Komentarji na pripombe ZRDej s strani RK

Vse v zvezi z zvezo

Moderatorji: s55o, S57BBA

Re: Komentarji na pripombe ZRDej s strani RK

OdgovorNapisal/-a S55SR » 30 Okt 2009, 02:39

Gospod Darko!
Dovolite eno samo vprašanje. Kako lahko neka organizacija sodi o nekom, ki ni, ponavljam NI, član le-te?
ISF (imejte se fantastično)
Samo
S55SR
 
Prispevkov: 420
Pridružen: 28 Nov 2007, 17:11
Kraj: Koper - Capodistria

Re: Komentarji na pripombe ZRDej s strani RK

OdgovorNapisal/-a S56ZDB » 30 Okt 2009, 02:40

s55m napisal/-a:
S56ZDB .....Jaz sem zatorej na stališču, da je pametno o početju S58RU seznaniti druge organe RK Jadran Koper, ker ZRS še v svoji zgodovini ni šlka skozi postopek izključitve radiokluba iz zveze.........


Ne vem, če pišem v Slovenščini ali v kakšnem drugem jeziku?
A me morda ne razumete?

RK Jadran ni pošiljal nikamor nobenih dopisov.
RK Jadran ne nadzira početja svojih članov.
RK Jadran ni na nobeni seji UO ali kakega drugega organa RK obravnaval kakršnega koli dopisa na kakršno koli ustanovo z omenjeno vsebino.
RK Jadran se ni dolžen izjasnjevati o sodniških odločitvah g. Maksa Turščaka, ki se je na zapisnik o nogometni tekmi (v kateri je rdeči karton z njegove strani dobil S56ZDB) podpisal : Maks Turščak tudi S53KP član RK Jadran.

Kako naj vam napišem, da boste razumeli gospod Darko?


Vedno bolj imam občutek, da poleg krivičnega disciplinskega ukrepa, brez možnosti pritožbe, želite v UO ZRS RK Jadran naprtiti še nekaj, da bo potem dober za grešnega kozla in primer drugim, kaj se zgodi, če nekdo razmišlja drugače?
Jaz zgoraj napisano jemljem kot resno grožnjo o izključitvi RK Jadran S59CST iz ZRS, zato bom v najkrajšem času poskušal sklicati UO in jih seznaniti z vašo namero.


Še enkrat, v pojasnilo..

Predsednik RK JE RK Jadran Koper, tedaj, ko se pod dopis podpiše kot "predsednik RK Jadran Koper". Predsednik kluba je fizična oseba, posameznik, samo eden in edini. Njemu osebno je podeljen mandat, da OSEBNO predstavlja radioklub. V dobrem ali v slabem.

Zato si želimo, da bi predsedniki bili za zgled. In jih je želimo videvati pod mizo, pijane, umazane, opotekajoče.

Predsednik za svoje izjave NIKOLI ne potrebuje sklepa, saj je kot predsednik on sam in samostojno odloča.

Tisto kjer imaš problem je razmejitev med UO in predsednikom. UO za sklepanje potrebuje sklep. Predsednik sklepa za svoje odločtve sklepa ne potrebuje. Če pa po internih pravilih predsednik takega (kot si ga je privoščil s58ru) ne sme poslati, tedaj morda gre le za prekoračitev pooblastil, kar pa je druge vrste prekršek. Ali boste karkoli od tega sankcionirali ali ne, je vaša interna zadeva, od katere bo razvidna le vaša interna zavezanost lastnim pravnim aktom (statutu) in vladavini prava.

A ne potem cvilit, če nekdo drug pokaže, da smrdi.

73

S56ZDB, Darko
S56ZDB
 
Prispevkov: 453
Pridružen: 18 Jun 2006, 23:23
Kraj: Ljubljana

Re: Komentarji na pripombe ZRDej s strani RK

OdgovorNapisal/-a S55SR » 30 Okt 2009, 02:42

Zato si želimo, da bi predsedniki bili za zgled. In jih je želimo videvati pod mizo, pijane, umazane, opotekajoče.

