Priprave na 35. konferenco ZRS - aktualne zadeve

Vse v zvezi z zvezo

Moderatorji: s55o, S57BBA

Priprave na 35. konferenco ZRS - aktualne zadeve

OdgovorNapisal/-a S57BBA » 22 Dec 2006, 10:38

Številka: 06-03/2006-RK/35. konferenca ZRS
Datum: 17. decembra 2006

RADIOKLUBOM – ČLANOM ZRS
Priprave na 35. konferenco ZRS – aktualne zadeve
(po sklepih 9. seje upravnega odbora ZRS, zapisnik je objavljen na www.hamradio.si )

• Rezultat predvolilnih postopkov za volitve organov ZRS
• Posvet predsednikov radioklubov ZRS
• Kraj in datum konference ZRS
• Statut ZRS
• Radioamatersko izobraževalno srečanje – RIS 2007
• Članarina-operaterska kotizacija ZRS za leto 2007
• Uradne ure na ZRS

* Radioklubom ZRS sta bila poslana dva dopisa, septembra in novembra 2006, z apelom, da se resno angažirajo pri pripravah na volilno, 35. konferenco ZRS; oboje je bilo objavljeno tudi na spletnih straneh ZRS) – ugotovitve:

Do 1. decembra 2006 je na ZRS prispelo samo šest predlogov oziroma kandidatur za člane organov ZRS (kandidature za predsednika ZRS/mandatarja ni!), in sicer:

1. Za člana upravnega odbora ZRS/RPT managerja ZRS: Tilen Cestnik-S56CT (predlagatelj Društvo radioamaterjev Trbovlje-S59DOR);
2. Za člana nadzornega odbora ZRS: Bojan Debelak-S56UTM (predlagatelj Koroški radioklub Franjo Malgaj-S59EHI);
3. Za člana nadzornega odbora ZRS: Drago Bučar-S52AW (predlagatelj radioklub Krško-S53JPQ);
4. Za člana upravnega odbora ZRS: Jani Kuselj-S52CO (predlagatelj radioklub Krško-S53JPQ);
5. Za člana nadzornega odbora ZRS: Jože Temnikar-S56JT (predlagatelj radioklub Slovenj Gradec-S59DCD);
6. Za podpredsednika ZRS: Samo Uršej-S56VSU (predlagatelj radioklub Slovenj Gradec-S59DCD).

Upravni odbor ZRS ponovno apelira na vodstva radioklubov ZRS, da se resno angažirajo pri izvedbi predvolilnih postopkov in pripravijo svoje predloge za člane organov ZRS (še posebno pomembni so predlogi za predsednika ZRS, ki je tudi mandatar in predlagatelj sestava upravnega odbora ZRS) in podaljšuje rok za vlaganje kandidatur do 31. decembra 2006.


* Ob izredno aktualni problematiki delovanja in razvoja ZRS bo upravni odbor ZRS sklical posvet predsednikov radioklubov ZRS, ki bo v Ljubljani, v soboto, 27. januarja 2007 – vabilo z dnevnim redom posveta bo pravočasno poslano, predsednike radioklubov pa prosimo, da v primeru zadržanosti zagotovijo udeležbo pooblaščenega predstavnika radiokluba.


* 35. konferenca ZRS bo v soboto, 17. marca 2007, v Celju, v Hotelu Štorman – gostitelja konference in hamfesta sta radiokluba Celje-S53EOP in S5 QRP klub-S52L.

* Upravni odbor ZRS poziva radioklube ZRS, da podajo svoje predloge in pobude za spremembe statuta ZRS (objavljen v glasilu CQ ZRS, štev. 4/2005, in na spletnih straneh ZRS) – pisne predloge pošljite na ZRS do 20. januarja 2007. Pobuda in predlogi radiokluba Slovenj Gradec-S59DCD za spremembe statuta ZRS so objavljeni na spletnih straneh http://s59dcd.mojforum.si/s59dcd-about44.html


* Radioamatersko izobraževalno srečanje – RIS 2007 bo v soboto, 13. januarja 2007, v Novem mestu – podrobnejše informacije s programom srečanja so objavljene na spletnih straneh http://ris.hamradio.si .


