Ali QSL biro na ZRS deluje?

QSL biro, QSL managerji, e-QSL, CALLs, diplome,...

Moderator: s55o

Re: Ali QSL biro na ZRS deluje?

OdgovorNapisal/-a s57j » 25 Jan 2012, 15:23

Sprenevedanje je glavna lastnost ZRSjevskih funkcionarjev zadnje desetletje. Danes, tukaj pa si ti, Miloš potolkel vse rekorde v sprenevedanju. Vreče, paketi in podražitve nikoli niso bile tema najine razprave.
Gori, višje si napisal:
»Zelo grdo od tebe. Zahtevaš direkt plus prodajaš IRC kupone po 1 EUR
za znamko po Evropi pa daš 48 centov (tvoj oglas).«

S tem si me hotel prikazati kot zaslužkarja na račun radioamaterjev.

Zaradi objektivnega prikaza dejstev te še tretjič prosim, da tukaj, na tem mestu objaviš tudi ceno letalskega/priority pisma (s katerim se pošilja večina direktnih QSLk) in ceno IRC kupona, če ga kupiš na pošti.

LP Janez, S57J
s57j
 
Prispevkov: 242
Pridružen: 14 Mar 2004, 08:48

Re: Ali QSL biro na ZRS deluje?

OdgovorNapisal/-a S54G » 25 Jan 2012, 17:46

Ja pa to si že ti napisal!
Zakaj bi moral jaz še enkrat ??
Saj te nisem demantiral !!
Točno tako je, kot si napisal.
Kaj bo sedaj v redu ??? Cenik je javen in vsem dostopen.

Stvar je v nečem drugem.
Midva sva na različnih bregovih.
Vsak po svoje si razlagava hamovščino.
Jaz sem starega kova, ko smo še za vsako zvezo pisali kartice.
Seveda sedaj ne pišem več za vsako zvezo. Odgovorim pa na vsako
prejeto kartico.
Še vedno pa so mi vzor hami kot je G3TXF. On je gentlemen in na vse
kartice, ki sem mu jih poslal preko biroja za njegove ekspedicije, mi je
odgovoril. Jaz mu nisem plačeval njegove klofarije. Gentlemensko je
odgovoriti na prispelo kartico.
Za pošiljanje kartic pa imamo biro. Zakaj bi dajal denar pošti ???
Imam 65.000 kartic. Vse je posortirano po državah, po prefiksih in
sufiksih po abecedi in zloženo v 88 škatelj od čevljev. Kam bi prišel,
če bi moral vse to poslati po pošti. Pa ne samo to. Nekoga, ki sem
mu že 3 krat poslal kartico, pa mi ni odgovoril, vpišem na črno listo.
Niti enkrat ga ne pokličem več v kontestu, da bi mu dal pike.
Pa ne samo to. Postajo ki kliče CQ vpišem v QRZ.com in če tam piše
ONLY DIRECT jo sploh ne pokličem.

Samo to je. Različno pojmujeva HAM SPIRIT.

LP

Miloš
S54G
 
Prispevkov: 128
Pridružen: 22 Okt 2008, 11:51

Re: Ali QSL biro na ZRS deluje?

OdgovorNapisal/-a s57j » 25 Jan 2012, 17:59

S54G napisal/-a:Ja pa to si že ti napisal!
Zakaj bi moral jaz še enkrat ??
Saj te nisem demantiral !!
Točno tako je, kot si napisal.
Kaj bo sedaj v redu ??? Cenik je javen in vsem dostopen.

LP

Miloš


Kje sem jaz napisal kake cene?

LP Janez, S57J
s57j
 
Prispevkov: 242
Pridružen: 14 Mar 2004, 08:48

Re: Ali QSL biro na ZRS deluje?

OdgovorNapisal/-a S54G » 25 Jan 2012, 20:44

Upsssssss,
Pa res nisi napisal.
Meni je poštarca nalepila na pismo znamko "D", ko sem ji prinesel
IRC kupon. Je pa res, da je bila kartica - pismo za Anglijo.
Običajno sem dal za znamko "D" 48 centov.
Zelo redko pošljem kakšno kartico direkt. Ja zadnjič je bilo menda za tistega
španskega menažerja za ST0R, pa sem prilepil znamko "D" in tudi prejel odgovor.
Za točne cene se pa moram pozanimati na pošti. Mogoče imamo pa pri nas na
Obali bolj prijazne poštarce.

