CEPT dovoljenja

Vse v zvezi z zvezo

Moderatorji: s55o, S57BBA

Re: CEPT dovoljenja

OdgovorNapisal/-a s51cg » 10 Jul 2009, 12:33

Bi k pogovoru (ki se je razvil iz mojega vprašanja) samo dodal gledanje "neobremenjenega". Prosil bi, da se na moj odgovor nanašajo le odgovori, ki imajo (konstruktivno) kritiko na idejo in ponujajo novo (drugačno) rešitev (le tako namreč postane pogovor konstruktiven).


Da pelješ avto je dovolj, da znaš odkleniti vrata, zagnati motor in imeti občutek na sklopki. No slednje pri vsej elektroniti danes ni več nujno ampak pustimo ob strani.
Vseeno pa te na CPP-jih učijo še znake, pravila vožnje itd. itd. Nihče pa ne spodbuja "olikane" vožnje (verjetno vsi vemo kaj mislim).

Enako je z radioamatarskimi izpiti. Z izpitom naj bi razumel kaj je radioamaterstvo, kaj je elektrika, elektrotehnika, jezik itd. Ampak te tudi tu izpit ne nauči "olikane vožnje" po bandih.

Ko povlečeš črto...en in drug izpit te pripravi na samostojno pot. Z obemi si kvalificiran radioamater ali voznik. Med mladim in starim voznikom ne mora biti razlike, ravno tako ne med 1 in 2 klaso. Vsi so namreč dobili inekcijo teorije. Razlika je le v kilometrini in bontonu posameznika. Vsled tega, bi lahko obstajal samo en izpit in, če je že želja po delitvi na "mi ki znamo" in "vi ki nimate pojma" (čeprav nekatere verjetno bolj zanima čvek kot konstruktorstvo) pa lahko ZRS spremlja pot posameznika s potrdili za opravljenih 50 zvez za posamezne bande. Dosti bolj privlačno je, če veš da si nagrajen, kot pa:"Ne, tega pa ne smeš." "Zakaj?" "Ker imaš (samo) N klaso."

Upam da sem bil razumljen. Sem se potrudil z razlago in primerjavo :)


PS: res pa je, da 18-letnik z izpitom za avto ne more sesti v tovornjak. Če postavim to novo pravilo v zgornjo trditev, potem se je potrebno odločiti kaj je tovornjak na bandu. Paziti pa je potrebno, da je avto splošno prevozno sredstvo in ponuja VELIKO možnosti (city cars, pickups, caravans, offroaders, sporty, ...vse z enim izpitom!)
73 de Marko
s51cg
 
Prispevkov: 36
Pridružen: 20 Feb 2008, 10:04
Kraj: JN66UE

Re: CEPT dovoljenja

OdgovorNapisal/-a s55s » 10 Jul 2009, 13:30

Ja, ja mopedisti!....
Boljše primerjave se ne da najti...

de Dan
Dokler QSL karta ni napisana in odposlana, zveza ni končana!
QSL karto sprejeti je pravica, poslati jo, je pa DOLŽNOST vsakega dobrega operaterja!
Don't talk about CW, just do it!
http://www.qrz.com/db/s55s
Member of S59GCD Lasko
Uporabniški avatar
s55s
 
Prispevkov: 480
Pridružen: 08 Sep 2006, 13:42
Kraj: JURKLOŠTER JN76QC34DK

Re: CEPT dovoljenja

OdgovorNapisal/-a S57XX » 10 Jul 2009, 13:44

s51cg napisal/-a: ...
Ko povlečeš črto...en in drug izpit te pripravi na samostojno pot. Z obemi si kvalificiran radioamater ali voznik. Med mladim in starim voznikom ne mora biti razlike, ravno tako ne med 1 in 2 klaso. Vsi so namreč dobili inekcijo teorije. Razlika je le v kilometrini in bontonu posameznika. Vsled tega, bi lahko obstajal samo en izpit in, če je že želja po delitvi na "mi ki znamo" in "vi ki nimate pojma" (čeprav nekatere verjetno bolj zanima čvek kot konstruktorstvo) pa lahko ZRS spremlja pot posameznika s potrdili za opravljenih 50 zvez za posamezne bande. Dosti bolj privlačno je, če veš da si nagrajen, kot pa:"Ne, tega pa ne smeš." "Zakaj?" "Ker imaš (samo) N klaso."


Marko,

čisto nič ti ni jasno. Po vseh pravilih nisem več mlad voznik, a mi nihče ne bo dal dovoljenja za vožnjo avtobusa, kamijona ali težjega motornega kolesa.

