Kateri program priporočate za LOG !

Vse o CTEST in LOG programih ter pripadajoči tehniki

Moderator: s52aa

Kateri program priporočate za LOG !

OdgovorNapisal/-a S59KM » 25 Apr 2008, 21:23

Zdravo !

Zanima me kaj mi priproročate, kateri log program naj uporabljam:

Zanimajo me v prvi vrsti brezplačni programi,
1. ki delujejo pod DOS-om
2. ki delujejo pod windowsi XP

Potem pa še plačljive variante, če so res boljše.

Na novo sem si uredil postajo in ko sem še bil bolj aktiven sem uporabljal papirni dnevnik, ki pa ga sedaj ne morem več nikjer dobiti, ker bi ga najrajši še kar naprej uporabljal. Log program me ne zanima za tekmovanja ampak le za normalne QSO-je, tako, da mi računalnik ni pomemben pri tem.

S59KM - Jernej
Uporabniški avatar
S59KM
 
Prispevkov: 192
Pridružen: 19 Nov 2007, 08:50
Kraj: Cirkulane

Re: Kateri program priporočate za LOG !

OdgovorNapisal/-a S50U » 25 Apr 2008, 21:53

S59KM napisal/-a:Zanimajo me v prvi vrsti brezplačni programi


dnevni log http://www.logger32.net/ in tekmovanja http://pages.cthome.net/n1mm/

CUL Danilo, S50U
Linux is like living in a teepee. No Windows, no Gates and an Apache in house!
S50CLX Cerkno LinuX dx cluster
https://s50clx.infrax.si
Uporabniški avatar
S50U
 
Prispevkov: 553
Pridružen: 07 Avg 2002, 23:05
Kraj: Cíerkna

OdgovorNapisal/-a S51AY » 26 Apr 2008, 12:32

Pa še varianta 2:

Dnevni log: http://www.winlog32.co.uk/
Contest log: http://tr4w.qrz.ru/

Za Winlog32 ni nekih hudih zahtev, brez problema je delal tudi na Pentiumu 300MHz (morda bi celo na 486-ki ???), pa poleg mnogih možnosti je zelo intuitiven in enostaven za uporabo. OS pa: "Works on all Windows platforms, 95, 98, ME, 2000, XP, Vista"...

Vse je freeware, kot na degustaciji piva... :wink:
Uporabniški avatar
S51AY
 
Prispevkov: 1149
Pridružen: 01 Jan 2006, 11:01
Kraj: Lendava

OdgovorNapisal/-a S57GB » 26 Apr 2008, 12:53

:oops:
Zadnjič spremenil S57GB, dne 28 Apr 2008, 12:54, skupaj popravljeno 1 krat.
73 de Boštjan S57GB
antena je važna!
Uporabniški avatar
S57GB
 
Prispevkov: 271
Pridružen: 12 Mar 2006, 11:05
Kraj: LJ-Podgorica-JN76HC

OdgovorNapisal/-a s55o » 26 Apr 2008, 13:17

Lep pozdrav!

Za normalno logiranje, ko bi rad še kakšen piškotek in slikco zraven, pa vse mode hkrati v enem log programu,je logger32 je zelo v redu.

Za tekmovanja pa uporabljam izključno z n1mm (včasih še dos stari dobri vhfctest (če je mašina bol boga). N1MM uporabljam večino časa tudi za dx logiranje. Pač programa se moreš navadit in z njim čimveč delat, da ga znaš uporabljati pol, ko gre zares in je sila :).

Če rabiš kakršnokoli informacijo in praktični prikaz n1mm se lahko zmenimo za praktični preizkus.

lp
Boštjan
Ex.S56WTT,S57WTT; All that is necessary for the triumph of evil is that good men do nothing.
Uporabniški avatar
s55o
Tečni Moderator
 
Prispevkov: 2524
Pridružen: 11 Mar 2004, 14:42
Kraj: jn76gh

OdgovorNapisal/-a S50DX » 28 Apr 2008, 06:52

Enostaven program za tekmovanja (HF, VHF, IOTA) in za dxpedicije (enostavni loger) je tudi SD LOG
73's de Alex / JN76LN \ Prevalje
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
PODXS 070 # 173 - EPC # 0066
Uporabniški avatar
S50DX
 
Prispevkov: 464
Pridružen: 23 Apr 2003, 13:46
Kraj: Prevalje

OdgovorNapisal/-a s55z » 28 Apr 2008, 11:04

Menim, da je kombinacija N1MM in Logger32 najboljša in če nekdo že začenja, naj se ne loteva nekih pol izdelkov. Vem, da vsak svojo malho hvali, kot pravi pregovor, vendar sem preizkusil cel kup "najboljših" loggerjev preden sem se odločil za to konfiguracijo, ki je obenem še popolnoma brezplačna in se še vedno zelo intenzivno razvija in izboljšuje.

