Komentarji na pripombe ZRDej s strani RK

Vse v zvezi z zvezo

Moderatorji: s55o, S57BBA

Re: Komentarji na pripombe ZRDej s strani RK

OdgovorNapisal/-a S56ZDB » 30 Okt 2009, 09:46

CALLBOOK ZRS: "SRY, S55P ni v bazi."

SRY, no QSO.

73

S56ZDB, Darko
S56ZDB
 
Prispevkov: 453
Pridružen: 18 Jun 2006, 23:23
Kraj: Ljubljana

Re: Komentarji na pripombe ZRDej s strani RK

OdgovorNapisal/-a s50xx » 30 Okt 2009, 09:53

S56ZDB napisal/-a:
A ja, pa še nekaj je. Materiale si je fajn naposled tudi prebrati. Danes ponoči sem pač dobil tudi iskren dopis kolega radioamaterja, ki se mi je zahvalil za nekatera pojasnila. V naslednjem dopisu pa priznal, da četudi je marsikaj od tega pisalo v spremnem materialu ob osnutku, tega preprosto folk ne prebere in očitno ne bere. In meni je to še kako prekleto jasno.



Pozdravljeni!

Veliko boljse bi bilo, ce se nebi oglasal v neproduktivnih debatah,
ampak vcasih je tudi to treba. Sploh ko sem omenjen v kontekstu,
kjer je bilo moje misljenje narobe razumljeno.

Spodaj prilagam korespondenco s S56ZDB, ki naj si jo vsak prebere
in potem ustvari mnenje o "pohvali" ali pa zahvali, kot si jo ti
opredelil. Da o debati o tozbi S58RU niti ne komentiram, ocitno
res ves zakaj se gre.

Skratka, kot sem te ze nekajkrat slisal reci, kako je nekdo pac
opravil s tabo, zaradi taksnih in drugacnih mnenj in/ali dejanj,
si upam trditi: Pojma o pojmu nimas.

Lep pozdrav

Kristjan, S50XX




----------------
Kristjan Kodermac S50XX to S56ZDB
show details 12:40 AM (8 hours ago)

Zivjo Darko!

Pohvalno, da sem prvic prebral dokaj jasno napisano "ZAKAJ ZRDej".
Ocitno bi bilo boljse, da bi veckrat neuradno kihal.

Lep pozdrav

Kristjan, S50XX
----------------
Darko, S56ZDB to Kristjan
show details 12:55 AM (8 hours ago)

**************
Vsebina je bila odstranjena, ker je šlo za privatni email. (s50xx)

*************



----------------
Kristjan Kodermac S50XX to S56ZDB
show details 1:11 AM (8 hours ago)

Zivjo Darko!

Res je vse je ze napisano, ampak kot verjetno ves, ljudje tezko
premorejo toliko potrpljenja, da spravijo skupaj malo vec kot kratko
nekajbesedno poved, ki bi imela poleg repa tudi glavo, kot velja to za
pisanje, toliko tezje se za branje. Kljub vsemu izpostavljanju na
forumu pa je bilo dokaj malo konkretnih odgovorov, tako s tvoje
strani, kot kogarkoli iz UO, saj res uradno/neuradna razlaga je vedno
lahko prirocna ko se je treba izmaknit.

Umirjeno in strpno komuniciranje je poleg vsega tudi vescina, vendar v
primeru ko je obravnavana tematika nadvse radikalna na umirjenost ni
dobro racunati, saj je ta zelo tezko dosegljiva. Ce se spomnes
konference, sem omenil tocno ta problem s katerim moramo shajati ze
predolgo casa, komunikacije med clani ZRS ni in kot v zakonu kjer sta
samo dve entiteti, ce ni komunikacije, kaj se zgodi ko do te pride, ta
je posledicno glasna, agresivna in potemtakem neproduktivna. Tezava je
toliko vecja, ko moras usklajevati veliko sirso skupino osebnosti.