Kod si pa hodil na tečaj, kot ti niso razložili razliko med CEPT-om in N klaso?
LP Jure
S57XX
 
Prispevkov: 676
Pridružen: 28 Feb 2002, 01:00
Kraj: Škofja Loka

Re: CEPT dovoljenja

OdgovorNapisal/-a s51cg » 10 Jul 2009, 14:02

s51cg napisal/-a:Bi k pogovoru (ki se je razvil iz mojega vprašanja) samo dodal gledanje "neobremenjenega". Prosil bi, da se na moj odgovor nanašajo le odgovori, ki imajo (konstruktivno) kritiko na idejo in ponujajo novo (drugačno) rešitev (le tako namreč postane pogovor konstruktiven).



Sedita, branje 2.
Poleg mojega videnja sem dodal še PS. Mislim, da je vse jasno razloženo - za podajanje pojasnil imam ZS.

Umikam se s pogovora, zato ni potrebno odgovarjanje na moj odziv. Moderatorja prosim, da izbriše moj prejšnji odgovor...tako bom lahko lepše užival v tisti veji radioamaterstva, ki me najbolj zanima ;)
73 de Marko
s51cg
 
Prispevkov: 36
Pridružen: 20 Feb 2008, 10:04
Kraj: JN66UE

Re: CEPT dovoljenja

OdgovorNapisal/-a S57XX » 10 Jul 2009, 18:11

Najbolje, da se briše kompletna tema, drugače jo bo spet kdo čez leto in nekaj potegnil na plan :lol:
LP Jure
S57XX
 
Prispevkov: 676
Pridružen: 28 Feb 2002, 01:00
Kraj: Škofja Loka

Re: CEPT dovoljenja

OdgovorNapisal/-a s57uud » 10 Jul 2009, 20:52

S57XX napisal/-a:Najbolje, da se briše kompletna tema, drugače jo bo spet kdo čez leto in nekaj potegnil na plan :lol:

Ja seveda !
Po tej poti bi potemtakem jaz izbrisal vse kar meni ne odgovarja in čez par let bi imeli "izbrisane"!
Uporabniški avatar
s57uud
Moderator
 
Prispevkov: 659
Pridružen: 17 Sep 2001, 01:00
Kraj: Kačiče 15, 6215 Divača

Re: CEPT dovoljenja

OdgovorNapisal/-a S51BR » 10 Jul 2009, 21:01

S57XX napisal/-a:Najbolje, da se briše kompletna tema, drugače jo bo spet kdo čez leto in nekaj potegnil na plan :lol:

Kaj, zaboga, smo spet naredili narobe, da naj bi se tema kar brisala?
*****************
73, Rudi, S51BR
ex. S56SRB in S57SRB,
TX/RX: Yaesu FT 857D, Icom T7E
S51BR
 
Prispevkov: 298
Pridružen: 22 Jul 2004, 20:19
Kraj: JN75LX, Sevno

Re: CEPT dovoljenja

OdgovorNapisal/-a S51BR » 10 Jul 2009, 21:08

Ko hočemo demokratično in svobodomiselno razpredat o nekaterih zadevah, se vedno najdejo nekateri, ki lopnejo vsevprek, hočejo brisat in zaklepat teme, in ne vem kaj še. Le zakaj? Ali smo tako nevarni? Le kaj je narobe, če nekaj javno zapišemo?

Jaz še vedno trdim, da so današnji razredi v SI pošteni in od tega ne odstopam. In če sem jaz aktivno sodeloval v tej "svinjariji" (kot je bilo zapisano v tej temi), sem na to ponosen in nikoli ne bom odstopil od tega stališča! In to je moje mnenje in zaboga, pustite že enkrat radioamaterje do lastnih mnenj in stališč. Dovolite, da to že enkrat javno povedo.

In čista resnica nima nobene zveze z Božjo besedo in še najmanj s poskusi samodiscipliniranja in verovanja v samo eno resnico v tej temi.
*****************
73, Rudi, S51BR
ex. S56SRB in S57SRB,
TX/RX: Yaesu FT 857D, Icom T7E
S51BR
 
Prispevkov: 298
Pridružen: 22 Jul 2004, 20:19
Kraj: JN75LX, Sevno

Re: CEPT dovoljenja

OdgovorNapisal/-a S58RAF » 10 Jul 2009, 21:11

S51BR napisal/-a:Kaj, zaboga, smo spet naredili narobe, da naj bi se tema kar brisala?

