Izdelava in preračuni antene (446Mhz)

Vse o KV, UKV, UHF, SHF... antenah in stolpih

Moderator: s57uud

Izdelava in preračuni antene (446Mhz)

OdgovorNapisal/-a S54KM » 28 Jul 2007, 16:42

Živjo vsem.

Sem popolni začetnik t.i. radioamaterstva in sem pričel z PMR jem (446Mhz) in prosim za pomoč vsem.

TO mojo "postajo" (če jo lahko tako imenujem) sem pokazal nekemu radioamaterju in mi je predllagal da se lahko malo poigram in jo priklopim na malo boljšo doma narejeno anteno.Na internetu naj bi se dobil program za izračun te antene (kolikšna naj bi bila dolžina palčk, mislim da tudi razmik posameznih palčk, itd itd.) Antena naj bi bila takšna kot za TV sprejem vendar prilagojena tej frekvenci (446) Zanima me kje bi se našel ta program za izračun? Ali mora biti "ogrodje"- gvlana,debela aluminjasta cev prevodna na paličice?? Če ja, potem je kabel vrjeno lahko pritrjen kar na to sredinsko alu. cev??
Ali se bi ta antena obnsela?Delate to s tem ali so drugačnega tipa antena boljši??
Še skica:
Slika

Za odgovor se lepo zahvaljujem in se za ob nepravih trenutkih (nevednost) še naprej priporočam :D

Hvala in lp Miha
S54KM
 
Prispevkov: 31
Pridružen: 12 Jul 2007, 21:18
Kraj: Žiri

OdgovorNapisal/-a s57sxs » 28 Jul 2007, 21:29

Everyone has to believe in something... I believe I'll have another beer
Uporabniški avatar
s57sxs
 
Prispevkov: 99
Pridružen: 17 Sep 2004, 09:25
Kraj: Tolmin jn66ue

446MHz antena

OdgovorNapisal/-a YU7EF » 08 Avg 2007, 07:35

Miha

Javi mi se na licni e-mail sa podacima koliko dugacka antena moze biti te sa kojim elementima bi je pravio. Vrlo rado cu ti napraviti dizajn takve antene koja ce ti sigurno dobro sluziti.

Popa, YU7EF
Pop, YU7EF
YU7EF
 
Prispevkov: 25
Pridružen: 14 Mar 2006, 22:17
Kraj: Pancevo


Vrni se na Antene

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 9 gostov