Konferenca ZRS Februar 2010 Video zapis

Vse v zvezi z zvezo

Moderatorji: s55o, S57BBA

Konferenca ZRS Februar 2010 Video zapis

OdgovorNapisal/-a s55m » 25 Feb 2010, 12:59

Končno smo uspeli video zapise skonvertirati na internetu prijazno obliko (Zahvala S51QA in S57ORO)
Zelo težko je spremljati delo konference in igrati kamermana, zato so posnetki takšni, kakršni so.
Bistvo boste tako lahko videli tudi tisti, ki niste imeli časa za udeležbo.

Otvoritev in izvolitev delovnega predsedstva
Izvolitev organov konference in potrditev dnevnega reda
Predlog spremembe poslovnika in debata o pooblastilih
Poročilo UO s strani S52P
Poročilo NO in odstotnost poročila DK in sklep o razpravljalcih
Komentar na sklep o kotizaciji OT, komentarji na poročila
Debata o finančnem poročilu,in potrjevanje poročil
Glasovanje o nezaupnici UO
Glasovanje o razrešitvi UO in predlog novega UO
Glasovanje o izvolitvi novega UO in predlogih dela za 2010
Predstavitev finančnega načrta za leto 2010 in njegovo sprejemanje
Zavrnitev predloga sprememb statuta (100 EUR na klub) in zavrnitev osnutka ZRD
Pobude in predlogi delegatov (splošna razprava)
zaključek konference
Skupinska fotografija

Za ogled priporočam kolikor toliko širokopasovne povezave v internet saj je skupna dolžina zgornjih datotek 1Gb.

73
Adi

P.S.
Verjetno bodo pikolovci opazili, da manjkata dve datoteki in sicer CLIP0006 in CLIP0007.
razlog je v tem, da sta to dva posnetka dolga 2 sekundi, zaradi mojega neveščega ravnanja s kamero :)
Če jih kdo želi, ju dobi na e-mail :)
s55m
 
Prispevkov: 1579
Pridružen: 05 Feb 2004, 09:05
Kraj: KN12OR

Re: Konferenca ZRS Februar 2010 Video zapis

OdgovorNapisal/-a s57ad » 25 Feb 2010, 14:01

Žal mi BS Player ne odpre datotek, s pripombo "Neznan format" :roll:
Uporabniški avatar
s57ad
 
Prispevkov: 415
Pridružen: 17 Apr 2004, 17:40

Re: Konferenca ZRS Februar 2010 Video zapis

OdgovorNapisal/-a s55o » 25 Feb 2010, 14:11

Problem Codec-a (šoferja? :P )
Proskusi z instaliranjem : http://codecpackguide.com/klmcodec.htm

lp
B
Ex.S56WTT,S57WTT; All that is necessary for the triumph of evil is that good men do nothing.
Uporabniški avatar
s55o
Tečni Moderator
 
Prispevkov: 2524
Pridružen: 11 Mar 2004, 14:42
Kraj: jn76gh

Re: Konferenca ZRS Februar 2010 Video zapis

OdgovorNapisal/-a s52gw » 25 Feb 2010, 14:42

Pozdrav

Video zapise lahko odpreš z Applian FLV Player-jem, ki ga dobiš na spletu.

LP Robert
Zadnjič spremenil s52gw, dne 25 Feb 2010, 15:30, skupaj popravljeno 1 krat.
s52gw
 
Prispevkov: 2
Pridružen: 09 Feb 2009, 23:53

Re: Konferenca ZRS Februar 2010 Video zapis

OdgovorNapisal/-a s55m » 25 Feb 2010, 14:51

Meni deluje z VLC in KM playerjem.
VLC je po spominu freeware. Gatesov player pa ga res ne prebavi :)
s55m
 
Prispevkov: 1579
Pridružen: 05 Feb 2004, 09:05
Kraj: KN12OR

Re: Konferenca ZRS Februar 2010 Video zapis

OdgovorNapisal/-a s57ad » 25 Feb 2010, 16:05

Hvala vsem trem za odgovor in pomoč (nasvete)... Poskusil bom najprej s codeci, Boštjan. Imam VLC, vendar imam kot default program za video datoteke BS Player...

73 Mirko, S57AD

P.S. Sem izprobal, sedaj dela UFB!
Zadnjič spremenil s57ad, dne 25 Feb 2010, 16:29, skupaj popravljeno 1 krat.
Uporabniški avatar
s57ad
 
Prispevkov: 415
Pridružen: 17 Apr 2004, 17:40

Re: Konferenca ZRS Februar 2010 Video zapis

OdgovorNapisal/-a s52jt » 25 Feb 2010, 16:15

meni pa na bs player dela brez problemov.

73 de S52JT
s52jt
 
Prispevkov: 6
Pridružen: 20 Feb 2010, 21:54

Re: Konferenca ZRS Februar 2010 Video zapis

OdgovorNapisal/-a s57j » 26 Feb 2010, 22:37

Pozdravljeni!

