov: 610
Pridružen: 26 Dec 2003, 14:01
Kraj: Ptuj, JN76WK

Re: Podatki za članarino ZRS

OdgovorNapisal/-a S54U » 25 Feb 2012, 13:28

Jaz sem še vedno mnenja, da je bila možnost pobiranja članarine na dva možna načina boljša kot sedaj.

Za tiste, ki ne vedo kako dobro je bilo organizirano:
a) RK, ki je želel administracijo, je sam pobral članarino in nato del odvedel ZRS-ju.
b) RK, ki pa ni imel želje po dodatni administraciji pa je izbral možnost pobiranja članarine preko ZRS-ja.

Glede na to, da zadnje možnosti ni več, lahko ugotovim, da ZRS svojim članom (RK) ponuja eno storitev manj kot pretekla leta.

Da ne začnemo računati koliko ur dela bo šlo v nič, ko se bodo "položnice" tiskale v N-tih RK, namesto na enem mestu. N ljudi se bo ukvarjalo kako to natisniti in razposlati. itd itd.
Na ZRS-ju pa bi se to uredilo centralno oz. naj bi bilo že urejeno iz preteklih let...
S54U
 
Prispevkov: 96
Pridružen: 22 Dec 2002, 21:17
Kraj: Grosuplje

Re: Podatki za članarino ZRS

OdgovorNapisal/-a S54G » 25 Feb 2012, 16:58

UPsssssss

Samo, takrat je nekdo pobral 20.000 evrov na leto, da je to na ZRS delal.
Poleg drugega dela seveda.

73

Miloš
S54G
 
Prispevkov: 128
Pridružen: 22 Okt 2008, 11:51

Re: Podatki za članarino ZRS

OdgovorNapisal/-a S55WT » 25 Feb 2012, 17:07

Samo, dodatno delo je le, če klubi ne pobirajo svoje članarine. Če pa jo, se pa spremeni le znesek na položnici.
Mi smo tako vsem našim članom poslali položnice z zneskom obeh članarin skupaj, članom pa smo dali tudi možnost, da članarino poravnajo z gotovino, recimo na skupščini. Ker z članarino vedno delamo preko bančnega računa, sem potem jaz, ali pa nekdo drug ta pobrani denar z položnico na banki nakazal na klubski račun.

73, Janko
Uporabniški avatar
S55WT
 
Prispevkov: 241
Pridružen: 10 Mar 2002, 01:00
Kraj: Radenci JN86AP

Re: Podatki za članarino ZRS

OdgovorNapisal/-a s57uud » 25 Feb 2012, 17:13

S54G napisal/-a:Samo, takrat je nekdo pobral 20.000 evrov na leto, da je to na ZRS delal.
Poleg drugega dela seveda.

Ja ja, ampak je pobral, sedaj pa marsikdo ne bo pobral nič, ker mnogo klubov ne deluje do te mere, da bi ta denar zbrali in ga poslali.
In to ne glede na to, da so člani takih klubov tudi eminentni radioamaterji.
Uporabniški avatar
s57uud
Moderator
 
Prispevkov: 659
Pridružen: 17 Sep 2001, 01:00
Kraj: Kačiče 15, 6215 Divača

Re: Podatki za članarino ZRS

OdgovorNapisal/-a S54U » 25 Feb 2012, 20:35

S55WT napisal/-a:Samo, dodatno delo je le, če klubi ne pobirajo svoje članarine. Če pa jo, se pa spremeni le znesek na položnici.


Se strinjam, bilo pa je možno tudi obratno in sicer - ZRS je pobrala kotizacijo + klubsko članarino, ki jo je nato nakazala na RK. Tudi nekaj minimalnih obresti je lahko pobrala :wink:

V poslovnem svetu, v ITju in še kje drugje (ne smem navesti, ker je to HAM forum) strmimo k temu, da enaka opravila centraliziramo in čim bolj poenotimo. To kar pa počnemo mi je pa ravno obratni proces.

Se pa strinjam z Darkom in moja napoved še vedno ostaja enaka izpred mesecev...
S54U
 
Prispevkov: 96
Pridružen: 22 Dec 2002, 21:17
Kraj: Grosuplje

Naslednja

Vrni se na ZRS - Zveza Radioamaterjev Slovenije

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 7 gostov