Ni ravno prava ura za pogruntavscine ja. :)

Lahko noc

Kristjan, S50XX

----------------
Darko, S56ZDB to Kristjan
show details 1:35 AM (8 hours ago)

**************
Vsebina je bila odstranjena, ker je šlo za privatni email. (s50xx)

*************


----------------
Zadnjič spremenil s50xx, dne 30 Okt 2009, 18:27, skupaj popravljeno 1 krat.
s50xx
 
Prispevkov: 210
Pridružen: 10 Sep 2002, 18:53
Kraj: Vogrsko

Re: Komentarji na pripombe ZRDej s strani RK

OdgovorNapisal/-a S55P » 30 Okt 2009, 10:07

Uporabniški avatar

Pridružen: Ne jun 18, 2006 11:23 pm
Prispevkov: 380
Kraj: Ljubljana, SI, JN76FB
CALLBOOK ZRS: "SRY, S55P ni v bazi."

SRY, no QSO.

73

S56ZDB, Darko

No in zato tudi gre, spoštovani gospod Darko. QSO je potrebno vzpostavljati z vsemi, tistimi znotraj da ne odidejo, posebej pa še s tistimi zunaj, da pridejo ali se vrnejo.

Lep pozdrav še enkrat
Uporabniški avatar
S55P
 
Prispevkov: 112
Pridružen: 28 Dec 2003, 22:59

Re: Komentarji na pripombe ZRDej s strani RK

OdgovorNapisal/-a S56ZDB » 30 Okt 2009, 10:08

A ja, sem že pozabil, da (nekateri) radioamaterji radi objavijo
celotno zasebno korespodenco. Se (še) niso naučili, da e-mail
ni enako "CQ" in "59" na bandu.

Kako že gre tisto? Kdor gre spat z otroci ze zbudi poscan..

73

S56ZDB, Darko

P.S. Mar ne izhaja iz tvojega pisanja, da folk ne bere, četudi
se mu kaj pošlje v branje?! Kaj bi še rad?
S56ZDB
 
Prispevkov: 453
Pridružen: 18 Jun 2006, 23:23
Kraj: Ljubljana

Re: Komentarji na pripombe ZRDej s strani RK

OdgovorNapisal/-a S56ZDB » 30 Okt 2009, 10:12

S55P napisal/-a:Uporabniški avatar

Pridružen: Ne jun 18, 2006 11:23 pm
Prispevkov: 380
Kraj: Ljubljana, SI, JN76FB
CALLBOOK ZRS: "SRY, S55P ni v bazi."

SRY, no QSO.

73

S56ZDB, Darko

No in zato tudi gre, spoštovani gospod Darko. QSO je potrebno vzpostavljati z vsemi, tistimi znotraj da ne odidejo, posebej pa še s tistimi zunaj, da pridejo ali se vrnejo.

Lep pozdrav še enkrat


Ne bo šlo. Komunikacija je dvosmerna cesta in si je za kaj takega potrebno prizadevati
z minimumom strpnosti in spoštovanja do (še) obstoječe organizacije, organov le-te in
do sklepov teh organov.

ZRS ni trop divjakov, ki naj bi vsakič sproti in znova dognali pravila po katerih naj se
ravnajo. Kar je zapisano, velja. Kar velja se izvaja. Kdor s tem ima problem naj gre
živet nekam v puščavo, saj pri razumevanju pojma "urejena družbena skupnosti" ima
največ težav z razumevanjem besede "urejena".