* Po sklepu upravnega odbora ZRS (9. seja, 7. decembra 2006) so zneski članarine-operaterske kotizacije ZRS za leto 2007 naslednji (višina članarine je glede na vrsto/status operaterjev zaokroženo na EUR enaka kot v letu 2006):

osebni operaterji 36,00 EUR, operaterji-družinski člani 18,00 EUR in operaterji-invalidi 4,00 EUR; tudi načini plačila so smiselno isti kot za leto 2006, rok za plačilo pa je 15. marec 2007.

Glede na uspešnost in preglednost plačevanja letnih operaterskih obveznosti je utemeljeno organizirati plačilo le-teh na ustaljeni način (tri variante načina plačila letnih obveznosti operaterjev) , zato prosimo, da do 6. januarja 2007 sporočite na ZRS odločitev glede načina plačila obveznosti operaterjev-članov vašega radiokluba za leto 2007 (po običajni pošti, na telefon 01/2522 459, telefaks 01/4220 422, po elektronski pošti: zrs-hq@hamradio.si ali s59ar@hamradio.si .

Če do predvidenega roka ne sprejmemo obvestila za način plačila operaterske kotizacije, bodo položnice vašim članom-operaterjem poslane preko ZRS po varianti 1 (plačilo operaterske kotizacije na ZRS, klubsko članarino pa ureja radioklub). Obvestilo na ZRS je torej nujno za radioklube, ki želijo plačilo po variantah 2A in 2B (plačilo operaterske kotizacije in klubske članarine skupaj, z eno položnico), in za radioklube, ki bodo vse urejali sami po varianti 3.

Pričakujemo organizirano in takojšnjo akcijo s skupnim ciljem enostavnega in hitrega načina plačil operaterskih obveznosti vaših članov, saj se le tako zagotavlja nemoteno poslovanje radioklubov in ZRS.



* Po sklepu upravnega odbora ZRS (9. seja, 7. decembra 2006) so od 15. decembra 2006 dalje začasne uradne ure na ZRS ob torkih in četrtkih, od 10.00 do 16.00 ure; nujne zadeve izven uradnih ur: GSM 031 393 745 (S59AR), e-mail: s59ar@hamradio.si .




Lep pozdrav / HNY 2007!



Drago Grabenšek, S59AR, l.r.
sekretar ZRS
S57BBA
Moderator
 
Prispevkov: 383
Pridružen: 08 Mar 2002, 01:00
Kraj: JN76FC

OdgovorNapisal/-a S56TWG » 23 Dec 2006, 17:00

Članarina bi sedaj lahko bila manjša za znesek ki se porabi za tiskanje CQ-ZRS - citiram S52ZB : "ki ni niti za krompir lupit dober" verjetno ste večina razumeli za kaj gre, škoda papirja ,pa še razbremenili bomo tiste ki ga sestavljajo. Skratka ena skrb manj. Dok je urejal rubriko "Tehnika in konstruktorstvo" S53MV , sem CQ čakal z veseljem -sedaj ...ga prelistam kot vsaki drugi "spam" v nabiralniku in ga žena odnese v kontejner za star papir.
Saj naj se omogoči radioamaterjem -osebnim operatorjem, seveda kateri hočejo tako da plačajo samo članarino brez CQ-ja, kot je sedaj bilo če sva dva člana pri hiši radioamaterja da je samo eden plačal CQ ker dva nisem rabil na istem naslovu -sedaj pa ne rabim niti tega enega .
Prosim za razumevanje, ker za kaj nekaj naj plačujem kar ne rabim.
Pa še to za kaj ne bi bil CQ v elektronski obliki kot so ATV novice v .pdf formatu - seveda če že morajo biti.
Če me spomin ne vara je ta bilten "odnašal" kar lepo vsoto denarja iz ZRS .
73 Josip S56TWG
S56TWG
 
Prispevkov: 38
Pridružen: 09 Feb 2002, 01:00
Kraj: Velenje

OdgovorNapisal/-a s55m » 23 Dec 2006, 22:35

Naše glasilo je ogledalo nas samih! Imamo točno takšnega, kot si ga zaslužimo!
Pripomba o elektronski izdaji je pa popolnoma na mestu za leto 2007!
s55m
 
Prispevkov: 1579
Pridružen: 05 Feb 2004, 09:05
Kraj: KN12OR

OdgovorNapisal/-a s55z » 24 Dec 2006, 00:27

Hmm, marsikdo, ki nima in noče uporabljati interneta, se bo biltenu nerad odrekel. Vprašajte pa Mijota in kolege, koliko truda je treba tudi za pdf bilten. Razlika je samo v tisku (za cq sem naračunal cca 150 SIT z DDV po izvodu) in poštnini... urejanje, priprava materialov, delo avtorjev in vse ostalo, je pa enako...
VY 73 & GL, Dragan S55Z, EPC #0760
HAMtech - Toys for real CONTEST-ers and DX-ers
s55z
 
Prispevkov: 2455
Pridružen: 13 Jul 2003, 03:29
Kraj: Ljubljana - JN76HB

OdgovorNapisal/-a S56TWG » 24 Dec 2006, 07:59

Dragan malo si se zmotil v računanju: mene stane ena številka CQ 3 E ali po starem 720 sit. Da pojasnim : Žena je tudi osebni operator ker ne plačuje CQ plača samo 18 E jaz sem tudi osebni operator in plačam 36 E ker plačam zraven CQ to se pravi 18 E za CQ ki ga nočem takšnega kot je sedaj. Koliko je pa potem "opranega denarja" če je po tvojem CQ samo 150 sit ali niti 1 E ???
18E deljeno na šest številk =3E po številki ali natančno:718.92 sit da se ne bo gdo še tu očesal da sem nenatančen.
Kot sem slišal zadnje čase ni to edino pranje denarja v naši zvezi -nažalost.
Adi zaslužimo si boljše glaslo, ali saj plačujemo boljše kot ga dobimo.
Še na boljšem papirju so vse reklame ki ih dobivam v nabiralnik kot ta naš CQ !!!
Pa še barvne, v CQ so res samo v barvah reklame -skoraj sem pozabil !
Če noče upravni odbor rešiti te problematike na svojem sestanku kot se spodobi bomo pa tu na forumu .
Brontosi ki nočejo uporabljati interneta pa naj si plačujejo tiskanje CQ-ja
73 Josip S56TWG
S56TWG
 
Prispevkov: 38
Pridružen: 09 Feb 2002, 01:00
Kraj: Velenje

OdgovorNapisal/-a s55z » 24 Dec 2006, 09:31

Josip, nič se nisem zmotil. Ne govorim o tem, koliko stane CQ tebe, ampak, koliko bi lahko stalo TISKANJE CQ-ja zvezo! Ampak založba ni samo tisk, so še stroški avtorjev, pa urejanja, grafične priprave, poštnina, itd...

Večina od tega, razen samega tiska in poštnine je potrebno tudi pri pdf izdaji (še posebno pri tako bogato narejeni, kot so ATV novice). O tem govorim.... Nobena stvar ne nastane sama od sebe! OK, nekateri pač svoje delo cenijo malce bolj :wink: ...

Kar se pa uporabe interneta tiče - tebi je to morda samoumevno, povem pa ti, da komaj dobra tretjina članov resnično uporablja internet! Povsem podoben primer je na našem klubskem forumu, ki dejansko odraža delo in dogodke v klubu, pa ga od cca 100 članov uporablja komaj 30%!

P.S.: Jaz sem lani ponudil ZRS tisk in grafično urejanje CQja združenega z našo Elektroniko (100 strani, celotno barvni tisk na boljšem papirju, mehke plastificirane platnice, ...) za ceno manj kot 2 €... in še v prosti prodaji bi bil za nečlane (seveda po precej višji ceni)...
VY 73 & GL, Dragan S55Z, EPC #0760
HAMtech - Toys for real CONTEST-ers and DX-ers
s55z
 
Prispevkov: 2455
Pridružen: 13 Jul 2003, 03:29
Kraj: Ljubljana - JN76HB

OdgovorNapisal/-a s57uud » 24 Dec 2006, 12:09

Pri CQ ZRS je bolj kot cena problem vsebina, s katero se večina radioamaterjev ne identificira.
Glede na to, da je to dvomesečnik je večina informacij o tekmovanjih in podobnih hudo aktualnih stvareh, v njem zastarela. Stvari, ki imajo trajnešo ali celo trajno vrednost pa nekako v časopisu zadnje par let izumirajo.
Predlagal bi, da se večina tega preseli na internet. Stvari, ki imajo trajnejšo vrednost pa bi lahko natisnili in jih tudi tržili. Pomeni, da bi se časopis lahko pojavil v prosti prodaji. Zanimiv bi lahko bil za vse elektronike, ki ni nujno, da so radioamaterji. In teh je kar nekaj! Vsaj po dostopu do forumov z vsebino o elektroniki, bi se dalo tako soditi.
Kar se stroškov tiče, je pa stvar precej čudna. Tudi sam sem že objavljal v CQ ZRS, pa nisem dobil nobenih avtorstev ! Urejanje ! Če imaš nekoga zaposlenega mu moraš dati plačo neglede na to ali ureja glasilo ali ne ! Grafične priprave? Ja ok.. če slike povečuješ in pomanjšuješ s pomočjo fotokopirnega stroja, potem znajo nastat občutni stroški.
Po moje je smotrno, da se s stvarmi, ko niso ravno domena redioamaterjev ukvarjajo profesionalci, ker je delo sigurno narejeno bolje in ceneje. Pri tem bi ostalo več časa za kontrolo vsebine in kvalitete.
Uporabniški avatar
s57uud
Moderator
 
Prispevkov: 659
Pridružen: 17 Sep 2001, 01:00
Kraj: Kačiče 15, 6215 Divača

OdgovorNapisal/-a s55z » 24 Dec 2006, 12:54

Hmm, Darko. Ti ocenjuješ stroške priprave revije po robinhoodovskih pravilih, HI. Poskusi kupiti Photoshop, QuarkXpress, AdobeAcrobat (ne samo brezplačni pregledovalnik), še kakšnega Corel Drawa ali Illustratorja za vektorsko grafiko, seveda tudi Word, v katerem ti vsi prinesejo materiale, ni brezplačen, kot je večina tukaj prisotnih prepričana in jih pri dobri grafični pripravi za tisk potrebuješ! Vidiš, v našem studiu se samo na takšni programski opremi nabere nekaj miliončkov SIT, da ne govorim še o originalnem ProtelDSP-ju (da ne bo pomote, kot je nekdo omenil, da je demo Protel uporaben - ni, ker ne shranjuje - je, če nabaviš crack - preverjeno pri zastopniku) in drugih CAD programov.

Podobno velja za spletne revije. Lahko uporabiš open CMS, ki ga pa moraš spet prirediti, izdelati dobre template, oblikovati, da bo zadeva dala od sebe tisto, kar želiš in da bo tudi zgledalo... nagledal sem se raznih elektro.... forumov in strani, ki pri današnjih tehnologijah in hitrostih uporabljajo maltene tekstovne sheme...

Ja, vprašaj Miota, koliko časa potrebuje za dobro urejanje elektronske revije v pdf formatu... Vsa čast, da se loti takšnega projekta povsem brezplačno!

