Ali QSL biro na ZRS deluje?

QSL biro, QSL managerji, e-QSL, CALLs, diplome,...

Moderator: s55o

Re: Ali QSL biro na ZRS deluje?

OdgovorNapisal/-a s50ld » 26 Dec 2011, 20:27

Miloš ... Ti si naš QSL BOŽIČEK!

MERY XMAS & HNY 2012 vsem!
s50ld
 
Prispevkov: 258
Pridružen: 25 Feb 2009, 13:43
Kraj: LJ/SG

Re: Ali QSL biro na ZRS deluje?

OdgovorNapisal/-a S54G » 04 Jan 2012, 17:58

Pravkar sem se vrnil iz LJ.
Imate kartice v predalčkih.
So me pa na pošti neprijetno iznenadili.
Z letošnjim letom ne sprejemajo več v vreče pakiranih
pošiljk. Sedaj bom moral pošiljati pakete, kar pa je za
skoraj 15 procentov dražje.
Upam, da bo UO odobril večja sredstva za poštnino.

73

Miloš
S54G
 
Prispevkov: 128
Pridružen: 22 Okt 2008, 11:51

Re: Ali QSL biro na ZRS deluje?

OdgovorNapisal/-a s51fb » 05 Jan 2012, 18:15

Miloš

Obveščam te, da so predalčki kar nekaj radioklubov iz vzhodne Slovenije prazni.

Lp

Miha

p.s.:
- hvala za trud
s51fb
 
Prispevkov: 123
Pridružen: 14 Avg 2006, 13:06

Re: Ali QSL biro na ZRS deluje?

OdgovorNapisal/-a S54G » 05 Jan 2012, 19:36

Lepo !!!
Še dobro, da imaš velik avto.
Jaz pa sem ravno razdelil 1kg pošiljko iz Kazakstana.
Po 5 letih prva pošiljka iz njihovega biroja.
Sem kar skočil do stropa (v kleti imam nizek strop).
Potem je pa sledilo veliko razočaranje.
Več kot pol pošiljke je bilo kart za SP.
Izgleda, da Kazakstanci ne ločijo med SP in S5 :cry:
Pa je le bila ENA tudi za S51FB !!!

73

Miloš
S54G
 
Prispevkov: 128
Pridružen: 22 Okt 2008, 11:51

Re: Ali QSL biro na ZRS deluje?

OdgovorNapisal/-a s55x » 05 Jan 2012, 19:55

Mislim da smo lahko ponosli na delovanje našega S QSL biroja. K sreči to delo opravlja nekdo (S54G) ki to dela s srcem in mu QSLke tudi nekaj pomenijo. Upam da se (kot se v Sloveniji rado zgodi) ne bo zataknilo pri financah.

Miloš ti samo nadaljuj to svoje poslanstvo na zvezi in nas še naprej razveseljuj s QSLkami :)
ex. S51JS
s55x
 
Prispevkov: 175
Pridružen: 20 Feb 2010, 15:30
Kraj: Mozirje (JN76li)

Re: Ali QSL biro na ZRS deluje?

OdgovorNapisal/-a S54G » 17 Jan 2012, 10:35

Pridem na RIS 2012 na fakulteto.
Ali bi mi olajšali delo ??
Da ne bi bilo tako kot lani na RIS in v Mariboru.
Vse kartice sem nosil in jih potem polovico moral
vrniti nazaj na ZRS.
Prosim, da mi sporočite na forum ali pa na ZS oziroma moj e-mai,
S54G.mil@gmail.com, kdo bi dvignil kartice na fakulteti.
Sicer bo pa tudi tam list papirja, na katerega se boste lahko
napisali za dvig kartic.

Hvala

Miloš
S54G
 
Prispevkov: 128
Pridružen: 22 Okt 2008, 11:51

Re: Ali QSL biro na ZRS deluje?

OdgovorNapisal/-a S51CP » 17 Jan 2012, 20:01

Jaka, vse si povedal. Miloš vsaka čast za to kar počneš. Biro deluje in upam, da bo še naprej. Miloš, od ZRS pa zahtevaj to, kar mora izpolniti, da bo QSL servis deloval nemoteno. To je skoraj edino, kar imam še od ZRS.

Lp S51CP, Stojan
S51CP
 
Prispevkov: 102
Pridružen: 05 Mar 2010, 11:53
Kraj: JN65WS

Re: Ali QSL biro na ZRS deluje?