73

S56ZDB, Darko
S56ZDB
 
Prispevkov: 453
Pridružen: 18 Jun 2006, 23:23
Kraj: Ljubljana

Re: Komentarji na pripombe ZRDej s strani RK

OdgovorNapisal/-a S55P » 30 Okt 2009, 10:24

No in zato zopet gre, spoštovani! Število puščavnikov narašča, tudi znotraj ZRS. Ne opazite?
Uporabniški avatar
S55P
 
Prispevkov: 112
Pridružen: 28 Dec 2003, 22:59

Re: Komentarji na pripombe ZRDej s strani RK

OdgovorNapisal/-a S56ZDB » 30 Okt 2009, 10:33

S55P napisal/-a:No in zato zopet gre, spoštovani! Število puščavnikov narašča, tudi znotraj ZRS. Ne opazite?


Očitno je v puščavi tako pusto in dolgočasno, da kljub (domnevnem) puščavskem življenju še marsikateri puščavnik zaluča vsaj kamen v preostalo druščino, pa če s tem koga zadane ali ne. Pustite vsaj gmah..
S56ZDB
 
Prispevkov: 453
Pridružen: 18 Jun 2006, 23:23
Kraj: Ljubljana

Re: Komentarji na pripombe ZRDej s strani RK

OdgovorNapisal/-a s57nbt » 30 Okt 2009, 10:37

S56ZDB napisal/-a:
S55SR napisal/-a:Ne gre za lapsus. Gre za zasebne interese nekaterih.
Tako izgleda.


Samo, podkrepi s kakršnimi koli dokazi, da gre za osebne interese. V nasprotnem primeru iz obzirnosti do drugih radioamaterjev obmolkni že enkrat.

Lep pozdrav!

S56ZDB, Darko

Upam, da ne bomo videli, kdo bo zasedel nova delovna mesta, ki so predlagana. Sem pa prepričan, da so že nagledani določeni kadri, ki so žlahta, prijatelji, v glavnem "naš čovjek"

S56ZDB napisal/-a:
Kar se mene tiče nimam zaradi tega niti najmanjše vesti. Če si not si not, če si zunaj si zunaj. NI MOGOČE biti zunaj in vpiti na tiste, ki so notri zakaj za hudiča še vztrajajo?

Pa še kako je mogoče, ker tisti, ko so znotraj, predlagajo zakon, s katerimi bi tistim, ki so odzunaj, odvzeli pravice, pridobljene z določenim trudom, ne samo s tistim, kar nam daje narava.
Zakaj bo Jožek, ki ima 2m vokiča, da Pepci javi, kdaj gre iz dela v gozdu, da mu da pravočasno kuhat kosilo, moral biti član ZRSa?
Na moja ostala vprašanja še vedno ni odgovora...
LP!
Uporabniški avatar
s57nbt
 
Prispevkov: 289
Pridružen: 06 Mar 2005, 15:01

Re: Komentarji na pripombe ZRDej s strani RK

OdgovorNapisal/-a S59ZB » 30 Okt 2009, 10:38

Dopolnitev razlage,
Zakaj sploh potrebujemo zakon ?

Radioamaterska skupnost ga potrebuje zato, da njo (radioamatersko skupnost – to je organe ZRS) zavaruje pred samovoljo puščavnikov.

73 Zvone
73 Zvone, s59zb
ex. yu3azb
E-qsl save you time and money.
S59ZB
 
Prispevkov: 148
Pridružen: 06 Okt 2009, 22:10
Kraj: Maribor

Re: Komentarji na pripombe ZRDej s strani RK

OdgovorNapisal/-a S56ZDB » 30 Okt 2009, 10:45

s57nbt napisal/-a:
S56ZDB napisal/-a:
S55SR napisal/-a:Ne gre za lapsus. Gre za zasebne interese nekaterih.
Tako izgleda.


Samo, podkrepi s kakršnimi koli dokazi, da gre za osebne interese. V nasprotnem primeru iz obzirnosti do drugih radioamaterjev obmolkni že enkrat.

Lep pozdrav!

