.

Vse o CTEST in LOG programih ter pripadajoči tehniki

Moderator: s52aa

QSL barcode/črtna koda

OdgovorNapisal/-a S56ZDB » 10 Maj 2008, 12:36

Pozdravljeni,

Ali se je kdo ukvarjal s črtno kodo na QSL kartah? Nek ad-hoc standard si je pred časom izmislil KK6EK, Bob, a me vseeno zanima če kdo uporablja v Sloveniji, bodisi, da opremlja lastne QSL-ke s črtno kodo ali pa, da občasno sprejme takšno kartico?

73

S56ZDB, Darko
S56ZDB
 
Prispevkov: 453
Pridružen: 18 Jun 2006, 23:23
Kraj: Ljubljana

OdgovorNapisal/-a s51sk » 10 Maj 2008, 13:26

Mislim, da do sedaj še nisem dobil kartico opremljeno na takšen način. Tudi sam tega ne uporabljam. Ne vidim smisla uporabe :-?
Uporabniški avatar
s51sk
 
Prispevkov: 152
Pridružen: 23 Apr 2002, 09:05
Kraj: Ribnica

OdgovorNapisal/-a S56ZDB » 10 Maj 2008, 14:07

No pa poglejmo.

Zaradi nekega drugega projekta (urejanje in popis knjig doma) sem pač nabavil čitalec črtne kode.

No in ker je možna uporaba črtne kode tudi pri QSL kartah sem poiskal, če je to že kdo uporabljal, oz. če obstaja že kakšen standard za zapisovanje posameznih zvez v obliki črtne kode.

Kar sem našel me je presenetilo.

http://www.dfarns.com/wj2o/bio/ce0a/ce0a.html

Res je, da je spletna stran stara čez 10 let in da je vmes Internet posegel širše tudi v to področje, a sem vseeno pomislil, da bi kdo to danes utegnil uporabljati.

Nič drugega.

73

S56ZDB, Darko
S56ZDB
 
Prispevkov: 453
Pridružen: 18 Jun 2006, 23:23
Kraj: Ljubljana

OdgovorNapisal/-a S51AY » 11 Maj 2008, 09:46

Smisel uporabe vidim le v temu, da prejeto kartico potegneš preko čitalca črtne kode, pa ti jo takoj najde v logu, preveri točnost podatkov in označi kot prejeto. Vendar podporo za to mora omogočati log program...
Ko bomo vsi letno naredili na desettisoče zvez, ko bo zaradi tega QSL biro potreben širitve, bo ta zadeva "dobrodošla"... Le QSL kartice bodo vedno bolj postajale nekaj neosebnega, zaradi ogromnih količin celo nekaj nezaželenega, vsak HAM bo pa rabil poleg Shack-a še skladišče za QSL kartice...
Kaj ni bolj "romantično" zvezo na vsaki kartici poiskati ročno v logu in se celo spomniti kakšne zanimive podrobnosti ?
Uporabniški avatar
S51AY
 
Prispevkov: 1149
Pridružen: 01 Jan 2006, 11:01
Kraj: Lendava

OdgovorNapisal/-a S56ZDB » 11 Maj 2008, 11:51

Za zdaj se s tem le igračkam.

Tist predlog KK6EKa je pač takšen kakšen je, je pa sama koda neberljiva,
če ni ustreznega programa za konverzijo zapisa.

Sam sem naredil nek poskusni odtis črtne kode v lastni notaciji, kjer so podatki zapisani brez posebnega kodiranja (je pa zato zapis nekoliko daljši).

Čitalec je to celo razpoznal, obenem je zadeva berljiva tudi tako.

Če se mi bo zahotelo in bom zadevo dovolj izpilil bom pač začel devat črtno kodo na lastne QSLke. Bodo vsaj po nečem izstopale.. :))

73

S56ZDB, Darko
S56ZDB
 
Prispevkov: 453
Pridružen: 18 Jun 2006, 23:23
Kraj: Ljubljana

OdgovorNapisal/-a s55m » 11 Maj 2008, 11:51

Smisel uporabe je predvsem lajšanje dela QSL managerjem, če bi bila stvar standardizirana.
Potem bi se dalo karte razvrščati mnogo hitreje...
s55m
 
Prispevkov: 1580
Pridružen: 05 Feb 2004, 09:05
Kraj: KN12OR

OdgovorNapisal/-a S56ZDB » 11 Maj 2008, 11:53

s55m napisal/-a:Smisel uporabe je predvsem lajšanje dela QSL managerjem, če bi bila stvar standardizirana.
Potem bi se dalo karte razvrščati mnogo hitreje...


No, evo, pa smo našli vsaj eno praktično aplikacijo.

73

S56ZDB, Darko
S56ZDB
 
Prispevkov: 453
Pridružen: 18 Jun 2006, 23:23
Kraj: Ljubljana

OdgovorNapisal/-a S50U » 11 Maj 2008, 12:19

s55m napisal/-a:Smisel uporabe je predvsem lajšanje dela QSL managerjem, če bi bila stvar standardizirana.


Ali pa pomoč pri štemplanju raznih diplom ... itd. Očitno "big brother" ARRL ideje ni sprejel, čeprav bi sami organizaciji lajšalo, najverjetneje celo pocenilo delo pri pregledovanju QSL-k. :-?

CUL Danilo, S50U
Linux is like living in a teepee. No Windows, no Gates and an Apache in house!
S50CLX Cerkno LinuX dx cluster
https://s50clx.infrax.si
Uporabniški avatar
S50U
 
Prispevkov: 553
Pridružen: 07 Avg 2002, 23:05
Kraj: Cíerkna

OdgovorNapisal/-a S54Z » 18 Maj 2008, 20:59

Najprej je potrebno naredit standard, ki ga bodo sprejele vse radioamaterske organizacije, tako kot je to v primeru "trgovinske kode" EAN13 / EAN8.
za splošno uvedbo EAN kode je bilo potrebno več kot desetletje.
V kodo EAN 13 lahko zakodiramo numerične podatke po lastnem standardu npr. za popis knjig. Dokler pa ta standard ni splošno sprejet ja za ostale le koda EAN13 ki je setavljena iz 12cifer+1kontrolna, vsebina pa je znana le avtorju kode.
Za radioamatersko uporabo bi bile primerne dvo dimenzionalne črtne kode.
Osebni računalnik ima že skoraj vsak, potrebna je le še majhna WEB kamera in programska oprema za dekodiranje le-te.
Za tisk eno ali 2D kode so primerni vsi namizni tiskalniki.
Tisti, ki tiskajo podatke na etikete pa si lahko omislijo mali termotransfer tiskalnik, ki zna tiskat na etikete navite na kolut.
S54Z
 
Prispevkov: 131
Pridružen: 01 Sep 2004, 21:03


Vrni se na HamSoft

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 3 gostov