Pogleje in pometite NAJPREJ pred svojim pragom!
ISF (imejte se fantastično)
Samo
S55SR
 
Prispevkov: 420
Pridružen: 28 Nov 2007, 17:11
Kraj: Koper - Capodistria

Re: Komentarji na pripombe ZRDej s strani RK

OdgovorNapisal/-a s55m » 30 Okt 2009, 02:43

Vsi organi RK Jadran so bili seznanjeni z vašim dopisom. Celo skupščina RK Jadran je bila seznanjena z vašo zahtevo.
Le kako naj se izjasnimo o zadevi, ki je kod skupnost nismo sprožili mi?
Ali od nas želite izsiliti odgovor z grožnjo o izključitvi?
Najbolje je, da nam pošljete odgovor, ki ga želite prejeti, mi pa ga bomo v RK podpisali in poslali nazaj.
s55m
 
Prispevkov: 1580
Pridružen: 05 Feb 2004, 09:05
Kraj: KN12OR

Re: Komentarji na pripombe ZRDej s strani RK

OdgovorNapisal/-a S56ZDB » 30 Okt 2009, 02:46

S55SR napisal/-a:Gospod Darko!
Dovolite eno samo vprašanje. Kako lahko neka organizacija sodi o nekom, ki ni, ponavljam NI, član le-te?


A to konkretno? A to za preteklost ali za prihodnost? In po katerih merilih JE ali NI član?

Član RK, ki je ustanovitelj ZRS je član ZRS in tukaj ni dileme. Če ne plačuje kotizacije je to druga zgodba, okrog katere se lomijo kopja kar lep čas in se (tudi) zaradi tega toliko žolča prelilo, da mi niti pod razno ne pade na misel polemizirat in poslušat izmotavanja..

Če se kdo nima za člana ZRS, naj se umakne tistim, ki bi radi to bili. Klub je s prostovoljno združitvijo v ZRS nase prevsel nekatere obveznosti in pridobil nekatere pravice. ZRS ne more nenehno preverjat, če se klubi teh pravil držijo. Domneva je venomer, da se klubi pravil držijo in da so kršitve izjema.

Če pa kršitve butnejo s vso silovitostjo na plano tako, da se posamezni člani RK še s ponosom izpostavijo kot ne-člani ZRS, e tedaj je heca konec.

Izmotavanja ravnotako.

73

S56ZDB, Darko
S56ZDB
 
Prispevkov: 453
Pridružen: 18 Jun 2006, 23:23
Kraj: Ljubljana

Re: Komentarji na pripombe ZRDej s strani RK

OdgovorNapisal/-a S56ZDB » 30 Okt 2009, 02:53

s55m napisal/-a:Vsi organi RK Jadran so bili seznanjeni z vašim dopisom. Celo skupščina RK Jadran je bila seznanjena z vašo zahtevo.
Le kako naj se izjasnimo o zadevi, ki je kod skupnost nismo sprožili mi?
Ali od nas želite izsiliti odgovor z grožnjo o izključitvi?
Najbolje je, da nam pošljete odgovor, ki ga želite prejeti, mi pa ga bomo v RK podpisali in poslali nazaj.


Zadeva je zelo preprosta..

Ali je S58RU prekoračil svoja pooblastila s tem, ko je dopis napisal tudi kot predsednik radiokluba Jadran Koper, ali jih ni prekoračil.

Če jih je prekoračil bomo na UO ZRS videli vašo zavzetost do vladavine prava tako, da boste to morebitno prekoračitev pooblastila primerno sankcionirali (če to možnost po statutu sploih imate.. Če ne vam vsakokratni predsednik lahko samoinicijativno pošilja resne dopise okrog "i nikome ništa").

Če jih ni prekoračil je dopis spisal pač v okvirju svojih pooblastil nas na UO zanima prteprosto, da se o tem stališču in navedbah predsednika S58RU izreče še kakšen drug organ radiokluba, saj je nasprotno, brez stališča RK Jadran Koper, ki bi nasprotovalo predsednikovemu, obveljal dopis takšen kakšen je.

Na takšen dopis, kot ga je predsednik RK Jadran Koper poslal ZRS mora reagirati. Tisto niso bile otročarije niti zasebna dopisovanja.

Izmotavanj tukaj ne bo.

73

S56ZDB, Darko
S56ZDB
 
Prispevkov: 453
Pridružen: 18 Jun 2006, 23:23
Kraj: Ljubljana

Re: Komentarji na pripombe ZRDej s strani RK

OdgovorNapisal/-a s55m » 30 Okt 2009, 02:54

Dalo bi se debatirati o podpisu.
Ni podpisano: Predsednik RK Jadran Rudi Pavlič ampak Rudi Pavlič, tudi Predsednik RK Jadran.
Naj se izjasni on sam, v čigavem imenu je pisal. Kolikor jaz vem, je pisal v svojem, mi pa v statutu nimamo akta, po katerem bi ga za takšno dejanje sankcionirali.

