Komentarji na pripombe ZRDej s strani RK

Vse v zvezi z zvezo

Moderatorji: s55o, S57BBA

Re: Komentarji na pripombe ZRDej s strani RK

OdgovorNapisal/-a S58L » 10 Okt 2009, 14:11

Po sklepu UO Radioklub Novo mesto S59DJR se z predlaganim osnutkom ZRDej ne strinjamo. Pridružujemo se pozivu slovenskih radioamaterjev in izrekamo podporo.

73 Zoran S58L
73, Zoran
Ex. s56wtz HAMnet IRC: ropotulja.saop.si Kanal #slovenia
S58L
 
Prispevkov: 23
Pridružen: 18 Avg 2003, 11:16
Kraj: novo mesto

Re: Komentarji na pripombe ZRDej s strani RK

OdgovorNapisal/-a s56rir » 10 Okt 2009, 22:29

Na sestanku RK Prlek S59PLK 03.10.2009, smo člani kluba soglasno sprejeli sklep, da se ne strinjamo s predlaganim osnutkom ZRDej.
73 de Martin
s56rir
 
Prispevkov: 51
Pridružen: 09 Dec 2002, 23:33
Kraj: JN86BN

Re: Komentarji na pripombe ZRDej s strani RK

OdgovorNapisal/-a s52ab » 13 Okt 2009, 21:12

Izrecno sicer nisem nikjer povdaril, vendar po mojih številnih postih okoli
ZRDej sodeč, gre sklepati, da :

podpiram poziv skupine radioklubov

...tako, da bo še ta formalnost opravljena... :) :wink:
73,Jože - S52AB - http://lea.hamradio.si/~s52ab/ ... ni toliko važno kaj kdo reče ali zapiše, za narod je zelo važno, kdo to reče ali zapiše.
Uporabniški avatar
s52ab
 
Prispevkov: 510
Pridružen: 12 Mar 2006, 21:13
Kraj: Novo mesto

Re: Komentarji na pripombe ZRDej s strani RK

OdgovorNapisal/-a S56ZM » 20 Okt 2009, 15:21

Na sestanku RK Radenska S59DTB v nedeljo 18.10.2009, smo sprejeli:

- zavaračamo osnutek ZRDej
- pridružujemo se pozivu slovenskim radioamaterjem, ki je bil podan s strani štirih radioklubov


73,

de S56ZM / Matej
S56ZM
 
Prispevkov: 84
Pridružen: 22 Avg 2006, 19:36
Kraj: Radenci JN86AP

Re: Komentarji na pripombe ZRDej s strani RK

OdgovorNapisal/-a S59AT » 22 Okt 2009, 08:48

Pozdravljeni prijatelji radioamaterji!

Po temeljitem prebiranju obrazložitve predloga Zakona o radioamaterski dejavnosti sem prišel do zaključka, da je cilj predlagateljev pridobiti zakonsko osnovo za utrditev institucije za pobiranje rente, to je z obvezno članarino obremeniti vse radioamaterje, da bo lahko ZRS pokrivala svoje finančne potrebe. Članarina ZRS je že sedaj za marsikaterga radioamaterja previsoka. Vse ostalo nakladanje v obrazložitvi je po mojem mnenju le metanje peska v oči, kajti vsa do sedaj veljavna zakonodaja dovolj dobro ureja tudi radioamatersko dejavnost.

" Če imaš deset tisoč predpisov, uničiš vse spoštovanje do prava in zakonov. " ( Winston Churchill )

Kot se je predlagateljem v obrazložitvi zapisalo " Padec članstva sam po sebi ni zaskrbljujoč " je jasno razvidno, da jim gre samo za finance. Ni važno koliko je članov, glavno da je dovolj denarja; bodo pač tisti, ki so ostali plačali več. Prepričan sem, da bomo na tak način izgubili še več potencialnih radioamaterjev, mladih bo manj, pa tudi veliko aktivnih članov bo prenehalo delovati.

Da gre predlagateljem predvsem za lastni sebični interes in da bi radi naredili " ELITNO " institucijo, ki vlada nad vsemi radioamaterji, je razvidno tudi iz njihovega narcisoidnega zapisa: " Predvsem je želja, da naj bo ... Zveza radioamaterjev Slovenije ... v ponos radioamaterjem. " Kot v starih železnih časih, naj bomo ponosni na članstvo v partiji. Osebno menim, da mora biti ZRS ponosna na svoje članstvo ( če ga ima ) in ne obratno. ZRS naj s svojimi privlačnimi aktivnostmi, storitvami, programi in delom pridobi zainteresirane člane. Članstvo naj bo prostovoljno, članarina diferencirana - odvisna od ponudbe ( kot npr. ARRL ). V kolikor bo ZRS v svoji dejavnosti uspešna, bo uspela pridoboti tudi sponzorje in druge donatorje, tako pri financah ne bo problema.

