Tolmačenje zakona o društvih

O radioamaterstvu v S5 in po svetu

Moderatorji: S57D, s55o

Tolmačenje zakona o društvih

OdgovorNapisal/-a S58S » 09 Okt 2006, 20:54

Pozdrav!

Nikjer na netu ne najdem obrazložitve oziroma tolmačenja novega zakona o društvih. Zanima me predvsem 25 člen. kaj vse spada pod pridobitno dejavnost v društvu?
Ali je oddajanje društvenega prostora za namestitev komercialnega repetitorja pridobitna dejavnost ali ne? Za prostor seveda društvo izdaja mesečni račun in tudi redno dobiva plačilo. Sredstva se logično porabljajo v društvu.

Se priporočam za kakšen link, kjer bi bilo to možno prebrat, ali pa kakšen strokovni odgovor, ki bo to pojasnil.
CHEERIO BAJ FRM S58S ROBERT !
S58S
 
Prispevkov: 24
Pridružen: 24 Feb 2002, 01:00
Kraj: VUHRED JN76OO

OdgovorNapisal/-a YU7EF » 09 Okt 2006, 21:20

Robert

To mozes da prikazes kao ugovor o sponzorstvu ?
Mi u BCD smo tako "primili" link RTS koji je instaliran u nase prostorije i trosi nasu struju a oni kompenziraju kao sponzorsko davanje.
Pop, YU7EF
YU7EF
 
Prispevkov: 25
Pridružen: 14 Mar 2006, 22:17
Kraj: Pancevo

Pridobitna dejavnost

OdgovorNapisal/-a s52jtxx » 10 Okt 2006, 09:33

Kolikor je meni poznano je pridobitna dejavnost v društvu tista dejavnost s katero društvo oz. neprofitna organizacija dosega na trgu dobiček, ki pa ga ne porabi za osnovno delovnje društva, temveč ga razdeli (dobiček) med ustanovitelje, ga plasira kot finančna sredstva itd.

Skratka, glede na poznavanje delovanja društva menim, da bo tako pridobljen denar skrbno uporabljen neposredno za delovanje kluba. Še rahel namig: če gre za dolgoročno sodelovanje, preverite možnost spremembe statuta v tistem delu, ki govori o zagotavljanju sredstev za delo kluba (če je v statutu tako določilo) in ga dopolnite z postavitvijo repetitorja......
73 de S52JT
s52jtxx
 
Prispevkov: 42
Pridružen: 07 Avg 2003, 14:32
Kraj: Grosuplje


Vrni se na Radioamaterstvo

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 4 gostov