OdgovorNapisal/-a S59ZB » 23 Jan 2012, 11:27

Storitve QSL biroja lahko koristijo samo tisti člani Radioklubov, ki so plačali del članarine preko klubov ZRS u.
Ažurirano listo ima QSL manager, ki se jo mora strogo držati!
Vsako nespoštovanje tega dogovora bomo obravnavali na UO ZRS ja in po potrebi ustrezno ukrepali!
Priponke
Delovanje QSL biroja ZRS.jpg
(207.23 KiB) Še ni prenešeno
73 Zvone, s59zb
ex. yu3azb
E-qsl save you time and money.
S59ZB
 
Prispevkov: 148
Pridružen: 06 Okt 2009, 22:10
Kraj: Maribor

Re: Ali QSL biro na ZRS deluje?

OdgovorNapisal/-a s57j » 23 Jan 2012, 13:01

S59ZB napisal/-a:Storitve QSL biroja lahko koristijo samo tisti člani Radioklubov, ki so plačali del članarine preko klubov ZRS u.
Ažurirano listo ima QSL manager, ki se jo mora strogo držati!
Vsako nespoštovanje tega dogovora bomo obravnavali na UO ZRS ja in po potrebi ustrezno ukrepali!


No, končno. Zdaj mi QSL manager ne bo mogel več svojevoljno vsiljevati npr. T6JC kartic, ali pa ob vračanju le-teh pošiljatelju nanje pisati nekih svojih pripomb in opazk.

Navajam:
Željo ti seveda uresničim,le da "naš" biro že nekaj časa
ne pozna "NOT MEMBER OF QSL BUREAU".
Vsak radioamater lahko prejme na biro zanj prispele kartice,
če mi seveda sporoči, kam naj mu jih dostavim.
Tako imam le štampiljko "HE IS REJECTING CARDS
RECEIVED IN S5 BUREAU",
seveda, če si s tem zadovoljen.

Zdi pa se mi samoumevno, da pa pošiljanje kartic ni zastonj.
Potrebno je plačati ali pa dobiti sponzorja.

73 GL
Miloš

Konec navedka.

LP Janez, S57J
s57j
 
Prispevkov: 242
Pridružen: 14 Mar 2004, 08:48

Re: Ali QSL biro na ZRS deluje?

OdgovorNapisal/-a S54G » 23 Jan 2012, 22:13

Ja Janez !!!

Ne vem kako bereš ???
To kar sem napisal, še vedno velja.
To kar si citiral, še vedno velja.
Kaj ti moram 10 krat napisat ????????
Vse prispele kartice za neplačnike kotizacije SORTIRAM.
Za to moje delo ne zaračunam prav NIČ ZRS-ju.
To delam volontersko.
BIRO nima štempiljke NOT MEMBER.
BIRO NIMA SVOJIH ČLANOV !!!
ČLANI ZRS SO PA KLUBI.
TOREJ ALI MI LAHKO POJASNIŠ KDO NI ČLAN ???????

Seveda sem pa tudi napisal, da pošiljanje kartic preko biroja
ni mogoče, če te klub nima na spisku plačnikov.

Dostavil sem ti kartice za T6JC. Vrnil si jih na biro.
Kaj naj ZRS plača poštnino za vračilo tvojih kartic ????
Zelo grdo od tebe. Zahtevaš direkt plus prodajaš IRC kupone po 1 EUR
za znamko po Evropi pa daš 48 centov (tvoj oglas).

Pa brez zamere dragi Janez.

73

Miloš
S54G
 
Prispevkov: 128
Pridružen: 22 Okt 2008, 11:51

Re: Ali QSL biro na ZRS deluje?

OdgovorNapisal/-a s57j » 24 Jan 2012, 16:40

Hej Miloš, tako si napihnjen in poln samega sebe, da se boš zdaj zdaj razpočil.

