Grundig satellit 3000

Zgodovinska in stara vojaška komunikacijska tehnika, predelave za sodobne čase ter informacije o restaviriranju, popravilih, nabavi nadomestnih delov, tehničnih podatkih in drugem...

Grundig satellit 3000

OdgovorNapisal/-a S50GO » 12 Feb 2011, 17:59

Imam odlično ohranjenega Grundiga 3000 Satellit v kompletu s transportnim kufrom . Vse lepo deluje, vendar mu nagaja ukv sprejem. Vrh maksimuma, ko se nastavi postajo kjer je najačeje (vrh resonance) ter najčisteje, mu ravno tu utiša prejem. Na vseh postajah, ko doseže vrh resonance se zgodi enako.Ravno tu pa je prejem najačji ter najčisti bil. Samo na Ukvju,Fm. Afc ko ga vklopim mi pa namesto da ujame frekvenco v zanko, se nastavi proč od postaje same za mpar 10khz. Ne deluje afc ali karkoli z mf ojačevalnimi stopnjami.(slabo ojačanje ali defekt okoli mf verjetno . Ostalo je brezhibno. Če ima kdo shemo Grundiga 3000 Satellit, bi mi veliko pomagal. Saj kljub znanju je tukaj teško brez sheme . Ta radio je kar kompakten. Že demontaža je umetnost potrpljenja in razumevanja . Da ostane v prvotni obliki. Ampak tako dobro deluje, da ne pomislim na kaj drugega kot da bo zopet deloval kot mora. Napaka je majhna vendar tečna. Drugače je zvok nepopačen in kvaliteten na vseh obsegih, ter tudi na fmju. Le da se na maksimumu nastavitve zvok utiša (npr. ogluši) . Lahko je kriv kak defekt tranzistorčka. Če ima kdo shemo mi bo izjemno pomagala v popravilu. Je pa napaka samo na fm delu
Hvala
S50GO, Klavdij
S50GO
 
Prispevkov: 60
Pridružen: 22 Avg 2009, 11:18
Kraj: Tolmin

Re: Grundig satellit 3000

OdgovorNapisal/-a s57bat » 13 Feb 2011, 10:38

Hej hoj!

Preveri c 372 in nastavitev mf transformatorjev ZF IX in X.
Načrt dobiš na mail.

73 Tomaž
s57bat
 
Prispevkov: 100
Pridružen: 12 Jul 2004, 06:57

Re: Grundig satellit 3000

OdgovorNapisal/-a S50GO » 13 Feb 2011, 12:11

Hvala za pomoč. Bom pogledal najprej to kar si omenil
S50GO, Klavdij
S50GO
 
Prispevkov: 60
Pridružen: 22 Avg 2009, 11:18
Kraj: Tolmin

Re: Grundig satellit 3000

OdgovorNapisal/-a S50GO » 13 Feb 2011, 18:11

:P Super. Napaka odpravljena in ravno to je bilo. Malenkostni zamik Zf X ter malenkostni dopopravek Zf IX ( res malenkostna premika! Ter z vmesnim dopopravkom prilagoditve..) In sedaj je spet občutljiv ter na maksimalnem odklonu S metra naravno čist ..tudi veliko šibkejše postaje. Tudi afc je "pošteku" in sedaj ne glede postaje ,važno da si blizu..skoči na največjo jakost postaje. Na petico in ostane tam z čistim brezhibnim zvokom.Tudi ne preveč šibkih postaj enako. Hvala za nasvet Tomaž. To je bilo to kar sem tudi upal in želel. Tudi mfja na srečo sta bila dostopna brez razdirajna. (pokrov bobna sem moral sneti, da sem z izolirnim ključem za mf prišel do pravokotno na vijak mfja . Vse drugo se lahko okruši in poškoduje feritni vijak.) Sem se bal, da ga bo treba raskopat, ker je marsikaj teško dostopno.Pokrov potem nazaj. Hvala za shemo in nasvet. Tudi Janezu iz Kanade S53K (VA3JK,NT8A) ki mi je odgovoril na to prošnjo. Vendar na žalost ni bila prava shema od Grundiga studio 3000hifi. Se lepo zahvaljujem za pomoč in trud
Klavdij S50GO
S50GO
 
Prispevkov: 60
Pridružen: 22 Avg 2009, 11:18
Kraj: Tolmin

Re: Grundig satellit 3000

OdgovorNapisal/-a S50GO » 11 Apr 2011, 20:08

No dve majhni slikci tega radija. Frekvenčni števec( display) se vkljaplja s stikalom po želji kadar deluje na baterije. Tukaj je v naravi samo tako za foto. Drugače je radio na varnem in deluje brezhibno z lepim selektivnim čistim zvokom. Ima tudi ssb.
Priponke
4.jpg
(203.54 KiB) Še ni prenešeno
10-04-11_1746.jpg
(108.97 KiB) Še ni prenešeno
S50GO
 
Prispevkov: 60
Pridružen: 22 Avg 2009, 11:18
Kraj: Tolmin


Vrni se na Zgodovinska radijska tehnika

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost