Program za tcp/ip preko 38k in Win

Packet radio, TCP/IP in AX.25 - oprema, elektronika, programska oprema, nastavitve, problemi, ...

Moderatorji: s56g, S57BBA

Program za tcp/ip preko 38k in Win

OdgovorNapisal/-a s55o » 29 Dec 2005, 16:19

Lep pozdrav!
Zanima me, kakšne programe uporabljate za dostop do interneta preko packeta, ter ali imam na WIN xp kakšno drugo možnost, razen flexneta in WPP ?
Če pa kdo z pridom uporablja to konfiguracijo, bi bil zelo vesel kakšnih podatkov o nastavitvah in zvijačah :)

Hvala in lp
Boštjan

p.s. Uporabljam s53mv 38k in 70 cm postajco WBFM.
Ex.S56WTT,S57WTT; All that is necessary for the triumph of evil is that good men do nothing.
Uporabniški avatar
s55o
Tečni Moderator
 
Prispevkov: 2523
Pridružen: 11 Mar 2004, 14:42
Kraj: jn76gh

Izkusnje z WBFM 70cm PR ?

OdgovorNapisal/-a s51fu » 29 Dec 2005, 18:23

Zanimivo ....
Koliko pa je istocasnih uporabnikov na tvoji frekvenci,
kateri TNC uporabljas in kaksne prenosne hitrosti dosegas?
Ali imas SV v vidnem polju, pa kaksna je antena, vrsta in dolzina kabla?

Za enake podatke bi prosil tudi
druge eventualne uporabnike
70cm WBFM PR.

gl, DD+
Uporabniški avatar
s51fu
 
Prispevkov: 205
Pridružen: 19 Maj 2001, 01:00
Kraj: LJ

tcpip na 70cm wbfm

OdgovorNapisal/-a s56g » 30 Dec 2005, 00:44

hola,

iz firbca sem usposobil tcp/ip na winxp preko 70cm wbfm in rezultati so kar solidni ... povezan sem na s55yng na Sv.Gori , ki je 4,9 km daleč in se dobro vidiva; deluje tudi s palčko, a za testiranje uporabljam 13 el yagico kar v stanovanju. 70cm wbfm je priznane blagovne znamke MKM, model S5-70WB , TNC pa zlotan po Matjaževih (S53MV) načrtih ... v EPROMu je menda programje tnc2 118a;

pred časom mi je flexnet dodobra načel potrpljenje, tako da sem se odločil za AGWPacket Engine Pro (avtorja SV2AGW , več na http://www.elcom.gr/sv2agw/ ) . Programček namestil s pomočjo navodil s spleta, ker je nekaj cak tcp/ip gonilnikom in s SP2; tudi registriral sem ga (trial doba je sicer 30 dni) ... in deluje kar ok. V internet grem preko ropotulje (povezava s55yng<->s50aop pa je megabitna). Trenutno tipkam tole na forum, na IRCu klepetam s S55O, v firefoxu imam odprtih se nekaj spletnih strani, v ozadju dela Ui-View 2.03 za aprs, ki je preko tcp/ip povezan na aprs igate ropotulja.saop.si, .

Prenosi dosegajo maximalnih 19k2 bps, kolikor je nastavljen TNC ; to je pol širine kot je zmore link, a je že ok. Nekaj problemov imam z občasnim obešanjem v prvih minutah obratovanja, ko se TNC obesi in razlog za to še iščem. Ko enkrat dela, dela brez problemov ure in ure. Na isti frekvenci gre sicer APRS pomet s supervozljev na s50aop.ampr.org in še povezave z drugimi uporabniki, ki so pretežno na clustrih.

za zanesljivejše paketiranje po tcpip toplo priporočam uporabo pc mlinčka pod kakšnim linuxom :) ... nenazadnje se prihrani tistih $49 .

HNY '06 de tom*/s56g
K2 #3719 ... http://www.s56g.net ... http://aprs.hamradio.si (s50aop.ampr.org)
s56g
LEA Admin
 
Prispevkov: 284
Pridružen: 25 Sep 2001, 01:00
Kraj: Nova Gorica, JN65TW

OdgovorNapisal/-a s55o » 10 Jan 2006, 15:38

Se opravičujem, ker nisem takoj odgovoril Danilo.

Gremo po vrsti:
Uporabljam S53MV tnc 38k (v epromu je KISS protokol) in prihajam na s55yfh preko wbfm 70 cm, ki ga imam v vidnem polju kake 3 km vidne razdalje skozi okno.
4 elementna jagica je preko glave za dostop (bi bilo dovolj, da bi en koscek zice dal ven :) povezana z nekaj metri (tam 5-8) H500 kabla.

Na Pcju imam win XP in uporabljam flexnet za povezavo in WPP.
Zanimivo je to, ko prižgem vse skupaj, zadeva se takoj poveže na vozlišče, čez nekaj časa pa se vse skupaj obesi - paketki, ki pridejo z vozlišča imajo napake in so nerazpoznavni. (s postajo in tncjem naj ne bi bilo nič narobe, saj je prejšnji lastnik s50b delal z njima UFB) Priključim pa se na rence-1 ali rence-2 in oba delata na zacetku UFB.

Slišal sem, da ima flexnet veliko napak in da ni stabilen, pa me zanima, ali obstaja še kaj drugega za WIN okolje, ki bi bilo uporabno pri tem.
TCP/IP sploh še nisem sprobal preko flexneta, kajti obesi se mi že pri normalnem delu (npr ko sem priklopljen na s50clx ali podobno)

Katere programe priporočate?

Za vsak napotek ali svetovanje vam bom zelo hvaležen
lp
Boštjan


p.s. hvala tomažu za pojasnilo za linux, vendar bi najraje dobil nekaj za win okolje, za linux bom drug pc usposobil.

bom pa pogledal, kako mi deluje sv2agw program. Po testu povem kako je slo.
Ex.S56WTT,S57WTT; All that is necessary for the triumph of evil is that good men do nothing.
Uporabniški avatar
s55o
Tečni Moderator
 
Prispevkov: 2523
Pridružen: 11 Mar 2004, 14:42
Kraj: jn76gh

OdgovorNapisal/-a s51fu » 10 Jan 2006, 16:59

Ali je tudi prejsnji lastnik uporabljal WIN XP,
ali pa morda kaj drugega?
gl, DD+
Uporabniški avatar
s51fu
 
Prispevkov: 205
Pridružen: 19 Maj 2001, 01:00
Kraj: LJ

OdgovorNapisal/-a s55o » 10 Jan 2006, 17:07

Ja imel je enako nastavitev in isti op sistem kot jaz. Zanimivo a ne ? :)
windowz magic ?
Ex.S56WTT,S57WTT; All that is necessary for the triumph of evil is that good men do nothing.
Uporabniški avatar
s55o
Tečni Moderator
 
Prispevkov: 2523
Pridružen: 11 Mar 2004, 14:42
Kraj: jn76gh


Vrni se na Packet radio

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 4 gostov