Zato predlagam, da:
1. Zavrnemo sprejetje predloga ZRDej
2. Zahtevamo prenehanje vseh aktivnosti " delovne skupine " na tem področju
3. Podpremo vse, ki imajo podobno mnenje in zavračajo predlog ZRDej
4. Pričnemo akcijo zbiranja podpisov radioklubov ( radioamaterjev ) v podporo našim predlogom


Lep dan želim vsem radioamaterjem in radioklubom.
73 Silvo S59AT
S59AT
 
Prispevkov: 40
Pridružen: 18 Okt 2005, 19:27
Kraj: Maribor, JN76TN

Re: Komentarji na pripombe ZRDej s strani RK

OdgovorNapisal/-a s57uw » 22 Okt 2009, 09:39

Bravo AT !
Od teh kateri so pa zakuhali to lastninjenje radio amaterjev pa celo zahtevati da se vsem ljubiteljem javno opravičijo in ne da še kar gonijo svoje: demokratično se bo potrdilo ali pa ovrglo. Vsi pa dobro vemo da bi na odločanje prišlo samo nekoliko "njihovih" ta trenutek, saj dobro vedo koliko je vsled dolgoletnega slabega dela ZRS krepko opadlo splošno zanimanje .Bodo pač počakali one pol ure da bodo "sklepčni" Ne imeti za norce večino še dobrih OP in zares ljubiteljev radio amaterizma, pa čeprav niso člani ZRS ja.
Mislim da bo morda potrebno uključiti splošno javnost skozi medije, sicer bodo nekateri kar nadaljevali s svojimi"demo" aktivnostmi.
Nekdo je rekel 1. Ne berem LEA zadev ?(predvsem zaklenjen del diskusij-pripomb, kar je navadna aroganca) 2. Kdor ni z nami je proti nam ! Zato nikakor ne odgovori na uprašanje : kaj pa z neplačniškimi radio amaterji, katerih je sedaj več kakor plačnikov.

Na tak način so ..... skoraj ni za omenjati kaj da so .
Lep pozdrav ! Albert
s57uw
 
Prispevkov: 254
Pridružen: 27 Jan 2006, 14:14
Kraj: Velika Polana

Re: Komentarji na pripombe ZRDej s strani RK

OdgovorNapisal/-a s52ab » 22 Okt 2009, 11:10

S59AT predlaga:
Zato predlagam, da:
1. Zavrnemo sprejetje predloga ZRDej
2. Zahtevamo prenehanje vseh aktivnosti " delovne skupine " na tem področju
3. Podpremo vse, ki imajo podobno mnenje in zavračajo predlog ZRDej
4. Pričnemo akcijo zbiranja podpisov radioklubov ( radioamaterjev ) v podporo našim predlogom

....pa saj to na tem mestu delamo, a ni to dovolj jasno ?

Sicer pa še izrek, če smo že s tem začeli: "Ne sprašujte, kaj lahko država stori za vas,
ampak kaj lahko vi storite zanjo" ...(JFK)...recimo, napišemo kak članek za CQ ZRS, ne
pa samo čakamo, da bo izšel v roku, sicer kritiziramo...kot primer pač...

Skupino, ki je podala poziv za ureditev razmer v ZRS, smo nekateri podprli, ker ji zaupamo,
da bo s svojim delom prispevala k ureditvi razmer - po zgornjem predlogu od 1 - 3...
"Skupina", ki je pripravljala osnutek ZRDej, se je tudi trudila po svojih močeh, dala neke
osnove, ki pa niso bile primerjalno oprte s podobno pravno ureditvijo drugih EU RA
organizacij, delala povsem inkognito, ni se posvetovala s članstvom v smislu, če ta zakon
potrebujemo, ni se niti sedaj sposobna konfrontirati z nasprotnimi predlogi (recimo, da
povsem zanemarja pomen LEA foruma), predvsem z "jurišniki" nasprotne strani. Moje
mnenje je po razgovoru z nekaterimi zagovorniki osnutka ZRDej je, da so ti precej plašni :wink:
vendar pravi hami. Politiko vodenja ZRS pač vidijo drugače. Očitno pa je, da
so spremembe potrebne, predvsem več transparentnosti dela organov vodstva ZRS.
Torej ne prehitevat zadev okoli obveznega članstva, odvzemom r. dovoljenj ...etc...
to je razprava o osnutku(!) zakona, ki naj bi se imenoval "ZRDej".
Če bo kdaj prišlo do parlamentarne procedure, je to še daleč...če bo prišlo ...!

