Članarina

Vse v zvezi z zvezo

Moderatorji: s55o, S57BBA

Re: Članarina

OdgovorNapisal/-a S51CP » 08 Mar 2010, 19:38

Včlanjen moraš biti v klub, ki je član ZRS in v položnici za plačilo kotizacije ob plačilu navedi svoj klicni znak in znak radiokluba.


Boštjan hvala za odgovor.
Prošnjo za ponoven vpis v matični klub sem poslal čim sem dobil RA dovoljenje. Po zagotovilih predsednika kluba bom sprejet. Torej je dovolj, da navedem ime kluba in moj klicni znak na položnici?

73 de Stojc, S51CP
S51CP
 
Prispevkov: 102
Pridružen: 05 Mar 2010, 11:53
Kraj: JN65WS

Re: Članarina

OdgovorNapisal/-a S51CP » 08 Mar 2010, 20:01

Boštjan, sicer bom (želim biti) član matičnega RK kluba, kakor tudi član ZRS. Vendar mi še vedno ni jasno, da mi je vodstvo matičnega kluba reklo naslednje: "Kot član matičnega RA kluba plačaš xx € članarine, za članstvo v ZRS pa mi nimamo nič, torej, če želiš biti član ZRS plačaj položnico v vrednosti 40€.

No, da ne bomo odkrivali tople vode, moj matični klub je S59ABL. Naj mi nekdo obrazloži glede tega.

Hvala in lep pozdrav.
Stojc, S51CP
S51CP
 
Prispevkov: 102
Pridružen: 05 Mar 2010, 11:53
Kraj: JN65WS

Re: Članarina

OdgovorNapisal/-a s55m » 08 Mar 2010, 22:12

Po trenutno veljavnem statutu so člani ZRS klubi in preko klubov RA posamezniki. Takšna organizacija je podedovana in na skupščini smo se obvezali, da bomo poizkušali statut v soglasju z vsemi RA spremeniti v bolj življensko obliko za dandanašnje čase. Ker pa je situacija takšna kot je, kotizacijo zvezi plačaš z eno položnico, kotizacijo klubu pa z drugo. Nekateri klubi pošljejo sami položnice članom in potem del za ZRS prenakažejo na račun ZRS. Za druge klube to opravi ZRS in klubsko članarino odvede na račune klubov. Nekateri pa, kot v tvojem primeru, kotizacijo za klub poberejo sami, kotizacijo za zvezo pa moraš nakazati direktno na račun zveze. Če želiš prejeti izpolnjeno položnico (sicer je primerek tudi tukaj na lei, tako, da jo lahko izpolneš sam) mi pošlji podatke na s55m na hamradio pika si.


73
Adi
s55m
 
Prispevkov: 1579
Pridružen: 05 Feb 2004, 09:05
Kraj: KN12OR

Re: Članarina

OdgovorNapisal/-a S51CP » 09 Mar 2010, 00:33

Adi, hvala za odgovor. Iz tvojega posta, pa še iz nekaj drugih sem uspel razbrati sledeče. Če nisem član nekega RK ne morem biti član ZRS. Torej člani ZRS so lahko smo RK ? Hm, potemtakem mi kmečka logika pravi, da nimam potrebe biti član ZRS, če je že moj RK član. Bom rekel, da razumem use in hkrati nič. Ma se mi je že začelo malce cefrat, kot bi rekli po primorsko. Sej sem dal prošnjo za sprejem v RK, in bom na položnici napisal svoj in znak kluba za članarino ZRS.
Očitno pa bo potrebno spremenit zakon o članstvu v ZRS, ker menim, da je veliko takih radioamaterjev, ki nimajo RK na "dosegu" in takih ki se v RK ne vidijo. Torej je za take članstvo v ZRS nedosegljivo?
Glede na to, kaj ZRS nudi svojim članom (ne RK) ne vidim posebne povezave s pogojem članstva v RK. No kakorkoli, mislim pa, da ne bom "tren v peti" ZRS ;) , bi pa rad slišal strokovne razlage na moje razmišljanje.

73 de Stojc, S51CP
S51CP
 
Prispevkov: 102
Pridružen: 05 Mar 2010, 11:53
Kraj: JN65WS

Re: Članarina

OdgovorNapisal/-a S51CP » 09 Mar 2010, 00:47

P.S. Že naziv ZRS (Zveza Radioamaterjev Slovenije) govori o zvezi radioamaterjev ne pa o zvezi radio-klubov ;)

Lp Stojc
S51CP
 
Prispevkov: 102
Pridružen: 05 Mar 2010, 11:53
Kraj: JN65WS

Re: Članarina

OdgovorNapisal/-a s55m » 09 Mar 2010, 08:43

Stojc, saj sem ti že zgoraj napisal, da je statut zastarel in neprimeren času v katerem živimo (osnova je bila napisana v nekem drugem sistemu, ki je stal na drugačnih temeljih). Na čelu s S52OT se bomo potrudili, da statut prilagodimo današnjemu času. V zvezo se vključujemo zaradi nekih skupnih interesov na državnem nivoju, v klub, pa zaradi lokalnega združevanja. Do podobnega razmišljanja prihaja skoraj pri vseh radioamaterjih že leta in leta. Statut je pač takšen. Jaz se ne obremenjujem ne s statutom ne s tem, ali je potrebno biti član ZRS ali kluba. Ker podpiram delo kluba (vzdrževanje tekmovalne lokacije, vzdrževanje packet in APRS sistemov) in delo zveze (QSL biro, vzdrževanje in montaža repetitorjev, vzdrževanje in montaža svetilnikov, ARG...........) plačam obe članarini.
Če tako gledaš na stvari, je popolnoma vseeno koliko položnic je in kaj piše na njih.
Klubski znak pa je s strani ZRS predvsem zahtevan, zaradi QSL biroja, ker je osnovna celica le tega klub in ne RA posameznik.
Upam, da sem ti vsaj malo pomagal Stojc.