Zato, gospod Darko, v dobro Radioamaterstva naredite kakor želite.
Zadnjič spremenil s55m, dne 30 Okt 2009, 02:57, skupaj popravljeno 1 krat.
s55m
 
Prispevkov: 1580
Pridružen: 05 Feb 2004, 09:05
Kraj: KN12OR

Re: Komentarji na pripombe ZRDej s strani RK

OdgovorNapisal/-a S56ZDB » 30 Okt 2009, 02:56

S55SR napisal/-a:Zato si želimo, da bi predsedniki bili za zgled. In jih je želimo videvati pod mizo, pijane, umazane, opotekajoče.

Pogleje in pometite NAJPREJ pred svojim pragom!


Tisto je bila "licentia poetica" in ni treba zato biti nesramen.

Jaz govorim o idealih za katere si je vredno prizadevati. Nisem cinik in ljudomrznež.
S56ZDB
 
Prispevkov: 453
Pridružen: 18 Jun 2006, 23:23
Kraj: Ljubljana

Re: Komentarji na pripombe ZRDej s strani RK

OdgovorNapisal/-a S55SR » 30 Okt 2009, 03:07

Saj vemo, da študirate pravo in da se tam uporablja veliko latinskih izrazov, ki lahko vplivajo na oceno pri izpitih, tu pa smo med radioamaterji in
latinskih izrekov, razen za hvalisanje, ne uporabljamo.
ISF (imejte se fantastično)
Samo
S55SR
 
Prispevkov: 420
Pridružen: 28 Nov 2007, 17:11
Kraj: Koper - Capodistria

Re: Komentarji na pripombe ZRDej s strani RK

OdgovorNapisal/-a S56ZDB » 30 Okt 2009, 07:31

Samo, ta radioamater latinske izraze uporablja in če to koga moti je to njegov osebni problem.
S56ZDB
 
Prispevkov: 453
Pridružen: 18 Jun 2006, 23:23
Kraj: Ljubljana

Re: Komentarji na pripombe ZRDej s strani RK

OdgovorNapisal/-a s57uw » 30 Okt 2009, 07:39

NE, ni lapsus temveč izziv vse preveč zaspani, po teh uprašanjih, slovenski srenji radio amaterjev.Ta <zaspani> je sicer zelo blaga ocena kajti vse preveč je onih kateri rečejo : saj nič ne moreš,oni bodo že naredili kar so si zamislili.Kakor tudi da ga silil sicer nebo nihče, bo pač vse vrgel v kanto ali pa razprodal.....
No ja , ta hoby je bil tudi moj poklic, njih pa uprašam : kako lahko kar tako vržeš v kanto tudi desetletja svojih aktivnosti in vlaganj ? On zopet saj nič ne moreš ! Z mnogimi sem govoril, po nekod so člani klubov od svojih precednikov celo dobili info da ....kar so dobili kot predlog ZRD niti ne smejo razpravljati med članstvom ? Meni tole marsikaj pove, namreč da so zrd-jevci celo na tak način "lobirali" Kakšna je to demo pa menda vsi vemo.
Zbuditi se je potrebno,saj je skupina sedmih še vedno v tem številu, kakor tudi skupina radio klubov prav tako ? ?
Lep pozdrav! Albert old,old timer.
Vsem čim več dobrega !
s57uw
 
Prispevkov: 254
Pridružen: 27 Jan 2006, 14:14
Kraj: Velika Polana

Re: Komentarji na pripombe ZRDej s strani RK

OdgovorNapisal/-a anton.galun » 30 Okt 2009, 08:21

Mimogrede:

S56ZDB napisal/-a:
S56ZM napisal/-a:
10. zakaj se na poziv kluba(ov) ne razkrijejo člani skupine za pripravo ZRDej?

Ker ne gre za lepotno tekmovanje temveč za razpravo o zakonu. Ker niso na odru pripravljalci, temveč osnutek, ki ga je radioklubom posredoval UO ZRS. Ker z usmerjanjem pogleda drugam, tisti, ki manipulirajo s tem vprašanjem zavajajo in izgubljajo čas, namesto, da bi se spustili v drobovje osnutka. Namesto, da polemizirajo s zapisanim osnutkom skušajo polemizirati s tistimi, ki ravno zaradi splošne histerije nimajo niti najmanjše želje niti volje biti glavna jed na vaški veselici.