Dvakrat sem prebral zapisnik konference in si nekajkrat ogledal posnetke, ko prikazujejo ključne trenutke konference. To pa zato, ker se mi je prvič zdelo vse preveč mirno in gladko.

Torej, nihče iz prejšnje sestave se ni niti poskušal priglasiti k razpravi, da bi se zagovarjal ali kaj pojasnil. Če poznamo prejšnje žolčne razprave in srdito zagovarjanje ZRDej, tukaj v oči bode popolna nezainteresiranost predlagateljev. Vse teče zelo gladko in popolnoma brez vsake najmanjše zadrege, ki ponavadi nastane v takih prelomnih situacijah. Prejšnji predsednik in člani delovnega predsedstva ob glasovanjih ne pokažejo niti trohice živčnosti, dvoma ali pričakovanj o izidu. Tam sedijo kot, da se jih vse skupaj sploh ne tiče. Ob tako enotni nezaupnici prejšnjemu UO se niti ne spogledajo, kaj šele, da bi se jim nasmejalo, ali bi si čestitali k zmagi. Za vse imajo takoj pripravljen odgovor in rešitve.

Ali je bilo vse skupaj vnaprej dogovorjeno in zrežirano? Trgovina daj-dam? Kaj vse se še skriva v ozadju? Kakšna je bila cena tako lahkotnega, gladkega in lahko bi rekli prijateljskega prevzema oblasti? Zakaj sem sedaj še bolj zaskrbljen kot prej, namesto, da bi bil vesel ob tako »srečnem« razpletu?

LP Janez, S57J
s57j
 
Prispevkov: 242
Pridružen: 14 Mar 2004, 08:48

Re: Konferenca ZRS Februar 2010 Video zapis

OdgovorNapisal/-a s55m » 26 Feb 2010, 23:37

S57J:Ali je bilo vse skupaj vnaprej dogovorjeno in zrežirano?
S55M: NE!
S57J:Trgovina daj-dam?
S55M: NE!
S57J:Kaj vse se še skriva v ozadju?
S55M: Končno, se po 50 letih nič več ne skriva!
S57J:Kakšna je bila cena tako lahkotnega, gladkega in lahko bi rekli prijateljskega prevzema oblasti?
S55M: Zelo visoka! Pol leta prostovoljnega dela vsaj 20. ljudi, ter nešteto porabljenih hobi ur, pisanja predlogov in odpiranja oči!
S57J:Zakaj sem sedaj še bolj zaskrbljen kot prej, namesto, da bi bil vesel ob tako »srečnem« razpletu?
S55M: Zato ker, ko se opečeš z mlekom, pihaš tudi v jogurt!!!
s55m
 
Prispevkov: 1579
Pridružen: 05 Feb 2004, 09:05
Kraj: KN12OR

Re: Konferenca ZRS Februar 2010 Video zapis

OdgovorNapisal/-a S55SR » 27 Feb 2010, 01:46

Živ!
Pa še mojih 5€ centov.
Mene najbolj skrbi, da bo kljub vsemu ZRDej šel naprej. Pa ne s strani naših novih "šefov", ki jim, mimogrede, želim vso srečo in obilico modrosti pri tem začasnem vodenju ZRS. Bojim se ozadja in skupine, ki je ZRDej pripravila. Nimam še mirnega spanca.
ISF (imejte se fantastično)
Samo
S55SR
 
Prispevkov: 420
Pridružen: 28 Nov 2007, 17:11
Kraj: Koper - Capodistria

Re: Konferenca ZRS Februar 2010 Video zapis

OdgovorNapisal/-a s57ad » 27 Feb 2010, 07:08

s57j napisal/-a:Pozdravljeni!

LP Janez, S57J


Pozdravljen!

Na večino vprašanj ti je odgovoril že Adi, dodal bi le še par besed. Predstavniki klubov s(m)o na konferenco prišli, da staro vodstvo odstavimo, ne pa linčamo!
Upam, da nisi zaskrbljen zaradi skoraj plebiscitarne večine za spremembe in za zamenjavo vodstva.

Delovno predsedstvo ni sodni tribunal, temveč skrbi za moderiranje, za legitimen potek konference.

Simptomatično je, da avtorjev predloga ZRDej ni bilo na konferenco (Bulata nisem opazil, Mermalov pa ni bilo), kar kaže na njihovo aroganco ali so se pa preprosto vdrli v zemljo od sramu! Možnost, da so ne glede na sklep jesenskega posveta osnutek predloga ZRDej poslali v proceduro me ne skrbi, saj je konferenca ZRS najvišji organ in lahko morebitno vlogo prekliče.

73 Mirko, S57AD
Uporabniški avatar
s57ad
 
Prispevkov: 415
Pridružen: 17 Apr 2004, 17:40

Re: Konferenca ZRS Februar 2010 Video zapis

OdgovorNapisal/-a s52jt » 27 Feb 2010, 09:05

Pozdravljeni,

strah glede ZRD-ja je po mojem upravičen in bo aktualen do takrat, ko ne bo uradno potrjeno, da je umaknjen iz procedure pri Vladi oz. ne bo s strani APEK prišel dopis, ki bo zanikal vložitev predlog ZRD v proceduro.