73 na Kras!

Adi
s55m
 
Prispevkov: 1579
Pridružen: 05 Feb 2004, 09:05
Kraj: KN12OR

Re: Članarina

OdgovorNapisal/-a s56a » 09 Mar 2010, 09:17

Zal je nezivljenski statut ZRS prispeval osipu 50% radioamaterjev iz clanstva in ustanavljanju fiktivnih "radioklubov" (Rafut, Raketa, S5ham) brez klubske clanarine. Cez ARG in QRQ smo "gojili" radioamatere, ki nikdar niso naredili nobeno radijsko zvezo, vse v interesu "radioklubov" in "zdravega zivljenja v naravi". Potem sse dobimo ZRS predlog ZRD z obveznim "skupnim prispevkom" in nadaljnim iskrivljanjem realnosti cez kaznovalne omejitve. Klubovi na Zahodu se dobijo v gostilnah ob socijalnih priloznostih. Zdruzujejo se lokalno ali sirse interesno (SCC). To je naraven razvoj radioamterstva kot konjicka posameznika in ne usiljeni policijsko/vojaski/drzavni sistem, ki smo ga ustanovili leta 1946 z 22 let nedemokraticne zamude.
s56a
 

Re: Članarina

OdgovorNapisal/-a S51M » 09 Mar 2010, 14:25

»Cez ARG in QRQ smo "gojili" radioamatere, ki nikdar niso naredili nobeno radijsko zvezo«

Drugi časi so to bili, S56a. QRQ "radioamaterje" brez vzpostavljanja radioamaterskih zvez ali sploh zvez so gojili v nekdanji J(L)A ali pa še kakšni YU klubi, kjer so aktivno sodelovali na nekdanjih QRQ tekmovanjih ( to si bila zame itak najprej tekmovanja v hitrem pisanju). Ta pojav zaradi QRQ tekmovanj je najti še zdaj na Vzhodu, na frekvencah jih sicer ni.

Večina s(m)o si pridobili QRQ operaterstvo IZKLJUČNO preko radioamaterskih zvez (marsikatere od tega so bile DX). Niti navadnega kasetofona nismo imel za morebiten "trening", tasterja pa itak ne.

Res pa je, da spoznaš na frekvencah tudi kakšne CW operaterje, ki nočejo vzpostavljati kontest zvez. To pa seveda ni prav.

73 De S51M, Bruno

EHSC, SHSC, VHSC, HSC, UFT, HTC, A1C, ECWARC, MCWG, HACWG, AGCW DL, 9ACWG, CTC, DTC..., DMC, EPC.
S51M
 
Prispevkov: 106
Pridružen: 12 Mar 2002, 01:00
Kraj: Ptuj

Re: Članarina

OdgovorNapisal/-a S51CP » 09 Mar 2010, 15:04

Adi,
hvala za obširen in predvsem prijazen odgovor. Na RA področju sem delal nekje od sredine 80'h pa nekje do 2002. Kdo je takrat sploh kaj spraševal. CQ revijo sem redno dobival, QSL biro je funkcioniral matični RK dejaven.... kaj bi hotel lepšega?! Postaja pred tabo, pričakovanje na lepe zveze, packet radio s takimi in drugačnimi programi, cela zbirka EPROM-ov ...itd. "Danes", ko si želim ponovno stopiti na to področje pa se srečujem z nešteto ugankami. Take in drugačne informacije (tudi dezinformacije). Novodobni RA sploh ne rabijo ne postaj ne anten, dovolj, da imaš RA licenco, internet, PC in recimo Echolink...
Mogoče je moj EMŠO kriv, da tako razmišljam ;)
Vsekakor se veselim dneva, ko bom postavil antene (glede na današnjo močno burjo me malce skrbi :roll: ) in spravil pajke iz "štacjonov".

73 Stojc
S51CP
 
Prispevkov: 102
Pridružen: 05 Mar 2010, 11:53
Kraj: JN65WS

Re: Članarina

OdgovorNapisal/-a S51CP » 18 Mar 2010, 22:13

Prebiram poste, ki sem jih poslal pred 10 dnevi.Zdej mi je vse jasno. Moderator, kar se mene tiče lahko zaključiš.

Lp
Stojc
S51CP
 
Prispevkov: 102
Pridružen: 05 Mar 2010, 11:53
Kraj: JN65WS

Prejšnja

Vrni se na ZRS - Zveza Radioamaterjev Slovenije

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 19 gostov