S5/KS-003 Skuta in S5/KS-001 Grintavec

Kaj in kako je bila izvedena aktivacija

Moderatorji: S57D, S58R

S5/KS-003 Skuta in S5/KS-001 Grintavec

OdgovorNapisal/-a s53mn » 19 Okt 2008, 20:37

V petek sem s strahom pogledoval proti Alpam, da pokažejo, koliko snega je ostalo po četrtkovemu in petkovemu dežju. Pravo olajšanje je bilo, ko so se pokazale izza oblakov brez snežne odeje.
Start je bil malo pozen, šele ob polšestih izpod spodnje postaje tovorne žičnice na Kokrško sedlo. Do koče sem prišel še v spremstvu "slovenskih fantov sonca" - lune :)Slika
Na termometru je bilo -4, na zajli je bilo pa:
Slika
Vendar me to ni ustavilo. Pogled skozi prehod čez Male pode proti Skuti:
Slika
Skuta iz Malih podov, levo Štruca:
Slika
Še en pogled, ob katerem mi je igralo srce, in dalo novih moči (poleg Isostar ploščic):
Slika
V snegu se vidijo tudi sveže sledi planinskih zveri:
Slika
Pogled iz vrha Skute: preko Brane, Planjave na Ojstrico:
Slika
In preko Dolgega hrbta (2473m)- skrajno desno spodaj, proti Grintovcu, in Jezerki Kočni (2540 m) zadaj:
Slika

Do tu sem porabil 6 ur. Pot sem nadaljeval po grebenski poti preko Dolgega hrbta, in po severni pristopu na Grintavec. Grebenska pot je bila deloma snežena, kar je malo oviralo napredovanje, ni bilo pa zaradi tega kaj veliko težje. Je bila pa severna stena Grintavca veliko bolj neprijazna. Bilo je še nekaj starega snega, prekrito z novim snegom, pa tudi pihalo je kar lepo, tako, da sem imel pravo zimsko vzdušje :)
Če potegnem črto: za to turo je potrebno imeti celodnevno lepo vremensko napoved, ker se v slučaju poslabšanja vremena nimaš kam umakniti. Grebenska pot je kombinacija prostega plezanja, klinov in zajl, tako, da te zelo lepo razgiba :)

Zaradi zgoraj navedenih razlogov nisem več fotografiral, bo potrebno kupiti kaj manjšega. So pa podpisi v vseh vpisnih knjigah.

Končni čas hoje je 13,5 ure plus dvakrat po pol ure pavze na obeh vrhovih.
73 de Andrej - S53MN
s53mn
 
Prispevkov: 19
Pridružen: 30 Apr 2008, 21:42
Kraj: Ljubljana, JN76GB

Vrni se na Izvedene aktivacije

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 2 gostov