Zato bi predlagal, da se na APEK naslovi uradni dopis z omenjeno prošnjo. Zakaj na APEK? Ker dvomim, da je vsa dokumentacija na voljo sedanjemu UO na sedežu ZRS.

73
s52jt
 
Prispevkov: 6
Pridružen: 20 Feb 2010, 21:54

Re: Konferenca ZRS Februar 2010 Video zapis

OdgovorNapisal/-a s57nbt » 27 Feb 2010, 09:12

s57ad napisal/-a: Možnost, da so ne glede na sklep jesenskega posveta osnutek predloga ZRDej poslali v proceduro me ne skrbi, saj je konferenca ZRS najvišji organ in lahko morebitno vlogo prekliče.

73 Mirko, S57AD

To skrbi tudi mene, predvsem zaradi tistega, kar je Janez že povedal...

s57j napisal/-a:
S56ZM napisal/-a:eden od sklepov skupščine :
Vse aktivnosti okoli priprave ZRDej naj se nemudoma ustavijo, konferenca zavrača predlagan osnutek ZRDej v celoti.
73,
Matej / S56ZM

Pozdravljeni!
Tale sklep je možno razumeti tudi tako, da so vse aktivnosti ustavljene, ker niso več potrebne, saj je ZRDej že bil posredovan v obdelavo državni upravi. Po dokaj zanesljivih informacijah je bil poslan nekaj dni po sestanku v AJK. Tam je bil tudi (potrjeno iz več različnih virov) glasno izrečen stavek: Vi kar govorite kar hočete, mi bomo naprej delali po svoje.
LP Janez, S57J

Zelo priporočljivo bi bilo, če se lahko zadeva sedaj pod novim vodstvom preveri, čimprej, da ne bo nepotrebnih zapletov.
Tudi meni se zdi malo sumljivo, kako lahko je potekala razrešitev oblasti in da glavnih zagovornikov ni bilo na spregled.
Da jih ni sram svojih dejanj je bilo že dokazano, da ne sprejmejo argumentiranih predlogov nasprotne strani tudi, možno je, da se jim ni dalo, ker so svoje že naredili in sedaj samo še čakajo na sklep vlade :roll:
Dokler tega nihče uradno ne potrdi ali zanika tudi sam ne bom mirno spal.

LP!
edit: tako dolgo sem tipkal, da me je JT prehitel :)
Uporabniški avatar
s57nbt
 
Prispevkov: 289
Pridružen: 06 Mar 2005, 15:01

Re: Konferenca ZRS Februar 2010 Video zapis

OdgovorNapisal/-a S52DK » 27 Feb 2010, 09:14

Hoj! :D

Janezu in podobnim sem že nekajkrat nakazal, da naj se včlanijo v ZRS in naj nastopijo na volitvah v OU ZRS in z idejami, ki jih imajo bodo vsekakor izvoljeni in bodo lahko vodili organizacijo. :roll: Menim, da je kritizirati lahko, mnogo težje pa je v realnosti kaj narediti. 8) Zato še vedno stojim za tem, da naj ti silni kritizerji postanejo člani ZRS in nato spremenijo taisto organizacijo, da bo v vseh pogledih idealna.:wink:

Lep pozdrav iz Prištine.
73 ES GL DE Robi, S52DK.

Član Radiokluba "Študent" Maribor- S59DXX.
Uporabniški avatar
S52DK
 
Prispevkov: 720
Pridružen: 22 Avg 2004, 16:41
Kraj: Poljčane, JN76SH

Re: Konferenca ZRS Februar 2010 Video zapis

OdgovorNapisal/-a s52ab » 27 Feb 2010, 09:18

s57ad napisal/-a:
Simptomatično je, da avtorjev predloga ZRDej ni bilo na konferenco (Bulata nisem opazil, Mermalov pa ni bilo), kar kaže na njihovo aroganco ali so se pa preprosto vdrli v zemljo od sramu!

73 Mirko, S57AD


... povsem mogoče, če pomisliš, kaj je bilo ugotovljeno na četrtkovem "vpogledu", dva dni pred konferenco. Vsaj zame je bilo to odločilno za vse okoli poteka konference, neprisotnosti in seveda izida. To je zelo močan adut v rokah sedanjega vodstva.
Seveda pa brez garaškega dela priprav skupine, ki je opravila "veliko delo", tega ne bi bilo. Uspeha in vztrajnosti ji želim tudi vnaprej !

ZRDej..."ma ajde"... :D
73,Jože - S52AB - http://lea.hamradio.si/~s52ab/ ... ni toliko važno kaj kdo reče ali zapiše, za narod je zelo važno, kdo to reče ali zapiše.
Uporabniški avatar
s52ab
 
Prispevkov: 510
Pridružen: 12 Mar 2006, 21:13
Kraj: Novo mesto

Naslednja

Vrni se na ZRS - Zveza Radioamaterjev Slovenije

Kdo je na strani

Po forumu brska: Google [Bot] in 11 gostov