Robinhoodovska pravila pa delujejo, dokler nekdo ne vzame iz tvojega žepa... sam rad dam, če imam, tudi marsikaj naredim, ampak včasih je treba tudi preživet :D !
VY 73 & GL, Dragan S55Z, EPC #0760
HAMtech - Toys for real CONTEST-ers and DX-ers
s55z
 
Prispevkov: 2455
Pridružen: 13 Jul 2003, 03:29
Kraj: Ljubljana - JN76HB

OdgovorNapisal/-a s57uud » 24 Dec 2006, 13:13

Glej, ne it v skrajnosti, pa bodo stvari še uporabne in če že ne poceni, pa vsaj drage ne.

Sam uporabljam protel99 in to ne scrackan. Temveč demo verzijo. Zaradi stalnega preizkušanja takih in drugačnih programov, se mi windovsi na 3 mesece ali še prej tako zapackajo, da ponovno naložim sliko z "image diska" nazaj na delovni disk. Potem pa še instaliram programe, ki jih trenutno potrebujem. Eden takih je protel99 demo, če ga ravno potrebujem, kar pa ni vedno nujno. V Pripravi časopisa pa tega sigurno ne potrebuješ. Zelo prav pa lahko pride Open Office, ki je prav tako brezplačen program.
Tudi sam urejam spletni časopis. Do uporabnega pdf formata sem prišel z PDF Creatorjem, ki se instalira kot driver. Vse ostalo je narejeno v Open office editorju.

Photoshop-a ne znam uporabljati, kaj dela Quark sploh ne vem. Nekaj malega se znajdem v Corel Draw 5.0. Dovolj za vse kar rabim.
In tisto malo mojega spletnega časopisa je popolnoma uporabno. Nad porabljenim časom se ne pritožujem.
Uporabniški avatar
s57uud
Moderator
 
Prispevkov: 659
Pridružen: 17 Sep 2001, 01:00
Kraj: Kačiče 15, 6215 Divača

OdgovorNapisal/-a s55m » 24 Dec 2006, 14:20

Bom pa še enkrat napisal:
Glasilo je takšno, kot si ga zaslužim!
(ne naredim ničesar, da bi bilo boljše)
Članarine ne plačujem zaradi tega, da bi kupoval glasilo!
(običajne revije kupujem v trafiki, članarina ni naročnina na revijo ampak bi morala biti v osnovi nekaj drugega)
Zakaj imamo tako glasilo?
Ker vsi skupaj ne naredimo ničesar, da bi bilo boljše!
Zakaj imamo takšen UO, sekretarja, zvezo?
Takšne smo izvolili!
Skupščina je pred vrati! Prepričajte svoje predstavnike, da bodo glasovali za drugačne ljudi, drugačen statut, drugačno članarino, drugačno prihodnost....
Marsikomu ni všeč sedanja (ali pa bivša) Slovenska vlada, ampak takšno smo!!! izvolili in takšno imamo, pa jokajmo dol ali gor.
s55m
 
Prispevkov: 1579
Pridružen: 05 Feb 2004, 09:05
Kraj: KN12OR

OdgovorNapisal/-a s55z » 24 Dec 2006, 15:39

KAKŠN/O/E PA SPLOH ŽELIMO?
VY 73 & GL, Dragan S55Z, EPC #0760
HAMtech - Toys for real CONTEST-ers and DX-ers
s55z
 
Prispevkov: 2455
Pridružen: 13 Jul 2003, 03:29
Kraj: Ljubljana - JN76HB

OdgovorNapisal/-a s55m » 24 Dec 2006, 17:18

s55z napisal/-a:KAKŠN/O/E PA SPLOH ŽELIMO?