S56ZDB, Darko

Upam, da ne bomo videli, kdo bo zasedel nova delovna mesta, ki so predlagana. Sem pa prepričan, da so že nagledani določeni kadri, ki so žlahta, prijatelji, v glavnem "naš čovjek"

S56ZDB napisal/-a:
Kar se mene tiče nimam zaradi tega niti najmanjše vesti. Če si not si not, če si zunaj si zunaj. NI MOGOČE biti zunaj in vpiti na tiste, ki so notri zakaj za hudiča še vztrajajo?

Pa še kako je mogoče, ker tisti, ko so znotraj, predlagajo zakon, s katerimi bi tistim, ki so odzunaj, odvzeli pravice, pridobljene z določenim trudom, ne samo s tistim, kar nam daje narava.
Zakaj bo Jožek, ki ima 2m vokiča, da Pepci javi, kdaj gre iz dela v gozdu, da mu da pravočasno kuhat kosilo, moral biti član ZRSa?
Na moja ostala vprašanja še vedno ni odgovora...
LP!


Jožek in Pepca sta že zdavnaj presedlala na GSM ali PMR ali CB.

Toda, ko že omenjaš, nikoli nista problema Jožek in Pepca, če oba imata veljavni radioamaterski dovoljenji. Toda kaj storiti, če se na npr. 2m sliši še kdo drug, lovci, urejevalci smučišč, kakšni drugi poklicni terenski delavci, ki pa licence nimajo in oddajajo brez licenc?

Ali naj tudi tem le dovolimo uporabo, ali naj se tukaj kaj postori? In kako? In kdo?
S56ZDB
 
Prispevkov: 453
Pridružen: 18 Jun 2006, 23:23
Kraj: Ljubljana

Re: Komentarji na pripombe ZRDej s strani RK

OdgovorNapisal/-a s57nbt » 30 Okt 2009, 10:50

S56ZDB napisal/-a:Res pa je le, da mu je (meni še neznano kako?!) na "svojo stran" uspelo dobiti celo osebe, ki jih je, haha, tožil.. Da dol padeš.. Bajko, Kristjan, Anton, to name just a few.. NO, če to ni lep uspeh, ne vem kaj je.


S56ZDB, Darko

Lep uspeh je s tem dosegla ZRS ko je Rudi zahteval opravičilo, in je dala glavo v pesek, najebali pa so potem kot kolateralna škoda, ker pač so/so bili kar pač so.
ZRS je tudi lepo pokazala, kako vzame v bran svoje funkcionarje, namesto da bi sama nastavila hrbet, je stopila za skupino posameznikov, ki so delali po svoji najboljši vesti in za skupno dobro, kar pač enim ni dovolj.

LP!
Uporabniški avatar
s57nbt
 
Prispevkov: 289
Pridružen: 06 Mar 2005, 15:01

Re: Komentarji na pripombe ZRDej s strani RK

OdgovorNapisal/-a S59ZB » 30 Okt 2009, 10:52

Oddajanje brez licenc že sedaj ureja obstoječa zakonodaja, tudi kako in kdo je za to zadolžen - ali se mogoče motim?
Tu nam nov zakon ne bo nič koristil.

73 Zvone
Zadnjič spremenil S59ZB, dne 30 Okt 2009, 15:02, skupaj popravljeno 2 krat.
73 Zvone, s59zb
ex. yu3azb
E-qsl save you time and money.
S59ZB
 
Prispevkov: 148
Pridružen: 06 Okt 2009, 22:10
Kraj: Maribor

Re: Komentarji na pripombe ZRDej s strani RK

OdgovorNapisal/-a s57nbt » 30 Okt 2009, 10:58

S56ZDB napisal/-a:Jožek in Pepca sta že zdavnaj presedlala na GSM ali PMR ali CB.

Toda, ko že omenjaš, nikoli nista problema Jožek in Pepca, če oba imata veljavni radioamaterski dovoljenji. Toda kaj storiti, če se na npr. 2m sliši še kdo drug, lovci, urejevalci smučišč, kakšni drugi poklicni terenski delavci, ki pa licence nimajo in oddajajo brez licenc?