To, da bi se teme brisale, bi bila velika bedarija - člani foruma so delno že izlili svoj žolč in solze in naj tako tudi ostane.

Branje je zanimivo in če se BR ne pritožuje, pa ste ga najbolj popljuvali (dvomim, da upravičeno, in spet se bo našel kak "superoperater", ki mi bo povedal, da sem zelenec in da nimam pojma), naj tema kar ostane.
S58RAF
 
Prispevkov: 214
Pridružen: 23 Feb 2005, 20:29
Kraj: JN76 SN (2009-2017 JN76TN, -2009 JN76UL)

Re: CEPT dovoljenja

OdgovorNapisal/-a s55o » 11 Jul 2009, 01:12

S51BR napisal/-a:Ko hočemo demokratično in svobodomiselno razpredat o nekaterih zadevah, se vedno najdejo nekateri, ki lopnejo vsevprek, hočejo brisat in zaklepat teme, in ne vem kaj še. Le zakaj? Ali smo tako nevarni? Le kaj je narobe, če nekaj javno zapišemo?


:o pa ne, saj to ni res *bere še 1x* :lol: kdo je to napisal ? :wink:
Ex.S56WTT,S57WTT; All that is necessary for the triumph of evil is that good men do nothing.
Uporabniški avatar
s55o
Tečni Moderator
 
Prispevkov: 2524
Pridružen: 11 Mar 2004, 14:42
Kraj: jn76gh

Re: CEPT dovoljenja

OdgovorNapisal/-a S57XX » 13 Jul 2009, 07:17

S51BR napisal/-a: ... Jaz še vedno trdim, da so današnji razredi v SI pošteni in od tega ne odstopam. ...


Precej zadev je bilo zavoženih na tak način - in to ne zgolj na RA področju. Za krivce raznoraznih poizkusov in experimentov je seveda vedno vse najboljše, kar so potuhtali. Kaj taki "poizkusi" prinesejo na dolgi rok, pa lahko spremljemo ...
LP Jure
S57XX
 
Prispevkov: 676
Pridružen: 28 Feb 2002, 01:00
Kraj: Škofja Loka

Re: CEPT dovoljenja

OdgovorNapisal/-a S51AY » 13 Jul 2009, 07:22

Kot npr. usmerjeno izobraževanje, itd...
73 de Arpi-S51AY , HSC#1267, CTC#2268, EPC#3826, FH#1448, DMC#2139, 30MDG#3904, BDM#0288, TRC#005SLO, NDG#0851, HPC#451, ERC#0989
http://www.qrz.com/db/S51AY
Uporabniški avatar
S51AY
 
Prispevkov: 1149
Pridružen: 01 Jan 2006, 11:01
Kraj: Lendava

Re: CEPT dovoljenja

OdgovorNapisal/-a s51fb » 06 Dec 2009, 10:49

Zdravo

Žal je tale http://www.agcw.org/?download=Minderheitenvotum%20ELL_ENDFASSUNG.pdf prispevek v nemščini.
Zanimiva razprava o potrebnosti oziroma zadržkih za uvedbo 3 klase.

Lp

Miha / S51FB

p.s.:

- vir = mesečnik FunkAmater, 12/09 (Jani vedno poskrbi za osveščanje članov SLOVHF radiokluba)
- sem imel težave kam naj zapišem to novičko - vsaj naslov te razprave je nekako pravi
s51fb
 
Prispevkov: 123
Pridružen: 14 Avg 2006, 13:06

Re: CEPT dovoljenja

OdgovorNapisal/-a s55m » 06 Dec 2009, 11:21

s55m
 
Prispevkov: 1579
Pridružen: 05 Feb 2004, 09:05
Kraj: KN12OR

Re: CEPT dovoljenja

OdgovorNapisal/-a anton.galun » 06 Dec 2009, 12:39

Izredno zanimiv dokument, katerega branje bi nadvse priporočal stricem, ki forsirajo Zakon o radioamaterski dejavnosti. Iz dokumenta je namreč izredno dobro razviden študiozni pristop k problemu, in iz njega bi se lahko marsikaj naučili. Sicer pa je vrsta ugotovitev v dokumentu, ki se sicer nanašajo na DARC, praktično enaka ugotovitvam o ZRS.

Lep pozdrav,

AG
Uporabniški avatar
anton.galun
 
Prispevkov: 172
Pridružen: 14 Nov 2008, 00:12

PrejšnjaNaslednja

Vrni se na ZRS - Zveza Radioamaterjev Slovenije

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 10 gostov