Sebe prikazuješ kot dobrega angela, mene pa kot samega hudiča.
Že v temi T6JC si hotel ustvariti lažen vtis, da kljub neplačevanju kotizacije, normalno uporabljam ZRS QSL biro. Zdaj, tukaj pa me hočeš prikazati še kot brezobzirnega pogoltneža, ki se okorišča na račun radioamaterjev. Zapisal si, da zahtevam QSL direkt. Kot, da bi jo lahko res od koga zahteval. Zapisal si ceno najcenejšega pisma s QSLko, ceno tiste najpogostejše pošiljke – letalske (priority) na druge konce sveta pa si namenoma zamolčal. Napisal samo po koliko jaz prodajam IRC kupone, zamolčal pa si po koliko jih prodaja Pošta Slovenije. Vsi, ki kolikor toliko pošiljajo svoje QSLke direktno, še posebej pa tisti, ki opravljajo delo QSL managerja, zelo dobro poznajo ta razmerja. In vsak posameznik ima na izbiro ali kupi IRC kupon pri meni ali pa na Pošti. V svojem stilu si seveda zamolčal tudi dejstvo, da razmeroma veliko pošiljateljev ne da nič za povratno poštnino, nekateri niti svoje naslovljene kuverte ne. Pa jaz tudi takim 100 % pošljem svojo kartico. Polovica pošiljateljev namesto IRCa pošlje dolarje. Enega, dva, tri, prejšnji teden mi je neki Kanadčan poslal bankovec za 10 dolarjev s pripisom, da je višek za tiste, ki ne pošljejo nič. Ali bom s tem mastno zaslužil? Najverjetneje bom ob pokritju vseh stroškov v zvezi z radioamaterstvom v T6 pristal na pozitivni ničli. Pa tudi, če bi kaj zaslužil, si ti tisti zadnji, ki bi mi to smel očitati.

Pa še beseda, dve o tvojem volonterskem delu.
Po mojem prepričanju bi bil najbolj efektiven tehnološki postopek sortiranja QSL kartic
naslednji: ko odpreš paket, ki je prišel iz tujine, vzameš v roke prvo kartico, ugotoviš komu je namenjena, ugotoviš, v katerem klubu je dotični in kartico odložiš v ustrezen predalček. S tem je postopek končan in v roke vzameš naslednjo kartico.
Odkar pa ste ZRS-jevci začeli razlikovati člane in nečlane, oziroma plačnike in neplačnike kotizacije, ste v postopek uvedli še dodaten korak. Ko ugotoviš, v katerem klubu je prejemnik dotične kartice, moraš dodatno še ugotoviti ali je plačal tekočo kotizacijo ali ne in se na podlagi tega odločiti ali boš kartico dal v ustrezen predalček ali v koš za odpadni papir (ločevanje odpadkov!).
Ali mi lahko razložiš na kakšen način določiš, oziroma se določiš, kaj v tem postopku boš zaračunal ZRSju in kaj naredil volontersko? Kaj se sploh imaš za odločati? Narediti moraš SAMO in TOČNO tisto, kar ti naroči naročnik/plačnik storitve, v tvojem primeru UO ZRS.

Koliko konkretno tebi ZRS plača za opravljeno delo lahko vsakdo vidi v vsakoletnem finančnem poročilu ZRS. Lahko se strinjam, da za svoje delo nisi dovolj plačan, kar pa ne spremeni dejstva, da si za svoje delo plačan in ga defenitivno NE opravljaš volontersko.

UO ZRS je s sklepom z dne 18.01.2012 nase prevzel vso odgovornost za odločanje o tem, kaj s prispelimi QSLkami neplačnikov kotizacije storiti. Tebi ni več potrebno skrbeti za to, kam odložiti kartico neplačnika, jo poslati nazaj ali ne, ali nanjo pritisniti štempelj "NOT MEMBER OF QSL BUREAU" ali "HE IS REJECTING CARDS RECEIVED IN S5 BUREAU". To preprosto ni tvoja naloga, naj bo plačana ali volonterska. Tudi prej je bilo enako le, da si ti očitno na svojo roko delal drugače, zato je UO ZRS zdaj sprejel zgoraj omenjeni sklep.

LP Janez, S57J
s57j
 
Prispevkov: 242
Pridružen: 14 Mar 2004, 08:48

Re: Ali QSL biro na ZRS deluje?

OdgovorNapisal/-a S59ZB » 24 Jan 2012, 17:12

s57j napisal/-a:... UO ZRS je s sklepom z dne 18.01.2012 nase prevzel vso odgovornost za odločanje o tem, kaj s prispelimi QSLkami neplačnikov kotizacije storiti. ...

Ej Janez, kje si pa to prebral, to pa ne piše nikjer.
Jaz berem in menim, da to velja samo za odhodne QSLke. Če je klub član ZRS, potem ta klub dobi vse dohodne QSLke za vse člane kluba, in samo klub jih potem lahko vrže v koš ali pa vroči svojemu članu. Če pa bodo klubi diskriminirali svoje člane, pa tudi prav. Miloš ima vse QSLke v roki in ima z vsemi enako dela ne glede na to, na kateri kupček gredo. Sicer pa bodo odgovorni na UO ZRS pojasnili.