Ali naj tudi tem le dovolimo uporabo, ali naj se tukaj kaj postori? In kako? In kdo?

In zaradi teh bi rad Jožetu in Pepci odvzel dovoljenje za uporabo radijske postaje?
Svaka čast!
Pa ne boš verjel, poznam zgoraj omenjen par (imena namišljena) ki uporabljata alinco 110 za tovrstno vezo.
Deluje odlično, GSM tam ne vleče, PMR ne pride iz gozda spljoh, repetitorjev ne uporabljata.
Obstaja še inmarsat in podobna ostala krama, ki pa je verjetno ne boš predlagal... ali pač?
Vidim da te je "treća smena" lepo zmatrala, ali pa si premalo kofeta/red bulla/sharka/kokakole/čokolade/stuff.. vmes pokonzumitral...
Zakaj potem AMZS ne zahteva od vseh, ki imajo veljavno vozniško dovoljenje obvezno članstvo pri njih, njihove treninge varne vožnje, ker 0.00001% voznikov dela štalo na cesti?
LP!
Uporabniški avatar
s57nbt
 
Prispevkov: 289
Pridružen: 06 Mar 2005, 15:01

Re: Komentarji na pripombe ZRDej s strani RK

OdgovorNapisal/-a S56ZDB » 30 Okt 2009, 11:23

s57nbt napisal/-a:
S56ZDB napisal/-a:Res pa je le, da mu je (meni še neznano kako?!) na "svojo stran" uspelo dobiti celo osebe, ki jih je, haha, tožil.. Da dol padeš.. Bajko, Kristjan, Anton, to name just a few.. NO, če to ni lep uspeh, ne vem kaj je.


S56ZDB, Darko

Lep uspeh je s tem dosegla ZRS ko je Rudi zahteval opravičilo, in je dala glavo v pesek, najebali pa so potem kot kolateralna škoda, ker pač so/so bili kar pač so.
ZRS je tudi lepo pokazala, kako vzame v bran svoje funkcionarje, namesto da bi sama nastavila hrbet, je stopila za skupino posameznikov, ki so delali po svoji najboljši vesti in za skupno dobro, kar pač enim ni dovolj.

LP!


Kaj ima Rudi za "zahtevat opravičilo"?! Saj jaz tudi lahko zahtevam 1 MIO € na kakšni banki, pa ga ne bom dobil. Kolikor jaz berem je Rudi bil spuščen skozi kolesje disciplinske komisije in je ni bil pripravljen niti sposoben sprejet "po moško", torej tako, kot se za člane katerekoli združbe spodobi.

To se pravi, da če bi jutri od ZRSa (tako kot je to bilo pred desetletji) kdo dobil QRT bi šel na sodišče ga razveljavljat?! A tudi, če te kdo "okrog prenese" pri igri Monopoli greš na sodišče terjat zadoščenje?! Pa dej spelji se, kdo bo s takim v kakršno koli španovijo?!

A ja, btw, Rudi ni bil niti toliko moža, da bi "svoj problem" predstavil na konferenci ZRS (pa je bil prisoten), ki je najvišji organ ZRS in ki bi edini lahko razveljavil odločitev disciplinske komisije.

Kar zadeva sodni spor, ZRS je še kako ponudila pomoč, a jo je, kakor imam informacije, nekdo izmed toženih odklonil.

Takoj, ko sem izvedel za ta primer sem celo osebno povprašal zakaj se ZRS ni vključila v pravdo kot sranski intervenijent in sem dobil odgovor, da zato, ker je takšna asistenca s strani (vsaj nekaterih) toženih bila odklonjena. Ne glede na to bi ZRS lahko vstopila v pravdo na strani toženih, ne glede na njihovo nasprotovanje, res pa je, da bi vstopila v pravdo in je prevzela v stanju v kakšnem je. Če bi npr. kdo od toženih (oz. nihov odvetnik) kaj vmes zamudil, izpustil ali zamočil bi posledice zadele tudi samo ZRS, ne glede na to, da se spustila v pravdo pozno.