LP

Miloš
S54G
 
Prispevkov: 128
Pridružen: 22 Okt 2008, 11:51

Re: Ali QSL biro na ZRS deluje?

OdgovorNapisal/-a s57j » 25 Jan 2012, 21:39

Poslušaj, Miloš. Polno glavo že imam tega tvojega sprenevedanja. In tebe osebno tudi.

Koliko imaš svojih QSLk in kje imaš shranjene prav tako ni tema najine debate. Očitno zelo dobro poznaš cene, za katere sem prosil, da jih tudi tukaj zapišeš, vendar se temu izogibaš.

Ker te ni dovolj v hlačah, da bi sam priznal, bom kar jaz zapisal, kar je že vsakomur, ki spremlja tole debato jasno: tvoj edini cilj je na vse možne in nemožne načine mene diskreditirati in me prikazati kot negativca pred javnostjo.

Bom še enkrat napisal: od nikogar NE ZAHTEVAM QSL kartice. Vse moje zveze za vse znake, ki sem jih kdaj uporabljal so naložene v LoTW sistem (blizu 100.000 zvez). Tam si vsakdo lahko potrdi svoje zveze s katerim od mojih znakov kadarkoli in popolnoma brezplačno. Nič tiskanja kartic, nič pisanja ali printanja nalepk, nič QSL Biroja in nič pošte. Samo malo truda in nekaj minut interneta. Če bi bil res tak zaslužkar, kot me hočeš prikazati ti, bi T6JC log v LoTW sistem naložil po letu ali dveh, kot to delajo DX-pedicije. Jaz pa sem T6JC log nalagal sproti, v nekajdnevnih presledkih, kot sem pač imel čas in priložnost. Tako so nekateri imeli potrjeno zvezo že po kaki uri ali celo prej, drugi pa po nekaj dneh. Dokaz, da je ta moja trditev resnična, lahko najdeš tudi na tem forumu, v rubriki T6JC.

Za konec te neumne debate pa prilagam še eno izmed nekaj pisem/e-sporočil ljudi, neokuženih z ZRSjevsko fovšijo in negativizmom do vsega, kar ne spada pod ZRS, ki znajo spoštovati in ceniti delo in napore drugih in se zanje tudi znajo zahvaliti. Predpostavljam, da ti je jasno, da nobenega od teh pisem/e-sporočil ni napisal kak Slovenec.


Hi Janez--

Thank you for the 20 meter contact with T6JC at 1538 Z on September 21, 2011, and thank you for confirming our QSO in LoTW.

I really appreciate your being there and taking your personal time to work DX and give everybody a chance to work Afghanistan. When the T6PSE DXpedition cancelled its trip a few months ago, I began to think that I would never work the country. But because of your hard work and dedication, I now have T6 confirmed, as do hundreds of others.

You've done a great job to make Afghanistan available to hams around the world. Good job! Now please be careful, stay alive, and get home safely from that incredibly dangerous and unforgiving place.

Best wishes, Janez. Thank you again! 73 de

Barrie, W6DX
Riverside, CA



LP Janez, S57J
Zadnjič spremenil s57j, dne 25 Jan 2012, 21:43, skupaj popravljeno 2 krat.
s57j
 
Prispevkov: 242
Pridružen: 14 Mar 2004, 08:48

Re: Ali QSL biro na ZRS deluje?

OdgovorNapisal/-a s52o » 25 Jan 2012, 21:39

HALOOOOOOO

Ali ni čas, da se nehata prepucavat ???!!!
s52o
 
Prispevkov: 406
Pridružen: 02 Sep 2004, 21:04
Kraj: Hotavlje JN76BC

Re: Ali QSL biro na ZRS deluje?

OdgovorNapisal/-a s57j » 25 Jan 2012, 22:12

s57pz napisal/-a:HALOOOOOOO

Ali ni čas, da se nehata prepucavat ???!!!


Pozdravljen!