S56ZDB, Darko


Te lepotice z vaške veselice bi pa zares z veseljem spoznali in jim zastavili par vprašanj, pa nam upravni odbor ZRS žal tega ne omogoči. Nerodno, pa še v nasprotju s statutom. Še dobro, da so mandati res začasni.
Uporabniški avatar
anton.galun
 
Prispevkov: 172
Pridružen: 14 Nov 2008, 00:12

Re: Komentarji na pripombe ZRDej s strani RK

OdgovorNapisal/-a S56ZDB » 30 Okt 2009, 09:24

e77uw napisal/-a:NE, ni lapsus temveč izziv vse preveč zaspani, po teh uprašanjih, slovenski srenji radio amaterjev.Ta <zaspani> je sicer zelo blaga ocena kajti vse preveč je onih kateri rečejo : saj nič ne moreš,oni bodo že naredili kar so si zamislili.Kakor tudi da ga silil sicer nebo nihče, bo pač vse vrgel v kanto ali pa razprodal.....
No ja , ta hoby je bil tudi moj poklic, njih pa uprašam : kako lahko kar tako vržeš v kanto tudi desetletja svojih aktivnosti in vlaganj ? On zopet saj nič ne moreš ! Z mnogimi sem govoril, po nekod so člani klubov od svojih precednikov celo dobili info da ....kar so dobili kot predlog ZRD niti ne smejo razpravljati med članstvom ? Meni tole marsikaj pove, namreč da so zrd-jevci celo na tak način "lobirali" Kakšna je to demo pa menda vsi vemo.
Zbuditi se je potrebno,saj je skupina sedmih še vedno v tem številu, kakor tudi skupina radio klubov prav tako ? ?
Lep pozdrav! Albert old,old timer.


Odebeljeno je LAŽ, vsaj kar zadeva ta UO ZRS, vsaj kar zadeva vse sklepe in dogovore na ZRS in vsaj kar zadeva tega podpredsednika.

Osnutek ZRDej je poslan prav vsem radioklubom po pošti ravno zato, da ga dobijo VSI klubi (kakopak, tisti, ki so v ZRS), s pripisom, da naj se v klubih v vmesnem obdobju organizira kar se da poglobljena debata med VSEMI člani radiokluba. SEZNANITEV članstva je alfa in omega tega osnutka oz. zakona.

Seznanitev pa je možna le tedaj, če bodo tudi v klubih opravili svoje delo tako, kot je UO ZRS opravil svoje. UO je dostavil materiale vsem klubom in je le na klubih, da samostojno organizirajo distribucijo oz. seznanitev svojega članstva. To pa je delo.

Ni pa nikoli bilo mišljeno, da se o osnutku sestaja ali celo odloča neka "skupina aktivnejših" radioamaterjev v klubu, ali celo zgolj le UO, ali še (najslabše) zgolj predsednik RK. Takšnen klub, ki je počel kaj takega je pač izdal lastno članstvo saj se mnenja lastnega članstva boji.

Kot rečeno, si bo treba naliti čistega vina in opraviti seznanitev temeljito in dosledno.

O tem, da velika večina radioamaterjev še ni bila seznanjena s osnutkom že čivkajo vrabčki po strehah. A krivdo za to ni mogoče naprtiti temu UO-ju, temveč zgolj in samo tistim, ki (morda) vidijo "radioklub=jaz" oz. "radioklub=ožja skupina starost radiokluba".

A ja, pa še nekaj je. Materiale si je fajn naposled tudi prebrati. Danes ponoči sem pač dobil tudi iskren dopis kolega radioamaterja, ki se mi je zahvalil za nekatera pojasnila. V naslednjem dopisu pa priznal, da četudi je marsikaj od tega pisalo v spremnem materialu ob osnutku, tega preprosto folk ne prebere in očitno ne bere. In meni je to še kako prekleto jasno.

Natanko na to igrajo "sejalci strahov", na zacementiranost v možganih, ki si ne da niti toliko intelektualnega napora, da bi materiale, ki jih nekdo (kdorkoli, tokrat UO, jutri bo kateri drugi organ) z naporom in prizadevanjem sestavi, da bi to PREBRAL in RAZUMEL.

73

S56ZDB, Darko

P.S. Dobro jutro!
S56ZDB
 
Prispevkov: 453
Pridružen: 18 Jun 2006, 23:23
Kraj: Ljubljana

Re: Komentarji na pripombe ZRDej s strani RK

OdgovorNapisal/-a S56ZDB » 30 Okt 2009, 09:32

anton.galun napisal/-a:Mimogrede:

S56ZDB napisal/-a:
S56ZM napisal/-a:
10. zakaj se na poziv kluba(ov) ne razkrijejo člani skupine za pripravo ZRDej?