Osebno, kot rečeno, zadevo opazujem le od daleč, ker je ta pravda še bila "pred mojim časom", a če bi kdo kaj podobnega storil danes bi zanesljivo ZRS moral tudi na sodišču biti na strani organa ZRS (ali posameznikov, ki so člani organa ZRS), ne glede na stroške.

Tukaj pa pridemo do naslednje zadeve zakaj je takšno tožarjenje s srani člana kakšne združbe moralno zavrženo dejanje. Zato, ker združbi povzroča nepotrebne stroške. ZRS NIMA budžetiranih pravdnih stroškov. Če pa bo v proračunu v prihodnjih letih to morala imeti, bo zanesljivo trpela kakšna druga reč, ki je izvirno radioamaterska. Pa če kdo reče, da je tako tudi prav mu nimam kaj drugega za odgovoriti kot to, da na sodišču ni pravice, ampak so le spisi.

73

S56ZDB, Darko
S56ZDB
 
Prispevkov: 453
Pridružen: 18 Jun 2006, 23:23
Kraj: Ljubljana

Re: Komentarji na pripombe ZRDej s strani RK

OdgovorNapisal/-a anton.galun » 30 Okt 2009, 11:24

S56ZDB napisal/-a:
Tono, glavno, da je tvoj mandat zacementiran in za vse večne čase..

Ti pa povem, da me je iskreno strah za ZRS, če bi mogoče ti s svojimi somišljeniki nekoč uspel pridobiti zaupanje na konferenci za vodenje ZRS. Strah zaradi tega, ker smo imeli priložnost tudi tukaj prebrati, da je v preteklosti ZRSa že obstajal primer, ko je obveljalo "ko pametnejši popusti, bedaki zavladajo". Posledice pa vemo kakšne so bile in so še.

73

S56ZDB, Darko

P.S. Tvojo obtožbo na račun UO ZRS, s katero UO obtožuješ kršitve 6. čl. statuta ZRS (javnost dela) sem prebral in ti spisal odgovor. Žal si lasten prispevek iz le tebi znanega razloga umaknil tako da je propadel tudi moj odgovor. Bom pa preveril, če z ultimativno zahtevo RK Ptuj na naslov UO ZRS o tem, da naj UO ZRS v nasprotju z sklepom konference ustavi vse postopke za izdelavo osnutka ZRDej ne predstavlja nespoštovanje sklepov konference ZRS.



Hja, moj mandat in mandat kolegov iz upravnega odbora Radiokluba Ptuj poteče v naslednjem letu. In iz tega sledi, da nikogarjšnji mandat ni zacementiran. Bojim pa se, da se neglede na prihodnjo sestavo vodstva Radiokluba Ptuj stališča do postopkov upravnega odbora ZRS v zvezi z razvpitim Zakonom ne bodo kaj dosti spreminjala. O zadevi smo se namreč širše pogovorili in zavzeli jasna in predvsem argumentirana stališča. Za razliko od članov UO ZRS, ki se po besedah njihovega predstavnika nikakor ne pustijo cukati za rokav, se nas tistih par, ki tvorimo upravni odbor Radiokluba Ptuj, vedno pogovarja s tistimi, ki so nas izvolili.

"Ultimativno zahtevo" po ustavitvi postopkov bi bilo dobro pred "preverjanjem" predvsem temeljito prebrati in jo poskušati razumeti. V "zahtevi" piše, da predlagamo (glej dopis Radiokluba Ptuj št. RK-01/2009-024 z dne 08.10.2009:

1. Upravni odbor Zveze radioamaterjev Slovenije naj v 15. dneh po prejemu tega dopisa razpusti delovno skupino za pripravo osnutka Zakona o radioamaterski dejavnosti (ZRDej).

