RF MILIVOLTMETER HP 411A MANUAL

Zgodovinska in stara vojaška komunikacijska tehnika, predelave za sodobne čase ter informacije o restaviriranju, popravilih, nabavi nadomestnih delov, tehničnih podatkih in drugem...

RF MILIVOLTMETER HP 411A MANUAL

OdgovorNapisal/-a S57RZ » 05 Jul 2009, 15:38

Pozdravljeni,
iščem navodila, predvsem postopek umerjanja za HP 411A RF milivoltmeter (proizvodnja nekje okrog 1960). Na netu sem našel načrt vezave, ne pa tudi postopek umerjanja. Sicer velika škatla, a naj bi bila uporabna tja do 4 GHz.
73 S57RZ
S57RZ
 
Prispevkov: 70
Pridružen: 06 Jul 2008, 11:15

Re: RF MILIVOLTMETER HP 411A MANUAL

OdgovorNapisal/-a S57NQN » 09 Jul 2009, 12:16

tukaj imaš članek o voltmetru:http://www.hparchive.com/Journals/HPJ-1960-09.pdf

LP Borut
S57NQN
 
Prispevkov: 37
Pridružen: 11 Nov 2004, 22:57

Re: RF MILIVOLTMETER HP 411A MANUAL

OdgovorNapisal/-a S57RZ » 11 Jul 2009, 20:52

Hvala Borut,
tudi sam sem že naletel na ta pdf ob iskanju manuala - to pa je tudi vse, kar se najde na netu. Problem z instrumentom je nastal po moji neumnosti, saj sem ga takoj, ko sem ga prinesel s sejma letos v Friedrichshafnu preiskusil in sicer tako, da sem meril različne nivoje iz signal generatorja Marconi 2022C in ker so vsi nivoji za enako razmerje odstopali, sem škatlo odprl in z vrtenjem dveh tuljav "popravil" indikacije na "prave" vrednosti. Seveda huda napaka, saj sem "umerjanje" opravil brez priloženega T člena z N konektorjem, le z priloženim adapterjem na BNC in to brez 50 ohmskega zakljjučka. Zgleda, da je bil instrument korektno umerjen, saj mi je prodajalec na sejmu demonstriral merjenje različnih nivojev in vsi so bili točni - in vključen je imel T člen. Še huje pa je, da sem prebral, da so bili ti instrumenti tovarniško tako umerjeni, da so vsakemu instrumentu individualno izrisali umerjeno skalo. Vsaka šola nekaj stane, je pa res, da zraven ni bilo nikakršnih navodil npr. kako se prepričati, da vse deluje ok. Upa da bom sčasoma lenaletel na service manual, čeprav sem zadevo z tuljavami vsaj približno uglasil, čeprav na različnih merilnih območjih različno odstopa. Pojavljajo pa se tudi občasna "trzanja" kazalca, ki pa po cca pol do ene ure več ali manj izginejo. Predvsem na -30dBm območju pa kazalec stalno potrzava - ne vem ali je to normalno ali ne. Nekako sem se zagledal v ta instrument, čeprav je lampaš in za današnje razmere zavzame kar precej prostora v shacku.

Še enkrat hvala, da si se oglasil
S57RZ Rado
S57RZ
 
Prispevkov: 70
Pridružen: 06 Jul 2008, 11:15

Re: RF MILIVOLTMETER HP 411A MANUAL

OdgovorNapisal/-a S57RZ » 11 Jul 2009, 21:27

Morda bo koga zanimalo,
za instrument s T členom, BNC adapterjem ter kapacitivnim delilnikom sem plačal 80 €.
S57RZ
S57RZ
 
Prispevkov: 70
Pridružen: 06 Jul 2008, 11:15


Vrni se na Zgodovinska radijska tehnika

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 9 gostov