Oba, Loger32 kot N1MM znata delati z vstavki MMVARI in MMTTY s čimer je zelo dobro rešeno RTTY, PSK, in še nekaj drugig digi mode. Medtem, ko N1MM podpira vse vrste tekmovanj, uspešno upravlja tudi vse vrste periferije preko USB, COM, LPT portov in SB portov, je Logger32 bolj namenjen DXanju, shranjevanju vseh mogočih podatkov, zbiranju diplom, raznim statistikam, izpisu QSL kartic, itd, skratka običajnim zvezam (in seveda ravno tako podpira vso periferijo). Na zelo enostaven način vanj vneseš tudi vse zveze iz tekmovalnih ali kakršnih koli drugih logov, da so le zapisani v ADI formatu.
Za usepšno delo potrebuješ sicer še kakšen namenski program (npr. MMSSTV za SSTV na KV ali paket WSJT za MS ali EME na VHF področjih), vendar lahko podatke vedno prenašaš v glavni log - Logger32...

Še nekaj. DOS programov nihče več ne nadgrajuje, zato se jih izogibaj.

Jernej, čeprav meniš, da bi rad le zamenjal papirni log, boš hitro ugotovil, da je z vsemi možnostmi računalniške obdelave signalov veliko več zabave, kot zgolj vpisovati QSOje v log...

Veliko veselja z loggerji ti želim..
VY 73 & GL, Dragan S55Z, EPC #0760
HAMtech - Toys for real CONTEST-ers and DX-ers
s55z
 
Prispevkov: 2455
Pridružen: 13 Jul 2003, 03:29
Kraj: Ljubljana - JN76HB

OdgovorNapisal/-a S59KM » 28 Apr 2008, 11:56

Hvala lepa vsem za nasvete. Najbrž se bom odločil za Loger32. Seveda pa je to postranska stvar našega hobija. Vendar je dobro imeti urejene dnevnike, ker je zanimivo včasih pogledati nazaj za kakšno desetljetje kaj se je dogajalo na frekfencah. Ko sem sedaj prebiral stare dnevnike se včasih kar spomnim kakšnega korespondeta kako sem naredil kateri zanimivi DX in na kakšen način.

Je pa vsekakor zanimiva možnost statisteke in izpisov, ki jih pri papirnati verziji nimaš.

73 ! in TNX vsem skupaj !
Uporabniški avatar
S59KM
 
Prispevkov: 192
Pridružen: 19 Nov 2007, 08:50
Kraj: Cirkulane

OdgovorNapisal/-a S51M » 28 Apr 2008, 19:05

Osebno imam najraje papirni log. Pet ali 6 let sem zveze vpisoval v računalniškega, pa to ni bilo to. Tu in tam tudi zdaj zabeležim kakšno zvezo še v računalniškega, toda le tedaj, če se medtem hkrati igračkam s CAT-om.

Papirni dnevnik je nekaj čisto drugega, pisan je z roko, ima dušo. Ko ga nekoč gledaš, je nekaj povsem drugega, kot gledati suhoprane,strojne računalniške izpise. Slednje je tako, kot kupovati spominke, ki nastajajo izpod štance: vsi enaki...

73 DE S51M, Bruno
S51M
 
Prispevkov: 106
Pridružen: 12 Mar 2002, 01:00
Kraj: Ptuj

Dnevnik

OdgovorNapisal/-a s55s » 29 Apr 2008, 06:23

Ja, papirni dnevnik je nekaj druga kot dnevnik v el. obliki.
Imam papirne dnevnik za 25 let nazaj. Prednost je pa ta, da sem na prazno, zadnjo stran lista pisal tudi dnevnik raznih dogodkov, ki so bili vredni omembe. Se vsedeš in listaš nazaj in je zanimivo. Pravzaprav pogovor!

Sedaj že dve leti pišem v Loggerju. Prednost je ta, ker se ''štima'' z qrz.com.
Za navadni dnevnik pa imam en debel zvezek s trdima platnicama.
Sicer sem si pa vsa leta dnevnike sam izdeloval, enako tudi QSL karte.

Ja, papirni dnevnik ima dušo!

de Dan
Dokler QSL karta ni napisana in odposlana, zveza ni končana!
QSL karto sprejeti je pravica, poslati jo, je pa DOLŽNOST vsakega dobrega operaterja!
Don't talk about CW, just do it!
http://www.qrz.com/db/s55s
Member of S59GCD Lasko
Uporabniški avatar
s55s
 
Prispevkov: 480
Pridružen: 08 Sep 2006, 13:42
Kraj: JURKLOŠTER JN76QC34DK


Vrni se na HamSoft

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 3 gostov