Umirite konje ! :) :wink:
73,Jože - S52AB - http://lea.hamradio.si/~s52ab/ ... ni toliko važno kaj kdo reče ali zapiše, za narod je zelo važno, kdo to reče ali zapiše.
Uporabniški avatar
s52ab
 
Prispevkov: 510
Pridružen: 12 Mar 2006, 21:13
Kraj: Novo mesto

Re: Komentarji na pripombe ZRDej s strani RK

OdgovorNapisal/-a S59AT » 22 Okt 2009, 14:51

....pa saj to na tem mestu delamo, a ni to dovolj jasno ?


Jože, prav lepo je razvidno, da se to prav tu in na tem mestu dogaja...prav zato sem podal tudi " svoje " skromno mnenje ( če smem ). Zato sem napisal tudi svoje stališče in kako jaz vse skupaj vidim in tudi podal par stvari, ki mi niso všeč in vem, da tudi drugim radioamaterjem niso všeč. Ogromno tega je že bilo napisano in vsak je izrekel svoje mnenje, zato sem se tudi sam odločil, da napišem svoje.

Zato pa S59AT predlaga:

1. Zavrnemo sprejetje predloga ZRDej
2. Zahtevamo prenehanje vseh aktivnosti " delovne skupine " na tem področju
3. Podpremo vse, ki imajo podobno mnenje in zavračajo predlog ZRDej
4. Pričnemo akcijo zbiranja podpisov radioklubov ( radioamaterjev ) v podporo našim predlogom

A ste strinjate z mano in ostalimi?
73 Silvo S59AT
S59AT
 
Prispevkov: 40
Pridružen: 18 Okt 2005, 19:27
Kraj: Maribor, JN76TN

Re: Komentarji na pripombe ZRDej s strani RK

OdgovorNapisal/-a s57uw » 22 Okt 2009, 17:04

Vse je povedano v zadnjih dveh postih (AT in AB) !
Znanja in moči je dovolj med plačniki kakor tudi neplačniki sedanje kotizacije.
Na različne načine, tudi po SKY-pu, bom aktivno sodeloval, čeprav od daleč.
Lep pozdrav! Albert
s57uw
 
Prispevkov: 254
Pridružen: 27 Jan 2006, 14:14
Kraj: Velika Polana

Re: Komentarji na pripombe ZRDej s strani RK

OdgovorNapisal/-a s52ab » 22 Okt 2009, 17:40

Silvijo, kar se mene tiče, JE razvidno že dalj časa...
pravzaprav od začetka, če bereš poste s to tematiko.
Tvoje mnenje Silvijo, kot magistra prava, je s spoštovanjem
upoštevati in vsekakor računati na tvojo pomoč in pripombe
tudi vnaprej !

Sedaj mi pa po vseh teh in drugačnih informacijah, ni jasno, nimam
ustreznih info čeprav menim, da sem kar zadovoljivo obveščen in
prosim vsaj za namig: ali se res kaj dogaja v zakulisju, da se postopek
sprejetja zakona nadaljuje mimo ham srenje ali je to vsaj namen ?
Torej, ali je upravičena bojazen, da se ta čas lobira mimo...? !!
....Upam....da ne..! :-?

Sicer pa je (vsaj včasih) bil postopek pri sprejetju pravnega akta sledeč:
- proučitev sorodnih pravnih aktov in ugotovitev ali je mogoče obravnavano tematiko
vstaviti po običajnem postopku, v obstoječe akte pozitivnih predpisov, če ne, sledi
- osnutek (NE predlog) in razprava po osnutku in formulacija predloga, nato
- predlog in razprava po predlogu, ki mu sledi predložitev zakonodajalcu. Med tem se
ustrezno lobira.

Torej precej dolga procedura pri kateri mora biti vključena vsa ham srenja, če ni...
ja, potem sledijo težave kot jih imamo....Vsekakor pa je vznemirjenje, da bo kdo v
doglednem času koga prisilil v plačevanje "kotizacije" in mu posledično odvzel rad.
dovoljenje, vsaj nekaj časa, odveč. Tudi da bi se ustvarili vsi zakonski pogoji za
kaj takega, kar je po moje absurdno, je birokracija pri izvedbi postopka za odvzem
radijskega dovoljenja (ker se odvzemajo pridobljene pravice), tako zahtevna zadeva,
da ji razpoložljiva administracija ZRS, ne more biti kos: izstavljanje odločb, drugostopenjski
organ za obravnavo pritožb..itd itd...skratka, birokratski infarkt ZRS.... :wink: ...
In to pri taki evidenci ZRS, kot je zapuščena....ma ajde..!