Če hočeš druge dajati v red, maraš biti najprej sam urejen. Za začetek bi se morda lahko celo podpisal pod svoje pisanje.

LP Janez, S57J
s57j
 
Prispevkov: 242
Pridružen: 14 Mar 2004, 08:48

Re: Ali QSL biro na ZRS deluje?

OdgovorNapisal/-a s52o » 26 Jan 2012, 06:05

Tako kot TVOJ znak je tudi MOJ znak osebna izkaznica vsakega radioamaterja posameznika...iz njega lahko izčrpaš vse o meni...

Janez, imam 15 letnega sina Jureta - S53JP za katerega bom poskrbel s svojimi 30 letnimi izkušnjami, da bo operator tak kot se šika. Večkrat sem ga v zadnjem letu vprašal, če kaj pogleda po radioamaterskih forumih tudi LEJI.
Odgovor je bil :"Ja - brez veze spet se j..... - kr niki ! "
Tako "prepucavanje" kot sta ga ti in Miloš imela v zadnjih dneh ni za zgled in spodbudo mladim operaterjem. Zakaj raje ne napišeš kakšno poročilo s tvoje bogate radioamaterske dejavnosti, o starih vojaških postajah, tvojih DX ekspedicijah - Janez to so teme, ki zanimajo mlade in to objaviš tu na forumu, ali se kljub temu da nisi člen ZRS dogovoriš, da objavijo tudi v CQ ZRS.
Svoj zaplet z Milošem pa urediš kako drugače...mogoče ob kavi...?

Lej Janez, ni mi čisto vseeno kaj bo z radioamaterstvom v S5, da bo drugače tudi bolje se bomo morali vsi zelo, zelo potruditi, tako člani ZRS, kot tisti, ki niste člani.

73 de Zvone - S57PZ
s52o
 
Prispevkov: 406
Pridružen: 02 Sep 2004, 21:04
Kraj: Hotavlje JN76BC

Re: Ali QSL biro na ZRS deluje?

OdgovorNapisal/-a s57j » 26 Jan 2012, 19:49

Pozdravljen Zvone!

s57pz napisal/-a:Tako kot TVOJ znak je tudi MOJ znak osebna izkaznica vsakega radioamaterja posameznika...iz njega lahko izčrpaš vse o meni...
73 de Zvone - S57PZ


To ni izgovor, ki bi opravičeval nepodpisovanje svojih prispevkov. Le-to ne vzame skoraj nič časa, še posebej, če si nastaviš avtomatsko podpisovanje.

Ne vem sicer, kaj beseda »prepucavanje« točno pomeni, verjetno pa je nekaj v zvezi z domačo besedo »pucanje« oz. čiščenje. In mislim, da sva sedaj z Milošem razčistila (prepucala?), kaj je bil njegov namen. Zgled ali spodbuda gor ali dol. Ali naj ob klevetanju molčim in nastavim še drugo lice? To pač ni v moji naravi. Ni se pametno pretvarjati, da je vse v redu, probleme pa skrivati npr. pod preprogo, saj le-ti sigurno kasneje izbruhnejo s še večjo silo.

Ti in tvoj sin ter vsi ostali lahko vse teme, ki si jih zgoraj naštel in o katerih naj bi jaz tukaj pisal, najdete kar na moji spletni strani. Ponovno objavljanje na tem forumu je nesmiselno. Še posebej, ker sem o svojem bivanju in delu v T6 že pisal na tem forumu, dokler me ortodoksni ZRS-jevci niso zaustavili s svojimi bedastimi pripombami in podtikanji.

Več let sem urejal enega od S5 radioamaterskih glasil in vanj napisal tudi nekaj člankov. Tudi vse to lahko še vedno najdeš na LEI in na moji spletni strani. Kar pa se CQ ZRS tiče, ti prav dobro veš, da mi, odpadniki, ravbšici ali kakor koli so nas že označevali, ne moremo pisati v vašem glasilu. Pa sem tudi to že storil. Namreč, dovolil objavo enega izmed mojih člankov v CQ ZRS. In kaj sem dobil v zahvalo? Mogoče en izvod številke CQ-ja v katerem je bil objavljen ta članek, ali vsaj majhno besedico HVALA? Jok, pa kaj še. Namesto tega je takratni urednik CQ-ja preprosto skopiral dva od mojih člankov, ju združil, dodal nekaj svojih stavkov in ju v CQ ZRS objavil s svojim podpisom. Tudi zapis o tem se verjetno še najde na temle forumu.