Ker ne gre za lepotno tekmovanje temveč za razpravo o zakonu. Ker niso na odru pripravljalci, temveč osnutek, ki ga je radioklubom posredoval UO ZRS. Ker z usmerjanjem pogleda drugam, tisti, ki manipulirajo s tem vprašanjem zavajajo in izgubljajo čas, namesto, da bi se spustili v drobovje osnutka. Namesto, da polemizirajo s zapisanim osnutkom skušajo polemizirati s tistimi, ki ravno zaradi splošne histerije nimajo niti najmanjše želje niti volje biti glavna jed na vaški veselici.

S56ZDB, Darko


Te lepotice z vaške veselice bi pa zares z veseljem spoznali in jim zastavili par vprašanj, pa nam upravni odbor ZRS žal tega ne omogoči. Nerodno, pa še v nasprotju s statutom. Še dobro, da so mandati res začasni.


Tono, glavno, da je tvoj mandat zacementiran in za vse večne čase..

Ti pa povem, da me je iskreno strah za ZRS, če bi mogoče ti s svojimi somišljeniki nekoč uspel pridobiti zaupanje na konferenci za vodenje ZRS. Strah zaradi tega, ker smo imeli priložnost tudi tukaj prebrati, da je v preteklosti ZRSa že obstajal primer, ko je obveljalo "ko pametnejši popusti, bedaki zavladajo". Posledice pa vemo kakšne so bile in so še.

73

S56ZDB, Darko

P.S. Tvojo obtožbo na račun UO ZRS, s katero UO obtožuješ kršitve 6. čl. statuta ZRS (javnost dela) sem prebral in ti spisal odgovor. Žal si lasten prispevek iz le tebi znanega razloga umaknil tako da je propadel tudi moj odgovor. Bom pa preveril, če z ultimativno zahtevo RK Ptuj na naslov UO ZRS o tem, da naj UO ZRS v nasprotju z sklepom konference ustavi vse postopke za izdelavo osnutka ZRDej ne predstavlja nespoštovanje sklepov konference ZRS.
S56ZDB
 
Prispevkov: 453
Pridružen: 18 Jun 2006, 23:23
Kraj: Ljubljana

Re: Komentarji na pripombe ZRDej s strani RK

OdgovorNapisal/-a S55P » 30 Okt 2009, 09:35

Spoštovani S56ZDB

Vidim, da ste odprli tudi nočno izmeno zagovora zmazka, ki nosi delovni naslov ZRDej. Lepo, še enkrat vas lepo prosim, da mi napišete razloge, ki narekujejo potrebo po njem. Pa tisto, da je bilo to sprejeto na skupščini organizacije, izpustite, ker ne šteje prav veliko. Saj veste o tistem, da se velikokrat nekaj sprejme, samo da se nič ne sprejme. O samem zmazku ne gre izgubljati besed, saj ne ustreza osnovnim nomotehničnim pogojem, vsebinsko pa ne zadošča potrebam zainteresirane notranje javnosti - radioamaterjev v in izven ZRS (kar je razvidno tudi od podpore, ki jo uživa na tem forumu), pa tudi ne zunanje, ki pa še sploh ni bila obdelana. Tisto okrog izvajanja javnih pooblastil, ki naj bi jih ZRS izvajala, se sicer sliši dokaj pomembno, mislim pa, da pripravljalci zmazka niti vedo ne, kaj to je, zato bo potrebno kar dobro pogledati učno snov, ki se okrog tega predava na ustreznih šolah. Pa tudi sicer ne vidim razloga, zakaj bi država poverila izvajanje nekaterih svojih nalog organizaciji, ki sama nima ustrezno urejenih zadev. Morda pa naj bi se izboljšale potem, ko bo ZRS postala nosilka ZRDej? Močno dvomim. Mislim, da je potrebno spoštovati okolje v katerem živimo, da ne naštevam vse koga, v končni fazi pa tudi poslansko pamet, kolikor je pač je.

Lep pozdrav in vse dobro v upanju, da ZRDej čimprej odide iz naših glav.
Uporabniški avatar
S55P
 
Prispevkov: 112
Pridružen: 28 Dec 2003, 22:59

PrejšnjaNaslednja

Vrni se na ZRS - Zveza Radioamaterjev Slovenije

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 8 gostov