E to je pa druga stvar. Želje so eno, resničnost nekaj drugega. Tudi za izpolnjevanje lastnih želja, je potrebno kaj narediti, ker z neba ne bo nič padlo (razen kakšnega meteorja).
s55m
 
Prispevkov: 1579
Pridružen: 05 Feb 2004, 09:05
Kraj: KN12OR

OdgovorNapisal/-a S56TWG » 24 Dec 2006, 20:45

Dragan, CQ stane 3E kaj je noter všteto me ni briga -in za to kaj dobim za to ceno je premalo .Tisti ki poberejo denar (ne pa kaj sem jaz naredil da bi bil CQ-boljši -kritiziram tiste ki delajo za ,po mojem za previsok honorar in "znajo ceniti svoje delo" ) ne naredijo nič -objavljajo nepomembne informacije (nepomembne za to ker so prepozne kot je rekel Darko ) ali so te reči tudi honorirane ?
Programska oprema za obdelavo časopisja draga HALO ! za kaj pa niste dovolili Juretu Mikelnu da združi Svet elektronike in CQ pa bi sigurno imeli sedaj več kot imamo. Samo takrat bi denar za CQ šel Juretu ne pa bog ve kam in kako.Ne bom ponavljal Juretove pogoje, ki so bili super .Vse je znano samo se spomnite.
Upam da niste preveč senilni.Nekje na zvezi (ZRS) sigurno obstaja dokumentacija o tem.
Jure ima profesionalno softversko in drugo tehniko za tiskanje časopisa (Svet elektronike!)
Kaj se potem praviti blesav - gdo je tu nor?
Za nasljednje leto plačam članarino samo 18 E niti centa več, CQ pa -hvala lepa me ne zanima tak kot je .
Ne bom plačeval (kupoval) tisto kaj ne rabim .(tak CQ -šrot)
Dobro da nismo dobili prazen papir za CQ bil bi sicer koristnejši pa bi si avtorji prihranili "strašni trud" za visok honorar!
Saj govoriš Dragan o honorarjih, a tisti ki so objavljali koliko toliko spodobne materijale trdijo da niso dobili nič.
Ne bom več pisal da si ne pokvarim Božičnih in Novoletnih praznikov .

Vesel Božič vsem ki ga slavijo, naj trezno razmislijo o pametnih rešitvah za ta časopis ker tak kot je, je že kar nekaj let MRTEV, brezvreden, brez vsebine, nima duše niti radioamaterskega duha. samo kup "SPAMA"

73 Josip S56TWG
P.S.Za tvojo ponudbo Dragan nisem slišal in mi ni poznata, kot tudi pogoji ne. Takve "novice" sodijo v CQ. Pa ih ni bilo.
S56TWG
 
Prispevkov: 38
Pridružen: 09 Feb 2002, 01:00
Kraj: Velenje

OdgovorNapisal/-a s58ru » 24 Dec 2006, 21:34

Sprašujem se, kakšna je razlika med konferenco ZRS in posvetom predsednikov RK ZRS?
Razlika je samo v hamfestu.
Predsedniki klubov ali predstavniki klubov so konferenca ZRS. Oni vedno lahko odločajo o vsem ne glede na datum sestanka, na dnevni red sestanka, na sklicatelja sestanka, na ime sestanka.... Predsedniki klubov ali predstavniki klubov so nadzorni svet ZRS.

73 S58RU
s58ru
 
Prispevkov: 1058
Pridružen: 28 Okt 2004, 21:07

OdgovorNapisal/-a s55z » 24 Dec 2006, 22:56

S56TWG napisal/-a:...
73 Josip S56TWG

No comment! Nekateri očitno ne razumejo, kaj pišem, ali sem pa jaz trapast ... :-?
VY 73 & GL, Dragan S55Z, EPC #0760
HAMtech - Toys for real CONTEST-ers and DX-ers
s55z
 
Prispevkov: 2455
Pridružen: 13 Jul 2003, 03:29
Kraj: Ljubljana - JN76HB

Naslednja

Vrni se na ZRS - Zveza Radioamaterjev Slovenije

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 2 gostov