73 Zvone, S59ZB
73 Zvone, s59zb
ex. yu3azb
E-qsl save you time and money.
S59ZB
 
Prispevkov: 148
Pridružen: 06 Okt 2009, 22:10
Kraj: Maribor

Re: Ali QSL biro na ZRS deluje?

OdgovorNapisal/-a S54G » 24 Jan 2012, 20:07

Janez,

"Sebe prikazuješ kot dobrega angela, mene pa kot samega hudiča."
To trdiš TI.


"Že v temi T6JC si hotel ustvariti lažen vtis, da kljub neplačevanju kotizacije, normalno uporabljam ZRS QSL biro."
Tudi to je tvoja trditev. Jaz trdim obratno. Ti ne uporabljaš normalno QSL biroja, ker kartic preko biroja ne pošiljaš.

Potem me učiš, kako naj sortiram kartice.
Na biroju sem pričel z delom daljnega leta 1970. Kmalu bo 42 let. Od tega sem polovico fural jaz, ostalo polovico pa priskočil na pomoč, če je bilo potrebno in če sem le lahko.

"Ko ugotoviš, v katerem klubu je prejemnik dotične kartice, moraš dodatno še ugotoviti ali je plačal tekočo kotizacijo ali ne in se na podlagi tega odločiti ali boš kartico dal v ustrezen predalček ali v koš za odpadni papir (ločevanje odpadkov!)."
Ne mečem kartic v koš, pa mi med delom ni potrebno paziti na ločevanje odpadkov.
Kartice gredo v ustrezen predalček. Lahko ti pojasnim.
S57AAA je plačal zadnjič kotizacijo leta 2007 v klubu YYY.
Če naletim na kartico za S57AAA jo vržem v predalček YYY.
Ali to kartico klub YYY vrne ali ne, je stvar kluba.


"Ali mi lahko razložiš na kakšen način določiš, oziroma se določiš, kaj v tem postopku boš zaračunal ZRSju in kaj naredil volontersko?"
Da ti pojasnim, čeprav mi ti nisi odgovoril na moje vprašanje.
Od 450 kg kartic, ki smo jih lani dobili na biro, je bili cca 80 kg kartic za neplačnike.
Število ur, ki sem jih porabil za sortiranje teh kartic odbijem od skupnega števila ur, ki sem jih opravil na biroju. Pa ne samo to. Če bi moral vseh teh 80 kg kartic požigosati, jih razdeliti po državah v škatle za OUTGOING in potem vse to poslati nazaj pošiljateljem, bi se stroški biroja, ki ga plačuje ZRS (torej klubi kot člani ZRS-ja oziroma člani teh klubov) kar precej povečali. Vračilo kartic T6JC bodo plačali člani in ne ti.

Na tvoje zadnje navedbe je pa že odgovoril S59ZB.

Upam, da si zadovoljen in ne bo potrebno zopet kakšno stvar 10 krat napisati.

LP

Miloš
S54G
 
Prispevkov: 128
Pridružen: 22 Okt 2008, 11:51

Re: Ali QSL biro na ZRS deluje?

OdgovorNapisal/-a s57j » 24 Jan 2012, 22:03

Živjo Zvone!

Napisal si:
»Storitve QSL biroja lahko koristijo samo tisti člani Radioklubov, ki so plačali del članarine preko klubov ZRS u.
Ažurirano listo ima QSL manager, ki se jo mora strogo držati!
Vsako nespoštovanje tega dogovora bomo obravnavali na UO ZRS ja in po potrebi ustrezno ukrepali!«

Enako piše tudi na priloženem dokumentu. Nič ne piše o odhodnih ali kakih drugih QSLkah, niti o čem drugem. Samo o storitvah QSL biroja. In vsi vemo, kakšne in katere so te storitve.

Miloš, kaj pa cenik Pošte Slovenije? O njem ne boš nič napisal?

LP Janez, S57J
s57j
 
Prispevkov: 242
Pridružen: 14 Mar 2004, 08:48

Re: Ali QSL biro na ZRS deluje?

OdgovorNapisal/-a S54G » 25 Jan 2012, 09:35

Sem že napisal.
Z letošnjim letom so ukinili pošiljke v vrečah.
Od sedaj moram pakirati v pakete, kar mi bo vzelo več časa,
pa še paketna pošiljka je za skoraj 15 pct dražja.

LP

Miloš
S54G
 
Prispevkov: 128
Pridružen: 22 Okt 2008, 11:51

PrejšnjaNaslednja

Vrni se na QSL in DIPLOME

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 3 gostov