Fantje, samo mirno, vse bo še OK. Skupina, ki je podala poziv, upajmo, da ima osnovni
koncept rešitve v širšem dijalogu s članstvom, odprto brez skrivalnic...etc...
Osebno upam da je tako.
73,Jože - S52AB - http://lea.hamradio.si/~s52ab/ ... ni toliko važno kaj kdo reče ali zapiše, za narod je zelo važno, kdo to reče ali zapiše.
Uporabniški avatar
s52ab
 
Prispevkov: 510
Pridružen: 12 Mar 2006, 21:13
Kraj: Novo mesto

Re: Komentarji na pripombe ZRDej s strani RK

OdgovorNapisal/-a S55SR » 22 Okt 2009, 23:03

"Sedaj mi pa po vseh teh in drugačnih informacijah, ni jasno, nimam
ustreznih info čeprav menim, da sem kar zadovoljivo obveščen in
prosim vsaj za namig: ali se res kaj dogaja v zakulisju, da se postopek
sprejetja zakona nadaljuje mimo ham srenje ali je to vsaj namen ?
Torej, ali je upravičena bojazen, da se ta čas lobira mimo...? !!
....Upam....da ne..! :-?"

Skoraj bi šel stavit, da se to dogaja. Sedanja vladajoča garnitura je vsega sposobna, tudi sprejetja zakona, ki je v nasprotju z ustavo in zakoni.
Strah bi nas moral biti. Resnično.
ISF (imejte se fantastično)
Samo
S55SR
 
Prispevkov: 420
Pridružen: 28 Nov 2007, 17:11
Kraj: Koper - Capodistria

Re: Komentarji na pripombe ZRDej s strani RK

OdgovorNapisal/-a s52ab » 23 Okt 2009, 13:57

... Povzetek iz zadnjih informacij:

- V ozadju se glede sprejemanja zakona (ZRDej) mimo radioamaterjev, niti slučajno ne dogaja absolutno nič
- Potem, ko je "skupina za pripravo osnutka ZRDej" predala predlog osnutka UO ZRS, ga je UO dal v javno razpravo. Od tu dalje ta skupina načeloma ne obstaja več
- Ostale aktivnosti okoli teh zadev bodo razvidne iz zapisnika zadnje seje UO ZRS...

Samo, torej, resnično nas nima biti zaradi teh zadev strah... :D ...pa to je hobi :wink:
Brez strahu in panike :wink:

..... :D .....
73,Jože - S52AB - http://lea.hamradio.si/~s52ab/ ... ni toliko važno kaj kdo reče ali zapiše, za narod je zelo važno, kdo to reče ali zapiše.
Uporabniški avatar
s52ab
 
Prispevkov: 510
Pridružen: 12 Mar 2006, 21:13
Kraj: Novo mesto

Re: Komentarji na pripombe ZRDej s strani RK

OdgovorNapisal/-a s59bj » 23 Okt 2009, 15:20

Ne vem zakaj vse to natezanje. Kakšenga ZRD sploh ne rabimo.
Saj imamo zakona o telekomunikacijah in društvih. Potreben je samo ustrezen statut.
Če pa se že kdo odloča za zakon, bi pa moral opredeliti jasno izhodišče in cilje, kaj s takim zakonom doseči.
Po moje je to tako. Prepisovati in malo spreminjati stare zakone, je pa milo rečeno abotno početje.
s59bj
 
Prispevkov: 14
Pridružen: 30 Mar 2005, 13:46

Re: Komentarji na pripombe ZRDej s strani RK

OdgovorNapisal/-a s52ab » 23 Okt 2009, 15:48

... :) lepo, da si se oglasil, Jože

Pa saj je o tem, da je bilo storjenih veliko nerodnosti pri tem "ZRDej", že veliko napisanega.
Fantje, mladi, zagnani, sposobni, željni urediti to zadevo, bodo staknili glave in kaj pogruntali
da bo prav in da bo ZRS zopet delovala tako, kot si ham srenja želi 8)
Takrat bodo tudi odločili, kako naprej s tem "ZRDej"...a ni to lepo...?! :wink: :)
73,Jože - S52AB - http://lea.hamradio.si/~s52ab/ ... ni toliko važno kaj kdo reče ali zapiše, za narod je zelo važno, kdo to reče ali zapiše.
Uporabniški avatar
s52ab
 
Prispevkov: 510
Pridružen: 12 Mar 2006, 21:13
Kraj: Novo mesto

Re: Komentarji na pripombe ZRDej s strani RK

OdgovorNapisal/-a S55SR » 23 Okt 2009, 16:10

Ne vem, Jože. Po moje bi nas MORALO biti strah. Kaže že tako.
ISF (imejte se fantastično)
Samo
S55SR
 
Prispevkov: 420
Pridružen: 28 Nov 2007, 17:11
Kraj: Koper - Capodistria

PrejšnjaNaslednja

Vrni se na ZRS - Zveza Radioamaterjev Slovenije

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 11 gostov