Pa še beseda, dve o tem, kaj naj bi ljudi na tem forumu zanimalo.
Za hec začni malo spremljati, ali pa si oglej kar trenutno stanje števcev ogledov posameznih tem v različnih sklopih npr.: Tekmovanja KV, Ekspedicije in DX, Tehnika, Antene… Številke znajo biti zelo zanimive. Za začetek ti povem, da je števec v tejle temi 23.01.2012, ko sem jaz začel pisati v njej, kazal 2497. Včeraj zvečer, ko si se debati pridružil tudi ti, je kazal 3042. Zdajle, tik preden bom oddal tale sestavek pa kaže 3271. Če predpostaviva, da ponoči ni prav veliko ljudi brskalo po tem forumu, lahko rečeva, da je tvoj post, ki si ga objavil danes zjutraj pogledalo vsaj 200 ljudi. To pa je čisto primerljivo s številom ogledov nekaterih tem v zgoraj navedenih skupinah.
S spremljanjem števila obiskov na posameznih temah v različnih sklopih, kjer se naslednji post pojavi malo kasneje, ali se sploh ne, lahko približno oceniš, koliko je sploh različnih ljudi, ki spremljajo tale forum. Dobljenih številk seveda nikakor ni možno enoznačno popisati ali jih kjerkoli kakorkoli 100 % zagovarjati. Lahko pa si vsak posameznik iz njih ustvari približno sliko o dogajanju. Za oceno, kaj je za mlade ali tudi ostale zanimivo, pa lahko primerjaš tudi skupno število prispevkov v posamezni temi.
Kot zanimivost naj dodam še delček opažanj okrog moje spletne strani. Kljub temu, da je za Američane na njej zanimiva samo ena tema, za Slovence pa naj bi jih bilo več, je dnevni obisk Američanov večji večkratnik števila Slovencev. Ob tem, da upoštevam razmerje v številu prebivalcev in radioamaterjev, se mi številka zdi visoka.

Zato, Zvone, se s tvojo trditvijo:
»Zakaj raje ne napišeš kakšno poročilo iz tvoje bogate radioamaterske dejavnosti, o starih vojaških postajah, tvojih DX ekspedicijah - Janez to so teme, ki zanimajo mlade…«
ne strinjam.

Z radioamaterstvom v S5 ni nič narobe in niti slučajno ni v nikakršni krizi. V krizi je samo določena organizacija, ki pa je popolnoma sama kriva za to krizo, celo še kar naprej jo poglablja. Zato, Zvone, kar brez skrbi. Radioamaterji v S5 bomo še dolgo aktivni na razno raznih področjih.

LP Janez, S57J
s57j
 
Prispevkov: 242
Pridružen: 14 Mar 2004, 08:48

Re: Ali QSL biro na ZRS deluje?

OdgovorNapisal/-a S51U » 27 Jan 2012, 13:01

Slika
S51U ( ex: S5041U, S52FB, YT3FB, YU3AXR )
Uporabniški avatar
S51U
 
Prispevkov: 368
Pridružen: 12 Jul 2006, 12:50
Kraj: JN75GX

Re: Ali QSL biro na ZRS deluje?

OdgovorNapisal/-a S51DX » 30 Jan 2012, 09:49

Janez, hvala za QSL direkt. LOTW ali eQSL nista zadovoljiva za vse,
tisti, ki zbira prefikse mora imeti "QSL in hand", se pravi - papirnato QSL.
Samo zato mi elektronske variante QSL'k ne pomenijo nič.

Miloš, meni pa le rihtaj QSL-ke, sem vesel vsakega Nemca ali Italijana.
Meni je cela zadeva okoli QSL'k pač všeč, rad dobim nov prefiks,
novo državo na bandu ipd... Pač vsak je po svoje premaknjen in
še dobro, da je tako, ker bi drugače bilo dolgčas v življenju.


de Janez S51DX
CW rules!
S51DX
 
Prispevkov: 59
Pridružen: 13 Mar 2006, 17:03

Re: Ali QSL biro na ZRS deluje?