2. Upravni odbor Zveze radioamaterjev Slovenije naj v 15. dneh po prejemu tega dopisa ustavi vse dejavnosti v zvezi s pripravo Zakonodaje o radioamaterski dejavnosti (ZRDej) ter v javni objavi navede, natančno pojasni ter utemelji, kateri so razlogi, da so rešitve v podzakonskih aktih, s katerimi je urejeno delo radioamaterjev v Republiki Sloveniji, neprimerne, ter da je zato potrebno pristopiti k pripravi Zakona o radioamaterski dejavnosti (ZRDej). Upravni odbor Zveze radioamaterjev Slovenije naj hkrati navede in natančno pojasni, kakšni bi naj bili učinki predlaganega Zakona o radioamaterski dejavnosti (ZRDej).
Upravni odbor Zveze radioamaterjev Slovenije naj v 30. dneh po javni objavi skliče izredno konferenco, na kateri naj se člani Zveze radioamaterjev Slovenije ponovno opredelijo do priprave Zakona o radioamaterski dejavnosti (ZRDej) oz. do stališč ZRS v zvezi z domnevno neprimernostjo podzakonskih aktov.


A piše kje, da kaj zahtevamo ali celo postavljamo ultimate? Od demokratično izvoljenega vodstva ZRS, ki je sicer od redne volilne konference temeljito spremenilo obliko, bi pričakoval, da bo predloge obravnavalo malce drugače.

Kar pa se tiče kršitve 6. člena Statuta ZRS pa lahko povem le to, da javnost dela ZRS spričo dejstva, da informacij, za katere je Radioklub Ptuj zaprosil že pred štirimi meseci, do danes ni pridobil, ni bila zagotovljena. Menim, da nadaljnje diskusije, ali gre za kršitev 6. člena Statuta, niso potrebne.

Kar pa se tiče vodenja ZRS: v vsakem trenutku si upam prevzeti vodenje organizacije, katere pripadnika se čutim. Bojim pa se, da bi bila zadeva precej boleča za vrsto ljudi. Kajti najprej bi poskrbel za brezkompromisno javnost dela in transparentnost postopkov. Verjamem pa, da utegnejo tovrstne namere pri nekaterih vzbuditi strah.

Presenečajo me diskusije v smislu "ko pametnejši popusti, bedaki zavladajo", "kozlancije", "konjine" (pomena dveh zadnjih besed sicer ne razumem), "da naj se nekdo pobere" in podobno. Tudi prisotne grožnje s "preverjanjem" in podobnim so skrajno deplasirane. Tisti, ki se greste vodstva ZRS, bi lahko vsaj malo razmislili o uporabi diplomatskih veščin, predvsem pa o izbiri besed. Zavedati se je potrebno, da se sicer bitko da dobiti na bajonet, toda na bajonetu sedeti ni mogoče.

Anton GALUN, Ptuj

PS: živi dokaz, da lahko vodstvo ZRS deluje tudi drugače, je "Načrt radijskih zvez v primeru aktivacije ARON omrežja", ki ga je pripravil Tilen Cestnik, S56CT. Gre za strokovni dokument, ki celovito ureja opisano področje. In ker se svojega izdelka Tilen nikakor ne more sramovati, ali pa se bati reakcij občestva, ga je za razliko od nekaterih drugih "avtorjev", povezanih z upravnim odborom ZRS, jasno podpisal z imenom in priimkom.
Zadnjič spremenil anton.galun, dne 30 Okt 2009, 11:49, skupaj popravljeno 2 krat.
Uporabniški avatar
anton.galun
 
Prispevkov: 172
Pridružen: 14 Nov 2008, 00:12

PrejšnjaNaslednja

Vrni se na ZRS - Zveza Radioamaterjev Slovenije

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 6 gostov