Radioamaterska licenca v Tuniziji (3V)

O radioamaterstvu v S5 in po svetu

Moderatorji: S57D, s55o

Radioamaterska licenca v Tuniziji (3V)

OdgovorNapisal/-a S51AG » 19 Apr 2007, 16:53

Pozdravljeni,

a mogoče kdo ve, ali obstaja kakšna možnost, pridobiti radioamatersko licenco za delo iz Tunizije (3V). Gleda na podatke na internetu je to izgleda nemogoče.

Za vse nasvete se zahvaljujem.

Lpe pozdrav,

Tono, S51AG
Uporabniški avatar
S51AG
Moderator
 
Prispevkov: 610
Pridružen: 26 Dec 2003, 14:01
Kraj: Ptuj, JN76WK

OdgovorNapisal/-a s56zab » 19 Apr 2007, 17:15

Hojla Tono!

Cista zalost!

Avto moras zacasno uvozit in ti ga vpisejo v potni list, enako je z GPS sprejemnikom, radijska komunikacijska sredstva pa so ... , velik problem.
Jaz sem postajo in GPS dobro skril, pa ni bilo problemov. Ce Ti jo najdejo, se vecji kup problemov, vsaj deponiranje na meji in veliko pocasne administracije... in potem pri iztopu iz drzave ponavljas vajo...

V tej dezeli te po zakonu lahko zaprejo ze ce iz drzave odneses njihovo valuto....

Je pa to izredno prijazna in varna dezela, tudi vsa dovoljenja se dajo predhodno urediti, samo za to rabis veliko casa, dobro poznanstvo in veliko majhnega denarja...


LP
Andrej
s56zab
 
Prispevkov: 217
Pridružen: 09 Jul 2004, 22:03

OdgovorNapisal/-a s55o » 19 Apr 2007, 17:48

Edina možnost bi bila povezava s 3v8bb oz yt1ad, vendar kar vem, je trenutno na n8s...

:(

Zelo zaprta je tunizija!
lp
B
Ex.S56WTT,S57WTT; All that is necessary for the triumph of evil is that good men do nothing.
Uporabniški avatar
s55o
Tečni Moderator
 
Prispevkov: 2524
Pridružen: 11 Mar 2004, 14:42
Kraj: jn76gh

OdgovorNapisal/-a S51AG » 19 Apr 2007, 20:35

Zdravo fantje,

torej nič. Tiha želja je bila delo kot S51AG/MM (a se ne sliši nekako znano?) na poti v 3V in nazaj, ampak ne želim cirkusa s postajo, na ladji pa je tudi ne morem pustiti.

Pa drugič :)

Lp,

Tono, S51AG
Uporabniški avatar
S51AG
Moderator
 
Prispevkov: 610
Pridružen: 26 Dec 2003, 14:01
Kraj: Ptuj, JN76WK

OdgovorNapisal/-a s56zab » 19 Apr 2007, 22:08

Hojla Tono!

Boljse bo tako. Tudi Ladja je Tunizijska, na njej uredis kup papirjev za vstop v drzavo, na njej mrgoli precej agentov....
Mene so, po oddaji dokumentov, klicali preko ladijskega razglasa k oficirju za bezbednost na pogovor...

Lp
Andrej
s56zab
 
Prispevkov: 217
Pridružen: 09 Jul 2004, 22:03

OdgovorNapisal/-a s55oo » 20 Apr 2007, 07:27

Sam imam pozitivno izkusnjo na obisku na njihovi zvezi.

Namrec pri njih amaterska zveza spada pod skavtsko okrilje. Nahaja se v elitni cetrti Tunisa obkrozena z vsemi ambasadami sveta. Najlepsa pa je bila BYambasada, ki je se imela logperiodik na strehi in sem sprva odsel tja na napacen obisk. :)

DL1BDF iz DARCa se je dogovoril za cas mojega prihoda in takrat me je pri njih cakal Rhida, UFB decko s katerim sva se malo pogovorila, naredil nekaj zvez v dveh urah in ga naucil par amaterskih prijemov. Pravzaprav me je cakal ze prejsni dan, ker so pomesali termine.

Ko sem prizgal postajo so namrec SSB delali brez 2.4kHz filtra na 6kHz. Sprva sem prav cudno pogledal kaj se dogaja na bandu a potem kmalu ugotovil. Pomagal sem mu pomerit se SWR na antenah, ki so bile v tistem casu tribander in zice za spodnja dva banda. 2m in 6m tehniko so nekaj sicer imeli, anten pa se ni bilo. Tako, da je bil ta obisk za oba prijetna izkusnja.

Oprema je bila v vecini donirana iz DL.

Ob odhodu pa naju je pospremil se na taxi, ki je bil nato 3x cenejsi kot prej, saj sva z njegovim posredovanjem pri taksistu peljala po pravih ulicah in bila delezna lokalne tarife saj sva bila "skavta iz Slovenije"...

http://www.dxholiday.com/af/3v.htm
http://lea.hamradio.si/~s55oo/frame/3v8st.htm

Toliko iz moje strani.

73,
Goran ANDRIC, S55OO
Uporabniški avatar
s55oo
 
Prispevkov: 241
Pridružen: 02 Avg 2001, 01:00
Kraj: Domzale


Vrni se na Radioamaterstvo

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 8 gostov