OdgovorNapisal/-a s57j » 01 Feb 2012, 13:33

Živjo,Janez!

S51DX napisal/-a: LOTW ali eQSL nista zadovoljiva za vse,
tisti, ki zbira prefikse mora imeti "QSL in hand", se pravi - papirnato QSL.
Samo zato mi elektronske variante QSL'k ne pomenijo nič.

de Janez S51DX


Tvoja trditev o hard copy ne drži več.

Jan 24, 2012: LoTW to Support CQ Awards -- Work is underway at HQ to support CQ operating awards. First up will be the WPX award, with its thousands of prefixes and long history. The WPX award, managed by Steve Bolia, N8BJQ, is one that can be pursued by anyone with any size station. Read more about the agreement with CQ. Thanks for using LoTW.

Zagotovo ni več daleč dan, ko bo LoTW potrditev veljala za vsako diplomo na tem svetu, hard copy pa ne bo več potrebna. Razen za nas, zbiralce, ki še vedno zbiramo tudi »papirčke«, vendar ne vsakega in ne za vsako zvezo.
Samo kot zanimivost: več kot polovica T6JC QSL-k, ki sem jih prejel do sedaj, je bila predhodno potrjena v LoTW.

Delu ZRS QSL biroja nihče ne nasprotuje.
Vendar naj odgovorni končno in enkrat za vselej povedo (in zapišejo), da se QSL-ke neplačnikov dajejo v predalčke klubov (v katerih SMO NEKOČ bili) zaradi poenostavitve dela in skrajšanja potrebnega časa za sortiranje kartic. To bi preprečilo, da bi lahko Miloš še komu očital, da mora zaradi njega delati volontersko, hkrati pa ne bo več možno QSL biroja uporabiti vsakič, ko si kdo zaželi spet povečati nestrpnost med člani ZRS/plačniki kotizacije in nečlani/neplačniki. Verjamem, da bi ob tako jasno povedani zadevi, marsikdo prostovoljno ZRS-ju dal kak evro kot prispevek za sortiranje njegovih kartic.

LP Janez, S57J

P.S.
WPX award, in agreement sta linka do dokumentov. Ne vem zakaj ju tukaj ne morem tako prikazati.
s57j
 
Prispevkov: 242
Pridružen: 14 Mar 2004, 08:48

Re: Ali QSL biro na ZRS deluje?

OdgovorNapisal/-a S55DX » 01 Feb 2012, 14:09

s57j napisal/-a:WPX award, in agreement sta linka do dokumentov. Ne vem zakaj ju tukaj ne morem tako prikazati.


Vpisal sem naslova povezav. Sintaksa je:
[url=naslov povezave]text[/url]
73 de Milan, S 5 5 D X
Uporabniški avatar
S55DX
Moderator
 
Prispevkov: 590
Pridružen: 08 Jan 2003, 19:56
Kraj: Jezero (JN75fx)

Re: Ali QSL biro na ZRS deluje?

OdgovorNapisal/-a S51DX » 02 Feb 2012, 06:54

Hja, zadeva še ne velja in še vedno rabiš hard copy QSL.
Kaj bo in kako bo - bomo pa potem razmišljali.
T6 se da potrditi tudi brez IRC in $$, na srečo.

de Janez S51DX
CW rules!
S51DX
 
Prispevkov: 59
Pridružen: 13 Mar 2006, 17:03

Re: Ali QSL biro na ZRS deluje?

OdgovorNapisal/-a s57j » 02 Feb 2012, 10:48

S51DX napisal/-a:T6 se da potrditi tudi brez IRC in $$, na srečo.

de Janez S51DX


Seveda se da, prav zato je Miloševa gonja proti meni še toliko manj razumljiva.

LP Janez, S57J
s57j
 
Prispevkov: 242
Pridružen: 14 Mar 2004, 08:48

PrejšnjaNaslednja

Vrni se na QSL in DIPLOME

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 3 gostov

cron